Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 438 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+13 neviditelných
Potajmu
datum / id28.04.2020 / 506351Vytisknout |
autorMikis
kategorieÚvahyDalší dílo autora
zobrazeno51x
počet tipů0
v oblíbených0x
Potajmu

Dobrý den, večer, půlnoc i poledne, pokud právě obědváte, nebudu vám kazit chuť k jídlu. Snad. Snažím se hlouběji porozumět vztahům mezi lidmi i mezi věcmi. Jste věc? Nebo člověk? Oba vás chápu, a zároveň ne. Tato temnota v mysli, toto primární nerozpoznání mi vnuklo nápad složit tuto úvahu.

Jak se však může nerozpoznané náhle rozpoznat? Je to nějaká rozšířená verze mysli, která na vás kývne a poví: "Pojď sem."? Nebo je to jenom následek mého předchozího jednání, ačkoliv jednám tak, jak si představuji, že bych měl, sem tam mi mysl vnukne myšlenku. "Tak to není." Proč se proti mně staví má vlastní mysl? A jakým právem se mohu snažit zasáhnout do mysli druhého? Mohu? Opravdu mohu? Smím?

Nicméně, pokud čtete tyto řádky, jistě vás nenechává chladnými podstata této úvahy. Přišli jste sem, abyste se něco dozvěděli. Já taky. Je to výměnný obchod. Já se vám pokusím říci, co nevíte, a stejně budu očekávat, že se zachováte i vy. Jenže, co nevím? Nevím, co vím, natož co nevím. No nevím.

A podstata článku? Jistě bude naplněna, když ne teď, někdy jindy. Z mého díla čerpejte a já budu čerpat z vašich poznatků...ale o tom jsem již psal.

Pokud tedy víte něco, co neví ostatní, a chcete vědět něco, co nevíte, řekněte někomu, co neví, co neví, a snažte se pochopit co ví. Jednoduše

komunikujte.

Pěkný den.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

K tomuto dílu není zatím žádný komentář.

Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.