Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 451 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Medituj na téma
datum / id30.05.2021 / 520988Vytisknout |
autorback up
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno55x
počet tipů1
v oblíbených0x
Medituj na téma

Medituj na téma: Jediná jistota je nejistota...

Každý den chodím do moře sama, brzy, když všichni ještě spí. Opatrně vstávám a plížím se ven. V tuhle ranní hodinu mám vodu nejraději. Na pláži ani noha, moře je klidné, hladina rovná a lesklá. Slaná voda je teplá a krásně nadnáší. Plavu co nejdál od břehu, v černé hloubce mi prosvítají nazelenalé nohy a dno už dávno zmizelo. Přístav se vzdaluje a lodičky odjíždějí, z polorozpadlých rybářských domků jsou vidět jen špičky střech. Moře mě nese ještě dál. O tomhle se mi mockrát zdálo, přesně takový konec bych si přála. Rozplynout se v moři, aby mě už nikdy nikdo nenašel. Ztratit se a nechat ryby, aby mi okusovaly vnitřnosti, ještě, než ony samy skončí v rybářské síti, na grilu a na talíři, v trávícím traktu strávníků a tak dále. Mokré vlasy se mi lepí na záda a omotávají mi hlavu a krk. Jsem prázdná bárka bez plachty a bez vesel, ležím na vlnách a nechám se poponášet přílivem a odlivem, houpu se tam a zpět v rytmu vlnící se chaluhy. Ježaté rostliny se mi obtáčejí kolem kotníků. Zhluboka se nadechnu a ponořím. Už necítím ruce, ale přesto ještě plavu, plavu ze všech sil.

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

01.06.2021 20:55:55dát kritice tipEvženie Brambůrková

Je to krásné, ale pro mne děsivé. Miluji moře, ale jen kde vidím dno.

31.05.2021 11:29:25dát kritice tipLuzz

mně by se to asi víc líbilo jako báseň, jako prozaická miniatura je to pro mě příliš rozmělněné.

ale některý místa jsou dobrý, třeba toto:

"Ztratit se a nechat ryby, aby mi okusovaly vnitřnosti, ještě, než ony samy skončí v rybářské síti, na grilu a na talíři, v trávícím traktu strávníků a tak dále."

(napadlo mě, že by v závěru mohla být ještě nějaká zmínka o strávníkovi, který si šel zameditovat/zaplavat a kterýho taky nakonec ožerou ryby... atd.)

 Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor