Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 451 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Domácí záležitosti II
datum / id04.06.2021 / 521123Vytisknout |
autorback up
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno72x
počet tipů4
v oblíbených0x
Domácí záležitosti II

Často v noci jsme si s Gregorem povídali, hlavně ze začátku. Všechno ho zajímalo, každá podrobnost o mně a o všem, co se mě týkalo. Vyptával se podrobně na každou historku z dětství a chtěl znát jména kamarádek, spolužáků i příbuzných. Dokonce si je pamatoval a někdy moje vyprávění doplňoval.

To byla sestřenice?“ nebo „Spolužák? Spalas s ním?“

Nicméně nevyčítal, protože byl v zásadě domácí pohodář a milovník lenošení. Večer, zabalený v pokrývkách a polštářích, připomínal obrovský kokon, ze kterého vykukovala jen hlava a velké tmavé oči, které na mě upíral, když jsem mu vyprávěla.

Vypadáš jako lachtan,“ dobírala jsem si ho.

Lach-tán,“ opakoval s legračním přízvukem.

Skoro se nesnažil mluvit česky, částečné proto, že byl pohodlný, ale dozajista také proto, že mu angličtina dávala pocit nadřazenosti. Někdy mě oslovil česky a styděl se, jak je neohrabaný.

Neumí čésky, neumí čésky,“ chtěla jsem se mu smát, ale raději jsem se ovládala, protože na tohle byl citlivý.

It´s not fair,“ kňoural.

Ať už jsem s ním mluvila o čemkoli, zdálo se, že chápe a všemu rozumí, protože když jsem mluvila, tak pokyvoval hlavou a souhlasné mručel. Později když už Beník vedle v pokoji tvrdě spal, tak se lachtan mazlivě překulil na mou polovinu postele. Při milování pak přivíral oči a slastně vrněl.

 

Michal volal skoro každý den. Stěžoval si na neomalenost lidí, kteří telefonují na veřejnosti, kdy se jim zachce, na nadřízenou v práci a invalidního otce.

Ať jdou do prdele, čuráci!“

Já fotra nenávidím, ať chcípne!“

A na šéfku: „Ať se zabije v autě! Ať dostane rakovinu a parchant jí zcepení v břiše!“

Křičel a proklínal všechny kolem sebe a zároveň se dožadoval soucitu. Neustále byl nucen starat se o nemocného otce a uklízet výkaly, které stařec trousil po bytě. Pokud otec vstal z postele, tak se ploužil už jen k lednici, nahý, nebo ve špinavých spodkách. Na krku měl pověšeného bažanta plného žluté moči a připomínal bachratého domorodce vyzdobeného exotickým náhrdelníkem. Moč později vyléval do kuchyňského dřezu.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

04.06.2021 19:38:36dát kritice tipEvženie Brambůrková

To je nářez. 

04.06.2021 12:47:52dát kritice tipPtakopysk

drrrrsnýýýýýý

04.06.2021 12:33:55dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Píšeš zajímavě, tenhle díl je /na mě/ docela hrubý...i bez oněch detailů, kam kdo vyléval moč, by to byl silný příběh...

04.06.2021 08:47:20dát kritice tipback up

:)

04.06.2021 08:27:37dát kritice tipannnie

Pokračovat! Pokračovat!!! Čím dál tím víc mě to vtahuje! Honem další díl, please!!! Tip a.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor