Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 437 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
Příbory
datum / id30.04.2020 / 506420Vytisknout |
autormikom
kategorieVolné veršeDalší dílo autora
zobrazeno131x
počet tipů7
v oblíbených1x
Příbory

 

Chodby       

v ležení  v mlžení

lžou o kroky 

jak stojíme     chladíme se o schody

jak strojíme ozvěny            o stěny

stíny překročení       v zotročení

 

kočujeme 

okolo stolu         čtyři talíře vývaru

Široké šero

 

lije se přes okno 

do bot       

(a zůstat stát je jen obávat se jít pozadu)

Stříbrně dělíme ruce 

v souznění vidliček 

a nožů

                    Co zíráte? Jezte!

Polévka stydne

vůně tone 

v p(r)ach 

 

nemá nás kdo (t)varovat

a stopy ve sněhu 

jak židle bez nohou 

jak cela bez mříží

 

A doma nikdo.

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

02.05.2020 00:27:38dát kritice tipmikom

Rozumím ti, ono to tak do jisté míry je. Tato báseň příběh má (oproti jiným textům), ale pokud ho nevidíš, nevadí. Rád bych poskytl nějakou mapu, ale to nejde. Já si jdu po svém. Neočekávám, nepotřebuji ani nechci, aby mi čtenář rozuměl. Kdyby to fungovalo na všechny, dělal bych něco špatně - tak to vnímám já a takovou chci mít nad svými texty zodpovědnost. Důležitou roli při čtení jsou také čtenářova očekávání (pokud nějaká vůbec má). Já se v této poloze  začínám cítím sám sebou, a to je pro mne důležité. A vítám, že může mít někdo i odlišný názor - o tom to je. A naopak, napsal jsi pro mne velmi povzbudivý komentář. 

Jsem teprve na začátku těch tajných chodeb, cestu ke kmeni jsem obětoval pro růst. Takové je teď zrcadlo mé duše, ještě se jako člověk hledám a cítím, že je důležité napsat tuto kapitolu přesně tímhle způsobem, abych si "nesral do držky". 

Moc díky za zastávku a za otevřený názor, cením. 

01.05.2020 23:08:12dát kritice tipa2a2a

Marku, rád bych ti něco k tvým básním napsal, abych tě povzbudil, ale nějak se neorientuji. Z textu lze cítit nasazení, zaujetí i chuť se porvat s všeobjímajícím námětem, postojem, a to znamená, že ti lze věřit. To je, řekl bych, hodně silné a možná do budoucna určující pozitivum.  Z hlediska formy, projevu, výrazu mi schází plynulost, jakoby ses soustředil na jednotlivé obrazy a každému chtěl poskytnout tu nejtěžší možnou váhu. Pak, jak ty obrazy křičí, protože si nárokují ústřední místo na slunci, vzájemně se přehlušují. Tím, že používáš silná pojmenování, tak vzniká pocit, že někde k tomu schází příběh. Lze namítnout, že vlastně nabízíš asociace pro čtenářovu fantazii a nepochybně to tak u mnohých může fungovat, ale na mne to působí jako tajné chodby, které mne nutíš prozkoumat, ale pak se občas špatně hledá cesta ke kmeni.

30.04.2020 23:41:46dát kritice tiplawenderr

:) já si nemyslím, že bysme měli jiný pohled, ne tak docela ... jdeme na stejnou horu, možná jsme + -  ve stejné výšce, jen každý z jiné strany kopce:) já cestou zakusila něco jiného a tys potkal jiné knížky:D - já tu podobnost vnímám, vidím svoje chyby ... nevím, co vidíš ty, je to tvoje strana kopce:)

30.04.2020 23:35:061 tipů dát kritice tipmikom

Zakrývám si oči - law je jinde. A já jsem se na škole zamiloval do Šiktance. Nemůžu mít nad tímhle nadhled, ale věřím, že se na svět a slova díváme oba úplně jinak a podobnost je jen hra, co na pohled mate, ale v duši vzdaluje. Ale tenhle komentář mě donutil přemýšlet. Díky za něj a díky za podporu.

30.04.2020 23:18:331 tipů dát kritice tipagáta5

tahle báseň je pro law dooost dobrá, protože píše skorem jako ty - hodně mi jí připomínáš - ve vyjadřování a tak 

zajímavá věc 

 

30.04.2020 22:49:03dát kritice tipmikom

A díky všem za váš čas, ten už nikdy nesplatím 

30.04.2020 22:47:181 tipů dát kritice tipmikom

Jdu si po svým, ale jo, tvoje ježení je i moje protisrst, ale hladím dál - hlava beranní.  Rozumím i tomu, že písmenka v závorkách nejsou pro všechny (jako já), nedávám na výběr, ale jsem rád, že mě bereš i přes nějaký závory - o tom to je. Jak jsi sama napsala, poezie je tam venku a pro někoho tyhle texty budou jen slova, co budou dloooouho mlčet. Takže já negativ vítám - krásně je pak vidět démonská podstata světla.

Díky za tvuj čas, M :)

30.04.2020 22:43:01dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Už jsem četla, vždyť víš, a mám podobný náhled jako lawender, např. se závorkami... ale jinak fajn...

30.04.2020 22:37:55dát kritice tipkouzelná_květinka

dva v jednom a čtyři ve dvou :-)

když si to upravím pro sebe, líbí se mi, jak zní :-)

30.04.2020 22:33:452 tipů dát kritice tiplawenderr

tahle je dooost dobrá:)

Jen mi některý místa ježej srst - jsem postižená rýmováním a špatně použitý gramaťáky mi trhaj uši - neříkám, že je to tady - ale trošku mi vadí

mlžení, ležení - překročení, zotročení ... jenže nejsem schopná vymyslet, jak to přestavět, aby to nespadlo - je to docela křehká konstrukce ... takový jsou nejlepší:)

A nemám ráda písmenka v závorkách:) vždycky se mi chce křičet, vyber si, autore, co mi chceš říct, ať vím, co si mám přečíst! - asi mi chybí nějaká matematická součástka v mozku, špatně se mi čtou grafické vícecesty, neumím jít všude najednou, aniž bych ztratila vlákno ... ale vím, že tohle je můj problém, tak jen, že závorky s dírou jen na písmenko nemám ráda.

A to je všechno negativní, co jsem tu chtěla říct:) teď by měla následovat už jen samá pozitiva ... ale ta jsou v básni zjevná - tak jen děkuju za písmenka, tahle já ráda

30.04.2020 22:32:34dát kritice tipblacksabbath

čtu a šifruju tvé sdělení .... zajímavé....uložím si......moc dobré....*/***

30.04.2020 21:59:22dát kritice tipmikom

jsem rád za tvé čtení :)

30.04.2020 21:50:24dát kritice tipsimonceli

krásne sa mi číta, mám z toho zmiešané pocity, ktoré nebudem opisovať, lebo by to bolo zbytočnéKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.