Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 458 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

TD - Radostná zpráva o stavu českého hokeje
datum / id21.11.2021 / 526185Vytisknout |
autorsupizmus
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno162x
počet tipů10
v oblíbených0x
do výběru zařadilrebecca13/CM,
TD - Radostná zpráva o stavu českého hokeje

   Nežli se dám do sepisování slov na zadané téma - Den odvahy, musím se omluvit, že nenalezivše pramen inspirace k uchopení témetu, zbaběle a alibisticky pouze popíšu dění posledních dní a znovu a opět zbaběle (tedy v přímém rozporu se zadaným tématem) zabřednu do vod mě velmi milých, tedy do kolektivních sportů, jichž jsem vášnivým fanouškem.

   Po nedávné reprezentační pauze vyhrnula se nekončící smršť kritiky a černých prognóz na stav našeho hokeje, neb národní tým prohrál všechna utkání turnaje Euro hockey tour, včetně zápasu s juniorským výběrem Ruska a i mládežnické výběry chodily od porážky k porážce, ale co hůř, spíš od debaklu k debaklu. Já jsem naopak nad stavem hokeje u nás šťastný a to hodně. Zejména nad nejvyšší soutěží. Tato radost ovšem nepramení s rostoucí kvality hry nebo výsledků mužstev, kterým držím palce, ale jejím zdrojem je odvaha několika hráčů k fair play.

   Prvním je kapitán mistrovského Třince Petr Vrána. V zápase se Spartou, v situaci, kdy Třinec o gól prohrával, byl na něj odpískán faul. Oceláři získali přesilovku, ve které mohli vyrovnat. Jenomže Vrána dojel za rozhodčím, sdělil, že o faul nešlo a přesilovka se odvolala.

   Totéž udělal o několik dní později olomoucký Jan Káňa. V utkání s Vítkovicemi, za stavu 1:0 rovněž odvolal faul na sebe sama a možnost získat výhodu pro navýšení náskoku raději vyměnil za poctivé přiznání uklouznutí.

   Koho bych ale rád vyvýšil na pomyslný trůn čestného jednání je hráč Zlína Zdeněk Okál. Hokejisté z Baťova města jsou v nejvyšší soutěži suverénně poslední a čím dál častěji se jejich klub začíná skloňovat podle vzoru sestup. V televizním zápase s Libercem prohrávali 1:2. Před koncem utkání hráli přesilovku. Během ní rozhodčí viděl další faul, právě na Zdeňka Okála, a před Zlínem se necelou minutu do konce otevřela možnost hrát přesilovku 5 na 3, s odvolaným brankářem, vyměněným za hráče do pole, by to bylo šest proti třem, tedy obrovská šance na vyrovnání a případné vítězství v prodloužení. Jenomže Zdeněk Okál i v této situaci prokázal neskutečnou odvahu a srdce, když rozhodčímu sdělil, že se jednalo o čistý zákrok. Zlín dané utkání prohrál, nižší soutěž je čím dál blíž, ale jméno tohoto hráče je ve sportovních kruzích zmiňováno s obrovským respektem.

   Jsem opravdu hrdým fanouškem hokeje. V nejvyšší soutěži se točí velké peníze, touha po sportovním úspěchu je jako všude obrovská, ale přesto hráči naší extraligy mají dost odvahy k čestnému jednání a tam, kde rozhodčí vyhodnotí situaci nesprávně, byť v jejich prospěch, se nebojí jej opravit a danou výhodu alibisticky nevyužít.

   A proč já sám jsem, co se sportu týče, jen pasivním fanouškem a nikoliv aktivně sportujícím? Krom fandění totiž holduju i ledničce a pokud bych měl běžet, tak pouze co nejdál od váhy (bez odvahy).
Názory čtenářů (Skrýt smazané)

28.11.2021 20:07:31dát kritice tiprebecca13/CM
redaktor prózy

Hele a mě to zrovna faulovalo vcelku slušně. Nemůžu z toho chodit. Pomohl mi až Číňan na Andělu s jehličkama a moxováním. Řekl mi, že piju moc studeného. První člověk na světě, který mi dal důvod, abych přestala vyrábět led. Mně se líbí, jak je to upřímně zapálený a že je v hokeji v poslední době něco, na co může bejt člověk hrdej. Sice to nebudu schopna převyprávět v hospodě - ale ráda bych. Takže ode mne V.

28.11.2021 20:05:54dát kritice tiprebecca13/CM
redaktor prózy

Hele a mě to zrovna faulovalo vcelku slušně. Nemůžu z toho chodit. Pomohl mi až Číňan na Andělu s jehličkama a moxováním. Řekl mi, že piju moc studeného. První člověk na světě, který mi dal důvod, abych přestala vyrábět led. Mě se líbí, jak je to upřímně zapálený a že je v hokeji v poslední době něco, na co může bejt člověk hrdej. Sice to nebudu schopna převyprávět v hodspodě - ale ráda bych. Takže ode mne V.

21.11.2021 21:49:482 tipů dát kritice tipKočkodan

Supíku, na trestnou lavici tě nepošlu, myslím si totiž, že jsi svým dílkem čtenáře nefauloval. (smajlík s lehkým výrazem typu „puk“)

21.11.2021 20:40:311 tipů dát kritice tipBenetka

Líbí se mi jakým způsobem jsi dané téma pojal. Jakož i Tvá odvaha se přiznat že vlastně tak docela nevíš co s tím. Nicméně téma hokeje je velmi vděčné třebáže já dnes sleduji již pouze NHL. No a přiznat se a opravdu hrát čistou hru? To chce velký kus odvahy...

21.11.2021 17:03:03dát kritice tipJanina6

Fakt jsi mi udělal radost. Sport nestačím sledovat tak detailně, ale smysl pro fair play mě vždycky potěší.

21.11.2021 15:35:59dát kritice tipK3

Supi, o fair play by mělo jít ve sportu především, a i já mu dávám přednost před dobrým výsledkem. Hodnocení textu tipy se ale nechám až na konec.

21.11.2021 14:15:28dát kritice tipAlegna

ve sportu se to zase tak často nevidí, o to je  taková odvaha více chválihodná

21.11.2021 12:41:244 tipů dát kritice tipbixley
redaktor prózy

Hezky pojaté téma, odvaha má samozřejmě mnoho podob a zachovat se čestně v situaci, kdy vlastně sobě i mužstvu uškodím, je opravdu hodno velké odvahy. A tys mělodvahu přznat, že kromě hokeje fandíš i ledničce. :-)

21.11.2021 12:29:59dát kritice tiplencza

Sama se divím, že mě text z hokejového prostředí "dostal"... hlavně předposlední odstavec má pro mě sílu, narozíl od blacksabbath já bych tam poslední větu ani nepotřebovala, protože mi přijde, že poselství textu trochu ředí.

21.11.2021 11:04:39dát kritice tipblacksabbath

Přiznám se, že hokeji vůbec nerozumím, ale.....odvahy k čestnému jednání si cením.....poslední věta je super:-)))))

21.11.2021 10:27:42dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Tvé příklady "odvahy" ze sportovního světa jsou celkem zajímavé... raději bych si od tebe přečetla něco osobního :-), mám za to, že u tebe o odvahu není nouze!Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor