Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 456 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

ŤAPŠLAP JDE DO SVĚTA... díl 19. a čtyři malé ťápinky k tomu
datum / id09.06.2021 / 521268Vytisknout |
autorAru
kategoriePohádkyDalší dílo autora
zobrazeno513x
počet tipů10
v oblíbených2x
zařazeno do klubůKlub Písmáckých Hyzdilů,
Prolog

A je to tady, úplně poslední díl, zamáčkněte slzičku, abych vám mohl vůbec poděkovat, tak tedy:


Děkuji všem spolupsavcům, i těm, kteří nás četli!


A blackí za organizaci a péči, bez které bychom to nesesumírovali dohromady.


Byla to zábava s vámi psát, tak snad se zase u nějaký podobný koniny, teda společnýho psaní sejdeme, protože dobrých nápadů a fantazie do psaní není nikdy dost a ve více psavcích se to lépe táhne, než samotnému jednopsavcovi, díky všem a nyní k posledního dílu hleďme vpřeďmo za nosem ;))

ŤAPŠLAP JDE DO SVĚTA... díl 19. a čtyři malé ťápinky k tomu

Charón smutně vesloval se sklíčeným Ťapšlapem v loďce, najednou se roztrhla skála ve dví, kterou mezitím po podzemní řece Styx proplouvali.

"Ty hlupáku Charóne!" Ozvalo se přesně tam a dokonce dvojhlasně co se trhá nebe i křesťanům, když k nim někdo promlouvá.

"Ježiši!" Vykřikl Charón, když spatřil Rea a Dia vedle sebe.

"Pluj zpátky ty hlupáku, Tartar se neruší a ty budeš brát oboly jako vždycky, jiné měny ti zakazujeme." Ozvalo se znovu nad nimi a pak se skály sevřely v jeden díl. Charón otočil loďku a vesloval zpátky do pohádkového, ehm, skrytého světa jak nejrychleji dovedl.

 

"Ty Ťapšlape, to je tvoje poslední představení, co?" Vyzvídal Charón po nějakém tom veslu-noření.

"Jo, úplně poslední, už mě nikdo nechce psát, ale víš, mě to nevadí. Konečně se trochu natáhnu, už ani nevím kde bydlím a kdo jsem," pak se naklonil k Charónovi a jenom šeptem pokračoval," on ten Aru co mě teď píše si hovno pamatuje, to je pak mizernej život ti povím. Hned na začátku výpravy mi třeba vybouchly tvarůžky, který jsem si ani nezabalil na cestu." Za těchto hnusných pomluv, fuj, pluli dál.

A co že dělali stálice a kanonické postavy tohoto příběhu? Ihahá, Duhilka i s bříškem a Elfínka s Kozíbrádkem, neboj nezapomněl jsem na tebe.

A ten nemechcký skřitek Gotthstein z Lokte?

 

Skřitek Gotthstein se ztratil přátelům, táhlo ho to zpátky mamonit na Loket, ale obíral turisty čím dál tím víc a čím dál tím víc byl nevrlejší, až se z něho stal drak. Nejprve spálil půlku Lokte, ale pak i s namamoněným pokladem jako nemechcký drachen odletěl do Nemechcka in Berlin na Danzinger Straße do thajské restaurace Red Dragon, kde si zřídil svoje doupě.

 

Pro pořádek si připomeňme, že Duhilka byla krásná pegasí koňo-slečna po které mužští tvorové všech druhů tonuli ve vzrušení. Všude po těle měla jemná a krátká stříbrná peříčka, ale křídla byla zlatá, přesto peří-ohebná, hřívu měla z duhy a oči, no už dost, nechceme přece zneklidňovat pány. Jednorožec Ihahá byl celý bílý, jak si jistě vzpomenete, přirozeně odpuzoval bláto, které se ho bálo, křídla velká a mohutná, (také krásně špínu odpuzujíc-bílá) hříva duhově zbarvená, (také špíny prostá) jednoroh duhový a při každém pohybu mu šly od kopyt pruhy duhy s drobnými jiskřičkami.

 

Skřítka Elfínka se svým osmiokým kamarádem na kterého rozhodně nezapomněla v komůrce, když ji chytl barák v ohni, měla líčka připomínající maliní, vlasy měla hnědé a dlouhé jako koňské žíně, byla o hlavu menší než Ťapšlap, obdařená a vnadná s vysokým líbezným hláskem, pro jednou neměla prosvítající šaty a čekala spolu s ostatními doma u ježčice Vendulky, protože Duhilka byla v očekávání nových přírůstků.

 

Charón doplul ke břehu, kde nabral Ťapšlapa, ale byla tam ukrutná fronta jiných bytostí.

"No, kde seš, ty magore? Potřebuju rychle na druhý břeh!" Vykřikoval kdosi z davu v saku s kufříkem a nervózně se díval do iPhonu. Ťapšlap rychle vystoupil z lodi a i tak ho první čekající nedočkavě odstrčili.

"Co já si počnu sám a sám," ale ouha, Ťapšlap zjistil, že může chodit jen velice pomalu, jeho inventář zatímco plul loďkou prošel aktualizací a mohl nést jen určitou nosnost.

"Příběh je u konce, tak to všechno vyházím," stalo se, Ťapšlap lehký jako středně velký skřítek, znovu s volnou myslí mohl skotačit kam se mu zachtělo.

"Kam si myslíš, že jdeš, holomku?" ozval se jestřáb Vojta.

"Já vlastně nevím," nejistě odpověděl Ťapšlap při vzpomínce na létavo-padavé dobrodružství.

"Nasedni mi za krk, mám tě dovíst ke kamarádům," mávnul křídlem Vojta.

 

Vojta neletěl ani pomalu, ani rychle, ale tak aby neshodil Ťapšlapa a zároveň, aby se někam vůbec v tomhle příběhu dostali.

U ježčího domečku přistál a vysadil Ťapšlapa.

"No tak já asi půjdu a nevzpomínej na mě ve zlým. Koukám že hopkáš jako vousatej mladík." A s tím se Vojta vznesl k hnízdu, protože i kdyby ho autor nějakým způsobem narval do ježčího domečku, tak na obrázek blackí by se rozhodně už nevešel.

Ťapšlap přistoupil k ježčímu domečku s rukou na vrátkách - klopy klapy klepy, tak vždycky ťukal.

 

Dveře se otevřely a v nich Elfínka, "poď ty bambulo ztracenej, už je to na světě, Duhilka přivedla na svět jednorožče, pegasče, jednoropegasče a pegasorožče."

Duhilka ležela v pelíšku pro koně a hrdě se dívala na ostatní co za mrňousky chrnící jí u cecíků přivedla.

Elfínka vzala Ťapšlapa za ruku a přivedla ho k Duhilce, Ťapšlapovi se nedostávalo slov a tak jen koukal na to nadělení.

 

"A co my dva Ťapšlape?" Šeptla Elfínka Ťapšlapovi do ucha, ale Kozíbrádek byl rychlejší a spustil se za nimi na pavučince, takže slyšel všechno.

Ťapšlap přešlapoval na místě, nevěděl si rady, ale Elfínka si rady věděla a zatahala Ťapšlapovi za vous, který mu už tolikrát pomohl z nesnází a i teď mu pomohl. Ťapšlapovi se rozsvítilo a náhle se rozpomněl, že vlastně pro něj a jeho bambulku je Elfínka ta jediná na kterou by se díval od rána do večera, (pokud by Duhilka nešla kolem.)

 

"Ale já pro tebe nic nemám Elfínko, jsem starý a unavený vousoskřítek bez perspektivy." Dodal Ťapšlap Elfínce, která na něho nevěřícně koukala.

V tom se rozrazily dveře jako kdyby do baráčku vstoupilo tornádo a mezi futrama se objevila Beruška.

"Já za toho kluka vousatýho ručím Elfínko. Mé jméno je Beruška," řekla beruška "a když mě Aru nebude přerušovat, tak se snad někam dostaneme. Totiž Elfínko já budu tvůj svatební dar od Ťapšlapa." Řekla Beruška s ručičkama v bok, (snad už nikoho nepřerušuju, teda!)

"Ty jeden," objala Elfínka Ťapšlapa, "já tě chci takovýho jaký jsi."

"No jo, ale kde budeme bydlet? Vždyť my jsme úplný případi!" Ptala se Beruška a rozhlížela se kolem.

"Můžete přece bydlet tady," nabídla jim ježčice Vendulka.

 

Ale Vendulka ježčice nebydlela sama, přistěhovala se k synovi a jeho manželce (ta už čekala malá ježčata), kteří se mezitím vrátili ze svatební cesty a samozřejmě jako správný ježčí syn souhlasil, aby s ním jeho ježčí maminka bydlela i s Ihaháém, Duhilkou, jednorožčetem, pegasčetem, jednoropegasčetem, pegasorožčetem, Kozíbrádkem, Beruškou, Elfínkou a Ťapšlapem. Všichni tak bydleli ve štěstí a přátelské rodinné pohodě pospolu. A Ťapšlap s Elfínkou chystali svatbu jako hrom, ale to by bylo na milion odstavců, takže zazvonil Zvonek jemný před ježčím baráčkem a příběh se rozběhl dál, už nečten. (Možná v hlavách ještě trochu domýšlen?)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

10.06.2021 17:11:08dát kritice tipAru

to je to, že nevešli :D

domeček se vlastně nafoukl, něco jak vystupuje hromada klaunů z malýho auta,

díky bixley ;)

10.06.2021 17:05:421 tipů dát kritice tipbixley
redaktor prózy

Takový happy-end! Jak se tam všichni vešli? Inu, pohádkově. Krááásnééé!

09.06.2021 20:26:351 tipů dát kritice tipAru

děkuju moc vesuvanko, že jsi četla Ťapšlapovi trampoty, bylo potřeba vymotat se z labyrintu s příslovečnou Ariadninou nytí, tak jako Théseus ;))

09.06.2021 20:15:502 tipů dát kritice tipvesuvanka

Aru, závěrečný díl jsi moc pěkně zpracoval - a jako správná pohádka, má dobrý konec. TIP, který by si zasloužila také ivi za hezký obrázek Ťapšlapa s Elfínkou a dalšími pohádkovými "postavičkami" :-))).

Díky, a zároveň děkuji i všem, kteří se na příběhu podíleli :-)))

09.06.2021 20:05:501 tipů dát kritice tipAru

Léthé je řeka zapomnění a vlévá se do řeky Styx, pojal jsem to tak, že Ťapšlap plul krajinami mrtvých a to na něm zanechalo následky v podobě částečné ztráty identity, ale Elfínka měla tu moc mu vzpomínky vrátit, což se stalo ;)

díky moc Goro, škoda že to už končí, Ťapšlap byl sympatický, hlavně jeho vous :D

09.06.2021 19:50:173 tipů dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Aru, ukončil jsi příběh se ctí... je znát tvůj značně kreativní přístup, Ťapšlap  se začínající sklerózou může pocházet snad jen od Arua, ale oceňuji tvoji dobrou vůli!

Přátelství našich vymyšlených postaviček je /mělo by být/ nejvyšší metou i nás, lidí... a tady se dala dohromady prima parta v čele s blacksabbath.  Virtuálně pozvedám hrneček s Ťapšlapovým puškvorcovým čajem a připíjím vám, kolegové, na zdraví a NA PÍSMÁKA!

09.06.2021 19:45:27dát kritice tipAru

Kočkodane: synkové by si rozhodně neměli brát příklad - tři ježci, další na cestě, dva velcí okřídlení koně, čtyři malí okřídlení koně, pavouček, beruška, dva skřítci, vždyť ten domeček se nafoukl, on nebyl tak veliký :D

09.06.2021 19:39:23dát kritice tipAru

Jamardi, to je ve hvězdách, a vůbec nepředbíhejme :D

09.06.2021 18:24:421 tipů dát kritice tipKočkodan

 

Sice se říká, že co je šeptem, to je čertem, ale v tomto případě platí – po čertech pravdivé. Aru, stopni nabíhání žil a zvýšenou kadenci tepu – samozřejmě kráčí jen o humorný pokus.

 

I já děkuji vám všem do psacího grupáče se zapojivším.

 

A apel na některé synky: Vemte si příklad z ježků!

09.06.2021 18:08:30dát kritice tipJamardi

Třeba bude ještě pokračování, aby se Ťapšlap plně rozpomenul - to je ale těžké, to chce novou sérii :)

09.06.2021 17:59:281 tipů dát kritice tipAru

psalo se to samo, já nic :D

09.06.2021 17:55:55dát kritice tipJá Lucie píšu...

Aru, a to se Ti povedlo ;) Dík, dík!

09.06.2021 17:54:291 tipů dát kritice tipAru

je u mě v pelíšku, bydlíme spolu :D

měla dvě samostatný díla

09.06.2021 17:52:48dát kritice tipdievča z lesa

Aru ... a čo Mňaukí, ako sa má?

09.06.2021 17:52:27dát kritice tipAru

díky moc Lucie, chtěl jsem aby tam každý měl pokud možno svůj kousínek ;)

09.06.2021 17:49:501 tipů dát kritice tipJamardi

Jo vlastně :)

Zapomněla jsem blacksabbath pochválit pegasčata a jednorožčata, jejich rodiče i šťastný pár skřítků :)

09.06.2021 17:45:412 tipů dát kritice tipJá Lucie píšu...

Aru, tak si nám to pěkně zakončil a moc vydařeně! Velká poklona, že si to vůbec rozmotal a dokázal napsat takový super konec! Líbilo se mi, jak si je nám tam všechny pěkně zopakoval, abychom na postavy nezapomněli :)

Blackie, děkujeme za organizaci, popohánění a především za nápad :) Díky, že jsem mohla s vámi psát a zase příště!

To Black: Pěkný obrázek! Chtěla jsem se zeptat, jestli kreslíš pouze černobílé (tužkou), anebo máš ráda třeba i pastelky...? Jen mě to tak zajímá, protože já mám ráda vodovky a voskovky, ale mám malý problém, jelikož neumím kreslit, hehe :)

09.06.2021 17:39:01dát kritice tipAru

Ťapšlap plující po řece Styx ztratil zčásti sám sebe, tím toho dost zapoměl, je to v tom úvodu, jak říká že neví kdo je a kde bydlí,

dííky mooooc ;)

09.06.2021 17:20:131 tipů dát kritice tipJamardi

Výborně! Dobře to dopadlo :) Přemýšlela jsem proč se nevrátili domů, když tam měl Ťapšlap domeček a někdo mu slíbil, že mu bude zalévat bylinky. Muselo to být kvůli těm tvarůžkám, které vybouchly. I skřítkové mají jenom jedny nervy :)

09.06.2021 16:58:391 tipů dát kritice tipAru

tak teď už to víš, ďěkovat nemusíš :D

09.06.2021 16:47:13dát kritice tipblacksabbath

a já pořád přemejšlím vod čeho mě bolí ruce...:-))))))

09.06.2021 16:45:511 tipů dát kritice tipAru

ano iví, ale tys nás podržela ;)

09.06.2021 16:37:261 tipů dát kritice tipblacksabbath

hahahaha....vy dva.....všichni makali až se tady i občas kouřilo...:-)))))

09.06.2021 16:21:27dát kritice tipAru

ano, iví je prostě skvělá :)

a nejlepší kreslířka ;)

09.06.2021 16:18:351 tipů dát kritice tipAlegna

ještě jsem chtěla poděkovat black, že dala hrdinům viditelnou podobu :-)

09.06.2021 14:57:20dát kritice tipAru

všechno řídila blackí, já jsem jen okouněl kolem :D

díky moc, že ses vezl s námi.

snad se něco rozjede, za chvíli jsou ale prázdniny a okurková sezóna

09.06.2021 14:50:224 tipů dát kritice tiplastgasp

Jsem rád, že jsem byl členem této societatibus scripturam a mohl přispět k poutavému putování Ťapšlapa s jeho přáteli. Děkuji Arovi a Black za jejich nesnadnou, komplikovanou a obětavou práci a všem ostatním za pohotové a vtipné nápady. Do dalších pohádkových pokračování si brousím tužky. 

09.06.2021 14:02:16dát kritice tipAru

děkuju moc, jo, nikdy nevíme co se stane s tou, či onou myšlenkou a co probudí ;)

09.06.2021 13:45:592 tipů dát kritice tipAlegna

cokoli člověk vymyslí, stane se skutečným......

ráda jsem četla, děkuju odvážným autorům a teď již skutečným hrdinům přeji do dalšího dobrodružství hodně štěstí :-)

09.06.2021 12:40:582 tipů dát kritice tipAru

děkujuuu iví, to víš, ty klasický konce, přišla svatba a šlus, ale přitom ty postavičky si žijou dál, jenom o tom čtenáři neví a Ťapšlap je konečně s tou svojí Elfínkou :)

zajímavý jak mě v těch příbězích nakonec všichni bydlí spolu :D

09.06.2021 12:08:393 tipů dát kritice tipblacksabbath

Aru....moc se ti to povedlo...moc, moc, moc.....zamáčkla jsem slzu v oku.....hmmmm a je konec......ale.....dobrý konec - všechno dobré......vrátil jsi všechno pohádkově zpátky do pohádky.....a závěrečná věta......"příběh se rozběhl dál, už nečten. (Možná v hlavách ještě trochu domýšlen?)"...no no kdoví......možná opravdu tam někde..."vpřeďmo za nosem".......???????? Díky Aru....krásně jsi to zakončil!!!!!!

Aru vám poděkoval......a já se připojuji.....velká poklona spolupsavci...bylo mi ctí s vámi psát.....a vám, čtenáři, děkuji  že jste s námi putovali....s draky, s Mňaukí, s Ťapšlapem....dík za vaše komentáře....a že jste nám drželi palce......aaaa.......:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

09.06.2021 11:49:37dát kritice tipAru

no, musím říct, že spisovná čeština zase jednou válí a kulhá za hovorovou na sto sáhů :D

09.06.2021 11:34:17dát kritice tipAbakus

Aru - Zeus - 1. pád. Ďalšie sú Dia, Diovi....Takže prosím zmeň "ZEUSA" na Dia. 

09.06.2021 11:31:081 tipů dát kritice tipAru

děkujuuu dievča, ještě jsem upravil ten krkolomně znějící konec. jo příběh se nekončí, jen se nedozvíme pikantní detaily :)

09.06.2021 11:27:05dát kritice tipAru

takže Zea? to zní šíleně Rea, Zea vedle sebe, ale já to pro tu srandu změním :D

09.06.2021 11:27:022 tipů dát kritice tipdievča z lesa

Aru ... príbeh si zľahka a s gurážou doviedol do konca ... a blacky, na tvojom podrobnom ako živom obrázku je zreteľné, že dobrých živáčikov sa do príbytku ježice Vendulky zmestí celá hromada ... po všetkých tých tresko-ohňo-búrko-pleskoch im dobre padne ochutnať obyčajný každodenný radostno-starostný život ... a ...  nikde nie je napísané, že dobrodružstvo sa neskrýva za rohom ...

09.06.2021 11:18:55dát kritice tipAbakus

Zeus sa skloňuje ako Dia - teda v slovenčine, ale predpokladám, že aj v češtine, gevoliva gréckemu pôvodu. Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor