Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 455 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Co mám
datum / id19.09.2021 / 524055Vytisknout |
autorP. r. no. 1
kategorieVolné veršeDalší dílo autora
témaSci-fi
zobrazeno78x
počet tipů1
v oblíbených0x
Prolog

OST: Fleetwood Mac - Go Your Own Way

Co mám

pár silných nohou 

jež svého majitele odnesou kam si zamane

fraktálovou strukturu 

klíč ke všem textům ve vesmíru

oči k vidění 

s kosmickou baterkou 

plus něco málo načteno o tom,

jak byla a má být používána

Dhammu na Tao

matematický model času od ylemu k singularitě

hypertrofovanou psychosomatiku

Knihu proměn

Zlatého učitele

a nezkrotnou touhu dostat se k nejbližší hvězdě

a potom ke každičké hvězdičce v kosmu

co naopak nemám je výběr, zda zůstat 

na planetě umírající pod mýma nohama

nebo vzít roha 

před chlupatejma, jejich pány a jejich pošašenou vládnoucí 

kulturou bez 

etiky 

ekologie 

a estetiky

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

30.09.2021 11:40:35dát kritice tipP. r. no. 1

Přirozeně, vždyť rulíku se v angličtině přezdívá ,,smrtící noční stín´´...

30.09.2021 11:20:16dát kritice tipMusaši

Ten by psychotropní být měl. Nebudu se ale raději šířit o tom, které kaktusy, kromě peytlu jsou drogově účinné, aby mě ještě nakonec nezavřeli. Jistě účinnější je ovšem každý rulík v lese nebo durman na smetišti. Kaktusy z Mexika nebo z Argentiny jsou zvyklé na jinačí sluníčko. Durman a rulík mohou růst skoro potmě.

30.09.2021 11:12:08dát kritice tipP. r. no. 1

Aha, takže je to Trichocerus pachanoi. Teda, snad.

30.09.2021 09:55:49dát kritice tipMusaši

Co je to kakt "San Pedro", kaktusáři? Tento název označuje pouze lokalitu, kde se rostlina vyskytuje. Mám například gymnocalycia sp. "San Pedro", která patří do okruhu G. vatteri. Ta ovšem samozřejmě pocházejí j Jižní Ameriky. Lokalit "San Pedro může být v celé latinské Americe spousta, nemám tedy tuchu, co tvůj kaktus je.

27.09.2021 12:43:37dát kritice tipP. r. no. 1

Shodou okolností jsem také kaktusář, jako můj děda. Mám kakt San Pedro, ale neplánuji ho nakrájet na meskalinové řízečky.

 

27.09.2021 10:59:41dát kritice tipMusaši

Já jsem kaktusář a mimo jiné pěstuji i peyotl, ale, že bych s ním dělal nějaké šamanistické pokusy a pokoušel se spojit s duchem Meskalitem, to by mě ani nenapadlo. I kdybych změnil názor, musel bych čekat na nějaký mimořádně horký rok, jaké byly v nedávné minulosti, kdy se teploty šplhaly ke čtyřicítce a to řadu dní po sobě. Tehdy by možná množství meskalinu v kaktusu mohlo být natolik vysoké, že by se snad i dal Meskalito oslovit. V takových letech začínají vosy houfně napadat plody gymnocalycií, protože jejich cukernatost závratně stoupá.

27.09.2021 10:48:57dát kritice tipP. r. no. 1

Souhlasím, proto se (nezodpovědné) psychonautice vyhýbám jakožto čert kříži. Už jsem to zmiňoval, nevím zda Vám, ale viz fb skupina ,,Psychedelické Česko´´, která je takových ,,rádobypsychedelických či newageových pošuků plná, či medializovaný případ Tomáše, který amatérský pokus o psychonautiku zaplatil tím nejdražším.

27.09.2021 08:25:55dát kritice tipMusaši

Šamanské a čarodějnické drogy do rukou běžných narkomanů nepatří. A vůbec - jedním ze znaků úpadku současného lidstva je zneužívání halucinogenních drog amatéry, kteří nemají ani ponětí, jak s nimi zacházet. Představa, že šamanem může být každý je stejně idiotská jako představa, že každý může být umělcem. Obojí vychází z idiotské osvícenské teze, že "všichni jsme si rovni".

24.09.2021 11:26:21dát kritice tipP. r. no. 1

Obzvláště Tradice (halucinogenní šamanismus - alchymie). Ta věc s progresem mi připomíná jednoho hašiš kouřícího rikšu z Pákistánu, který věděl naprosto přesně co je špatně se světem: pokrok! Jinak souhlasím, že se chováme jako malí nezbední kluci, co se ženou krajinou a ničí všechno, co jim stojí v cestě. Ale také věřím, že dějiny mají teleologii, jako pohádka má šťastný konec. Můžeme to nazývat Bůh, či psychedelická zkušenost, to je jedno, hlavně že vše dobře dopadne a kolébka Země se nestane rovem (konečně!) svobodného lidstva. Všechny mé myšlenky pocházejí z geniální hlavy Terence Kemp McKenny.   

24.09.2021 11:03:02dát kritice tipMusaši

Japonsko je v udržování tradic ještě mnohem ortodoxnější než Česko. 

Američané za druhé světové války nejprve uvažovali o tom, že svrhnou atomovou bombu na Kjóto. Tím by bylo zasaženo srdce Japonska a Japonsko jako císařství by asi přestalo existovat. Nakonec od takového grandiózního zvěrstva Američané upustili a zvolili si Hirošimu a kupodivu též Nagasaki, které je hlavním sídlem křesťanů v Japonsku. Atomovka srovnala křesťanské chrámy v Nagasaki se zemí, což se málo ví. Ale Japonci vše postavili znovu. Tradice jsou to nejdůležitější na světě a progres vede vždy do pekel.

24.09.2021 10:54:42dát kritice tipP. r. no. 1

Berte to jako žert, ale myslím, že Vám to Japonsko tlačí na mozek. Ale jiné staré dobré pořekadlo (ach, jak je ta čeština krásná!) říká, že, cituji: ,,Proti gustu žádný dišputát.´´

24.09.2021 08:13:48dát kritice tipMusaši

"Po nás potopa" bylo i heslo Františka Gellnera, kterým jsem se teď nedávno zabýval. To ale byl nemajetný anarchista, což nepochybně ovlivňovalo jeho názory. My majetní ale musíme udržovat majetek předků v dobrém stavu až do nekonečna. To je naše hlavní poslání. Třeba literatura je pro nás, na rozdíl od nejrůznějších Gellnerů, jen kratochvílí.

23.09.2021 13:29:28dát kritice tipP. r. no. 1

Beskydy nic neřeší. Ale chápu, že Vám se tam může líbit. Ovšem až budou zality globální potopou, budou mít jak osamělí trpitelé, tak pytláci a lesní zvěř nadosmrti vystaráno. Již staří Římané měli takové pořekadlo: Po nás potopa...

23.09.2021 09:13:49dát kritice tipMusaši

Globální problémy žel nevyřešíme ani ty ani já. Je třeba se vší pokorou přijmout změnu klimatu třeba někde v osamělé dřevěnici v Beskydech, kde budou tvými nejbližšími sousedy medvědi a vlci. I oni, chudáci, trpí klimatickou změnou a navíc je ještě ohrožují pytláci. Takže byste mohli trpět spolu. Já kdybych neměl tak velkou zahradu a nemusel udržovat ve Vyhnálově majetek po předcích, tak už jsem v Beskydech taky. 

21.09.2021 11:37:45dát kritice tipP. r. no. 1

Málem bych zapomněl že mám elixír (života) - univerzální všelék však (zatím) nemám.

20.09.2021 11:50:37dát kritice tipP. r. no. 1

Díky za tip. Vím o tom, že někteří lidé to tak mají (vyšly 2 díly knihy rozhovorů s nimi), ale to neřeší globální problémy. I kdybych se uchýlil na samotu, díky průmyslové revoluci způsobenému globálnímu oteplování by přestaly být jakékoliv zimy, naopak letní vedra by byla k nepřežití (jenom Čína nahrazuje snížené emise odpadních plynů Evropské unie). Arktida se rozpouští, Amazonský deštný prales vypouští více oxidu uhličitého než přijme a mizí před očima. Dříve či později (+-50 let) by byla planeta lidmi zničena. Vtip je v tom, že se jakožto druh doopravdy chtě nechtě chystáme na opuštění planety, skrze penetraci do DMT indukovaného nadprostoru, o němž psal již Platón blahé paměti (říše idejí), abychom vůbec přežili (člověk ne dvakrát moudrý a planeta Gé). Situace je kritická, nikoliv však zoufalá. Ať žije psychedelická astronautika!

20.09.2021 10:56:041 tipů dát kritice tipMusaši

Navrhuji život v opuštěné chatě někde v horách bez elektřiny a internetu, ale s objemnou knihovnou. Tip.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor