Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 468 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Na okraj událostí dne – poučení z koronavirové krize
datum / id07.07.2020 / 508761Vytisknout |
autorZoroaster
kategorieOstatní nezařaditelnéDalší dílo autora
zobrazeno949x
počet tipů0
v oblíbených0x
Prolog

Vkládám mimo plán, ale nemohl jsem odolat...

Na okraj událostí dne – poučení z koronavirové krize

Zničující vládní opatření

Česká vláda předkládá svá zničující opatření pod záminkou COVID-19 jako ochranu obyvatel před smrtícím virem a tvrdí, že za způsobené škody a ekonomické újmy lidem může samotný virus a nikoliv ona. To je samozřejmě nehorázná lež, v lepším případě hloupost Babišovy vlády, která dosud nepochopila, že jsme svědky kolosálního podvodu a záměrného šíření paniky za účelem rozvratu světové ekonomiky. Apokalyptické následky tohoto malthusiánského plánu světové oligarchie na depopulaci planety povedou k nezměrnému utrpení lidí, hladu a bouřím, jaké tato civilizace dosud nepoznala. Bůh s námi!

Nový zelený úděl

Současný řízený ekonomický rozvrat globální ekonomiky je výrazem despocie západního kapitalismu, v němž oligarchie pod záminkou koronavirové krize záměrně likviduje všechny malé a ekonomicky nezávislé subjekty a zlatoústí redaktoři ze světových médií patřících téže oligarchii pokrytecky žvaní o nutnosti přehodnotit dosavadní ekologicky neudržitelný způsob života. Až bude víc jak polovina obyvatelstva bez práce a důstojné obživy a tisíce lidí začnou chodit žebrat na sociální úřady o podporu a shlukovat se v hladových bouřích, světová oligarchie jim jako spásné řešení přiřkne základní nepodmíněný plat, z něhož pokryjí pouze ty nejzákladnější životní potřeby. Nezbude jim na cestování, na zážitkové dovolené, na auta, ani na „zajímavý život“. Jídlo v restauracích, jakých zůstane sotva desetina, zato s desetkrát dražším menu než doposud, si budou moci dovolit pouze při oslavě narozenin a veškerý čas budou trávit doma u televize, nebo v levných supermarketech. Ale budou zticha, protože svoji almužnu dostanou bez nutnosti pracovat a před smrtí hladem a umrznutím je to opravdu spasí. V pocitu vlastní nedostatečnosti a jalovosti se přestanou rozmnožovat a během výměny jedné generace zůstane na planetě Zemi pouze plánovaná zlatá miliarda a půl miliardy otroků, kteří jí budou sloužit. Nuže vše spěje mílovými kroky vpřed pod heslem „Nový zelený úděl“.

Očkovací vakcína proti COVID-19

Země světa včetně České republiky se vrhly do závodu, kdo dříve vyvine vakcínu proti COVID-19. Kdo jim o to stojí? Jak se zdá, většina lidí se ve své naprosté nevědomosti domnívá, že svět vržený na šikmou plochu kardinálním podvodem zvaným „pandemie koronaviru“ spasí stejně podvodná vakcína, která proti COVID-19 nejenže nemůže fungovat, protože virus mutuje rychleji než virus běžné chřipky, ale smysl jejího nasazení spočívá ve snaze o depopulaci planety, čili ve sterilizaci lidí. Nutně proto v závodech musejí zvítězit americké farmaceutické korporace podporované WHO a Gatesovými fondy, které už dávno vědí, jak na to. Dočkáme se toho, že tupá většina bude spílat na adresu rozumné a informované menšiny, která odmítne povinné očkování? A budeme nakonec všichni k tomuto genocidnímu aktu násilím donuceni?

Poučení z koronavirové krize

Máme za sebou několik týdnů drastických a nesmyslných opatření proti šíření nákazy koronavirem a je čas začít bilancovat důsledky a souvislosti s tím spojené.

Především se zdá být naprosto zřejmé, že tento virus způsobující onemocnění dýchacích cest tady byl již dávno před krizí, a bude i po ni, a to bez ohledu na to, zda bude opakovaně zaváděn nouzový stav, či jaká další slabomyslná opatření vyhlásí Babišovy „melodyboys“ (byť zchytralý Babiš dává od všeho ruce pryč), aby se předvedli jako zdatní krizoví manažeři. Pouze dříve šlo o agresivní virózu, kterou museli povětšinou lidé doma jednoduše vyležet, kdežto do budoucna půjde o nezničitelný „smrtelný virus“, proti němuž bude nutné povinné masové očkování, až se objeví ta pravá vakcína z vývojové dílny Billa Gatese a spol., nejlépe spojená s tekutými nanočipy, jimiž bude zajištěna úplná kontrola populace a nastolen režim digitálního koncentráku.

Jak se z obyčejného viru stal smrtící koronavirus, proti němuž je nutné obrátit naruby život lidí na celém světě a držet je strachem na uzdě? A není snad jasné, že jde o virus vytvořený uměle v čínských, nebo amerických laboratořích, jak sebejistě prohlašují mnohé alternativní weby? Drastická opatření v souvislosti se „smrtícím virem“ (který mimochodem dosud nikde nikoho sám o sobě nezabil) zavedla jako první Čína ve městě Wu-chan, kde byl jeho údajný zdroj. Proč k tomu došlo, patrně mnohé překvapí, ale vycházím ze svědectví ruského publicisty Nikolaje Vavilova, který se v inkriminované době vrátil z Wu-chanu zpět do Ruska.

V uvedeném čínském městě je radnice složená převážně z členů čínského komsomolu, který je pod silným vlivem Západu a propaguje liberalizaci čínského hospodářství. Naproti tomu Komunistická strana Číny vedená Si Tin-pchingem razí socialistickou cestu s čínskými specifiky. Rozkol mezi oběma politickými silami dospěl tak daleko, že Si Tin-pching nařídil vůdce čínských komsomolců ve Wu-chanu zajistit. Ten využil místního výskytu virózy, aby z ní učinil dílo nového a neznámého smrtícího koronaviru, proti němuž je nutné učinit okamžitá karanténní opatření a vyhlásit výjimečný stav. Jelikož vedení radnice tak získalo absolutní moc a nedotknutelnost, zachránilo se před úderem komunistické strany a vůdce komsomolců před zamýšleným odstraněním.

Takto vykonstruované epidemie nového koronaviru se chytila Světová zdravotnická organizace (WHO), aby následně vyhlásila světovou pandemii smrtícího viru. (Otázku, zda COVID-19 je výplodem záměrné konspirace a zda komsomolci ve Wu-chanu konali podle instrukcí ze Západu, ponechávám otevřenou.) Na WHO navázali páni peněz a majitelé západních sdělovacích prostředků, aby cestou šíření strachu a paniky vyvolali krizi, při níž budou moci zavádět drastická omezení svobody pohybu a spustit světovou ekonomickou depresi, která byla tak jako tak na spadnutí, pouze dříve z ní bylo možné vinit banky a kapitalistické tržní hospodářství, které se utrhlo ze řetězu, kdežto nyní bude jednoznačným viníkem koronavirus, čili „vyšší moc“, za níž není nikdo odpovědný.

Strach je nejlepší spojenec tyranů. A současní despotičtí vládci skrytí za zády parlamentních vlád ho šíří opravdu požehnaně, takže naprostá většina lidí celého světa, naši ubohou českou kotlinu nevyjímaje, volá po těch nejpřísnějších opatřeních, aby je stát ochránil před nákazou. Přitom na epidemiii viru to mělo minimální a pouze zdržující dopad. Ten virus tady je a bude a žádná vakcína ho nesprovodí ze světa, tak jako běžný virus chřipky. Bude si žít, mutovat a napadat lidi s oslabeným imunitním systémem, ať vláda udělá cokoliv.

