Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 451 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Sice tlustý, ale chytrý
datum / id06.06.2021 / 521180Vytisknout |
autorOzzozorba
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno61x
počet tipů2
v oblíbených0x
Sice tlustý, ale chytrý

Na zlatém podnose křičel trpaslík. Měl velké břicho a protestoval. „Nechci být sněden. O svém osudu bych rád  ještě hlasoval.“ Ale jeho písklavý hlásek nebyl slyšet a jeho prosebné oči nebylo vidět. Po pás zabořen v sladkokyselé omáčce, husté jako bahno se brodil k okraji talíře. Věděl, že nikdo mu milost nedá a že útěk je jediná možnost jak se z té bryndy dostat. Jeho kamarádi byli pověšeni za nohy na dlouhé šňůře jeden vedle druhého jako mokré prádlo. Fermentovali.

Trpaslík se odplazil na okraj talíře a žuchl sebou na stůl a pak valil sudy, až se převalil přes hranu stolu. Buch! Byl na zemi a poprvé byl za svou tloušťku rád. Trpasličí tuk zastavil smrtící dopad. Ale dostihl jej had, který taky miloval syrové maso. Skřítka nejprve oblíznul a pak polknul. Jako v tobogánu vlítnul břicháč do zažívacího centra hada. Byl sice tlustý, ale taky chytrý. Vytáhl kapesní nůž a proříznul se ven na podlahu. Had sykl bolestí a odplazil se.

Od hadí krve, trávící šťávy, sladkokyselé omáčky a s nalepenými chlupy z podlahy vypadal strašidelně. „Fuj co je to za hnus ani psovi bych to nedala.“ Ozvala se obrovská hlava. Skřítka chytly dva velké prsty za kšandy a vyhodily jej z okna do trávy. „Pro slimáky bude dobrý.“ Trpaslík na nic nečekal a pádil do svého světa. S lidmi skoncoval. Jsou zlí a věčně hladoví. Dějí se tam jen samé ukrutnosti.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

06.06.2021 10:57:151 tipů dát kritice tipAru

trpaslíka nejde sníst, umí se před člověkem schovat, navíc je mnohem silnější než člověk, prát se s trpaslíkem je boj předem prohraný :))

06.06.2021 10:49:541 tipů dát kritice tipJá Lucie píšu...

Aru, to je sice pravda, ale lidi jsou dost nevyzpytatelní tvorové ani nikdy nevíš, na co budou mít zrovna chuť :)

06.06.2021 10:48:38dát kritice tipJá Lucie píšu...

Dostal jsi mě těmi detaily o snězení! Suprové a na konci ponaučení pro skřítka, kterého naprosto chápu. Kdyby mě někdo udělal toto, tak se k nim (lidem) taky tak obrátím... 

06.06.2021 10:45:28dát kritice tipAru

lidé trpaslíky nejí, jen jim všechno ničí a odevšad vyhánějí

06.06.2021 10:18:43dát kritice tipannnie

Bohužel, trpaslíkovi musím dát za pravdu. A tobě rozhodně tip a.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor