Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 439 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
30.6.2020
datum / id01.07.2020 / 508564Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno64x
počet tipů5
v oblíbených1x
30.6.2020
Revoluční. Ve tváři je celý červený a žluté vlasy za ním hrozivě vlají, mladý tulák supí: Nemáte jet po silnici?! Jsem už o pár kroků napřed, když za mnou s rachotem cyklista končí vpleten do trubek zábradlí. Tulák, strážce bezpečnosti chodců, do něj strčil. Cyklista se vyplétá z trubek a diví - tak nekompromisní zákrok nečekal. Ještě si něco vysvětlují, krátká dohra na stanoviscích těch dvou ale asi nic nezmění.
Quadrio. V italském bufetu sedí dvě Japonky. Jím špagety a pozoruji je. Jejich vlasy jsou černé tak, jako by jim je vyrubali havíři z dolu ČSA. Nedá mi to, jdu se jich zeptat. No jasne, že je mame z uhli. A kaj ty robiš, tež na armadě? V Opletalově, odpovím. Synek, to nic neviš o robotě, odvětí jednohlasně Japonky a dál už se mnou neztrácejí čas.
Dole v zahradním restaurantu sedí křídově bílá zrzka. A naproti chlap, co z ní nespustí oči. Pokud jim spolu bude dobře, zdrží se a domů půjdou za tmy. A ona si svlékne šaty a bude svítit a on z ní nespustí oči. A dovede ho do svého bytu a nechá zhasnuto, protože se napoprvé bude trochu stydět; a nebude jí to nic platné. A on z ní nespustí oči. Až pak..
V drogerii v Jindřišské kupuji balenou vodu. Všude jsou ženy, protože tato drogerie jim nabídla narovnat lingvistickou nespravedlnost vlivných jazyků, v nichž slovem člověk je míněn muž. Zde nakupuji, zde jsem člověkem, obrací se na mě opálená blondýnka v bílém tílku, z jehož okrajů vykukují pruhy podprsenky silné tak, aby unesly její mateřské blaženosti. Přikyvuji.
V kancelářském domě v Opletalově stále vládne atmosféra Tarkovského filmů: chvíle po katastrofě. Jen hoch z kanceláře dvou mladých účetní ji ještě nepřijal: záře, která z něj proudí, nepramení v radioaktivitě, nýbrž v jeho dobré náladě; je tu nový: účetní si ho pořídily na výpomoc s fakturami a - budou-li pociťovat nutkavou touhu, jak stojí v pracovní smlouvě - k drobné erotické asistenci. A možná proto vyzařuje tolik energie...

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

01.07.2020 08:48:40dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Zde jsem člověkem:-)) a vše, díky za tvoji optiku, elegantně zpracovanou:-)

01.07.2020 07:30:52dát kritice tiplastgasp

Rozprostřená paleta, jen míchat a nanést na plátno. Bezva.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.