Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 451 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Živé sny
datum / id22.05.2021 / 520734Vytisknout |
autorback up
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno120x
počet tipů8
v oblíbených0x
Živé sny

Za každou významnou událostí lze najít člověka s jeho konáním. Některé druhy konání se však mohou stát osudové. Výklad s sebou nese vždy riziko, že jim přičteme mylný obsah a věštba se naplní v opačném významu. Zvláště nezkušeným věštcům se stává, že rozum, který má pomoci při podrobné analýze, nerozpozná souvislosti či detailní vztahy. Správná věštba je výzvou celému duchu a ukazatelem na cestě našeho osudu.

 

Na podzim začal Benjamin pokašlávat. Než domluvil jednu větu, musel ji dvakrát přerušit, ehm, ehm. Zavedla jsem ho k doktorce a okamžitě identifikovali zánět plic. Ben měl horečku a večer jsme mu dali studený zábal, je zamotaný v ručnících a z čela mu čůrkem tečou potůčky potu. Měl živé sny, zdálo se mu, že se proměnil v kapku vody a ta stéká do postele. Přidávají se další kapky vody a postel se naklání, ujíždí po podlaze a po kluzkém svahu do blátivé louže. Kaluže se postupně proměňují v potok a pak se potok vlévá do řeky a postel se otáčí ve vodním víru, který se nedá zastavit. Ve víru bylo Benjaminovi špatně od žaludku, snažil se vypádlovat pomocí směšného plastového vesla, ale nešlo mu to a otáčení nabíralo na rychlosti. Potom se řeka zatočila do moře a moře se rozlilo do šířky. Příliv nadzvedl vlny až na pobřeží, kde se tyčil obrovský dům. Hnědá voda se s hukotem vyvalila do vyšších pater a zaplavila byt, ve kterém právě sedíme u stolu a já ho nutím polykat prášky a pít horký čaj.

Mami, já neumím plavat,“ zavzlyká.

Nakonec usnul.

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

04.06.2021 22:18:36dát kritice tipRajmund

Zní to jak příručka z oboru psychojátrye

22.05.2021 07:56:121 tipů dát kritice tipPavelK

Líbí se mi jak se v závěru prolne sen s realitou. Přiznám se, jsem nezkušený věštec. Tohle mi spíš přijde spíš jako sen, než snové vidění pro věštbu. Benjaminovi muselo být hodně zle. Kapka zaniká v moři, její jedinečnost mizí jako se ztrácí naše životy. Ten dům jste vy, rodiče kteří ho chrání.

22.05.2021 04:46:03dát kritice tipannnie

Výborný! Tip a.

21.05.2021 20:51:261 tipů dát kritice tipEvženie Brambůrková

Sny nejsou obrazy našich myšlenek. Je to něco mimo chápání a nikdo mi nevysvětlí, kde se to bere.

21.05.2021 20:23:29dát kritice tipOkamžik

Povedené! Radost číst...:)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor