Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 468 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Zdravím všechny Písmáky
datum / id05.07.2020 / 508700Vytisknout |
autorZoroaster
kategorieOstatní nezařaditelnéDalší dílo autora
zobrazeno991x
počet tipů0
v oblíbených0x
Zdravím všechny Písmáky

 

Po mnoha letech jsem našel cestu zpět na tento web, a to hlavně díky avízu administrátora, že můj nick tu stále existuje, včetně vložených děl.

Za ta léta se mnoho změnilo. Pochopitelně k horšímu. Západní civilizace je v totálním morálním, mravním a kulturním rozkladu díky urputné liberální ideologii globalistických elit. Pod jejich cílenými útoky už prakticky přestal existovat institut tradiční rodiny, i správný pojem o ní, v rámci EU pomalu mizí evropské národy i s jejich původními evropskými hodnotami, pod tlakem imigračních hord, ideologie multikulturalismu a invazivních genderových zvráceností dochází ke genocidě bílé rasy a úpadku civilizace bílého muže. A tak bych mohl pokračovat.

Dnes, coby letitý a velmi konzervativní kmet, se vracím k písmácké komunitě jako ke vzorku současné intelektuální vrstvy, a to především stran mladé generace, o níž toho v této chvíli moc nevím, ale budu se tu časem rozhlížet. Jen doufám, že vedle rozmáhajícího se nihilismu nebudu narážet na samé reprezentanty krajní a nové levice a zoufalce z obce voličů Pirátské strany.

V časech naprostého duchovního a intelektuálního pádu na samé dno lidskosti je, myslím, nanejvýše důležité začít vážně přemýšlet o tom, co utvářelo kulturního člověka takového, jakého znala ještě moje generace, jaké skutečné hodnoty a principy utvořily naši civilizaci a co vedlo k jejímu rozvratu.

Dovolím si proto na Písmáka postupně vrátit své skrovné umělecké kousky, o něž je mezi běžnými lidmi stejně malý zájem jako o literární umění vůbec, ale především své dílo myslitelské. A abych to čtenářům maximálně ulehčil a vyšel vstříc i těm, kdo po dvou odstavcích intelektuálně náročného textu umdleně vzdají ochotu číst dál, vložím před každý článek několik krátkých aforismů jako výtažek základních idejí, o nichž stojí zato přemýšlet. A týká se to článků nově vložených, i článků již existujících v mé knihovně na Písmáku, jen to chvilku potrvá.

Tak doufám, že mě mezi sebou uvítáte laskavě a se zájmem o to, co se snažím tomuto nemocnému světu sdělit.

Váš Zoroaster  
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

04.10.2020 09:56:29dát kritice tipZoroaster

To se tedy povedlo, tak starší generace nerozumí počítačům a internetu. No, já jsem sice už v důchodu, ale moje profese byla softwarový analytik a programátor, a pokud si dobře pamatuji, tak poslední léta vedoucí pracovníci IT brečí, že mládež už nikdo neučí rozumět počítačům a operačním systémům, a kromě toho, že se jim nechce makat, nejsou většinou schopni programovat ani řešit analytické úlohy. Takže jediné, v čem „vynikají“, jsou hry na internetu a duševní onanie na sociálních sítích. No a patrně ti není známo, že pirátské strany vytvořily oligarchické a globalistické špičky pánů peněz, aby dostaly pod kontrolu mládežnické hnutí, vedly mládež k totálnímu morálnímu i duchovnímu rozvratu a postavily ji proti starší generaci, která ještě ví, co to je čest, morální zásady, pravda a síla ducha, a která hájí tradiční a konzervativní společenské hodnoty, bez nichž nás čeká jen rozklad a otroctví. Piráti jsou vlajkonoši tohoto morálního rozkladu.

A tady něco pravdy o dnešní mládeži, které se dostalo pojmenování Generace Z: https://vk.com/@radim.lhotak-generace-z-stupidn-strjci-temn-budoucnosti-nzk-intelekt-a-vy

 

01.10.2020 23:50:14dát kritice tipŠkvarýš

Brojíš tady proti Pirátům: proč? víš, o co jim jde? Vysvětlím ti to, bez emocí a asertivně: stále je u moci většina lidí z generace, která nerozumí počítačům a internetu. A přesto se snaží vymýšlet zákony, které se počítačů a internetu týkají. A protože tomu nerozumí, tak jednou za čas vymyslí něco, co je buď nerealizovatelné, rozbilo by současné fungování a svobodu internetu nebo je jiným způsobem "mimo". A pirátské strany (ne jen ta česká, i na evropské úrovni) na tyto renoncy poukazují a vysvětlují, jaké by měly dopady, proč to není dobrý nápad atd. Minule to byly například evropské články 13 a 15 v legislativě ohledně autorského práva: pirátům se sice nepodařilo odvrátit celou novelu, ale alespoň vybojovali odstranění těch přijatých zákonů, které by internet mohly ochromit. Takže za to, že se můžeš takhle svobodně vyjadřovat na Písmáku vděčíš mimo jiné právě pirátským stranám.

08.07.2020 11:34:541 tipů dát kritice tipAdmin C
admin

Stahuji dílo z hlavní strany - není literární událost. Příště doporučuji zvolit některý z reflexivních útvarů.

06.07.2020 19:55:54dát kritice tipZoroaster

Hnětenčík: Kde jste četl o "utlačovaném bílem muži"? Já se vyjádřil o genocidě bílé rasy a úpadku civilizace bílého muže, to je něco docela jiného.

Souhlasím s tím, že národní státy nemají dlouhou tradici, ostatně stejně jako "moderní státy", které byly na národnostním (tedy do jisté míry rodovém) principu vymezeny, tak jako švýcarské kantony ve státě, kde se kříží tři velká národnostní etnika, a proto se tam soustředila moc světových banksterů. Moderní stát především zajišťoval zájmy národní buržoazie, z níž se nyní stala buržoazní supertřída nadnárodního charakteru, což je hlavní důvod přechodu od národních států k nadnárodním superstátům. Likvidace národních evropských kultur s tím spojená je ovšem velká tragédie, zvláště pokud je spojena s míšením ras a genocidou bílé rasy. (Říká ti něco Kalergiho plán?) Náboženské principy tu hrají naprosto podružnou roli. 

06.07.2020 18:36:091 tipů dát kritice tipHnětenčík

utlačovaný bílý muž - tato legrácka vždy pobaví :-D

jinak ano, správně - tzv. evropské národy opravdu mizí.. ten konstrukt byl příliš umělý, neměl moc dlouhou tradici a jeho výsledkem byly ty nejbekanější masakry v dějinách lidstva.. dobře si to zařídili kupř. ve švýcarsku, který neni založeno na nějakejch stupidních národnostních hovadinách z 19. století, nýbrž na oblastních, rodových a náboženských principech.

06.07.2020 14:06:11dát kritice tipZoroaster

Evička: B) je správně, nejde přitom ovšem o krátkozrakou zahleděnost do české kotliny. I na tuto otáku dám časem odpověď.

06.07.2020 12:27:111 tipů dát kritice tipEvička

Ahoj, taky se tu ještě občas mihnu. Mimentálně se, konzervativní starče :-) peru s otázkou, zda kvůli globálnímu ničení přírody být světaobčankou a spojovat se s celým světem, nebo jen bránit a bojovat jako Klaus st. za svou vlast, i proti zlé EU, hledět si jen českého mírně retardovaného písečku. Díky za názor! Měj se zdravě!

05.07.2020 22:45:225 tipů dát kritice tipZbora
redaktor poezie

Pokud budeš sdělovat nemocnému světu svůj světonázor s podobnou dikcí, obávám se, že nemocný svět to nechá poměrně chladným. 

05.07.2020 16:04:471 tipů dát kritice tipstromeček

Nevím, zda se mohu nazývat kmetem, každopádně se už kácí i v mém lese a zkušenost mne nabádá vyhýbat se frázím blízkým urputnému radikalismu, nebo nesoudnému blahořečení dob minulých. Změny ve společnosti každý hodnotí ze svého úhlu pohledu a pokud chybí patřičný nadhled, pak to většinou svědčí o zahořklosti, protože ambice překonala reálné možnosti. Buď vítán, kdo v dobrém přicházíš.

05.07.2020 15:15:55dát kritice tipK3

Já tě tu tedy vítám, i když s obsahem události nesouhlassím:).Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor