Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 440 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+2 neviditelných
Americká krása
datum / id03.06.2020 / 507550Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno104x
počet tipů9
v oblíbených0x
Americká krása

Hynek s Barborou žili podle amerického scénáře: potkali se na prestižní univerzitě a dlouho vedle sebe žili jenom jako dobří přátelé; jednoho večera, kdy horizont měl pastelové barvy a romantice už nebylo možno vzdorovat, jejich přátelství přerostlo v milenectví; z milenectví stalo se partnerství a po studiích v kostelíčku na kraji Prahy přijali svátost manželství; pořídili hypoteční dům se zahradou a brzy se jim do něj narodily dvě děti; Hynek měl dobrou práci u nadnárodní korporace, Barbora se starala s péčí řádné manželky a matky o domácnost.

Pak do jejich blaženého vztahu vstoupila náhoda: při jedné služební cestě do Hongkongu Hynek zahořel pro mladičkou palubní stewardku Felicii. Tajemství vášně brzy vyšlo na povrch. Marně se Barbora pokoušela zvrátit situaci, přivolat k životu staré pořádky, šlo už jen o to vyjednat podmínky rozluky, poradila jí advokátka a nabídla kávu spolu se smetanou zálohové faktury.

Než stihli vypořádat společné jmění a poměry k dětem, vstoupila do hry zase náhoda: Hynek se ráno, už z nového bytu, vydal joggovat. Neznal ulice, směry, nerozhlédl se a s iPadem v uších neslyšel auto. Zemřel okamžitě, už ze sluchátek ani neslyšel romantickou skladbu, kterou blouzníval milenky. Notář pozval i Felicii, byla už nějaký čas těhotná. Každou příležitost využily k výčitkám: Felicie hned po smrti Hynka prodala jeho audi, Barbora zas zatajila cenné papíry na doručitele, z nichž nenarozenému dítěti náleží zákonný podíl, upozorňoval advokát. Notář klidnil atmosféru kávou se smetanou faktury.

A jak vše začalo, vše i dospělo k americkému konci: audi se nechalo ocenit ke dni prodeje, cenné papíry se našly a dosud nenarozenému dítěti připadl zákonný podíl k jejich výnosům, notář i advokátka Barbory inkasovali zdvořilé palmáre, a za jednoho večera, kdy horizont hrál pastelovými barvami, advokát pozval Felicii do parku.
Názory čtenářů (Skrýt smazané)

04.06.2020 09:29:45dát kritice tipMarkel

tak to bývá * někdy

03.06.2020 12:05:19dát kritice tipJosephina

jdu si dát raději to kafe s mlíkem s radostí, že jsem se na žádnýho muže nikdy moc nespolíhala a měla svoje vzdělání i příjmy, uf. Znám jednu z VIP dokonalé rodinky (teď už asi popáté doma z psychiatrie).

02.06.2020 22:07:05dát kritice tiplastgasp

Jó, to mi cosi připomíná z doby, kdy jsem sedával v taláru. Bezvadná zkratka, která představuje kopec úsilí strany uspokojit a zvládnout. Nejlépe bez odvolání. Bezva.

02.06.2020 12:27:28dát kritice tipAlegna

....vše po zásluze i ta káva?*

02.06.2020 08:54:45dát kritice tipblacksabbath

....co k tomu dodat......*/**************Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.