Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 446 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Sezóna černých ovcí - vše o připravovaném románu
datum / id24.12.2020 / 515076Vytisknout |
autorGerty
kategorieKnihy, ČasopisyDalší dílo autora
zobrazeno77x
počet tipů1
v oblíbených0x
Sezóna černých ovcí - vše o připravovaném románu

 

SEZÓNA ČERNÝCH OVCÍ – OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

Říká si Alice za zrcadlem, odkojila ji sicilská Cosa Nostra, zakalili mexičtí narcos a k dokonalosti ji vycvičil bývalý agent Mosadu. Stala se špičkovou nájemnou vražedkyní, střelcem na šachovnici nejvyšších mocenských her, dokáže si zjednat respekt, žije obklopená bohatstvím a luxusem, přesto stále více touží vymanit se z nelítostného světa zločinu a začít nový život.

 

Taková je anotace příběhu, který mám rozpracovaný už téměř čtyři roky a v následujícím přehledu si můžete přečíst, na co se to vlastně můžete těšit:

 

 

Co je hlavním motivem tohoto díla?

 

Životní příběh mladé ženy jménem Alice, která pracuje jako nájemná vražedkyně.

 

 

Čím se příběh liší od mnoha jiných na stejné nebo podobné téma?

 

Uceleným vykreslením životního příběhu hlavní hrdinky i dalších zásadních postav, úzkým propojením vztahových a zločineckých motivů a silnou vazbou na Česko – velká část příběhu se odehrává v několika českých městech a hlavní hrdinka má české kořeny, její matka byla česká emigrantka.

 

 

Do jaké míry se tento příběh jiným známým dílům naopak přibližuje?

 

V každém případě jsem se snažil o to, aby podobnost se známými knihami či filmy s touto tématikou byla co nejmenší a pro hlavní akce příběhu jsem vždy hledal nové originální motivy. Na druhou stranu nemám úplný přehled o všem, co bylo na toto téma napsáno či zfilmováno, takže není vyloučeno, že sem tam nějakou analogii přece jen objevíte.

 

 

Do jakého žánru příběh nejvíc zapadá?

 

Sezóna černých ovcí měla původně být přísně seriózním kriminálním příběhem, během psaní se ale překlopila do mnohem volnější polohy a nakonec z ní vznikla gangsterská či mafiánská balada s akčními, dobrodružnými a špionážními prvky. V každém případě se jedná o zábavnou literaturu, vlastní příběh nezkoumá žádné reálné zločiny ani skutečnou činnost zločineckých organizací.

 

 

Co je a co není náplní děje?

 

Hlavní náplní příběhu je samozřejmě zločin, ale stejně velký prostor je věnován také vztahovým motivům, především vztahovým krizím mezi hlavními postavami, a také životním příběhům hlavních i některých vedlejších postav. Hodně v pozadí naopak stojí politika, která je navíc zapojena maximálně zjednodušeným způsobem. Málo prostoru mají také kriminalistické motivy, celá série je příběhem především gangsterským či mafiánským.

 

 

Jak je příběh členěný a kdy a kde se odehrává?

 

Příběh se skládá ze čtyř relativně samostatných dílů. První díl s názvem Naše věc začíná v roce 1977 ve francouzské Marseille a pokračuje na Sicílii, v druhém díle s názvem Horkokrevní se děj přenese do mexické Sonory roku 1989, zásadní linie třetího dílu s názvem Jménem budoucnosti se odehrávají v devadesátých letech v Čechách a ve Francouzské Polynésii, čtvrtý díl s názvem Vyhlídka na život vrcholí v roce 2001 finální akcí na řeckém ostrově Korfu. Z českých měst figurují v příběhu především Plzeň, Louny a Domažlice, dílčí dějové motivy vás ale zavedou i do několika vzdálených exotických destinací.

 

 

Mají jednotlivé díly série uzavřený děj?

 

Z hlediska zásadních dějových linií je uzavřený jak první, tak druhý díl, další celek tvoří třetí díl spolu se čtvrtým. Jedním velkým uzavřeným příběhem je pak celá čtyřdílná série.

 

 

Co všechno je v příběhu fikce?

 

Smyšlené jsou veškeré postavy a události, které jsou přímou součástí děje, počínaje létem roku 1990 je kompletně fiktivní také politický, ekonomický a společenský vývoj v porevolučním Československu a následném Česku. Od skutečnosti se liší životní osudy některých reálných postav, které se mihnou na pozadí příběhu, k potřebám děje je také upraven vzhled některých skutečných míst.

 

 

V čem se naopak příběh drží reality?

 

Mnoho dějových motivů je volně napojeno na skutečné historické události, realitě odpovídá průběh pádu socialismu v ČSSR v listopadu 1989, v příběhu jsou volně použity motivy z prostředí sicilské mafie a latinskoamerických narkokartelů. V maximální míře se příběh drží reality ohledně možností a funkčnosti veškerých technických náležitostí (zbraní, dopravních prostředků, komunikační techniky atd.). Do příběhu jsem také zařadil nespočet různých reálných drobností, sloužících k dokreslení prostředí a některých dějových motivů.

 

 

V jakém stavu je příběh v této chvíli?

 

K závěru roku 2020 je dokončený rukopis prvního dílu, dokončují se úpravy druhého dílu, rukopis třetího dílu je hotový přibližně ze tří čtvrtin a rukopis čtvrtého dílu přibližně z poloviny. K nedokončeným částem příběhu už mám ale sepsané podrobné osnovy a poznámky a už neplánuji žádné zásadní změny v ději, i když různá vylepšení přicházejí neustále.

 

 

Kdy a jaké podobě příběh vyjde?

 

Sezónu černých ovcí plánuji vydat ve třech svazcích u vlastního nakladatelství Ebenový slon. V prvním svazku budou první dva díly Naše věc a Horkokrevní, v druhém svazku třetí díl Jménem budoucnosti a posledním svazku čtvrtý díl Vyhlídka na život. Vydání prvního svazku je naplánováno na závěr roku 2022, zbývající dva bych rád vydal během roku 2023. V tištěné podobě každopádně plánuji vydat všechny tři svazky, výši nákladu druhého a třetího svazku přizpůsobím míře úspěchu toho prvního. Knihy budou v šité vazbě a v pevných deskách, každý ze svazků bude mít přibližně 400 stran a dílo bude běžně dostupné ve všech kamenných i elektronických knižních obchodech v České i Slovenské republice.

 




Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

26.12.2020 18:27:521 tipů dát kritice tipGerty

Goro, díky za kuk tady i pod ukázkou. Máš pravdu, snadný cíl to není, ale na druhou stranu už mám skoro všechny zásadní úseky cesty za sebou a čím dál tím víc se těším na to, až to bude vydané a co na to řeknou lidi, i když je mi jasné, že takhle dlouhé a složité dílo určitě neosloví každého. Poslední taxis, který ještě bude třeba skočit, je nedůvěra čtenářů v české autory, ale snad se mi i tohle povede prolomit.

26.12.2020 10:58:41dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Díky, Gerty, za informace. Ať tvé plány vyjdou, není to snadný cíl...



Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.