Pro klid duše by přitom úplně stačilo, kdyby politici vyhlásili pouhá doporučení pro ty, kdo se bojí nákazy, aby omezili svůj pobyt mezi lidmi. Pokud si někdo sám naordinuje přísnou karanténu, byla by to pouze jeho osobní věc. Takovou cestu zvolilo Švédsko, nebo Bělorusko a dosud přední příčky v počtu obětí nákazy tyto státy nezaujaly. Zato jiné západní státy, kde lidi dřepí doma a nemocnice přetékají pacienty s plicními virózami, ano.

Co je však naprosto evidentní, páni peněz si ověřili, že zastrašení lidí virovou pandemií je nejlepší způsob, jak jimi manipulovat, jak je ovládnout a přinutit k poslušnosti, jak omezit jejich rozlet a nasadit na ně očkovací látky, jimiž je sterilizují a konečně tak „nenásilnou“ cestou zajistí dávno plánovanou depopulaci planety.

Bohužel evidentní také je, že převažující většina společnosti sleduje pouze mainstreamová média a plně podléhá jejich desinformacím a falešným zprávám. Koronavirová pandemie jednoznačně prokázala, že nemají nejmenší potřebu konfrontovat jim předkládané informace z nezávislých zdrojů, a co je ještě horší, plně věří tvrzením, že naopak vše, co neběží v televizi, jsou falešné zprávy, nebo konspirační teorie. Totéž platí o současných politicích – podle toho také jejich ubohé vládnutí vypadá. A je jedno, zda jde o politiky slavné „kavárny“, nebo o „ty osvícené“ z ANO či z Hradu. O skutečném vládnutí a tajích politična nemá ani potuchy nikdo z nich, takže na cestu skutečné svobody a nezávislosti nás nikdo z nich nepřivede.

Zato jako „krizoví“ manažeři, kteří vyhlašují tvrdé zákazy a příkazy v té nejtriviálnější oblasti lidského soužití, budou dál řádit ostošest. Prozatím běží intenzivní propaganda ve sdělovacích prostředcích o tom, jak „vědci“ postupně dokazují, že koronavirus může vyvolat ty nejhorší vedlejší choroby, že kolektivní imunita je nemožná, že nákaza bude dál postupovat v dalších a dalších vlnách atp. To vše do té doby, než bude vyvinuta vakcína, která spasí svět a jíž se budou muset v rámci povinného očkování podrobit úplně všichni. (Samozřejmě bohatých elit se to týkat nebude, protože ty žijí v izolaci od chátry zcela dobrovolně jako v karanténě v rámci svých panských sídel.)  
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

05.10.2020 20:48:15dát kritice tipAššurballit

vsak ja chapem. vzdy mam tendenciu viac verit random mudrlantom z internetu ako odbornikom. lebo nevedomost je cesta k poznaniu:)

05.10.2020 19:49:09dát kritice tipZoroaster

Aššu... Ke Lnici jsem byl pouze shovívavý, aby neutrpěla syndromem kognitivní disonance, přece jen se živí jako zdravotnice a takový zásah by mohl ohrozit celou její existenci. Ale pro tebe tu mám skutečnou kognitivní bombu:

https://vk.com/@radim.lhotak-podivn-koronavirus-pevratn-teorie-alternativnch-virolog

05.10.2020 16:52:51dát kritice tipAššurballit

lnice ta argumentacne rozbila jak male decko. ale ty si nedosiel argumentovat, ty si dosiel presvedcit nas o svojej pravde. vsakze?

05.10.2020 16:33:30dát kritice tipZoroaster

Asociace lékařů o koronaviruV následujícím článku uvádím výňatky z vědecké studie sdružující světové odborníky a vědecké kapacity, která i na základě oficiálních názorů a poznatků epidemiologů a virologů dokazuje, že ve všech fázích „boje proti koronaviru“ činily vlády (včetně zdravotnických funkcionářů) rozhodnutí, která nebyla z hlediska zdravého rozumu opodstatněná a dokonce byla nebezpečná pro zdraví občanů: počínaje samoizolací, pro niž neexistuje právní ekvivalent, přes povinné testování, hospitalizaci, masivní porušování práv zjevně zdravých občanů, až po propagandu očkování jako všeléku na pandemii COVID-19:

https://vk.com/@radim.lhotak-nezvisl-asociace-lka-opaten-vld-proti-covid-19-jsou-nepodloe

03.08.2020 21:58:30dát kritice tipZoroaster

Neuvěřitelné, na internetu je už tolik infomací, navíc životem ověřených, o tom, o jakou jde v případě tzv. pandemie COVID-19 blamáž, že by si člověk řekl, to už musí pochopit snad každý. NE! Stále je velké množství lidí, kteří považují za pravdu to, co řeknou ve zprávách v televizi. Všechno ostatní je konspirace. Neuvěřitelná tupost a zaslepenost. 

Mimochodem, pravdu o koronaviru říkají i renomovaní lékaři, nikoli konspirační teoretici, ovšem do televize to nepustí. ... A virus samozřejmě není organismus...nejmenší organismus je jednobuněčný, kdežto virus není ani to.

03.08.2020 18:51:03dát kritice tipJosephina

díky za info, milá Lnice ... Zoroaster je tak trochu konspirátor, že? ;-)

09.07.2020 21:57:09dát kritice tipLnice

Virus je typický parazitický organismus, z definice, nemůže totiž dlouhodobě existovat, rozmnožovat se mimo hostitelskou buňku:) ale to jen tak pro doplnění...

Mějte se hezky a ať se vám raději covid vyhne, i když se ho zřejmě nebojíte :)

L.

09.07.2020 21:47:37dát kritice tipZoroaster

jsou i RNA viry, např.covid, které do naší DNA nic zabudovat nemohou

Tady už se dostáváte mimo mé znalosti i představivost, nicméně virus není živý tvor, a proto mluvit o něm jako o "parazitovi" asi nebude správné.

Mám tendenci věřit tomu, že smysl virů v přírodě je hlubší, dokonce i přesahující pouhého činitele přirozeného výběru. V ruském populárně vědeckém článku, z něhož jsem vycházel, se psalo o tom, že viry zprostředkovávají buňkám a celému vnitřnímu organismu informace o vnějším světě, jde však o nový směr vědeckého výzkumu a uvádím to jen pro zajímavost.

09.07.2020 19:30:561 tipů dát kritice tipLnice

 jsou v DNA našich buněk obtištěny virové sekvence mnoho let zpětně

asi tím myslíte, že je DNA informace některých virů zabudována do naší, jinak by mi to nedávalo smysl...viry mají kratší DNA a  jsou i RNA viry, např.covid, které do naší DNA nic zabudovat nemohou, replikují se v našich buňkách a využívají k tomu proteomický aparát naší buňky, ano potřebují naše buňky k životu, jako ostatně i jiní parazité, kteří žijí v našich tělech, ale myslet si, že viry "přemýšlí o tom", že pro ně není v principu účelem organismus poškodit nebo zabít je troufám si tvrdit nesmysl, organismus se jejich napadení brání a pokud je schopen jeho množení pozastavit nebo dokonce mu uplně zabránit, dojde k uzdravení, ale to je otázkou rovnováhy mezi napadeným a napadajícím a kondice daného napadeného organismu, k tomu máme složité "mechanismy" imunitního systému

Navíc bylo zjištěno, že jakmile zasáhnout dostatečné množství buněk organismu tak, aby jejich genetická informace ovlivnila genom celého organismu, na základě nějakého dosud záhadného signálu se přestanou množit. 

nemůže ovlivnit genom celého organismu, když zasáhne pouze část ("dostatečné množství") buněk organismu, to je nesmysl, první část věty popírá druhá :-) tohle je fabulace, které nevěřím:-)

pokud se vyskytne nějaký virus, který má za důsledek vysokou smrtnost, jde v podstatě o přírodní úchylku, která se většinou časem upraví mutací.

přírodní úchylka neexistuje, mutace jsou tu pořád, evoluce jde cestou mutací, virus eboly je zkrátka existující virus, který je životaschopný, proto existuje..."časem upraví"...to vám ale bude prd platné, až na něj umřete :-)

v dobrém,L.

09.07.2020 17:48:54dát kritice tipZoroaster

Lnice, zdravím.

K tomu Seznamu: teď ty počty zotavených navýšili okolo 15, ale pořád je to řádově méně, než počty nově nakažených, a trvá to už déle než 5 týdnů, přičemž celkové počty zotavených jsou docela o něčem jiném, tudíž jde o vizuální efekt pro ty, co nemyslí a nechají se manipulovat. Ta snaha nemístně zastrašovat je naprosto evidentní, stačí nezavírat před tím oči.

K té adaptabilitě: mám to samozřejmě rovněž z vědeckých zdrojů, které říkají, že podle nejnovějších poznatků jsou v DNA našich buněk obtištěny virové sekvence mnoho let zpětně, přičemž viry mají mnohem kratší šroubovici DNA a skutečně se vtiskávají do buněk. Navíc bylo zjištěno, že jakmile zasáhnout dostatečné množství buněk organismu tak, aby jejich genetická informace ovlivnila genom celého organismu, na základě nějakého dosud záhadného signálu se přestanou množit. Snad jsem to interpretoval správně. Těch virů jsou kolem nás miliardy a pokud se vyskytne nějaký virus, který má za důsledek vysokou smrtnost, jde v podstatě o přírodní úchylku, která se většinou časem upraví mutací. Je třeba také vědět, že viry k tomu, aby se mohly množit, potřebují živé buňky, čili v principu jejich účelem není organismus poškodit či dokonce zabít.   

P.S. Rozhodně si nevytvářím nepodložené názory, na nichž bych z ješitnosti lpěl.  

09.07.2020 14:58:03dát kritice tipLnice

citovala jsem z vašeho komentáře a dala to kurzívou, ale není to v textu rozeznatelné, jen oddělené odstavci :-)

09.07.2020 14:56:531 tipů dát kritice tipLnice

pohybuji se ve vědeckém prostředí, i když se za vědce nepovažuji, protože dělám vědu velmi okrajově, mimojiné jsem součástí týmu, který testuje covid19 ve Fakultní nemocnici Brno, takže mám celkem slušný přehled o počtu nakažených a uzdravených v našem regionu...

Všiměte si například, že na hlavní stránce Seznam.cz je den co den uváděn přírůstek nakažených COVID-19 v řádu desítek až stovek, ale počet zotavených nepřesáhne nikdy číslo 5. Naprosto zjevná manipulace, nemyslíte?

někteří pozitivně diagnostikovaní covid pacienti jsou pozitivní čtyři i pět týdnů, až po dvou negativních testech za sebou jsou považováni za uzdravené, nakažených přibývá rychleji než uzdravených, tak se zkrátka nákaza projevuje...

Včteně neustálého strašení novými a novými články o tom, jaká nevratná poškození organismu koronavirus způsobuje. Naprosté nesmysly.

onemocnění se teprve zkoumá, ucelený obrázek budeme mít až po delší době, takže zprávy o trvalých následcích skutečně mohou být fake news, protože ještě neuplynula dostatečně dlouhá doba pro nějaké závěry

A věřte nebo ne, na samotný koronavirus ještě nikdo nikde nezemřel, pokud byl zdráv a neměl jakkoliv sníženou imunitu. A to i v případě, že nemocen ulehl. 

kdo z nás je naprosto zdráv a nemá jakkoliv sníženou imunitu? to nemůžeme vědět a když k tomu dostanete covid19, nemůžete říct, že jste na něj nezemřel, že to bylo na "jinou nemoc či sníženou imunitu", protože kdybyste covid nedostal, v tuto chvíli byste nezemřel, tak se na to dívám já...

Seriózní vědci dnes již vědí, že viry jsou přirozenou a dokonce nutnou a prospěšnou součástí života, protože zajišťují schopnost adaptace organismu na změny prostředí

viry jsou skutečně přirozenou součástí našeho života, jestli zajišťují schopnost adaptace organismu na změny prostředí, už si tak jistá nejsem, zkrátka tu existujeme vedle sebe a bojujeme o své místo, nedovedu si moc dobře představit, jak se díky virům adaptujeme na změnu prostředí...

Smrtí virus je fikce amerických filmových studií.

smrtící virus je realita, příkladem je např. virus ebola, který má smrtnost přes devadesát procent

myslím ale, že nemá smysl s vámi dál polemizovat, protože máte zkrátka svůj názor

v dobrém, L.

08.07.2020 17:37:38dát kritice tipZoroaster

Lnice: Jde v zásadě o to, odkud berete informace, a pokud sledujete pouze mainstream, potom jste obětí "Fake news". Všiměte si například, že na hlavní stránce Seznam.cz je den co den uváděn přírůstek nakažených COVID-19 v řádu desítek až stovek, ale počet zotavených nepřesáhne nikdy číslo 5. Naprosto zjevná manipulace, nemyslíte? Včteně neustálého strašení novými a novými články o tom, jaká nevratná poškození organismu koronavirus způsobuje. Naprosté nesmysly.

A věřte nebo ne, na samotný koronavirus ještě nikdo nikde nezemřel, pokud byl zdráv a neměl jakkoliv sníženou imunitu. A to i v případě, že nemocen ulehl. Pravdu lze zjisti na mnoha alternativních webech, ale i od mnoha renomovaných odborníků, kteří samozřejmě v médiích nedostávají odpovídající prostor.

Seriózní vědci dnes již vědí, že viry jsou přirozenou a dokonce nutnou a prospěšnou součástí života, protože zajišťují schopnost adaptace organismu na změny prostředí. Smrtí virus je fikce amerických filmových studií.

08.07.2020 16:58:02dát kritice tipLnice

-virus covid 19 nemutuje rychleji než virus chřipky

-virus covid 19 sám o sobě zabíjí

-ve Švédsku zemřelo mnoho lidí, na covid 19 téměř netestují, ale počty úmrtí v období koronavirové pandemie dramaticky narostly a v jednu chvíli byly v přepočtu na milion obyvatel nejvyšší na  světě

08.07.2020 14:14:35dát kritice tipZoroaster

Zbora: Redaktorská slepota? Tvoje parketa jsou básně, ne? A básníkem se se většinou stává člověk, který nedokázal zaměřit své myšlenky ke smysluplnému konci. Nemám pravdu, vážený pane redaktore?

Ty "fantasmagorie" jsem uvedl na jiných a významnějších fórech ještě před bitvou a vycházím z věrohodných světových zdrojů, o nichž ve své zahleděnosti do sebe zjevně nemáš ani ponětí. No a Bělorusko jako Itálie nedopadlo, překvapení?  

08.07.2020 11:34:04dát kritice tipAdmin C
admin

Stahuji dílo z hlavní strany - není literární událost. Příště doporučuji zvolit některý z reflexivních útvarů.

08.07.2020 11:28:32dát kritice tipZbora
redaktor poezie

Po bitvě je každej generál, co?

Fantasmagorie, demagogie a překrucování faktů. Nic jiného.

Mimochodem, pokud bysme zvolili cestu Běloruska a dopadli jako Itálie, hádám správně, že bys byl první, kdo by volal vládu k zodpovědnosti? 

07.07.2020 09:16:49dát kritice tipaleš-novák

nuda. nic, co by už nebylo jinde...Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor