Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 468 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Redakce . . .
datum / id29.05.2021 / 520950Vytisknout |
autorblacksabbath
kategorieDiskuseDalší dílo autora
zobrazeno1324x
počet tipů22
v oblíbených1x
Prolog

Zřizovatelem klubu REDAKCE POEZIE je majitel serveru. Jeho posláním je věcně a podnětně se vyjadřovat k literárním textům či pokusům a svými výběry, komentáři, recenzemi a úvahami reflektovat zdejší prostředí.


atkij, Gora, Lyryk, Můra73, Pomerančová, Radovan Jiří Voříšek, Santi€, snake 01, vk, Zbora


REDAKCE PRÓZY je klub zřízený majitelem serveru Písmák a spravovaný dobrovolníky z řad uživatelů. Cílem klubu je kultivace prozaické literární tvorby na serveru Písmák.


bixley, Gora, kvaj, Lakrov, reka

Redakce . . .

Poslední dobou často čtu v komentářích "napadání" práce redakcí.

Kdyby někdo náhodou nevěděl....opsala jsem vám členy redakcí do prologu.

Někteří z nich už nepublikují. Někteří se na delší či kratší dobu odmlčeli. Každý z nich má své osobní problémy, možná i zdravotní. Chodí do práce, má rodinu. Nemůže trávit čas jen na Písmákovi.

Nejsou to profíci. Jsou to autoři a lidé stejně tak jako my.  Co jim brání  přestat pracovat jako redaktoři a dělat si v klídku jen to co my ostatní??? Nikdo nás nehoní. Píšeme si a očekáváme, že všechna naše díla stačí některý z redaktorů přečíst a zhodnotit.

A dokážeme kritizovat jejich práci, to nám jde výborně! Nebo reagovat, v případě, že zrovna nechválí, mlčením, uraženým trváním si na svém bez jakékoli diskuse, i když nad příspěvky trávili svůj volný čas a snažili se motivovat, vysvětlit svůj názor a poradit autorovi.

Uvědomme si, že je to práce dobrovolná!!! Oni dělají něco navíc!!! PODLE SVÉHO NEJLEPŠÍHO VĚDOMÍ!!!

A tak vás vyzývám....

...kdo umíte konstruktivně rozebrat dílo a nezištně pomoct dalším autorům (třeba nováčkům) pokuste se o to!

Nemyslím si, že je vhodné o tom diskutovat pod díly. Takže zde dávám prostor k diskusi. A prosím slušně, bez napadání a urážení!

P.S. Já jsem za každou radu vděčná.

Svůj názor squaw již řekla. Howgh.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

14.07.2021 14:09:38dát kritice tipZbora
redaktor poezie

Děkujeme za podporu! :)

10.06.2021 09:02:29dát kritice tipblacksabbath

K3....ano pod dílo patří názor na dílo....rozbor, kritika.....tady jsem chtěla dát prostor pro "handrkování", které podle mě pod dílo nepatří.... díky za tvůj příspěvek

09.06.2021 20:59:00dát kritice tipK3

Trochu mi to přijde jako mnoho povyků pro nic, vždyť přeci pod dílem je jasně napsáno: názory čtenářů  nebo přidat vlastní názor - kritiku. Kritika je na druhém místě. A navíc ta zkušená, odborná, by měla být označena jako vážná. Já jsem byl vžycky vděčný za každé slovo a že jsem často dostával co na frak. V drtivé většině měli "kritici" pravdu. Proto tady asi ten server je. Tak nač se přít?

 

31.05.2021 10:14:061 tipů dát kritice tipJá Lucie píšu...

Kamamuro, moc pěkně si to napsal :) Také bych uvítala to rozdělení komentů. Už kvůli tomu, že já sama nepíši žádné rozbory, ale spíše mé osobní pocity... Ale je moc fajn, že tu nejsou reklama, toho si cením!

30.05.2021 23:13:303 tipů dát kritice tipKamamura

Já osobně se snažím kritiky psát (úplně mi nesedí to slovo "kritika", nechci za každou cenu kritizovat, spíš názor, reakce, diskuze, atd). IMO je přínosem každému, když se kromě vlastní tvorby zabývá i tvorbou ostatní, zkouší nad ní přemýšlet, nebo nějak reagovat - proto zbožňuji Kočkodana, který reaguje na cokoli a pořád, takořka kompulzivně! ;-) 

Docela bych uvítal, kdyby (jako třeba na herní platformě Steam) byly pod tvorbou zvlášť Recenze/Kritiky/Hodnocení pro ty, které se k dílu chtějí vyjádřit nějak obšírněji, nejlépe podle nějaké metodologie, a zvlášť diskuze, která by obsahovala běžné reakce typu: "Dobrý, piš dál", "Prima!" nebo "Tohle mi fakt nesedlo". V tom je přece rozdíl, ne, a tady se to míchá dohromady. Ale nečekám, že se něco bude měnit ani to "nevyžaduji" - nepřítomnost reklam jasně naznačuje, že vývoj serveru (software) je nadšenecká (a zřejmě neplacená) činnost, takže se snažím darovanému koni nekoukat na zuby, pokud někdo server spravuje a poskytuje zadarmo, je to vždy důvod k vděčnosti. 

Jinak se snažím zaujmout postoj Bilbo Pytlíka, vyjádřený v proslovu na Velké Narozeninové Oslavě slovy: "Mám vás všechny moc rád, ale neznám ani polovinu z vás tak, jak bych rád, a tak zřejmě ani polovinu vás nemám rád tak, jak si byste si zasloužili."

30.05.2021 03:03:52dát kritice tipLerak12

Se omlouvám, že jdu proti zásadám věčné vděčnosti k nakopávaným (!) "radním." Připadá mi tento zdejší apel, jako za komoušů  "Ať žije KSČ!" Nemyslím si, že jsou zde nezbytní a jsou zarukou k posunu ke kvalitě autorské tvorby. Písmák by existoval i bez nich, je tomu tak i jinde. Ale to je rozhodnutí majitele servru a já do jeho stanov nemám právo mluvit a respektuji to! Ale to neznamená, že slušně řečeno budu nadbíhat a dělat si u vedení oko, abych to měl u nich dobrý a "nevezli" se po mě. 

Každý má snad nějaký základní "vkus a přehled" o zdejších autorech. Také v podvědomí ví, jak má literatura vypadat.  Pokud se mi něčí zdejší díla zamlouvají, mohu si je brát za příklad a inspirovat se! Případně, je slušně v os. vzkazech požádat o případnou radu a názor na svá díla. Za optání mi nikdo hlavu neutrhne. Jsme amatérský server a také jen s amaterskými redaktory a amaterskou kritikou! Omlouvám se ještě jednou, Blacksabbath. Ale smysl tohoto dojemného výkřiku k zdejším zneuznalým  "radním" mě připadá absurdní a hlavně zcela zbytečné. Mé názory zde byly brány za rebelské kecy a byl do určité míry při vzkazech "upraven." Už zde jen čtu díla a svůj názor mohu (zatím) bez obav říci... i bez vzletných a sladkých řečí.

29.05.2021 21:30:342 tipů dát kritice tipK3

Soudit by měli samozřejmě ale i ostatní, nejenom redaktoři. Vždycky se to vyplácí zpětnou vazbou.

29.05.2021 21:24:59dát kritice tipJá Lucie píšu...

To Black: Ou, škoda :(

29.05.2021 21:18:523 tipů dát kritice tipK3

Vždycky jsem si práce redaktorů vážil. A rozebrané dílo je vždy k jeho prospěchu. Nakonec autor je ten poslední, tak je to na něm, zda uzná za vhodné cokoliv měnit. Sám jsem si tu činnost zkusil a vím co obnáší. Mezi autory a redakcí přeji mír v srdci.

29.05.2021 20:58:593 tipů dát kritice tipblacksabbath

Okamžiku...možná se vyjádří i redaktoři....

29.05.2021 20:51:483 tipů dát kritice tipOkamžik

A jak to vnímají redaktoři? Taky se mi zdá, že na to, kolik je tady autorů, je redaktorů sakra málo...nevím, jaký mají systém. Jestli si nějak rozdělují "nováčky"? Mě si vzala pod patronát Gora, za což jsem rád...Pokud jde o tip, může být někdy i motivační. Dříve pod jinou přezdívkou se mi tady stalo, že mě jeden autor, už nevím, jestli redaktor, zcela dehonestoval. Takže vím, jak se může někdo potom cítit. A taky ho to může negativně ovlivnit a nemusí už nic napsat.  Připojuji se k poděkování všem stávajícím redaktorům za jejich záslužnou práci...a myslím, že třeba někteří dřívějsí redaktorové by se mohli vrátit. (např. Stvn) Ale to záleží na nich. Krásný sobotní večer všem písmáckým bytostem.

29.05.2021 20:17:12dát kritice tipblacksabbath

Lucinko.....ten poslední komentář od Majakse je ironie.....:-((((

29.05.2021 19:47:522 tipů dát kritice tipMajaks

Pardon, zpet k tematu: Redaktori jsou bozi. Nemohu jim ani dost podekovat za vsechno, co pro me udelali, vsichni, ti soucasni, minuli i ti budouci. Jsou to moje modly. 

29.05.2021 19:36:08dát kritice tipblacksabbath

Pánové....držte se tématu!!!!!!!!!! Soukromé  si vyřiďte ve zprávách!!!!

29.05.2021 19:33:55dát kritice tipLami

Tak mi to osvětli třeba ve zprávě.Budu rád.

29.05.2021 19:28:551 tipů dát kritice tipMajaks

Nevis, jo? To ja bych asi vedel. 

29.05.2021 19:26:141 tipů dát kritice tipLami

Majaksi, žehráte na urážky a přitom jste mi 40 minut před touto vaší kritikou v díle Kastela nadával do dementů.Opravdu nevím jak si to mám vysvětlit?

29.05.2021 19:03:032 tipů dát kritice tipMajaks

Hrubost, urazky a narazky. A nejhorsi z tech tri jsou narazky. 

29.05.2021 18:50:402 tipů dát kritice tipJá Lucie píšu...

Black, děkujeme, že si otevřela tuto diskuzi a upozornila tak na všechny redaktory, které tu máme!

Já si myslím, že tato funkce není vůbec lehká (především časově), proto všem redaktorům vzdávám ten největší hold! Jste fakt dobří! Je skvělé, že je tu máme a já osbně je považuji za někoho zkušeného, který mi může předat cenné rady a rozumí psaní více než já. Proto jsem vždy ráda, když má díla navštíví někdo takový. 

Nesouhlas nebo že se něco nelíbí je v pořádku, ale hrubost, narážky, urážky a vulgarismy by tu padat neměly. Proto si važme konstruktivních komentů! Ještě jednou děkujeme, že tu někdo takový je :)

29.05.2021 18:06:27dát kritice tipMajaks

Rad bych timto podekoval vsem redaktorum a redaktorkam z obou redakci za jejich obetavou praci. Jste skveli, drzte se a nenechte se temi nekolika urvanymi okopavaci kotniku otravit. 

29.05.2021 17:28:522 tipů dát kritice tipEvženie Brambůrková

Vážím si každého názoru. Pokud je slušný. Urážky a sprosťárny sem nepatří.

Upřímně se obdivuji tomu, kdo svou radou pomůže druhým. Já bych to nedělala.

29.05.2021 17:13:211 tipů dát kritice tipnetWoor

:) 

29.05.2021 14:37:196 tipů dát kritice tipJanina6

"Píšeme si a očekáváme, že všechna naše díla stačí některý z redaktorů přečíst a zhodnotit." Nevím, jak kdo, ale já tohle fakt neočekávám :-) Naopak, trochu vetší "přísnost" by mi nevadila. Vzpomínám si, když jsem tu v roce 2007 začínala, většina redaktorů si nových autorů nějakou dobu nevšímala vůbec. A zrovna tak si většinou nevšímali těch slabších či "průměrných". Museli jste napsat něco fakt dobrého, aby vám vůbec zanechali nějaký komentář. A když vám redaktor dal TIP, byl to málem důvod k oslavě. Nechci tvrdit, že to byl ten nejlepší přístup, protože ze začátku člověk občas potřeboval povzbuzení a připadal si jako neviditelný. Ale opačný extrém taky není ideální. Redaktor by měl tak trochu ovlivňovat zdejší vkus, myslím si. Zní to blbě, ale měl by jít příkladem. A jeho tip by měl něco znamenat. Pokud začne tipovat literárně odfláknuté blbůstky, tak hodnotu svého tipu devalvuje. To je snad jediné, co bych mohla nějakému redaktorovi vytknout. Jinak hluboce smekám, co všechno stíhají přečíst a okomentovat, většinou kvalitně. Díky, redaktoři.

29.05.2021 14:08:501 tipů dát kritice tipAru

iví, iví, nikoho jsem nekritizoval za konkrétní komentář, kritiku. jestli se ti jedná o to Kastelovo dílo, kde ona diskuze proběhla, už jsem se tam omlouval. hlavně jsem nepochopil dosud proč tomu dal Radovan tip, od řádového člena nečekám zdůvodnění svých kroků, ale od člena redakce čekám, že je schopen zdůvodnit, nebo obhájit svoje kroky, ale příliš jsem se tam rozhohnil a dopadlo to jak to dopadlo, to je celé.

díval jsem se, že redakce prózy je mnohem líp udělaná, po půl roční neaktivitě se např. redaktorovi členství zruší.

co se týče redakce poezie, tak vůbec není jasné z aktuální hlavní strany klubu, pro koho je redakce určena, může vstoupit kdokoli kdo je jenom aktivní na Písmáku a chce pomáhat ostatním běžnými komentáři, nebo redaktor má splňovat určité literární a diskuzní kvality?

je tu několik skvělých redaktorů, ale i ti méně skvělí

 

29.05.2021 13:52:163 tipů dát kritice tipannnie

Měla jsem pocit, že bouřlivé debaty již utichly, ale možná mi něco uniklo. Pak tedy podepisuju tvůj názor, ostatně jsem se již dávno v tomto smyslu v nějaký tý nekonečný hádce vyslovila. A dodávám, že pokud kdokoli o hlubší rozbor svého díla nestojí, má možnost dát to ostatním najevo jediným kliknutím ("autor nestojí o hlubší rozbor" či tak nějak to je v profilový stránce).

Já osobně si velmi vážím všech komentářů (k dílům svým i ostatním) - ať už s nimi souhlasím nebo ne - pokud nemají za cíl urazit či trápit autora. Vcházela jsem do Písmákova s představou, že právě vzájemný komenty jsou smyslem tohohle webu. Takže díky redaktorům i všem, komu stojí za ten čas a práci dát ostatním vědět, jak jejich texty četli.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor