Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 451 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Pohroma lidstva
datum / id22.04.2021 / 519748Vytisknout |
autorNajezený
kategoriePovídkyDalší dílo autora
témaHumorné
zobrazeno46x
počet tipů1
v oblíbených0x
Prolog

Na poctu Daniila Charmse! 

Pohroma lidstva

Jednou na Karla Udobřila, který si právě kopal svůj vlastní hrob, plivl jeho spolupracovník Aleš Dozkuhral. Udobřil, jež byl tímhle netaktním chováním svého soudruha šokován, se snažil dělat, že si ničeho nevšiml a pokračoval by dál do další noci ve svém kopání, kdyby po něm Dozkuhral neplivnul znovu.

„Proč to děláš?" otočil se na Dozkuhrala a místo odpovědi mu na hlavě přistála další slina.  Z toho Udobřila málem ranila mrtvice, a aby nezešílel z jeho usměvavého výrazu ve tváři, se k Dozkuhralovi raději obrátil zády. V tu chvíli mu veselý Dozkuhral poplival celé záda.

„A dost!" zařval, Udobřil.

Nato mu poplival celou levou nohu.

„Můžeš toho kurňa nechat?!" 

Následovala pravá.

„Já tě zabiju!" 

V ten okamžik začal po něm Aleš plivat nepřetržitě, až už to Udobřil, nedal, vyběhl po žebříku nahoru a vrhl se s křikem na Dozkuhrala s takovou vervou, že ho na místě zabil.

Poté si celý zničený na zkrvavené mrtvole oddychl, že už po něm nikdo chlustat nebude. Jenže se mýlil. Jelikož zrovna se kolem Udobřila chystala projít celá Dozkuhralovská rodina…

 Desítky a možná i stovky veselých hlav zaměřilo své obludné Dozkuhralovské tváře na mrtvolu svého rodu a pak na Udobřila, který myslel, že zešílí. A pak ho ten hlouček obklopil ze všech čtyř světových stran, hodili ho do dvoumetrové díry, kterou si sám sobě vykopal a s šíleným smíchem spustili na něho své chlusty. Ubohý Udobřil, začal vzlykat, čímž vodu ve své díře akorát zvětšoval a k tomu šílenství se přidala i nemilosrdná bouře. A těch dvojníků stále přibývalo. Do plivání se připojily i Dozkuhralovské stoleté stařeny s berlemi, faráři, co se dali na cestu zla, psi toužící po lidských kostech, slepí krtci s nenažranými ježky…

A jakmile viděl i svého psa, jak se proti němu spikl, to už Udobřil nedal a řekl si, že to taky zkusí. Celý vzrušený se zběsile tikajícím srdcem na oplátku plivnul po první oběti, kterou v tom moři slin zahlédnul. Blbec si ale neuvědomil, že to byl jeho jediný přítel policista Iljič Doněvič, který si celých dvacet minut razil cestu k němu v tanku, aby svého vraha osvobodil. A tak jeho život byl nadobro zpečetěn.

 

 Nakonec se nám tento smolař celý nešťastný uprostřed všech chlustajících božských stvoření utopil ve vlastním hrobě… 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

24.04.2021 08:56:13dát kritice tipannnie

Strašné! I pes se spikl!!! Jsem otřesena! Tip a.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor