Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 450 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Několik postřehů z dnešní Moskvy
datum / id20.01.2021 / 516140Vytisknout |
autorPuškyn
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno167x
počet tipů9
v oblíbených0x
Několik postřehů z dnešní Moskvy

  

Vasilij Ivanovič Spinuškin dělal svému jménu čest. Spal v podstatě pořád a to už dávno nebyl žádné mimino. Táhlo mu na padesát a měl roztroušenou sklerózu, přičemž vlastně ani nevěděl, kde všude si ji roztrousil. Sousedé o něm říkali, že je na svůj věk velice hravý, jelikož hravě vypil láhev vodky už před snídaní a potom spal až do večera. V noci pak rozjímal u další láhve vodky, dokud nebyl čas znovu definitivně usnout.

Jelena Tygrovna Morozina přijela do Moskvy ze Sibiře a navzdory svému příjmení paradoxně špatně snášela zimu. V její rodné vesnici bylo mínus čtyřicet i v létě, což se naprosto neslučovalo s její zálibou v minisukních. Po nevyhnutelné amputaci obou nohou přesídlila do Moskvy, kde teploty jen zřídka klesaly pod mínus třicet, což už se dalo vydržet. Její vrzající invalidní vozík budil Spinuškina, když se projížděla na společné činžovní chodbě, tak jí občas nelogicky často nadával do šlapek, aniž by to na jejich neexistujícím přátelství zanechávalo jakoukoli stopu.

Jezevčík Vartan byl jediný obyvatel moskevského činžáku, který neměl invalidní důchod. Každý stát totiž navdory kecům o zaměstnanosti invalidní důchodce miluje, jelikož do ničeho nekecají. Na živobytí si Vartan vydělával žebráním od těch, kteří ho měli. Velice se mu líbila Jelena, hlavně proto, že měla krátké nohy a pravdomluvnou povahu, což považoval za oxymoron. Bydlel ve sklepě, protože to bylo nejčistější místo v domě, i přesto, že se tam občas vykadil. Na chodbách byly sprosté nápisy v azbuce, ale to nikomu nevadilo, protože azbuka stejně nedává smysl.  

Policie tam přijížděla téměř denně, jelikož tam v každém bytě vyráběli drogy. Když si levně nakoupili, odjeli zboží prodat do centra turistům. Jako každé dopoledne Jelena klepala na Spinuškina, že ho ostatní chtějí vzbudit, ale ona ho nenechá. Byla to lež, dělala to schválně. A jezevčík Vartan se tentokrát vydělal u poštovních schránek, aby byla sranda. Ale nebylo to nic platné, sranda stejně nebyla, i když by mohla. Alespoň podle evolučních biologů, kteří této subkultuře prorokují zářivou budoucnost.

Na závěr bych chtěl všem idealistům přislíbit zářné zítřky, které nikdy nepřijdou. Naprostá většina populace je bezbřeze tupá a ten zbytek se ji snaží využít ke svým zájmům, čili máme tady intelektuální perpetum mobile třetího druhu. Je záhodno, aby se rodilo devadesát procent tupců, ti budou stavět pyramidy, dalších devět procent populace se bude starat o to, aby měli co jíst, ale co s tím jedním procentem? To jedno procento přece všechno řídí a stará se o to, aby ty zářné zítřky nikdy nepřišly.

 
Názory čtenářů (Skrýt smazané)

31.01.2021 12:59:58dát kritice tip Bystroočko

Strašidelné.

20.01.2021 18:49:50dát kritice tip✩✩✩ Benetka

Bavilo mě to! Možná i proto že mi přijde ruské prostředí jako fascinující bezedná studnice všeho. Aneb v Rusku je možné všechno! Jo a azbuka dává smysl ovšem ne každému. Pro mnohé je to jako kód enigma... :D

Ještě by mne zajímalo co tomu všemu říká Ivan Sergejevič Stokurev?

20.01.2021 17:36:10dát kritice tip✩✩✩✩✩ Danny

:)))) inspirace Daniil Charms?

20.01.2021 17:17:28dát kritice tip Já Lucie píšu...

Směju se, líbí se mi Tvůj humor :D TIP!

20.01.2021 16:53:58dát kritice tip✩✩ Hamar

Fajn absurdní humor.

20.01.2021 16:21:27dát kritice tip✩✩✩✩ StvN

Líbí se mi, že to nikam nevede. 

20.01.2021 16:17:33dát kritice tipAru

dost se mi to líbilo číst, ne že bych chtěl zažít :DKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor