Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 444 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Ústav mateřství
datum / id14.11.2020 / 513512Vytisknout |
autornascheanou
kategorieÚvahyDalší dílo autora
zobrazeno96x
počet tipů5
v oblíbených0x
Ústav mateřství

Ústav mateřství

 

Na Kačerově před sedmou ranní prodávají chlebíčky sypané vajíčkem. Paní v autobuse mluví příliš nahlas o rozbité pračce. V Ústavu mateřství se zarazíme u zataženého plexiskla, na tabuli nápis „Laktační liga“. Stačíme se smát, stačíme se obejmout a chytit se za ruku. Už jdi, šeptám.

 

Ultrazvuk mi po stopadesáté zajede do hlubin. Tečka, která tam nemá být. Sestra mi kmitá kanylou pod kůží. Na patře dostanu bílou košili a pantofle, pokoj je přetopený. Nohy mi plandají přes rám postele, zbytky červeného laku na nehtech. Dívám se z okna na zvadlé stromy a paneláky v mlze.  Vzpomenu si na tebe a cítím nepopsatelnou úzkost.

 

Po prášku se propadám, prý na uklidnění. Klid daleko. Malá buňka se záchodem, převlíknout se do modré košile, uvážou mi ji za krkem, stejně tak jako cizí paní při těle, která se převléká se mnou. Dostanu síťku na vlasy. Bojím se. Jemná sestra mne bere za ruku „vy jste ale studená“, ulehám do křesla, svážou mi nohy, trochu pláču. Anesteziolog se ptá na tenistu Lehečku. Motám se a přestávám cokoliv cítit.

 

Potrat máte za sebou, paní Lehečka, slyším v dálce a volám po pití a otevření skříně. Prý mi teče krev, uloží mě do postele a odejdou.  Šmátrám kolem sebe, ještě mi to celé nedošlo, ale zase vidím ty zvadlé stromy a paneláky v mlze. Slzy mi prokapou roušku.

 

___
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

15.11.2020 16:11:40dát kritice tipblacksabbath

.....................................................................*/*

14.11.2020 18:43:581 tipů dát kritice tipBenetka

...no...to si budu muset někdy přečíst až budu střízliv... :p

14.11.2020 09:56:54dát kritice tipNorsko 1

Správně mrtvolné, i s Lehečkou. Pro děvčataKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.