Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 452 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Ukrytá v máku
datum / id07.06.2021 / 521195Vytisknout |
autorKamamura
kategorieMiniatury, hříčkyDalší dílo autora
témaKaždodenní
zobrazeno144x
počet tipů2
v oblíbených0x
Prolog

Now you see me... and now you don't!


"Maličko, a uzříte mě, a maličko a neuzříte mě..." - dobrý voják Švejk, odcházeje se vyspat z láhve kořalky, kterou co železitou vodu musel vypíti na ex před lajtnantem Dubem. Byl moc vopatrnej, nic neprozradil, ale teď už... poslušně hlásí... že teď už to cejtí...

Ukrytá v máku

Byla

ukrytá v máku,

prozradilo ji však hejno ptáků.

 

Vila

v řadě paneláků,

po flámu těžko je, kocour jak z praku.

 

Síla 

ukrytá v láku,

okurky, buráky, na chlast maj' páku.

 

Zas je

ukrytá v máku,

dvě částice míjí se, míjí... v mém Tokamaku. 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

07.06.2021 21:51:17dát kritice tipKamamura

aktij - jasně, rozeberte si to na součástky, jsem snad fašista, abych někomu nařizoval, jak nakládat s mými texty? Jak to všichni říkají v Johnu Wickovi - "rád posloužím, rád budu užitečný"!

Ještě není zamluvené levé zadní sedadlo, klakson a poznávací značka, má někdo zájem?

07.06.2021 19:12:54dát kritice tipatkij
redaktor poezie

První sločka tvoří krásný obraz...dopíšu si vlastní děj...

07.06.2021 14:14:422 tipů dát kritice tipKočkodan

 

Já jsem také rád, že maková Markéta zmákla reakci na jedničku a ani ji nenapadlo  hrabat v zemině a hledat válečnou sekyrku. Takže jsem se u ní trefil přesně do černého. (smajlík milovníka harmonie a idyly)

07.06.2021 14:09:45dát kritice tipKamamura

Safián - aha, helemese, a já jsem myslel, že takové píšu, tak to bude nějaké nedorozumění, ale IMO nic, co by se nedalo seriozní diskuzí napravit. Tedy ne všechny, ne zrovna v této básni, tohle byla fakt momentka, ale jestli tedy máš čas a chuť na hlubší diskusi, tak si ode mě přečti něco z níže uvedeného:

Mansus

Mlha nad Pouští

Paměti mořského vlka (nejsou to verše, ale neva)

Lawenderr

Kočkodan

Dětství

Na koštěti

Kdo se pohne, zkamení,

Ševely podzimního listoví

Dagmaram

... a nakonec i Ťapšlap jde do světa, díl čtvrtý, je solidně narvaný kontentem. 

Sestupně podle významu, kvality a sémantické hustoty.

Tedy - přečti si to, jsou to věci, za kterými si stojím, nikoliv jen žertovné výkřiky a dovádění, a řekni mi, co si o tom myslíš, zejména z hlediska sémantické hustoty (množství kontentu na řádek textu nebo verš).

Mě je jasné, že to ztrháš, protože jsi evidentně zvyklý na řemeslně dokonalé výrobky, a já jsem začínající amatér, i když fanaticky nadšený. Já s tím stejně nepřestanu, i když to rozcupuješ, ale zajímavé komenty si velmi rád poslechnu, nakonec jsem už prosil lidi, aby mi něco řekli, ale většinou je odpověď - moc dlouhé, moc složité. Což není samo o sobě známka kvality - dlouhé i krátké věci mohou být špatné i dobré. Délka a komplikovanost sama o sobě není měřítkem kvality. 

07.06.2021 13:46:54dát kritice tipSafián

Kamamuro, jak říkáš ve svém komentu. Je to těžké. Taková malá Nedokončená nebo spíš Nezačatá. Zaujala mě tvoje poznámka o verši narvaném sémantikou. Proč takové nenapíšeš. To by mě zajímalo. Cesta je vyšlapaná. Stačí po ní jít a přidat nějaký ten krok.

07.06.2021 13:03:33dát kritice tipukrytá v máku

Mě hned tak něco neporazí, neboj :))). Ale na další báseň se moc těším už teď :)))!

07.06.2021 12:47:04dát kritice tipKamamura

UVM - BTW mě se zas líbí nejvíc verš poslední, ale/protože je strašně překombinovaný. Já hodnotím kvalitu poezie podle toho, kolik sémantiky autor narve do jednoho verše, podobně jako se do kufru dá nohama našlapet neomezené množství fuseklí a trik, když pořádně zaberete!

07.06.2021 12:42:36dát kritice tipKamamura

Tak jo, díky moc, Ukrytá. Ještě ti napíšu tu hezkou básničku jako projev díků, jen co dopíšu Ťapšlapa!

I tys mi zvedla den z mandlí, myslel jsem, že jsem zas nechtěně pohledem zamordoval nějakou křehinkou vílu, ale vše se v dobré obrátilo, víla je naživu, a vesele štěbetá!

Ejchuchů!

07.06.2021 12:41:43dát kritice tipukrytá v máku

A mimochodem, ta první sloka je fakt nádherná :))!

07.06.2021 12:40:371 tipů dát kritice tipukrytá v máku

Teda...tady se diskutuje o mně beze mě :D. Kamamuro, překvapils mě a vlastně mi touhle básní dost zlepšil den, mně přijde v pohodě, je psaná Tvým stylem a tak to má být :). Takže díky moc za překvápko i pobavení...a tip je v tomto případě samozřejmostí :))!

Black, děkuju za zastání, to mě taky potěšilo :)). Ale s básní jsem ok...nechávám Kamamurovi volnou ruku :))). Ale díky moc!

07.06.2021 11:15:031 tipů dát kritice tipKamamura

Kočkodan - už jsem jí napsal, omluvil se jí, nabídl smazání, případně reparační báseň na nějaké veselé, slunečné téma. To by mělo stačit. Dál se odmítám užírat výčitkami svědomí, jdu psát Ťapšlapa, ať to do večera stihnu.

07.06.2021 11:05:50dát kritice tipKočkodan

 

Jak uz naznacoval mrkajjící emotikon, tak nejsem dílkem zhrozen. Ci neco podobného. Osobne si tipuji, ze ani kolegyne a jmenovkyne v prípade prectení nezbledne nebo nezrudne a nevychrlí sérii polohlasných nadávek na tvou adresu.

07.06.2021 10:21:54dát kritice tipKamamura

Nojo, to je ta potíž, když píšete, ale úplně přesně nevíte (kdo ale přesně ví, že). Nicméně, mazat to nehodlám, pokud mě o to  ona osoba sama nepožádá explicitně (policy), pokud požádá, smažu to hned a bez řečí, maximálně jsem ochoten se omluvit, tobě, Kočkodane, tobě, blacksabbath, komukoliv, omlouvám se, jsem ten, který sem, jiným být nedokážu, přes to vlak nejede. Kdyžtak mi dejte BAN. Čau!

07.06.2021 10:03:26dát kritice tipblacksabbath

Kdyby někdo nevěděl.......Tokamak je zařízení, vytvářející toroidální magnetické pole, používané jako magnetická nádoba pro uchovávání vysokoteplotního plazmatu.....čili podle mně ....fantasmagorie........určitě ji nemá...naše něžná-ukrytá v máku..... jak z praku...tady to vypadá na přísloví...."podle sebe soudím tebe......napiš pro ni něco laskavějšího.....

beru jen první a poslední strofu......

07.06.2021 09:05:00dát kritice tipKočkodan

 

S dotazem sem zalétám:

Copak řekne Markéta?... ;-)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor