Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 451 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Phantasia III.
datum / id30.05.2021 / 520967Vytisknout |
autorBenetka
kategorieMIMODalší dílo autora
zobrazeno89x
počet tipů13
v oblíbených0x
Prolog

Dnes.


https://www.youtube.com/watch?v=Skhq34l1PWU

Phantasia III.

Stojím na chodníku u nároží domu nějaké velké křižovatky ve městě. Z leva za mnou se po ulici řítí závratnou rychlostí tramvaj. Jede tak rychle až vykolejí přičemž smete auta zaparkovaná u chodníku přelomí a vyvrátí pár stromů až se nakonec zaboří do zdi domu naproti. Vše doprovází strašný hluk a také prudký vítr který víří listí papírky a úlomky skla. V havarované tramvaji zhasnou světla a rozhostí se ticho.

Střih.

Ze spánku mne probudí nějaký zvuk. Posadím se na lůžku a spatřím AnděLenku. Tančí prozpěvuje si a směje. V ruce drží sklenku bílého vína. Překvapeně na ni zírám. Takhle ji neznám! Ano - chodí na dámské jízdy spojené s návštěvou diskotéky ale vždy když se nad ránem vrací tak je tichá jako myška. A hlavně: Nikdy nepije! Všimne si že na ni koukám a posadí se naproti mě na maserský stůl a říká: Poslouchej! Zjistila jsem něco o té tvé tramvaji! Víš že přitom zemřela jedna starší paní? Pustím ti video zpomaleně dívej se. Ve filmu se znovu dívám na splašenou tramvaj. Už se blíží k domu do kterého má narazit. Jeden starší muž stačí uskočit a skrýt se do vchodu. Ale starší žena už nikoli. Má zelené šaty a bílý kloubouček. Film teď běží políčko po políčku. Žena se snaží přeběhnout před tramvají směrem do ulice. Ta ji ale zachytí a ona skončí pod ní. Toho jsem si předtím vůbec nevšiml říkám AnděLence. Najednou se probudí i Adámek rozsvítí lampičku a říká: Mami tati co se děje?! Nic Adámku řeknem současně - spinkej. AnděLenka se svléká a lehá si na svou stranu postele.

Střih.

Snažím se nahmatat AnděLenčino tělo. Natahuji ruku šátrám a nic. Kde je?! Vždyť si přece lehala vedle mne!? Natahuji ruku ještě víc a stále nic. Ruku už mám tak daleko že to až není možné... Ještě kousek a!

Probudím se a jsem sám.

Je půl třetí ráno.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

01.06.2021 20:19:211 tipů dát kritice tipZeanddrich E.

Je to hezké

30.05.2021 13:09:313 tipů dát kritice tipBenetka

Děkuji Vám všem. Za návštěvu za přečtení za názory za milá slůvka.

Písnička je nádherná. A je zvláštní tím že se v ní s lehkostí střídají pasáže plné klidu a míru s těmi poněkud temnějšími... Mám ji rád už spoustu let a kolikrát v létě se přistihnu že si ji zpívám v zaměstnání při práci... A vůbec Janouška. Jsem totiž původně folkař. Třeba KDO TO ZAVINIL...

Ano. Zapamatovat si sen je těžké. Ale když se takto vzbudím uprostřed noci po třech čtyrech hodinách spánku znovu už neusnu. A tak vlastně ani sen zapomenout nejde. Přepsal jsem si ho tak jak jsem si jej uložil do paměti. Možná se některé detaily ztratily v překladu. A možná že některé vjemy a emoce ani nejde správně zachytit slovy...

Adámek už vlastně není Adámek. Jenže prostě zvyk je železná košula. Letos mu bude sedumnáct. Je to MŮJ kluk!

...a synovi koupím tank aby nebyl tak úplně bezmocný...

30.05.2021 12:24:581 tipů dát kritice tipgabi tá istá

aj za AnděLenku *

30.05.2021 10:36:501 tipů dát kritice tipdievča z lesa

bez slov ... milá ubolená duša

30.05.2021 09:32:351 tipů dát kritice tipannnie

Já tomu nerozumím: vždyť to JE tvůj sen, ne? Ta písnička se k němu sice hodí, ale děj je úplně jinej...

Velmi pěkně, živě zapsáno, spousta detailů. Tip. Kdo je Adámek?

Měj den

lepší než sen

a.

30.05.2021 08:41:551 tipů dát kritice tipEvženie Brambůrková

Pamatovat si sen je těžké.  A ta písnička je skvělá.

30.05.2021 08:40:441 tipů dát kritice tipOkamžik

Slávu Janouška znám a některé jeho písničky se mi líbí! :) Pěkně rozepsané! Škoda, že to není Tvůj záznam snu.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor