Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 457 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Linda IV. - Velká říční bitváá
datum / id27.09.2021 / 524246Vytisknout |
autorAru
kategoriePovídkyDalší dílo autora
sbírkaNová dobrodružství Lindy,
zobrazeno139x
počet tipů6
v oblíbených0x
Prolog

Dlouho tu nebyla žádná pořádná: hudba! Anebo: tady ;))


- Jak říká starý námořnický přísloví: "Bez děl na vodu nelez!" :D


Předchozí díl

Linda IV. - Velká říční bitváá

Rybářská se loď líně plížila po proudu a skoro by se zdálo, jako by vyhlížela Lindiny pronásledovatele, ale nebylo tomu tak, to dva naftové motory si spokojeně brblaly a z komínu se valily krásně černé obláčky kouře, jež lehce zaklouzávaly i na palubu, protože komín byl tak trochu ďouratý, ale nikomu to nevadilo, protože černý kouř je zdravý a činí plíce odolné proti všem nemocím a hlavně virům.

"Áááá, Kapitáánéé, policejníí lóóď na vobzorůúú!!! Co to melete pane Němý?" Linda vytáhla kapitánská kukínka a zavostřila na loď, která se k nim nebezpečně přibližovala, ač neměla kotlů, ani naftových nádrží, ale! Solárních panelů! Naneštěstí sluníčko pralo o sto šest, takže policejní loď uháněla skoro jako padající meteor mířící na stodolu nic netušícího zemědělce.

 

"Zastavte loď, máte na palubě zločince." Ozvalo se z lodního tlampače, poté loď ještě zrychlila a zapnula policejní majáčky.

"Kapitáne, zrychlíme?"

"Ano Brunóó," Linda vytáhla dřevěnou šavli od boku, a druhou rukou hrozila pěstí nepřátelsky naladěné lodi, "plnou parou vpřed, mužstvo k dělůům!"

"Nemáme děl, kapitáne." Odpověděl Bruno. Dlouhán John u kormidla zvýšil rychlost na maximum, až se celá loď strategicky schovala do kouře. Tony nedělal nic jako obvykle.

"A co je to tam vzadu, Bruno?" Zajímala se Linda, zatímco pan Němý se vyděšeným plyšovým pohledem díval z Lindy na Bruna a zpátky.

"To je starý harpunový dělo, ani nevíme, proč ho tady máme, kdysi prý nebyly na všechno zákazy, příkazy, nařízení a regulace. My ho nikdy nepoužili, ale některá z dřívějších posádek," zakončil Bruno tajemně.

 

"Budeméé je harupunóóváát, kapitáán na to přijdééé, je to hlava votevřenáá," řval pan Němý, "tak přece tu nějaký dělo je!" Dodala Linda a rozeběhla se k harpunovýmu dělu, chvíli tam něco štelovala, ale nic se nedělo.

"Bruno pojď mi pomoct, ty na to přijdeš, vy námořníci to máte v krvi." Bruno došel k dělu, našteloval to jako by to dělal denně, rybářské geny se zkrátka nezapřou a Linda vystřelila.

"Minuly jsme," hlásila Linda, "dělóóó nabííít." kvákal pan Němý. Bruno to znovu sešteloval, ale tentokrát to utáh', tak až lano téměř praskalo.

"Táhněte ke všem mořským ďasům!" zakřičela Linda, zamířila do trupu, vystřelila a ozvala se strašlivá rána, harpuna vězela v trupu policejní lodi, kde nadělala díru akorát pod čárou ponoru a zůstala tam, už se jí nechtělo zpět.

 

"Huráááá." Křičeli Bruno s Lindou.

"Lano odříznout, Bruno!"

"Rozkaz, kapitáne." Bruno vytáh' nůž ostrý, jako šavli, (ale ne jako ta Lindina) a odříz' harpunu. Policejní loď se vydala ke břehu, protože nabírala vodu, zatímco Linda s námořníky prchala navzdory všem námořním pravidlům šílenou rychlostí.

Když se dosyta nadýchali zdravotně nezávadného, ba přímo léčivého kouře, stáhl Dlouhán John rychlost, aby nevycmrndali hned všechnu naftu.

 

"Jdu se převlíct." Ohlásila Linda, neboť bylo jasné, že její převlek byl prozrazen a nepřátelské síly nyní věděly, jak vypadá.

Linda hodila třírohý klobouk do kouta a uvázala si na hlavu červený šátek, pásku přes oko si přehodila na druhé oko, pana Němého na druhé rameno a místo kalhot si vzala širokou sukni pod kolena a na vysoké kapitánské boty nasázela cvočky, dlouhý kabát vyměnila za krátkou vestu a zahodila dřevěnou šavli, ale dala si za pás vopravdickou zbraň! Rybářský nůž v pouzdru.

 

- To však není všechno, někdy příště zase více ;)

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

28.09.2021 21:22:08dát kritice tipAru

hlavně ten kouř je prostě zdraví prospěsnej, proč myslíš že se lidi sestěhovávají do měst, prostě ten vzduch z venkova už nemohli snýst, fuj, echm, echm, toho kašle si nevšímej, ten s tím nijak nesouvisí :D

díky Evži (^_^)

28.09.2021 20:54:03dát kritice tipEvženie Brambůrková

Není nad dokonalé maskování.

27.09.2021 22:27:44dát kritice tipAru

nikoho nezavřou a Lindu nikdo nikdy nedostane, od začátku je to tak postavený, svým postavám neubližuju a ony se pak nechávají psát, nebo když nechtějí, tak ne proto, co jim ode mě hrozí strašnýho, nakonec si ale v psaní píše ta postava sama příběh, jde o napojení, je to celá alchymie

díky Kytiii ;)

27.09.2021 20:06:45dát kritice tipKytiii
redaktor prózy

Tak to je borka roku, stáhne 3 magory k bitvě... je nakonec zavřou a jí...?

27.09.2021 19:32:071 tipů dát kritice tipAru

díky dievča, jo jo, Linda je pěkně ztřešťená, no jsem na ni sám zvědavěj příště s čím přijde, jestli se jí vůbec bude chtít, už minule si hrála se mnou na schovávanou :)

27.09.2021 18:16:521 tipů dát kritice tipdievča z lesa

hudba je krásna dlhopančuchatá ... a príbeh je na tom podobne ... Linda má energie na rozdávanie***

27.09.2021 16:46:00dát kritice tipAru

tohle je třetí varianta, pořád to ze mě nelezlo, až včera se utrhly stavidla a byla to jízda. však se neboj iví, nakonec by zašlo sluníčko, policajtům by se vybily baterky a byli by stejně namydlení :D

vždyť si vem iví, nikdo to s tou ekologií nemyslí vážně, pět tankerů, nebo kolik, udělá tolik oxidu uhličitýho za jednu plavbu jako všechny auta v Evropě za rok :))

Lindu bych nedaaaaal, už jsem to psal ;)

díky iví :)

27.09.2021 16:13:541 tipů dát kritice tipblacksabbath

To je dost, že je tady další díl.......i když jsem chvílema pro kouř neviděla...dočetla jsem.... ba co více četla jsem vícekrát...občas jsem zastavila kvůlivá větší přesnosti palby....tedy kvůlivá výpočtu přesné balistické dráhy harpunoděla.....stačila jsem k tomu ještě mávat dřevěnou šavlí a hrozit pěstí...jasně, že ne tobě......i když se nebojím, že bys mě harpunoval (tak dlouhou šnůru nemáš)....no prostě jsem se bála o Lindu..co kdyby jí chytili...nedejbože zamřížovali.....takhle je to "Hurá -uráááá další dobrodružství nám třebáááá!"

27.09.2021 14:02:40dát kritice tipAru

díky moc ;)

27.09.2021 13:54:101 tipů dát kritice tipbixley
redaktor prózy

To je díl jak dělo!

27.09.2021 10:42:01dát kritice tipAru

ono by se ale carský Rusko sesypalo tak jako tak i bez toho křižníku, našli by si jiný signál

27.09.2021 10:27:32dát kritice tipKočkodan

 

Ach jo, jaké by to tenkrát bylo krásné, kdyby i Aurora neměla děl…Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor