Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Tajný fiktivní dopis od Boženy Němcové
datum / id28.09.2020 / 511664Vytisknout |
autorlapezka
kategorieMiniatury, hříčkyDalší dílo autora
zobrazeno45x
počet tipů0
v oblíbených0x
Tajný fiktivní dopis od Boženy Němcové

 

Tajný milostný dopis

Můj nejdražší,

když se večer z okna podívám z dálky na hrad, vzpomenu si na tebe.

Na tvé modré oči, na tvůj důstojný černý klobouk co sis vypůjčil od synovce. Na sýr s tvarohem kterým si mě pohostil. Na to jak si najednou zmizel když se stmívalo a já tě dodnes podezírám, že sis někde za hradbami hradu užil nezávazného povyražení.

Hlavně si vybavuji moji prudkou žárlivost. Netušila jsem tenkrát jak moc toužíš po ženách, ale taky si pamatuji tvůj smutný melancholický pohled způsobený větším konzumem vína.

A nakonec na strávenou noc u tebe v altánku. Ani ses mě nedotknul a já tě chtěla tak moc, zároveň jsem se bála. Bylo to jen pár dní od našeho seznámení. Přesto si myslím,že ta svatojánská noc byla vyjímečná a my si otevřeli svoje duše krásným pozdním povídáním a tím pádem mohlo vzniknout naše krásné přátelství.

 

Navždy tvá Božena

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

29.09.2020 14:35:37dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Alen, v prvé řadě, jestli se odhodláš ještě na mini pracovat, bych trochu zmenšila písmo, tohle se nečte nejlépe... pak doplnit spoustu čárek v souvětích, např. před - jak, kterým, když, co má být čárka.

V odstavečku o žárlivosti mi není jasné, jak Božena dospěla k názoru, že ON touží po ženách, když se nic /mezi nimi/ nestalo - jen podle pohledů, když podle ní byly způsobeny "větším konzumem vína? /raději konzumací/"

Celé je to nejasné, oč vůbec šlo - o povídání si, lásku či přátelství?

29.09.2020 10:47:59dát kritice tipstromeček

miniatura, která jazykem odkazuje na doby minulé, ale pro mne visí ve vzduchoprázdnu.....nedokážu s ničím spojit, ani s Boženou Němcovou.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.