Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 444 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Dvacetnáctiletá
datum / id24.10.2020 / 512677Vytisknout |
autorArnikavevlasech
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno121x
počet tipů3
v oblíbených0x
Dvacetnáctiletá

Co hledáme a proč kvůli tomu nemůžeme po nocích spát. Proč jsou vzpomínky na mládí tak sladké. Proč ten minulý čas. O kom se ti zdá. S kým spíš a neříkáš mi o tom. Proč odcházíš brzy, pokud vůbec přijdeš. Kdy to všechno přestalo být tak nové a vzrušující. Proč už žádné střízlivění není tak hořké a zlomená srdce už tolik nepobolívají. Proč se nám nestýská po místech, která jsme nazývali naším domovem. Proč se snažíme utéct a kam. Ústa jsou trpká a noci chladné. S každým dalším létem jen smutníme nad tím předchozím. Rozum se dere na povrch a srdce chřadnou. Kdy naposledy se tě někdo zeptal, co cítíš. Kdy jsme zapomněli?

Minulost je zvláštní, dobré zveličuje a špatné tlumí prášky na bolest. A tak se lidem stýská i po proplakaných nocích. První zklamání v lásce sice bolí k umření, ale taky je to ten nejsurovější pocit, co znám. A čím víc člověk stárne a srdce se lámou častěji, až je to vlastně na denním pořádku, tím se zdá každé ráno o něco otupělejší. 

Když jsme byly mladší a naivnější, opilé jsme si povídaly s Bohem, ve kterého jsme nevěřily a nazývaly ho Vesmír. A já si za boha nemohu vzpomenout, kdy jsem s ním mluvila naposled. A proč mi na tom špinavém parkovišti připadalo, že mi patří svět a není žádné včera ani zítra. Chybí mi křídování v parku a první cigaretový kouř pod Sýkorovým mostem. Chybí mi přesvědčení, že tě miluju, abychom si dnes už nepamatovali svá jména. 

Mám ráda ty chvilky, kdy nepřemýšlím. Kdy se rozplynu v přítomnosti. A na tu malou chvilku mám pocit, že se nedožiju zítřka. Protože na zítřku nezáleží.

Víš, dnes v noci se sama sebou cítím o kapku víc, než včera. A jednoho rána ze mě bude oceán.

Už věky mě nikdo neoslovil Arniko ...

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

25.10.2020 08:29:32dát kritice tipMajaks

Zvláštní. Jako bych to uz cetl. 

25.10.2020 07:20:14dát kritice tipAndělka1

***

25.10.2020 00:21:17dát kritice tipcvrcka

Aj jaj! Ostrava, no jistě. Ale hodne jsi me nalomila k těm Budejkam.

25.10.2020 00:17:01dát kritice tipcvrcka

Není sykoruv most v Budějovicích? 

Podmaniveeee........ ja mám tohle spojený s Budejkama....tamten vesmír. Jiná planeta. 

 

starej Rendle - me zase vždycky znova dojímá, jak lidé určitého věku jsou schopni smést milióny požitků do vety "Ten čas leti" nebo "to to uteklo" 

8-0

prožívání věci pořádně maže význam času. Svet se pak skládá ze šňůry vjemů.....a časové úseky nelze vnímat jako krátké, pokud je šňůra dlouhá..... 

24.10.2020 22:24:45dát kritice tipstarej Rendl 2020

Vždy mě zas a znova dojímá, když dvacetnáctiletí vzpomínají na své mládí, na staré dobré časy a tak... ;-)

24.10.2020 22:11:32dát kritice tipLuzz

arniko, arniko, ještě není vše ztraceno; věř, že zlomené srdce bolí v každém věku.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.