Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 455 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Očistná katarze aneb tento slogan se filmovému distributorovi moc nepovedl
datum / id17.09.2021 / 523985Vytisknout |
autorHamar
kategorieBlbůstkyDalší dílo autora
témaExperimentální
zobrazeno123x
počet tipů8
v oblíbených0x
Očistná katarze aneb tento slogan se filmovému distributorovi moc nepovedl

Hledal vraha své ženy

a našel sám sebe!
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

18.09.2021 20:48:071 tipů dát kritice tipblacksabbath

a teď bude sedět......*/*

17.09.2021 19:38:111 tipů dát kritice tipEvženie Brambůrková

Zřejmě měl sklerózu. To je taky řešení.

17.09.2021 15:37:06dát kritice tipAru

jo, Japonci jsou úplně šílení, zkoušejí to i tady, i když jim to zatím české zákony neumožňují, ale věřím, že výsledek voleb bude takový, že pracovat do noci, dokud se šéf nesebere a teprve potom budou moci jít i ostatní zaměstnanci, že to bude zavedeno, mimo další skvělé novoty :D

17.09.2021 15:31:38dát kritice tipKamamura

No jasně, a nejsložitější a nejdeprimovanější nitro mají Japonci, kteří jako jediný národ na světě znají "karoši" - smrt z přepracování. Psýcha jedince, vystavená enormnímu sociálnímu tlaku na úspěch a výkonnost, metamorfuje podobně jako sedimenty v zemské kůře a vznikají bizarní tvary zcela nevídaných vlastností. 

Proto mají Japonci ty nejděsivější horory. Ringu, Yu-On (The Grudge 2), Noroi... 

17.09.2021 15:24:42dát kritice tipAru

víš co se říká Kamamuro, největší hrůzy s kterými se člověk se setká jsou ty jeho vlastní

17.09.2021 15:17:501 tipů dát kritice tipKamamura

Memento je výborný film. Však také scénář napsal geniální Christopher Nolan, od kterého se dá vidět cokoliv - Following, Inception (Vnuknutí), Dunkirk, všechno výjimečné filmy. 

Jinak téma dvojí, nebo zapomenuté (ztracené) identity je poměrně časté a vždy úspěšné - Stephen King dokonce tvrdil v jedné své teoretické stati, že je to jedno asi jen ze tří nebo čtyřech nosných témat, na kterém se dají stavět opravdové populární blockbustery. 

Vedle zmíněného Mementa vpomeňme alespoň jednu z posledních knih famózního Umberta Eca nazvanou "Pražský hřbitov", kde hlavní hrdina pronásleduje jakéhosi "abé Pakolu", člena tajemného spiknutí vedoucího až k vatikánským kruhům, aby nakonec zjistil, že má tajnou chodbou propojený byt s obydlím předmětu svého zájmu, a že v době spánku přijímá jeho identitu a hraje tak sám se sebou složitou špionážní hru. 

Podobná je i hororová povídka "Vydědenec", kde ... ostatně co bych to zas spoiloval, poslechněte si to ve skvělé české dramatizaci na youtube sami!

Z mých oblíbených počítačových her bych jmenoval naprosto, ale naprosto geniální a atmosferickou hru Silent Hill 2, ve kterém hlavnímu hrdinovi Henrymu Townsendovi přijde dopis od jeho mrtvé ženy, že na něj čeká právě v Silent Hill, což je ústřední dějiště všech dílů série, osudové místo zahalené sazemi z požáru podzemního ložiska uhlí, které má dvě tváře - tu všední, zahalenou do věčné mlhy, s opuštěnými ulicemi a obchody, a tu temnou, plnou tmy, ostnatých drátů a krvelačných monster. Kdo jednou podlehne volání tohoto místa, nemůže ho opusit (silnice přetíná bezedná propast, kterou nelze nijak překonat), dokud se neutká se zhmotnělými hrůzami vlastního nitra, kterou pro něj ono město zhmotní. Henry Townsend zde potká svou mrtvou ženu, kterou navenek oplakává, a která ho ale zahrne výčitkami a donutí ho skrze sérii dramatických scén, aby si přiznal, že ji sám zavraždil, protože už se o ní (bezmocnou a upoutanou na lůžko) nechtěl pořád starat, a sám sobě namluvil, že umřela navzdory jeho péči. Je to pěkně drsný, ale naprosto neuvěřitelně emotivní příběh.

17.09.2021 14:10:371 tipů dát kritice tipKočkodan

 

Ten reklamní textař je na zabití...

17.09.2021 13:54:46dát kritice tipHamar

Myslím, že existuje film jménem Memento, kde byl hlavní hrdina postižený absolutní ztrátou krátkodobé paměti a pro připomenutí si, poznámky psal po těle. Neviděl jsem ho, ale vím, že něco takového bylo natočeno.

17.09.2021 13:19:281 tipů dát kritice tipAru

tak to je klasický Dr. Jekyll a pan Hyde, v dnešní době zvlášť je plno lidí rozpolcených více, či méně ;)

17.09.2021 13:06:281 tipů dát kritice tipDanny

Jeden takovej film jsem viděl. Hrdina měl rozpolcenou osobnost, vraždu ženy vytěsnil a celej film divák nevěděl, že skutečným vrahem je on. Zapomněl jsem, jak se film jmenoval, viděl jsem ho před několika lety na HBO. Tip.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor