Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 449 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Zajímavý život
datum / id04.04.2021 / 519106Vytisknout |
autorZoroaster
kategorieAforismyDalší dílo autora
zobrazeno54x
počet tipů3
v oblíbených0x
Zajímavý život

Být zajímavý dnes znamená být obklopen či v kontaktu s věcmi, které budí zájem. A zájem je o vše, co vyvolává dojem zajímavého života, co se odlišuje od vžité představy konformní společnosti, co budí dojem jedinečnosti navenek. Cestování po nevšedních místech světa, nevšední byt, nevšední známosti, nevšední vzhled, nevšední zaměstnání, nevšední styl a vkus. Veškerý trh spotřebního zboží je zařízen na potřebu nějak se odlišovat a podporuje sklony k pohrdání vším, co je jen praktické a účelné pro všední život, co nezvýrazňuje, ale dává pocit šedi, co neodlišuje, ale sjednocuje. Touha zaujmout je hybnou silou současného trhu a naopak. Výsledkem je pestré stádo kreatur bez stylu, bez jednotícího vkusu a bez ducha, který by vyjadřoval nějaký smysl života v jakékoliv společnosti. Stádo jedinců vzájemně si chválící a hodnotící zajímavou formu bez ohledu na obsah a to i v případě vlastních projevů ducha, jakým je slovesné umění. Projevit se obsažně hrozí ukázat světu zoufale omezený soubor banálních názorů, na kterých tento okázalý nestyl sázející na efekt jedinečnosti stojí. Názorů, které jsou jednoduchou negací každého názoru, jenž by si chtěl činit nárok na obecnou platnost. Pravda totiž spojuje ve společném respektu k plodům poznání a jejich nositelům. To jsou však vpravdě výjimečné individuality, které zajímavý život nezajímá. Nemohu při této příležitosti nevzpomenout výroku Saul Bellowa: „Zajímavý život je vrcholný pojem tupců.“
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

04.04.2021 21:24:42dát kritice tipAru

chápu o co jde, ale není potřeba se odlišovat samou podstatou člověka, neodlišovat se, tak bysme mohli dodnes žít na stromech v pralesech.

i mnich v Tibetu by mohl prohlásit, že má zajímavý život, ale nikdy to neřekne :D - nehodící škrtni :D

04.04.2021 13:59:30dát kritice tip Litarts

Ano, laciné, plytké efekty a originalita, extravagance, jež přináší každá doba. Každá doba ale tvoří i hlubší hodnoty.

04.04.2021 13:10:00dát kritice tip Andělka1

A já nemohu nevzpomenout - všechno už tu bylo...stále se opakují - lidé věci, události, myšlení.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor