Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 462 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Písková filtrace
datum / id17.09.2021 / 523974Vytisknout |
autorBubulína
kategorieMiniatury, hříčkyDalší dílo autora
témaLiteratura faktu
zobrazeno203x
počet tipů5
v oblíbených0x
Písková filtrace

 

 

S PODZEMÍM SI HRAJ

MOŘE NALEJ DO POUŠTĚ

VYBUDUJ SI RÁJ

 

 
Názory čtenářů (Skrýt smazané)

23.09.2021 17:36:19dát kritice tipBubulína

Děkuji.

23.09.2021 09:20:01dát kritice tipZeanddrich E.

Je to hezké :)

18.09.2021 11:01:401 tipů dát kritice tipBubulína

Děkuji za kritiky.

Pokud by se podařilo mnohametrovou pískovou filtrací získat z mořské vody vodu sladkou, mohla by se tato používat na zalévání a tím pádem výsadbu rostlin. Krom toho by se tam mohla klidně vozit i voda kanalizační - kaly by písek postupně zpevnily a pak by se už daly dělat další věci - voda s bakteriemi rostlinám nevadí, pokud by neodpovídala půdní kyselost, dalo by se to napravit...skutečně se tady otevírá obrovská možnost, jak to dělat jinak. Říká se, že když to někoho napadne, je už realizace blízko.

Teď sleduji situaci v Kalifornii - lidé tam balí do fólií stromy před požárem. Podle mne je to hloupost, protože tím se ty stromy uvaří - upečou se jako brambory v alobalu v troubě. Proti požáru jsou ty stromy do jisté míry odolné, ale proti uvaření žádnou obranu nemají. Uvidíme, jak to dopadne.

17.09.2021 11:02:22dát kritice tipMusaši

Já jsem tady jediný undergroundový básník, který si hraje s podzením, takže by to mohla být básnička pro mne. Moře se do pouště opravdu vlévá, ale nevím, zda by z toho mohl vzniknout ráj. Ale o zítřku předem nikdo nic neví, jak říkal Egypťan Sinuhet.

Někdy ale taky zkus kategorii haiku.  Tip.

17.09.2021 08:22:03dát kritice tipCharybdis

Nedávno jsem viděla reportáž, jak Číňané bojují proti poušti vysazováním stromů. Kdyby dokázali zmapovat podloží pod pouští a našli nejnižší body, mohli by si vykopat studny - samozřejmě pokud jsou duny pohyblivé, potřebovali by hybridní materiál alá kaučuk s kompozitními materiály pro maximální pružnost a pevnost. A pak k okrajím pouštní pánve přivést potrubím vodu z moře. Pouštní písek by ve stometrových a větších vrstvách mohl působit jako účinná filtrace a ze studní by čerpali brakickou či dokonce sladkou vodu. Ty mořské vodovody by musely být dost velké a zčásti natlakované, aby voda proudila velkou rychlostí a nedocházelo k nánosům. Pokud by se tato technologie využila i u dalších velkých pouští světa, mohlo by být jako vedlejším efektem snížení mořské hladiny. A i kdyby se takto získat sladká voda nedala, zavodněním pouští bychom jednak právě snížili hladinu oceánů a druhak získali další plochy pro odpar vody a tím pádem pro zvýšení četnosti dešťů tj. sladké vody.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor