Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 440 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
Zdravím všechny Písmáky
datum / id05.07.2020 / 508700Vytisknout |
autorZoroaster
kategorieOstatní nezařaditelnéDalší dílo autora
zobrazeno264x
počet tipů0
v oblíbených0x
Zdravím všechny Písmáky

 

Po mnoha letech jsem našel cestu zpět na tento web, a to hlavně díky avízu administrátora, že můj nick tu stále existuje, včetně vložených děl.

Za ta léta se mnoho změnilo. Pochopitelně k horšímu. Západní civilizace je v totálním morálním, mravním a kulturním rozkladu díky urputné liberální ideologii globalistických elit. Pod jejich cílenými útoky už prakticky přestal existovat institut tradiční rodiny, i správný pojem o ní, v rámci EU pomalu mizí evropské národy i s jejich původními evropskými hodnotami, pod tlakem imigračních hord, ideologie multikulturalismu a invazivních genderových zvráceností dochází ke genocidě bílé rasy a úpadku civilizace bílého muže. A tak bych mohl pokračovat.

Dnes, coby letitý a velmi konzervativní kmet, se vracím k písmácké komunitě jako ke vzorku současné intelektuální vrstvy, a to především stran mladé generace, o níž toho v této chvíli moc nevím, ale budu se tu časem rozhlížet. Jen doufám, že vedle rozmáhajícího se nihilismu nebudu narážet na samé reprezentanty krajní a nové levice a zoufalce z obce voličů Pirátské strany.

V časech naprostého duchovního a intelektuálního pádu na samé dno lidskosti je, myslím, nanejvýše důležité začít vážně přemýšlet o tom, co utvářelo kulturního člověka takového, jakého znala ještě moje generace, jaké skutečné hodnoty a principy utvořily naši civilizaci a co vedlo k jejímu rozvratu.

Dovolím si proto na Písmáka postupně vrátit své skrovné umělecké kousky, o něž je mezi běžnými lidmi stejně malý zájem jako o literární umění vůbec, ale především své dílo myslitelské. A abych to čtenářům maximálně ulehčil a vyšel vstříc i těm, kdo po dvou odstavcích intelektuálně náročného textu umdleně vzdají ochotu číst dál, vložím před každý článek několik krátkých aforismů jako výtažek základních idejí, o nichž stojí zato přemýšlet. A týká se to článků nově vložených, i článků již existujících v mé knihovně na Písmáku, jen to chvilku potrvá.

Tak doufám, že mě mezi sebou uvítáte laskavě a se zájmem o to, co se snažím tomuto nemocnému světu sdělit.

Váš Zoroaster  
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

08.07.2020 11:34:54dát kritice tipAdmin C
admin

Stahuji dílo z hlavní strany - není literární událost. Příště doporučuji zvolit některý z reflexivních útvarů.

06.07.2020 19:55:54dát kritice tipZoroaster

Hnětenčík: Kde jste četl o "utlačovaném bílem muži"? Já se vyjádřil o genocidě bílé rasy a úpadku civilizace bílého muže, to je něco docela jiného.

Souhlasím s tím, že národní státy nemají dlouhou tradici, ostatně stejně jako "moderní státy", které byly na národnostním (tedy do jisté míry rodovém) principu vymezeny, tak jako švýcarské kantony ve státě, kde se kříží tři velká národnostní etnika, a proto se tam soustředila moc světových banksterů. Moderní stát především zajišťoval zájmy národní buržoazie, z níž se nyní stala buržoazní supertřída nadnárodního charakteru, což je hlavní důvod přechodu od národních států k nadnárodním superstátům. Likvidace národních evropských kultur s tím spojená je ovšem velká tragédie, zvláště pokud je spojena s míšením ras a genocidou bílé rasy. (Říká ti něco Kalergiho plán?) Náboženské principy tu hrají naprosto podružnou roli. 

06.07.2020 18:36:09dát kritice tipHnětenčík

utlačovaný bílý muž - tato legrácka vždy pobaví :-D

jinak ano, správně - tzv. evropské národy opravdu mizí.. ten konstrukt byl příliš umělý, neměl moc dlouhou tradici a jeho výsledkem byly ty nejbekanější masakry v dějinách lidstva.. dobře si to zařídili kupř. ve švýcarsku, který neni založeno na nějakejch stupidních národnostních hovadinách z 19. století, nýbrž na oblastních, rodových a náboženských principech.

06.07.2020 14:06:11dát kritice tipZoroaster

Evička: B) je správně, nejde přitom ovšem o krátkozrakou zahleděnost do české kotliny. I na tuto otáku dám časem odpověď.

06.07.2020 12:27:111 tipů dát kritice tipEvička

Ahoj, taky se tu ještě občas mihnu. Mimentálně se, konzervativní starče :-) peru s otázkou, zda kvůli globálnímu ničení přírody být světaobčankou a spojovat se s celým světem, nebo jen bránit a bojovat jako Klaus st. za svou vlast, i proti zlé EU, hledět si jen českého mírně retardovaného písečku. Díky za názor! Měj se zdravě!

05.07.2020 22:45:224 tipů dát kritice tipZbora
redaktor poezie

Pokud budeš sdělovat nemocnému světu svůj světonázor s podobnou dikcí, obávám se, že nemocný svět to nechá poměrně chladným. 

05.07.2020 16:04:471 tipů dát kritice tipstromeček

Nevím, zda se mohu nazývat kmetem, každopádně se už kácí i v mém lese a zkušenost mne nabádá vyhýbat se frázím blízkým urputnému radikalismu, nebo nesoudnému blahořečení dob minulých. Změny ve společnosti každý hodnotí ze svého úhlu pohledu a pokud chybí patřičný nadhled, pak to většinou svědčí o zahořklosti, protože ambice překonala reálné možnosti. Buď vítán, kdo v dobrém přicházíš.

05.07.2020 15:15:55dát kritice tipK3

Já tě tu tedy vítám, i když s obsahem události nesouhlassím:).Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.