Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 444 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Kuřba na pavlači
datum / id23.10.2020 / 512625Vytisknout |
autorkyubnot
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno97x
počet tipů0
v oblíbených0x
Kuřba na pavlači

Na pavlač k nám přišlo odpoledne. Bez odpoledne, které tu bylo, jsem nás neviděl, ale přesto má podobizna něco začala tušit. O takovém nebezpečném, přilnavém a čtenáři, pisateli, kteří si donedávna hráli na kočku s myší, možná krávě v ulicích za hlasitých skřeků vládnoucích na předměstí města Montenegro, travičce staré udusané paní, té, která si na travičku jen hrála (která se za travičku jen vydávala a nakonec jí opravdu byla) a vlastně se mnohým recenzentům ani nezdála být člověkem, zdajícím se prohnilém, beze špetky... ne, jen se špetkou důveryhodnosti a vlastně ne tak úplně systematicky pojatém počínání. Aniž bychom tyto intence nezakládající se na absolutní objektivitě, s níž a pouze s níž bychom měli jako spravní porobení obchodovat, zatracovali, musíme tyto intence navždy alespoň zasunout pod hned několik nestejně znějících povrchů; mimochodem právě takovým stylem jsou psány jejich programové ústanovy (takže i na pavlači se musíme na slova, jež jsou na počátku, soustředit).

 

A považovali jsme tak za správné, líbivé a rozumné. Nebylo tu ale ještě něco důležitějšího? Nebylo tu ale ještě něco? Delší a delší.

 

Na pavlači jsme toho nalézali spoustu a ještě po mnoho dní sem létaly listy unášející zrna kávových myšlenek latexového materiálu. Jak si vůbec někdo dokáže myslet, že by ti tři tady v té pokojné hlíně spali neklidně.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

23.10.2020 20:48:30dát kritice tipkyubnot

https://www.youtube.com/watch?v=ihQurg4xGcI

23.10.2020 20:40:271 tipů dát kritice tippožadovaný záznam nenalezen

Je to zajímavý. Já na to ale nemám. Přišlo odpoledne, bez odpoledne vypravěč nějaké lidi neviděl. Ale odpoledne tu bylo. Podobizna něco začala tušit. Nebezpečí. V ulicích se pohybuje kráva. Skřeky. Travička staré udusané paní. Nezdála se být člověkem. Něčí počínání, zdající se prohnilé, nesystematické a se špetkou dývěryhodnosti. Cosi o obchodování s objektivitou. Upomínka, že i na pavlači se musíme na slova na začátku soustředit. Zrna kávových myšlenek latexového materiálu, pokojná hlína a nějaká trojka, která v tom usne. Jsem z toho poněkud zmatený. Ale hezkej název.

23.10.2020 14:02:10dát kritice tipAru

jo no, po nadpisu veliký zklamání

23.10.2020 11:41:281 tipů dát kritice tipMajaks

Jako cekal jsem neco jinyho. Aspon ze na latex doslo.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.