Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 444 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Životní dilema
datum / id07.11.2020 / 513270Vytisknout |
autorPaul Freeman
kategoriePovídkyDalší dílo autora
zobrazeno101x
počet tipů0
v oblíbených0x
Životní dilema

Kontraktor. 

 

,,Nemáte se ptát na účel, ale máte plnit to co vám dáváme za úkoly.  Jste více jak dobře placený!”  ozvalo se z telefonu. Chvilku jsem se odmlčel. Párkrát se zhluboka nadechl. Toto je typ rozhovoru, kdy není dobré projevovat emoce. A co nejklidněji jsem odpověděl: ,,Rozumím.” Doufám, že nepoznal ten výsměšný podtón. Hovor ukončil. V rychlosti jsem si došel na balkon zapálit cigaretu. Nesnáším ten zlozvyk. Napil jsem se silné černé kávy. Sakra začínám zas moc přemýšlet. To není dobré pro člověka v mém oboru. Úkol je jasný. Eliminovat vůdce hnutí v sektoru 54. Federace nemá ráda pokud je někdo ohrožuje. Subjekt má velký vliv na lidi a ne zrovna pohodlné názory na věc. Poslat tam své oficiální ozbrojené složky by byl velmi násilný politický akt. Už teď jsme na pokraji občanské války. A nějaký řád je lepší než žádný. Takže moje práce.

 

Avšak ještě se podíván na profil cíle. Nádherná žena. Moje dobrá kamarádka z minulosti. Chytrá a inteligentní holka. Vždycky jsem jí obdivovalk. Asi o tom direktor nemá ponětí jinak by mě tam neposílal. Nebo možná ano a je to zkouška loajality. Odmítnutí nepřipadá v úvahu. Mám rodinu, která si žije v blahobytu dokud plním. Stejně by poslali někoho jiného, kdo by to udělal místo mě. Zapálím si další cigaretu. ,,Tuhle prostě nezabiju!” říkám si pro sebe. 

 

Z dumání mě vyruší manželka: ,,Dneska si nějaký bez nálady. Děje se něco v práci?" Otočím se na ni. Pokusím se o umělý úsměv: ,,Jen máme mírný pokles ve výrobě.” opovídám jí. Nesnáším, když ji lžu. Ale má z toho velké výhody. Co bych pro ní neudělal... Dále v rozhovoru pokračuju: ,,Jen zase poletím na služební cestu. Postarej se o dcerku.

 

Zasr*** dilema. V životě občas nejde udělat správnou volbu. Za své rozhodnutí jsme si ovšem odpovědní sami. No jdu na to. Dcera potřebuje dobré vzdělání a klidné vyrůstání... Manželka hezký dům... Však se, ale člověk projeví až v danné situaci. Možná se pokusím to vyřešit jinak...
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

10.11.2020 23:16:02dát kritice tipPaul Freeman

Všímavá. Ano. Jen "mimozemšťani" a sci-fi mi dovolují "volnost". Plus to, že tento žánr zbožňuju. Napsal jsem už reálnou kritiku. A způsobilo to docela pozdvižení, což jsem ani nečekal. A já o "popularitu" v určitých kruzích moc nestojím. Jestli chápete... Né, že by šlo o život, ale proč si přidělávat zbytečně starosti. Od toho máme média.

09.11.2020 11:51:25dát kritice tipLuzz

takže to vážně bude příběh z prostředí nějaké nadnárodní firmy? žádný mimozemšťani?

09.11.2020 11:26:21dát kritice tipPaul Freeman

Opět děkuji za kritiku. Připadá mi dost objektivní. Luzz. Nebylo to scestné. V zásadě jste se i trefila. Jen autor to psal hodně spontáně. Na dalším "článku" si dám více záležet... 

08.11.2020 21:30:181 tipů dát kritice tipLuzz

vzhledem k názvu "kontraktor" jsem četla celej první odstavec jako nějakou metaforu na práci dejme tomu programátora... a vlastně mi to přišlo i jako docela vtipný... při dalším čtení jsem bohužel zjsitila, že moje interpretace byla naprosto zcestná. sklouzo to do nějakého úvodu ke sci-fi příběhu o hrdinovi, co má volit mezi horším a ještě horším řešením.

08.11.2020 19:03:211 tipů dát kritice tipstarej Rendl 2020

Čoveče, čtivé by to docela bylo, jenom mít jakous takous koncepci, tedy vymyslet (předem) o čem to bude a aby to taky dávalo smysl, resp. aby to pochopil čtenář. Ahoj. ;-)

P.S. Nevím, jestli sis neukrojil pro začátek moc velký krajíc: z té "eliminace vůdce hnutí" kouká téma na celý román. Nebylo by asi od věci rozepsat se o samotném hnutí, o jeho filozofii atd., potom samozřejmě o hlavních postavách hnutí, o postavách z fabriky (nebo co to je)... a to máme teprve expozici postav (popř. prostředí); pak, jak už jsem psal, by bylo třeba vymyslet příběh, který by, pokud možno, za něco stál... No, zlom vaz! 

08.11.2020 16:01:57dát kritice tipPaul Freeman

Děkuji. Jsem tu nový. Tak trochu bloudím. Je to sci-fi. Špatně jsem to zařadil. 

Opravím. Jen ty opravy mi trvají dýl než samotné psaní. Je to aspoň čtivé? 

08.11.2020 12:01:433 tipů dát kritice tipstarej Rendl 2020

- Tohle není žádná úvaha, spíš jakýsi úvod sci-fi povídky...

- Překlepy? Tak proč je neopravíš, když o nich víš? 

- Chybí ti v textu taky plno čárek, a kde nemají být, tam je máš.

- Přišla mi též docela úsměvná rada manželce, aby se postarala o dceru – jako by ženy dělaly bez toho něco jiného. 

07.11.2020 23:44:07dát kritice tipPaul Freeman

Omlouvám se za překlepy... Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.