Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 465 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Volby jako zrcadlo víry
datum / id10.09.2021 / 523795Vytisknout |
autorsupizmus
kategorieÚvahyDalší dílo autora
zobrazeno214x
počet tipů8
v oblíbených0x
Volby jako zrcadlo víry

   V posledním čase jsem poněkud víc než obvykle cestoval po vlastech Českých a jako na všechny, tak i na mě se z plakátů v ulicích a billboardů u silnic začaly čím dál víc usmívat milé tváře slibující mi ráj na zemi. Tento úkaz dává signál, že brzy budou volby a tak rovněž čas od času ztratím čas na některém ze zpravodajských webů a letmý pohled do diskuzí pod články, týkajícími se hlasování o novém složení reprezentace státu, mi dal syrové a strohé zrcadlo mojí křesťanské víry.

   Mnozí zde velmi srdnatě a směle obhajují strany/koalice/jednotlivé politiky - s jakou vervou se já hlásím veřejně ke své víře a co dělám pro to, aby se šířila zvěst o tom, že nám Boží Syn Ježíš vydobyl spásu za poměrně pohodlných podmínek? Jiní zase dost zostra plují na politickou konkurenci a vidí v ní nebezpečí - jak moc se já varuju hříchu, povrchnosti, mondénnosti, pokrytectví? Kolik naděje jsou lidé schopni dát do té které partaje či koalice, toho kterého lídra a kolik naděje ve skutečnosti dávám do živého Boha (který narozdíl od lidí může naděje nejen naplnit, ale chce nám dát i nekonečně víc)?

   Je to pro mě výzva být pravdivější a odvážnější ve víře. Rozhodovat se pro následování Krista - a to ne jednou za 4 roky a pak s rukama v klíně nadávat, ale denně. Jeho slogany, pravda, by asi moc šancí na úspěch neměly ("kdo chce jít za mnou, zapři sám sebe, ber každý den na sebe svůj kříž a následuj mě", "úzká je brána a strmá cesta, která vede do Božího Království"), nicméne ten hlavní ("Co oko nevidělo, ucho neslyšelo, člověku ani na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kteří Ho milují") za to stojí! Jo, a k volbám půjdu, ale výsledek mě nechává poměrně klidným. S větším napětím vstupuji do těch každodenních rozhodnutí.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

13.09.2021 05:13:54dát kritice tipKamamura

No, pokud se dobře pamatuji, tak Ježíš vyhnal z chrámu božího všechny kupčíky a penězoměnce, a prohlásil, že spíše projde velbloud uchem jehly, než bohatec do království nebeského. Zkrátka a dobře, Kristova církev má být chudá, a ruka v kněžském rouchu, která chtivě chňape po nějakých těch miliardách ze státního rozpočtu, se nakonec nevyhnutelně musí rozhořet plameny pekelnými. Takový je můj názor. 

10.09.2021 09:24:371 tipů dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Tnutí "do živého"...

jak moc se já varuju hříchu, povrchnosti, mondénnosti, pokrytectví?...  S větším napětím vstupuji do těch každodenních rozhodnutí.

nadhled, který lze možná i trochu závidět... 

10.09.2021 09:05:00dát kritice tipannnie

Máme takovou vládu, jakou si zasloužíme. Ale úplně klidnou mě to nenechává. Špatná rozhodnutí mohou udělat hodně velké škody a naše společnost se ještě neměla čas vzpamatovat z nacismu a komunismu. Obávám se, aby za náš klid zas jednou neplatili jiní: ti odvážní, ti bezbranní - a možná naše děti...

10.09.2021 09:00:06dát kritice tipKočkodan

 

Rozhodl jsem se tvoje dílko otevřít a přečíst. Byla to dobrá volba… (takřka plakátový úsměv)

10.09.2021 08:57:591 tipů dát kritice tipK3

Já to mám podobně. Lidi se mění podle situace, ale já s tím nemám problém, jsem pořád stejný. Tvojí úvahu považuji i já za výbornou.

10.09.2021 08:26:56dát kritice tipJanina6

Výborná úvaha. 

10.09.2021 07:12:14dát kritice tipMajaks

Moudra slova. Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor