Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 457 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Ërlli v nesnázích jara
datum / id03.05.2021 / 520116Vytisknout |
autorAru
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
sbírkaTortill, Ërlli a valkýry,
zobrazeno241x
počet tipů8
v oblíbených0x
Prolog
Čti:

Jörlli: Júrli

Ërlli: Árli
Ërlli v nesnázích jara

Přišlo jaro, poslední ledovec roztál a majitel nedalekého vleku se střelil signální pistolí, kterou svolával k chatě U Dvou hrotů ztracené a zmrzlé turisty. Ërlli se celá zmámená po výplachu žaludku probudila v blázinci. Jelikož ji bylo uznáno sebepoškozování, nechali si ji tam jako dočasně trvalého hosta k veliké radosti zřízenců, a to i přesto, že Ërlli je dcerou Jörlli, valkýry a Vaška lovce, nezměrné síly. Stihli ji vzít krev a objevili ty neposedné krvinky v malém brnění a křidélky, proto ji zavřeli do cely s magickými mřížemi na samotku. Když pro ni míchali ranní koktejl z barevných bonbónků zrovna vstával po bouřlivé noci Tortill Veliký vedle své nesmrtelné krásky, která ještě vyspávala, protože Tortill byl veliký divoch. Tortill se vecpal do plavek a s ručníkem přes rameno jako lev salónů vešel přes sklep hospody do aquaparku, aby si dal svých 200 bazénů, jak byl zvyklý ze své starodávné a daleké domoviny. Jeho velká láska zatím stále chrněla úplně jaksi bez ničeho, nestyda!

 

Když se i ona probudila k večeru, Tortill oddychoval před hospodou na svém mini-lehátku pod dětským slunečníkem, natřený opalovacím krémem se slunečním faktorem 100+. Prošla do přízemí hospody a jaksi pořád na sobě neměla nic, hosté přestali mít okamžitě žízeň. Nasupený hospodský po ni pohotově hodil dva ručníky, které se ji elegantně obtočily kolem intimních míst. Tortill se zahleděl jiskrným okem na svou krásku mezi futrama, jak tam stála s rukou v bok a s jednou nohou mírně pokrčenou, až se Tortillovi úplně odkrvil mozek. Došla až k němu a pohladila ho po jeho ostře řezané tváři, leč nepořezala se, tak byla božská.

 

Zapomenutá Ërlli neměla čas skrze stropní větráky sledovat vycházející hvězdy, které byly v tomto ročním období tak půvabné a musela vší silou v nepříčetné zuřivosti lomcovat mřížemi a to i přes duhové mámení bonbónků. Kde jsou přátelé, když je Ërlli nejvíc potřebovala. Říkám, kde jsou? Á Tortill jakoby snad něco slyšel, lehce se nadzvedl, ale jeho milá měla asi lepší sluch, že se ho zeptala, kde je vlastně Ërlli? A zadívala se na Tortilla, ten ale Ërlli neviděl, ale jak pomalu nabýval rozum, napadla ho fantastická myšlenka, zeptat se! A to hospodského. Ten jim vypověděl, jak zachránil Ërlli před krutým osudem, který sobě chystala, když tak nezřízeně chlastala. Tortill se rozmách' až sletěl hospodský pod pult a jeho družka mu vesele zatleskala, až ji spadly ručníky a byla jaksi zase bez ničeho. Tortill si rychle zakryl obličej, aby mu zase nezačal odcházet mozek a ukázal ji na patro, aby se oblékla, pokud možno do společnosti. Ale jak panovalo vlhko v patře hospody, nebo to snad bylo tím jarním počasím, šaty už tak odhalující se jí jaksi smrskli na hranice slušnosti. Tortill se sice obdivoval takovému stylu oblékání, ale hosté opět přestávali mít pomalu žízeň a tak raději rychle zmizeli.

 

V noci se necestuje vůbec snadno, je možno se orientovat podle hvězd a měsíce, nebo si nachytat do lampičky světlušky a těmi si svítit, ale i tak se může stát, že kdejaký bludný kořen se postaví cestovatelům mrzoutsky do cesty. Tortillova božská družka to věděla, dík věčně pevné paměti a rozhodla, že raději budou cestovat po hvězdách a taky je to rychlejší. Vyzuřené Ërlli šla mezitím pěna od jinak jemných úst a proklínala to místo zapřená na mřížích. Když tu se rozletěly dveře na chodbě, Tortill si nezapomněl svoje mocné kladivo a oháněl se jím jako šílenec, nebo jako na olympiádě. Když se prokutali přes hordy zřízenců odemkl Tortill mříže neznámou technikou, kterou zná jen jeho lid a osvobodili Ërlli. Z toho plyne poučení milé děti, že když jste na párty, neměly byste tam sjednávat bankovní půjčky, ani míchat Lentilky s Tic Tacem.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

04.05.2021 08:18:47dát kritice tipAru

anooo, poučení jsou důležitá, ale už asi docházejí :D

díky ;)

03.05.2021 21:45:53dát kritice tipannnie

Velmi oceňuji, že přidáváš nakonec jasné poučení! :) Tip a.

03.05.2021 16:48:54dát kritice tipAru

to bude, pomalu se to odvíjí,... někam :D

jsem přečetl minulé díly a objevil, že je Ërlli na holky, to mohlo skončit katastrofou :D

děkuju ;)

03.05.2021 16:44:111 tipů dát kritice tipEvženie Brambůrková

Tak to bude ještě zajímavé.

03.05.2021 15:53:00dát kritice tipAru

chvíli jsem byl zmaten jestli myslíš hru divadelní, nebo PC, ale našel jsem :)

s bájným severem jsi to ale trefil, tenhle seriál se odehrává v alternativním bájném Norsku (asi? některá norsky znějící jména tomu napovídají),

Tortillova milá je bohyně v pravém smyslu slova, ale z Řecka. jeji jméno, ale musí odhalit čtenář sám :D

jinak celý tenle cyklus začal, jako inspirace na starší Eddu, konkrétně Písní o Völundovi, ale došlo to až sem :D

díky ;)

03.05.2021 15:37:35dát kritice tipKamamura

Mně to připomělo postavy Odina a Thora, dva staré metalisty ze hry Alan Wake od Remedy, kteří kstáru z drog a chlastu přišli o rozum a skončili v sanatoriu doktora Hartmana u Cauldron Lake, kde se léčili z bludné představy, že jsou skutečně bájnými severskými božstvy stejných jmen. Když však spolu s hlavním hrdinou z ústavu utečou, uspořádají koncert, při kterém přivolaná bouře pobije blesky všechny vyslance Temnoty, a dokonce i popelář Ahti z jiné hry od firmy Remedy (Control), který je kromě popeláře i finským praotcem všeho podzemního vodstva, později potvrdí, že ti dva staří muzikální blázni skutečně v jistém smyslu oněmi božstvy jsou. 

Od té doby přistupuji k obyvatelům blázinců s respektem, protože nikdy nevíte, na koho tam můžete narazit. I Friedrich Nietzsche se na konci života zbláznil, a to byla inačí myslivna, na něj by si nepřišlo ani třicet Písmáků, plně osazených dělníky pera. 

03.05.2021 12:59:27dát kritice tipAru

to jo Milane, jsem cítil jak si mě to prostředí "ústavu" pomalu stahuje, ještě že to tam vymlátili :D

dík ;)

03.05.2021 12:57:46dát kritice tipAru

díky moc, krásný komentář ;)

03.05.2021 12:57:142 tipů dát kritice tipAru

dievča: asi to tak bude, i když tohle byl místy drsný díl, já nevím, ale na Ërlli se lepí jedna katastrofa za druhou, nějak to asi budu muset vyřešit s jejimi rodiči

03.05.2021 12:50:12dát kritice tipMilanH

Drsně fantasmagoricky

TIP :-)

03.05.2021 12:48:161 tipů dát kritice tipdievča z lesa

Aru ... slobodno-hravou fantáziou sa prechádzaš v prabudúcom svete a zrejme zvažuješ každé slovíčko (možno nevedomky, veď tvoje obrázky vylietajú ako horúce kamienky z popokatepetla za mimoriadne priaznivého počasia), aby si hneď prvou vetou nedostal čitateľa do bezvedomia ... ČAROVÝBUŠNÉ

03.05.2021 12:29:581 tipů dát kritice tipAru

ne-ee, v noci si poctivě chrním :D

jenom se mi zachtělo pokračovat v načatém dobrodružství a tohle rozhodně není poslední díl. v blázinci se nekončí :D

díkyyyy ;)

03.05.2021 12:19:301 tipů dát kritice tipblacksabbath

čéče Aru.....ty snad lítáš po nocích ve vesmíru a ráno nám předkládáš svá uklohněná fantasmogorijní menu.... :-))))).......jjj nemíchat...jen protřepat......*/*****Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor