Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 452 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Smí se menší reklama?
datum / id28.10.2020 / 512820Vytisknout |
autorRepulsion
kategorieKnihy, ČasopisyDalší dílo autora
zobrazeno263x
počet tipů8
v oblíbených0x
zařazeno do klubůpísmácké knihkupectví,
Smí se menší reklama?

Nazdar ve spolek.
Možná jste někteří počátkem roku zaregistrovali, že jsem si založil malé nakladatelství. Původně jsem se chtěl orientovat hlavně na e-knihy, ale jak se zdá, bez tištěných knih to nepůjde. 
Zatím se nakladatelsky podílel na dvou tištěných titulech, a sice na knize brněnského blogera Machala „Egiho“ Egera Egiho milý deníček a básnické sbírce Za všechno se platí výtvarníka a hudebníka Štěpána Málka.

Na příští rok chystám knihu Vlk Jindřicha Píši, kterého si možná ještě někdo pamatujete pod přezdívkou Lupo. Na té je trošku víc práce, protože bude bohatě ilustrovaná.

Do konce roku bych ještě rád stihl jeden nebo dva tituly (záleží, jak se zadaří), jejichž autorem je tentokrát moje maličkost. Jde především o mou novou knihu Buď rád, že nic nemáš. Je to příběh kluka, který žije v tzv. sociálně vyloučené lokalitě a postupně se z toho snaží nějak dostat, dostává od života různé rány atd. 
A vedle toho případně i mou prvotinu Děti mrtvol, která vyšla poprve v roce 1995 v nakladatelství Votobia a tehdy se to lidem docela líbilo. Vyšla i docela pěkná recenze, kterou si můžete přečíst zde:

Recenze Pavla Kotrly

Další odkazy:

Stránky nakladatelství

Instagram

Pokud jste na Facebooku, můžete se přidat do skupiny

A případně můžete podpořit můj projekt na Startovači. Trošku jsem provětral knihovnu, takže jako odměny jsou tam např. knihy Terryho Pratchetta, Isaaca Asimova, Karla Maye, Jacka Kerouca, Johna Irvinga, Lva Tolstého a dalších (některé anglicky). Také Toulky českou minulostí a dokonce kompletní Ottův slovník naučný.

Podpořit vydání knih Buď rád, že nic nemáš a Děti mrtvol

Upoutávka:

Mojmír. Chtělo by se napsat, že Mojmír je „kluk jako každý jiný“, ale není to tak docela pravda. Je zdravý, dobře rostlý a nemá žádné fyzické či mentální postižení ani nadpřirozené schopnosti, a přece se od většiny svých vrstevníků něčím liší. Žije totiž se svou invalidní matkou na ubytovně pro sociálně slabé. Právě je mu deset let. A je plný závisti a nenávisti. Nenávisti k celému světu. Jeho máma nemůže za to, že nemůže pracovat. Tak proč musí s Mojmírem bydlet na hnusné ubytovně? Proč nemá Mojmír všechny ty krásné věci, které mají jeho spolužáci, co se mu vyhýbají a posmívají?
A tak Mojmír přemýšlí hlavně o tom, jak si nějaké hezké věci opatřit. Je ochoten udělat pro to prakticky vše. A tím to všechno začne. No, to vám právě už neprozradím. Ale bude tam něco o vztahu syna k matce. Něco o kamarádství. Něco o lásce. Něco o zradě a pomstě. A pár dalších věcí.

Chtěl jsem poukázat, mimo jiné, na to, že prostředí, do kterého se narodíme, si nevybíráme. A cesta z některých situací není snadná. Každému osud namíchá ty karty jinak. A někdy je to stigma natolik silné, že ať se člověk snaží sebevíc, neustále na to znova a znova naráží. Stejně jako na různá traumata, která mu to způsobuje.

Hlavní hrdina vám možná nebude vždy sympatický. Možná vás bude chvílemi i štvát. Ale dejte mu šanci.


 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

28.10.2020 19:27:401 tipů dát kritice tipatkij
redaktor poezie

Hodně štěstí! 

Reklama je absolutně v pořádku. Bez ní to dneska snad ani nejde. 

28.10.2020 17:58:371 tipů dát kritice tipThea v tramvaji

Zní to velice zajímavě! Jdu to prozkoumat :) Ať se ti vše podaří!

28.10.2020 15:52:231 tipů dát kritice tipRepulsion

Nová animovaná upoutávka

28.10.2020 15:38:511 tipů dát kritice tipblacksabbath

i mě to zaujalo....podívám se blíže....

28.10.2020 09:27:451 tipů dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Taky se podívám. Pro hrdiny Mojmírova typu mám slabost:-)

28.10.2020 09:09:001 tipů dát kritice tipcvrcka

Hm, to bych si ráda přečetla :) mrknu na ten startovac.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor