Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 450 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

PRAČKA
datum / id27.03.2021 / 518797Vytisknout |
autorkamiinek
kategoriePovídkyDalší dílo autora
témaHumorné
zobrazeno60x
počet tipů3
v oblíbených0x
PRAČKA

Začalo sčítání lidu a hned zas skončilo. Od té doby, co vymysleli GDPR mám velký problém kdekoliv psát své údaje o sobě, natož o všech skutečnostech, příjmech atd...Jo a prý už to nebude o pračkách. Uvidíme.
Co se týče zařízení, které vlastním v domácnosti, tak o tom mi ani psát nevadilo. To mohu napsat i tady, kolik mám doma praček, když dneska se pere nejen prádlo, ale i nádobí, haha "prát nádobí" a hlavně vedle pračky z jedné strany stojí sušička a z druhé strany mrazák, který jako jediný vydržel již dvacet let být plně funkční, značka Zanussi. Zázrak v dnešní době. Ovšem za těch dvacet let jsem pračku vyměnila hned třikrát, kazí se potvůrky, hmmm.


Ono vůbec je dnes tolik pomocníků, pro mě jedině dobře, protože nemám muže, kterého bych úkolovala domácími činnostmi.
Tak např. můj dědeček, ač inženýr, moderní techniku doma nechtěl a tak babička prala prádlo dlouho předlouho v takové obyčejné bubnové pračce bez ždímačky, kde se vlezlo sotva jedno povlečení no a děda to pak máchal ve vaně a ždímal ručně, věšeli to mokré a takové praní jim společně zabralo půl dne. Ale pracovali spolu, na společné věci v domácnosti. V pokročilém věku jim můj strejda koupil automatickou pračku, ale už si ji dlouho neužili.
S mytím nádobí to měli podobně, dědeček umýval a babička utírala. Ještě dodnes si pamatuji jeho slova, že oplachovat nádobí zásadně ve studené vodě. Opět pracovali společně, no něco na tom "společném" bude, protože manželství jim vydrželo až do smrti.

Bývalé tchýni jsem také koupila pračku, ale prý ji nepotřebovala...pradlena jedna... a pračka asi dodnes stojí ještě zabalená v komoře, už takových 20 let. To byl vskutku nevhodný dárek. 

Společná domácnost muže a ženy, v dnešní době, co se týče pračky, tak žena pračku naplní a také pak prádlo pověsí, stejné je to s myčkou, žena naplní myčku a vyprázní ji sama, vyklízet myčku se dnes nechce nikomu, ani mě. Ovšem když je muž bez ženy, tak asi všechny práce v domácnosti dělá. Určitě má pračku a pere. Jediné, co muž doma nedělá, je ŽEHLENÍ. On totiž ví, jak pověsit prádlo, aby se nepokrčilo a tohle jsem už slyšela od více mužů, čili muži jsou opravdu o tom přesvědčeni.
Zůstanou z nějakého důvodu sami a objeví techniku věšení prádla. Haha.
To není sarkasmus pánové, to je realita. Pořiďte si raději sušičku s programem Refresh a není potřeba věšet ani žehlit.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

27.03.2021 17:01:39dát kritice tip stromeček

Aby to bylo genderově vyvážené, tak si dovolím podotknout, že jsou vyjímky z pravidla. Například moje bývalá přítelkyně nevzala žehličku do ruky, protože když jí našla, tak zjistila, že se bojí pavouků, kteří v ní trvale bydleli. Tip.

27.03.2021 14:55:13dát kritice tip Andělka1

Milé zamyšlení, na Víkend a bezva den i s praním, sušením.

27.03.2021 13:14:08dát kritice tip Já Lucie píšu...

Není zač. To je takový "tajný" návod :)

27.03.2021 13:09:16dát kritice tip kamiinek

Tak už budu vědět, tady se neorientuji vůbec ještě...díky.

27.03.2021 13:01:42dát kritice tip Já Lucie píšu...

Mony, kdyžtak posílej avíza, to je to dole pod kritikami. Klikneš na toho, komu to chceš poslat a tomu pak přijde oznámení (avízo), že si mu něco napsala k dílu. Je to tak lepší :)

P.S. Pračka s životností 35 let?! Ta musela být hodně dobrá :)

27.03.2021 12:51:41dát kritice tip kamiinek

Děkuji, mám radost.

P.S. Tak za můj život teprve 5 praček, ale to proto, že moji rodiče měli jen jednu pračku s životností 35 let a opravdu tomu tak bylo, dříve pračky vydržely všechno. :-)

27.03.2021 12:37:19dát kritice tip Já Lucie píšu...

Povídka mi vykouzlila úsměv na tváři :) Technika věšení prádla je top! To musí vymyslet vážně jen chlap. Myslím, že je to kvůli tomu, že prostě neumí žehlit. 

Jinak... jednoduše napsané, což se skvěle hodí k humorné pointě.

P.S. Já žiju 15 let a už jsem zažila dvě pračky, hehe :)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor