Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 450 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Smrt v plamenech
datum / id23.03.2021 / 518602Vytisknout |
autorPuškyn
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno92x
počet tipů6
v oblíbených0x
Smrt v plamenech

 

Patnáctiletý zednický učeň Emil Matuszny byl lídrem metalové kapely Strnulé peklo. Pyšnil se přezdívkou Démon, měřil metr padesát a měl uhry. Hrál na kytaru a zpíval chraplavým hlasem o krvi a umírání. Bubeník Jirka Žáček měl přezdívku Satan a nosil rovnátka. Na baskytaru hrála Temná Sára, jinak Veronika Malá, žačka prvního ročníku gymnázia.

Zkoušeli ve starém seníku nedaleko Vendryně. Zatím měli jen jednu písničku, Smrt v plamenech, kterou zkoušeli pořád dokola. Sloka byla: Krev, krev, krev, krev a refrén: Smrt v plamenech. Dokonce se to rýmovalo, což je na metalový text docela kuriozita. A jelikož byli nezletilí, místo drog na zkouškách užívali vanilkové šejky z McDonald´s, což je díky cukru dokázalo dostat spolehlivě do rauše. Potom mohli pilovat Smrt v plamenech celé hodiny.

Nakonec se přihlásili jako předkapela na místní metalový festival v Třinci. Díky tomu, že maminka Temné Sáry pracovala na magistrátu v Odboru kultury a měla na starosti vyřizování povolení pro organizátory, byli přijati. Ten ročník byl nabitý samými hvězdami metalového nebe. Vystoupit měli uznávané formace Megator, Kryptotor, Brutaltor a jako hlavní hvězda Tor. Strnulé peklo bylo jakožto nováček zařazeno jako první předskokan, hned po zvukovce.

„Hele mladej, nedáš si tabletku?“ oslovil Emila v zákulisí Jindra Drsňák Pelíšek, kytarista Brutaltoru. Byl to veterán metalových festivalů a bylo mu už pětadvacet let. Na patnáctiletého Emila se díval jako na mimino.

„Jakou tabletku?“ zeptal se novicián Emil.

„Proti trémě!“ poučil ho Drsňák a mrkl na zbytek kapely. „Je to takovej uklidňovák.“

„To by bylo fajn,“ chytil se nováček.

„Hele, borci, tady mladej si dá s námi,“ vytáhl z kapsy lahvičku Rohypnolu, plnou bílých pilulek.

Emil statečně spolknul hned tři a Satan s Temnou Sárou nezůstali pozadu. Po půlhodině, když se začala plocha plnit lidmi, zavolal zvukař pořadatelům, že aparatury jsou zapojené. „Můžeš tam poslat ty mlaďochy!“

„Tak mlaďoši, máte deset minut,“ zavolal směrem ke hloučku muzikantů pořadatel. „Ukažte, co umíte!“

„Nemůžeme je vzbudit,“ houkl po chvíli Drsňák na pořadatele. „Ještě před chvílí byli v pohodě a najednou jsou tuzí!“

A tak za truchlivých zvuků žaludeční pumpy skončila letošní kariéra Strnulého pekla a na Smrt v plamenech si fanoušci budou muset ještě nějakou dobu počkat.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

23.03.2021 22:20:35dát kritice tip✩✩ annnie

Mám pocit, že prej se z nějakýho důvodu Strnulopekelníci přejmenovali na Spící smrt... Tip a.

23.03.2021 21:52:091 tipů dát kritice tip✩✩✩✩✩ blacksabbath

Člověče....tohle napsání mě chytlo......s těma klukama cítím....v poslední ročníků ZŠ jsme taky založili skupinu......půl roku jsme dolaďovali ...při troše chtění by se to dalo považovat za originální hudbu....byli jsme však rozpuštěni po nátlaku školníka na říďu......

23.03.2021 20:56:58dát kritice tip✩✩ Aru

čekal jsem drogy, chlast a sex... tak zase nic :D

23.03.2021 18:07:241 tipů dát kritice tip Savage Flame

To Prosecký: Jak je mozne, ze to neslysis...? Vzdyt je to prece tak uderny rym jako  "slunce - petiletka" :D Taky jsem si to cetl asi desetkrat, jestli nejsem ouplne tupej... :D S.F.

23.03.2021 17:21:571 tipů dát kritice tip✩✩✩ Prosecký

Co se na tom textu, prosím tě, rýmuje?

23.03.2021 15:18:25dát kritice tip✩✩✩✩ Květoň Zahájský

Jo, tohle mě oslovilo. Jsa starým rockerem, cítím se pobaven.

23.03.2021 15:04:40dát kritice tip Já Lucie píšu...

Puškyne, těch je mi líto..., ale myslím si, že to jejich: Krev, krev, krev... se nedalo poslouchat. Takto jsem byla jednou na koncertě a jako předskokan hrála skupina I Love You Honey Bunny. Někomu se takový indie-pop-rock může líbit, ale já na to nejsem, takže to byl pro mě patnáctiminutový naprosto děsivý zážitek! Už jen ten název... :)

Jinak... super miniaturka! Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor