Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 457 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Jsi
datum / id27.10.2021 / 525306Vytisknout |
autorpoi.
kategorieVolné veršeDalší dílo autora
zobrazeno489x
počet tipů8
v oblíbených3x
Jsi

si myslíš, že jsi rockstar

když máš vlasy do culíku? 

 

si myslíš, že jsi samostatnej

když ses v osmnácti vzdal dudlíku? 

 

si myslíš, že jsi dobrej přítel

když jsi před svou holkou schoval písek do kyblíku?

 

si myslíš, že jsi šťastnej

když jsi strčil svůj nos do perníku?

 

si myslíš, že jsi důležitej

když jsi hodil cígo vedle popelníku?

 

si myslíš, že jsi vyhrál

když jsi hodil žabku do rybníku? 

(a pak rozvířila voda se.)

 

si myslíš, že jsi frajer

když jsi sebral sladký koledníkům?

(a u toho chlubil se.)

 

JÁ nosím látku z triček v mým pupíku

ve dvou měsících jsem kousal do rohlíků

čural jsem na elektrickou ohradu, u poníků

dortíků mám nespočet

umím počítat jen na prstech

a stejně spočítám tvůj rozpočet

kolik utratil jsi za knihy

místo za tvůj debilní zjev. 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

28.10.2021 14:37:19dát kritice tipDohok

já tu píšu komentáře všem, přišlo mi důležité sem napsat názor, protože se mi dílo líbí. a tebe jsem zmínil protože tu na tebe odkazuje každý komentář. co jsem si všiml, kritiku má u většiny děl a nikdo se ho tam nezastava. to že si založím účet znamená, že nemohu komentovat? na hlavní stránce bylo dílo, tak ho komentuju jako každé jiné dílo a dělám rozbor jak to chápu. s tebou nemá cenu se bavit o díle, tak nevím proč komentuješ. Já tu rozebírám dílo a jeho kritiku, ne tebe. 

28.10.2021 14:21:14dát kritice tipLuzz

zajímavý, jak se tu najednou skoro odnikud objevili hned tři neohrožení bojovníci a obdivovatelé. přijde mi jako vtipná náhoda, že ojinka a hiakova se založily ve stejný den, obě napsaly dohromady asi dvacet komentářů, které se týkají zejména tvorby tohoto autora... a dohok se založil teprve včera. ale jako dobrý, dobrý, je fajn, že se takto rvete za tohoto nesmělého básníka... a koneckonců i to, že se pasujete do role jeho mluvčích.

dohoku, nevšimla jsem si, že bych tohoto spisovatele urážela; první koment byl k textu, ve druhým jsem jen zmínila, že je autor nad věcí a nekomunikuje. jestli ho to urazilo, s tím nic nenadělám, ale věřím, že se s tím nějak vyrovná.

no, raději mizim... ale je vážně milé, že se ho všichni tři tak svorně zastáváte. předpokládám, že se k vám ještě někdo přidá.

28.10.2021 13:14:12dát kritice tipDohok

když to čtu znovu a znovu, tak jsem jeste pochytil, že začátek je konec. 

Za tvůj debilní zjev..si myslíš, že jsi rockstar, když máš vlasy do culiku... ukázka, ze nejsi člověkem podle toho jak vypadáš, ale podle toho jak se chováš? člověk není rock hvezda, protoze má dlouhe vlasy, ale protoze musí mít hudební talent. 

opravdu tleskám, najdu toho určitě ještě víc.

28.10.2021 12:57:58dát kritice tipDohok

me to taky baví, je to genialne napsany:d takze to taky rozeberu podle myho nazoru:

od zacatku píše o situacích co děla dite, ale i dospelej clovek. dudlík chápu jako že se člověk v 18 odstěhoval ale pořád mu pomáhají rodiče, tomu se vysmiva, že je člověk pak samostatný, chlubí se tím, ale je závislý pořád na rodičích. kýblik okrasne sebrane slovo na ironii na podvody ve vztahu, ale i krádeže které jsme dělali jako děti a bylo to vždy hrozně napadne,viz schovat písek do kýbliku, v kýbliku se písek přeci nechová, jen ho v určitou chvíli nevidíme, je to jako schovat bordel pod postel. Super rým. perník myšleno pervitin, ale já vidím i perníčky které jsme si kupovali jako děti, a byli jsme frajeri, že máme ten největší perník z poutě. popelník, určitě myšleno na odpor k nedopalkum od cigaret na zemi,ale já si vzpomenu i na moje první experimenty s cigaretami jako dítě, cigarety jsme odhazovali na zem. zabky do rybniku jsme házeli zase jako děti, ale děláme to i jako dospelaci, že takzvane prilejvame benzín do ohně, a myslíme si, že tím vyhrajeme nějaký spor. sladký kolednikum, já zase vidím velikonoce jako dítě, a vzdy byl v partě někdo kdo nám jedl sladkosti a busil se při tom do hrudi, ale vidím i kluky, který berou ty "sladkosti" ostatním i v dospělosti, Napr. Povýšení, ukradnou někomu holku, mají víc peněz než ostatní, a pak se při tom buší do hrudi a vysmivaji se ostatním. 

rýmy že má v pupíku látku z oblečení(stává se to:d) a ve dvou letech kousal do rohlíku, je vtipné vychloubacske vyjádreni, ktere poukazuje, ze to autor mysli s humorem a vysmiva se lidem co delaji ty odpornosti o kterých psal s těmi dětskými rymovackami. a buší si s ironii také do hrudi že něco dokázal, je to ironie moc dobře viditelná pro člověka který má smysl pro ironii. je to výsměch. ukazuje trapnost v tom, chlubit se něčím, cim není důvod se chlubit. curat na elektrickou ohradu je vrchol vtipu, to snad zkoušel každý kluk, a do toho z toho cítím, že si i uvědomuje, že vždy dostane elektrickou ránu pokud si do tohohle dospelackeho systému rýpne (vycura se na něj). dortíky jsou geniální slovní spojení s celou "básní", protože dortíky chápu jako ty věci, kterými se chlubí, dortík = úspěch.

pocitat na prstech.. na prstech počítají děti, je to vtipné spojení.. navic to znamená málo.. že spočítá můj rozpočet na prstech, protože neutrácím žádné peníze za vzdělání a knihy.. Ale radši utracim peníze za svůj vzhled, ktery je pro tohodle Pana spisovatele méně důležitý než knihy.

Můj pohled na báseň. dílo si dávám do oblíbených, je to GENIÁLNÍ dílo, proč tu tohoto Spisovatele Luzz uráží nechápu. Spisovatele psaní má sílu. Moc mu za to děkuji, ve mě vyvolal silné emoce a zamyslel jsem se. 

28.10.2021 02:22:491 tipů dát kritice tipOjinka

Já nevím co ti je, proč tak rejpeš :D já ho také ráda čtu :) občas se mu něco povede víc, něco ne... literatura je podle chuti... pokud se ti to nelíbí, nemusíš to komentovat ani číst :D geniální a profesionální dílo tu není žádné, kdyby bylo, je vydáno ve formě knihy, tohle je stránka pro amatéry :) poslední dobou si tu každý hraje na redaktora a kritika, a má pocit, že musí komentovat jak je dílo nepovedené :D já si vždy myslela, že na této stránce si máme pomáhat a podporovat se, ne se kritizovat. Je dílo povedené? Já si myslím, že ano.. je autor taletovaný? určitě je, já bych jeho díla nedokázala napsat a ty také ne, on by zase nedokázal psát jako ty... každý je svým způsobem originální, někdo víc, někdo míň...Očividně na tento web přidává, protože od svých děl moc neočekává, píše čistě z radosti? A dělí se o jeho myšlenky? Třeba mu to i pomáhá k úniku z reality. Takže hloupé kritické komentování je tu opravdu zbytečné, jen tím můžeš zkazit autorovu chuť dál psát, což by byla škoda, tím bych to zakončila. Hiakova napsala asi vše, co bych napsala také. Autora sleduji déle a tvoje kritika nedává smysl. Dílo určitě vtipné být má, dvojsmyslnost vidím, dětské nešikovné rýmování do toho sedí, myslím si, že autor to tak píše schválně. Tady bude problém v tom, že píše opravdu jinak než se poezie píše. Do poezie bych to nezařadila, ale to je autorovo rozhodnutí. Autora mám ráda a také mu fandím. Nechceme přeci autora odehnat od psaní, jen protože to není podle tvojí chuti. Dílo je povedené, úsměvné a s dvojsmysly, nad kterými je potřeba se v životě zamyslet. dávám tip* 

28.10.2021 00:06:55dát kritice tipLuzz

poetické vyjádření na vysoké úrovni, originální s vlastní fantazií, zajímavé myšlenky, poezie, na kterou lidé nejsou zvyklí... skvěle, prozřela jsem, opravdu jsi mi otevřela oči... odpusť mi můj blbý komentář a díky za ten shovívavý stupidní smajlík na konci... příště napíšu, že je to geniální dílo, abych se náhodou nedotkla nějaké obdivovatelky (když už autor je tak nad věcí a v podstatě nekomunikuje).

27.10.2021 22:37:15dát kritice tipHiakova

Mám tohodle autora ráda, a troufám si říci, že je tu více takových lidí. By jsi ho musel číst delší dobu, aby jsi chápal, že ten chlapec má poetické vyjádření na hodně vysoké úrovni. Tak příště než budeš kritizovat, tak si to přečti pořádně. Dílo je vtipné rozhodně chtěně. Dětsky psáno také chtěně, podívej se báseň o pouti (na pouti div příběh jsem našel), tam píše také jako malé dítě. Za mě jeden z nejlepších autorů co tu čtu, vždy mě pobaví a je originální s vlastní fantazií, není to poezie, na kterou jsou lidé zvyklí. Takže bych ho ráda bránila tím, že se s tebou nesouhlasím, kluk tu komenty nejspíše ani nečte. Nikdy neodpovídá a nebrání se. Četla jsme tu komentář, že si tu dokonce kvůli němu jeden člověk založil účet, aby ho mohl sledovat, tomu říkám síla, když ho člověk pochopí, miluje to. A já s tím souhlasím. Má zajímavé myšlenky. Měl by dostat více prostoru a uznání, než blbý komentář od tebe. ;) 

27.10.2021 22:18:42dát kritice tipHiakova

Tvoje nálady poslední dobou jsou nádherně ironické :D Popsal jsi to se zajímavým dvojsmyslem. Chápu jak to vyjadřuješ, že popisuješ různé okamžiky z dětství, do toho zapojuješ ironii a směješ se "dospělým" s pohledem dítěte které miluje knihy a neutrácí za blbosti, které si dospěláci kupují, aby vypadali ve společnosti uznávanější. Tak to cítím. Dávám tip :) 

27.10.2021 21:18:571 tipů dát kritice tipfuska

poníci a dortíci, hehe 

já nevím, ale mám absurdní náladu a tohle se mi do ní pěkně trefilo  

27.10.2021 21:09:39dát kritice tipLuzz

takovej pubertální, lehce naivní jakože punk... hra na punk.

nešikovný rýmování v první části - dudlíku - perníku - kyblíku mi čímsi připomíná takový ty průpovídky, kterými se častují děti ve školce. ale místy je to aspoň trochu vtipný, ač pravděpodobně nechtěně.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor