Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 470 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Odvaha
datum / id22.11.2021 / 526214Vytisknout |
autorAru
kategorieOstatní nezařaditelnéDalší dílo autora
zobrazeno4621x
počet tipů9
v oblíbených0x
Prolog

Pojem odvaha, stejně jako svoboda se za necelé dva roky radikálně změnil. To co se považovalo za odvahu v minulých totalitách a kdykoli státy utiskovaly vlastní občany, nebo část lidí ve prospěch druhých teď poprvé v dějinách lidstva je jinak a neplatí.


VAERS COVID Vaccine


Adverse Event Reports


- Zprávy ze systému hlášení nežádoucích účinků vakcín. Naše výchozí údaje odrážejí všechny údaje VAERS včetně "nedomácích" hlášení.


Deklarace lékařů k nátlaku na očkování - Medicínský problém je v současnosti zneužíván k prosazování politických a ekonomických cílů za současného omezování svobody a diskriminování jedné skupiny lidí. Lidé končí v nemocnicích z důvodů nekompetentního rozhodování, hlásání polopravd a lží, zavádění mnohdy nelogických až iracionálních opatření, represí a neodůvodněných privilegií očkovaných.


Deklarace sester k nátlaku na očkování - Naprosto stejně jako lékaři, vnímáme že se ústy politiků i mnohých lékařů a vědců šíří nejistota a strach. Byli jsme oklamáni a stále jsme klamáni výroky, že uděláme za kronavirem tečku. Díky tomu vzniká kult, rozdělení společnosti na privilegované - Covid očkované a na diskriminované, tzv. “odmítače”, antivaxery čili odpůrce zaváděného Covid očkování. Ti, včetně očkovaných, odmítajících další, posilující dávku, čelí společenské stigmatizaci. Klade se jim za vinu současná těžko zvladatelná situace, provázená nelogickými a navzájem protichůdnými opatřeními.


Deklarace členů IZS a ozbrojených sil ČRKategoricky nesouhlasíme s povinnou vakcinací proti nemoci, kterou velká část z nás již bez větších potíží prodělala. Proočkovanost v našich řadách je daleko nad celostátním průměrem, absolutní většina z nás je mimo rizikové skupiny. Doposud jsme bez jakýchkoliv problémů vykonávali naši práci i bez očkování a hodláme v tom pokračovat i nadále. Povinné očkování proti nemoci Covid-19 proto považujeme za irelevantní a obáváme se, že takový postup nám i celému českému lidu přinese daleko více škody, než užitku.


Pro Libertate – Institut práva a občanských svobod je odborným sdružením právníků, které hájí hodnoty, jako je lidská důstojnost, právo na soukromí, právo na soudní ochranu apod. Dlouhodobě vystupuje proti opatřením Vlády ČR i Ministerstva zdravotnictví, protiústavně omezujícím individuální práva a svobody, s cílem vrátit ČR k základním principům demokratického právního státu.


Projekt Svědectví - byl vytvořen s cílem poskytnout platformu pro všechny, kteří měli následky po očkování proti covidu-19, a také, aby jejich hlasy byly vyslyšeny, protože v médiích slyšet nejsou.


Reiner Fullmich: obžaloba nadnárodních korporacíMezinárodní právník o nejodpornějších zločinech proti lidskosti spáchaných pod rouškou pandemie.

Odvaha

Odvaha je prý v dnešní době -

nevybočovat z řady,

mít stejný názor jak vedoucí představitelé,

a na nic se neptat.

Odvaha je prý nedělat potíže,

nebojovat a mlčet k ustrkování druhých

a dodržovat to co se řekne.

 

Odvaha už není chtít svobodu,

a nemít strach

za vlastní postoj.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

23.09.2022 12:30:45dát kritice tipAru

ty jsi vtipálek, to se mi líbí na vás věřicích líbí, že si myslíte, respektive že vás učili si myslet, že každý člověk potřebuje naději, ideálně tu vaši naději a žádnou jinou. žádnou falešnou naději nepotřebuju, pokud vidím, že svět se hroutí a on se hroutí, pak řeknu, že se hroutí, nepotřebuju žádnou útěchu. v této antirealitě se platí tvrdou měnou, ne falešnými slovíčky, to poznáš až se lidi začnou zabíjet kvůli kusu jídla, to budou všichni ti, kteří věří té vaší naději, ale když je realita srazí, zešílí, však poznáš až se objeví podezřele levné maso neznámého původu, jak se na něj budou lidi vrhat, ačkoli je to zakázáno.

s léty jsem pochopil jak jsem sestaven a do jakých nechutných časů jsem sestaven, až budou všude kolem tebe umírat lidi, tak se na tu tvoji naději vykašlou, zatím míříme do třetí světové, vzpomínáš jak jsem psal, že čím víc bude západ živit konflikt na ukrajině, tím víc se bude cítit rusko západem ohrožené až vyhlásí mobilizaci? vydíš a to se stalo, přecházíme do další fáze konfliktu, jelikož se ekomiky hroutí, nakonec napadne i tady na západě nějakého chytráka vrhnout se do zbrojení a militarizace zemí.

jsem na tebe vážně zvědavej, jak budeš pracovat pro toho tvého "otce" z Vatikánu, jestli tady budou kanibalové, pouliční boje, nebo frontová linie a radiace, zlo zatím roste, ale chápu že naděje je tak pohodlná, jde se za ní schovávat tak dlouho, než se začne střílet a města měnit v ruiny

23.09.2022 11:27:57dát kritice tipZeanddrich E.

(( ...)).

Ale Aru to jsme se učili snad už někdy v předmětu Náboženství, ve druhé či třetí třídě ZDŠ u nás na jihu Moravy, že máme počítat s tím, že ,,neznabozi" potřebují znovu a znovu dodávat naději,..., dodávat informace o Světle a o Smyslu, a tím nás znovu a znovu budou nutit do stále stejných diskuzí.. :).

My ,,vidoucí" ovšem musíme hledět na dobrou službu zde dole, a pečlivě rozdělovat svůj čas a energii svým jednotlivým činnostem a úkolům při práci pro našeho Otce nebeského, td.. :).

23.09.2022 08:06:24dát kritice tipAru

mít povinnosti, byl bych akorát víc zranitelný a v této době se vyplatí být co nejméně zranitelný, lidé z hodně vztahama budou hodně trpět, až uvidí trpět ty lidi s kterými navázaly vztahy, nebude v jejich silách ochránit je všechny a lidé na vysokých místech časem prozřou tak jako tak, až to tady začne padat jako domeček z karet a jejich grošíky budou ohroženy. tuto strategii jedu co jsem vešel do tohoto vašeho úplně uchylnýho světa, který jste postavili na zlu, tím že jste se tak ochotně nechali jím koupit, jelikož nemáte dostatečnou pozornost, to je první stupeň narušení, vidíš jak má duše je geniální, počítala už před vstupem se vším hnusným ve vašem světě :D ;D

tak témata mohou být různá, neplatí tu žádné dogma, jako v tom tvém klubíku utrpení kříže ;))

chápu tě, že se ti nechce diskutovat o tom jak funguje utváření názorů a jeho pevnost/proměnlivost ;)

23.09.2022 03:56:00dát kritice tipZeanddrich E.

(( ...)).

(Aru, neprovokuj :), a neodváděj řeč od (svýho) tématu zde :); nevím jak Ty, ale já mám i jiné povinnosti, než jen sedět u Písmáku.cz :) ) 

22.09.2022 07:31:16dát kritice tipAru

mě to nepřekvapuje, děje se to po celou dobu od covidu, tyhle volby, to je poslední šance to zvrátit, ale jestli tu bude opět dostatečný počet naivních věřících(/a taktiků, zaplacených státních úředníků a důchodců), tak to bude konec, preppeři kterým se všichni smáli měli pravdu, měli jsme si postavit bunkry se zásobama tak na 5 let :D

v podstatě sociální systém je to nejhorší co se mohlo vymyslet jak rozklížit samotné rodiny (kde dnes spolu žijí tři generace?), zpřetrhat vazby a zrušit pocit sounáležitosti a potřebnosti mezi blízkými členy rodiny a jak vyvolat v lidech (důchodcích), že je podporují politici, ač jsou placeni přes státní aparát lidmi především mimo důchod. dřív státní úředníci a vojáci z větší části drželi s nobilitou, dnes i důchodci, geniální strategie jak korumpovat lidi a stavět je proti sobě.

poslední hřebík do rakve je příchod mediální zábavy a záplava dat, lidé se stávají neschopní vlastního uvažování a přikloní se k tomu kdo jim peníze dá, nikoli k tomu kdo je platí. je to soumrak civilizace jako takové, což je vidět na růstu zákazů, příkazů a zvyšující se kontroly nad každou složkou v lidském žití, před tím než se společnosti komplet rozsypou nejspíše do chasu, zmaru a bídy, krásný den všem a sluníčko v duši, nebo tak něco :D :D :D

21.09.2022 20:43:56dát kritice tipAnas

ne

21.09.2022 20:32:46dát kritice tipSilene

Aru, vím.

Vkládám jako pendant k dalšímu ze vstupů uživatele Zeanddrich E. Ve zdejším prostředí už mi potom chybí jen Gora halekající coby zdravotnická pseudoodbornice o užitečnosti očkování a nějaký její úžasný výběr humanistce bixley zatloukající ve jménu prokazatelného medicinského pokroku dveře Mozartovi.

https://blog.echo24.cz/a/ScetU/nss-tecka-se-nekona-pichejte-jednu-za-druhou

Když se prokoušete k závěru rozsudku, nelze než vzpomenout staré dobré úsloví: „Si tacuisses, philosophus mansisses.“ Soudci už by taky měli raději mlčet:

Má-li navrhovatel za to, že, je očkování nebezpečné s ohledem na nedostatek studií stran podávání třetích dávek, na informace o škodlivých účincích očkování a na odlišné údaje v příbalovém letáku k očkování, je na něm, aby si sám vyhodnotil, zda se nechá očkovat třetí dávkou, či nikoliv. Není však úkolem soudu, aby se bezpečností posilujících dávek očkování v nyní projednávané věci zabýval, pakliže je pro navrhovatele třetí dávka dobrovolná a předmětem sporu není přezkum zákonnosti očkovací povinnosti (srov. bod 125 rozsudku sp. zn. 8 Ao 9/2022).

Co dodat? Věříte ještě pořád v soudní systém a právní stát?

21.09.2022 20:25:56dát kritice tipAru

to vím, taky jsem 20 let nevolil žádnou starnu, protože jsem to měl za ztrátu času volit jednoho, nebo druhého vola, až tato unikátní doba počínající r. 2020 mě zvedla z pousevnické jeskyně :D

zlo tě buď vyburcuje, koupí, nebo zabije, jiný možnosti nejsou :))

21.09.2022 20:20:28dát kritice tipSilene

Další potíž je v nekompromisní demografické křivce, z níž plyne, že seniorní a kolaborující část populace převolit nelze. Chci říci, že jistá část populace netaktizovala, ta naopak podobné zrůdy volit chtěla, je to smutné, leč je tomu tak. 

21.09.2022 20:09:38dát kritice tipAru

a právě kvůli tomuhle taktizováni tu teď řádí fialovový mor s Velkým předsedou, protože lidi taktizovali tak dlouho, až jim spadla sekera do zátylku, i kdybych měl být jediný volič té strany, tak ji budu volit, lidi by se konečně měli rozhodnout přestat volit zrůdy co tam jsou

21.09.2022 19:52:42dát kritice tipSilene

Rozumím, Aru. Jde o to, že přepočet mandátů probíhá na takový způsob, při němž dochází k podstatným ztrátám odevzdaných platných hlasů. Současně potom propasírování se do parlamentu zabere např. nově vzniklému politickému uskupení obvykle tolik času, že za něj zdárně okorá. Čímž rozhodně neodrazuji, pouze konstatuji, jak je systém opět přednastaven, aby naváděl voliče ke kompromisnímu taktizování. 

21.09.2022 19:44:39dát kritice tipAru

je tam moc čísel Silene a já nemám matematický mozek :D

jsem zcela rozhodnut nevolit žádné menší zlo, ale lidi kolem J. Rajchla, rozhodně nehodlám volit současné vrahy, nebo ty z minulé vlády

 

21.09.2022 19:36:32dát kritice tipSilene

Aru, jen stručně, ptže řeč k tématu již byla. Ad volby:

https://www.czso.cz/csu/czso/metody_pro_prepocet_hlasu_na_mandaty

21.09.2022 19:31:25dát kritice tipAru

Zeanddrichu z předchozích diskuzí jsem nabyl dojmu, že ti v životě stačí víra, než touha po poznání a dobývání pravdy i za cenu, že to zbortí všechno tvé předchozí přesvědčení, všiml jsem si, že lidé v tomto světě, pokud nabyli nějakého přesvědčení, pak jsou zcela neochotni se ho vzdát, i kdyby se zcela rozcházelo s realitou všude okolo nich a pokud takoví jedinci vytvoří skupinu, např. náboženskou, jsou schopni se ve svém bludu utvrzovat navzájem proti všem a všemu co by stálo proti jejich přesvědčení.

menší zlo? už jsme zase u toho, proč jsem nabyl onoho dojmu, volit menší zlo je absolutní zrůdnost, tak se rozhlídni, lidi volí každý den menší zlo a víš kam nás to dovedlo? až před brány třetí světové, nukleární války, to je to vaše menší zlo.

tenhle váš svět menšího zla mě vážně ničí, proč myslíš že jsem zalezlý doma a s nikým se nestýkám, chodíte až příliš ochotně po cestách zla, které sílí každým dnem, míříme do absolutních zrůdností, protože se lidi ochotně nechali uplatit zrůdami.

jestli v těchto volbách budou lidé opět volit menší zlo, stejně jako ve všech předchozích volbách, no tak jsme jako stát skončili.

tak to je rozhodně dobře se ses nenechal opíchat, je to svinstvo, můžu ti to potvrdit z první ruky ;)

odchod si přece volí každý sám, kdy a za jakých podmínek, není žádné mohl být/kdyby bylo, tak to nefunguje, když padne rozhodnutí odejít, tak se odchází. chápu smutek pozůstalých, ale to není argument, navíc toto není skutečný svět, ale antisvět, domů odcházíme právě smrtí, měl by ses radovat nad každým kdo odešel z tohoto světa plně prodanému zlu.

já nevím i z toho tvýho křesťanskýho pohledu, kde v bibli mi řekni, že Ježíš učil, že se mají jeho následovníci ubírat cestou menšího zla? vidíš že ten tvůj slepenec věr vůbec nefunguje, doslova se zpronevěřuješ i tomu klubu do kterého docházíš.

dobře, budu tě vést v kategorii myslících lidí, ale sleduju tě, mám ostrý zrak :D

21.09.2022 17:56:17dát kritice tipZeanddrich E.

 Aru, nevím, co mi podsouváš ( snažíš se podsunout ? :) ); - já rozhodně nejsem pro hromadnou vakcinaci (v tomto případě),..., a očkovat jsem se také nenechal.

Já jsem se jen podivil tomu, čím také lidé v diskuzích utrácejí (jsou ochotni utrácet) svůj čas :)

(Na druhou stranu, možná, kdyby se někteří starší lidé z mého širšího okolí očkovat nechali  (v životě je mnohdy nutno volit menší zlo, když další možnosti nejsou k dispozici :) ), mohli být dosud na tomto světě, ale o tom zde spekulovat nechci )

 

21.09.2022 11:43:42dát kritice tipAru

pamatuju na tu všudypřítomnou hysterii, která udeřila r. 2020, taky se o mě pokoušel strach, ale od začátku jsem si říkal, že něco nehraje, přiznávam že mě do očkování jaksi nenapadlo, že jsou politici schopni lidem doporučovat vakcíny, které lidi mohou dalekosáhle poškodit, až zabit, ale tvrdá srážka s realitou mě okamžitě uvedla do obrazu, smutný je, když si potom začnou lidi cíleně nalhávat, že to vlastně nebylo to co bylo, protože by to přece autority nedopustili, tomu se pak říká demence, ne udělat chybku, dělat chyby je v pořádku, ale nepřipustit, že se chybka stala, doslova lidi těm zrůdám věří dodnes, no já jsem zvědavý na nejspíš poslední volby, než se zavede úplně ten vtipný nový světový řád koho za dementy si zase zvolí, minule jsem byl v 0,3% skupině voličů, když se lidi rozdělili zvolit mezi covidovým vrahem a velkým předsedou

21.09.2022 11:24:031 tipů dát kritice tipSilene

Aru, když člověka někdo náležitě vystraší, je vyděšený jedinec, natož kohorta nebo dav schopen uvěřit a podlehnout čemukoli, však sám zmiňuješ, obdobně jako u pozitivních euforických stimulací. Stačí nebýt aktuálně v nejlepší mentální kondici. Srovnat myšlenky a emoce chvíli trvá, prodleva je tudíž zákonitá. Potíž je tedy v ne/pěstované schopnosti připustit, že dokážeme jednoduše na něco naletět. Ehm. Výše poznamenané stran schopnosti připustit se i tak týká ryze jedinců s patřičnou rozlišovací schopností, což opravdu nejsou automaticky všichni. 

21.09.2022 07:51:18dát kritice tipAru

Zeanddrichu a to že ty vakcíny zabíjejí lidi, včetně dětí do dneška je podle tebe asi v pořádku, hm?

Dánsko je už v tichosti zakázalo lidem mladších padesáti let, samozřejmě bez vysvělení, že úmrtnost letí od minulého roku, kdy se zavedli vakcíny strmně nahoru. ono asi v Dánský vládě došlo politikům, že Dánsko není velká země na to, aby si nechali vybíjet mladé, do té doby zdravé lidi a děti, že by taky Dánsko mohlo přestat úplně existovat.

jediný stát Tanzánie, kde tamní prezident zkusil na začátku tzv. pandemie ty úžasné testy na ovoci a našel se vir úplně ve všem se na to vykašlal a představ si Tanzánci nevymřeli do jednoho, když tady lidi byli vězněni ve ve svých bytech a obchody byly zavřený, ale víš co je zajímavý, že továrny jeli dál celou dobu, no asi ti zahraniční vlastníci přece jen potrebovali ty svoje miliony a miliardy víc namnožit :))

Zeanddrichu, tobě přece na souvislostech a faktech nezáleží, nechápu proč se pouštíš do takových debat

21.09.2022 07:39:25dát kritice tipAru

Silene, to prostě nevysvětlíš, lidi tomu asi fakt věřili, že je ten hadr ochrání, před něčím co nediagnostikoval lékař/lékař, ale test, který generoval počty pozitivních jako na běžícím páse, bez něhož by žádný pozitivní ani nebyl, ale když to říkali v televizi, tak to přece musí být pravda :D

ono není těžké lidem něco nakukat, ale když člověk lži uvěří, je prakticky nemožný ho přesvědčit, že to byla lež, takhle lidi fungují, Prostetnic Vogon Jeltz se v tomto ohledu vyjádřil přesně: "pitomá apatická planeta" :D

21.09.2022 05:11:381 tipů dát kritice tipSilene

Reakce na mentální perlu uživatele Zeanddrich E.:

Bezesporu, podmiňovat existenci člověka soustavou absurdních opatření a zásahy do tělesné integrity je v nejvyšším pořádku, pandemický zákon úplné labůžo, v němž se jen vypráví o Karkulce a roztočeném vlčkovi, a vzpomínky děcek a rodin, u nichž NSS poklidně vyvěšoval jména a adresy bydliště na své slovutné nástěnce, lze jistě spolu s nejapnými dotazy některých pedagogů (Dáš se očkovat?) i nadále poklidně vyrývat do školních škamen, vyrývat hned vedle pečlivě propracovaných rouškových komiksů o zavřených jídelnách a uvážlivé segregaci, aby měli lidumilní sběratelé co opisovat. 

21.09.2022 01:20:02dát kritice tipZeanddrich E.

No tady se ale řeší  (řešily) věci :) (ale jo; uznávám, že třeba pro lidi, cestující v té době mimo republiku, to mohlo být i závažné téma :) )

20.09.2022 17:24:00dát kritice tipSilene

Nojono. Tak nějak.

Tak zatím, odpočívej (v pokoji?), opět se stavím, zejména jak dojde na probírání aprobace Víta Rakušana, mé favorizované téma. Je nabíledni, kterak vypadá zosobněný charakter. A ten gympl, kde škodil, tomu říkám fakt... černý humor v praxi. Osud a jména. 

20.09.2022 17:13:12dát kritice tipAru

na to je vcelku jednoduchá odpověď, omluvil-li se nějaký nácek souzený při Norimberském procesu, pak se omluví nyní někdo z vládnoucích autorit :D :D

při čekání na omluvu můžeme zatím popíjet pivo Corona, které je prý tak dobré, jako samotné covidové vakcíny, ale mnohem, mnohem bezpečnější :D :D

díky za návštěvu Silene ;)

20.09.2022 15:22:39dát kritice tipSilene

Položme se na otázku:

Zazněla již nějaká omluva? Myslím nyní, za cenného života? Nebo budeme čekat na další pomníkovou a památkovou éru, dočkáme-li se vůbec přes ty vytuněné střílny, jež jsou k dispozici velkým vojevůdcům, co si ani neumí dát sami mezi sebou po škatuli?

Ach, tak si asi počkáme, aby se opět mohly další a další politické kreatury bez skrupulí procházet a stajlovat třebas k fotečce při bouličce v pražské dlažbě před NM, která by údajně měla při zakopnutí probouzet mysl?

Že se vůbec táži. 

20.09.2022 14:15:51dát kritice tipAru

a přesto přese všechno není žádný život nicotný, ani ten co je dokonale zmanipulován a ovládnut systémem ;D

tím nijak nevyjadřuju, že s nimi souhlasím

20.09.2022 13:20:15dát kritice tipSilene

errata: schopny osoby (shoda podmětu s přísudkem)

20.09.2022 13:17:34dát kritice tipSilene

Aru: hádej, PROČ to dokáži napsat. Pro poznané a rozpoznané zlo.

Upozorňovat můžeš tisíckrát a věř mi, že je dlouhodobě dost frustrující formulovat věci, které ty již vidíš, zatímco okolí dojdou třeba až za pár měsíců nebo let, nebude-li je tedy rovnou účelově popírat.

Některé věci právě lze spočítat.

Každá ZŠ disponuje minimálně jedním vysokoškolsky vzdělaným matematikem, pro nějž by neměl být problém vyhodnotit stupiditu antigenního testování. Kolik škol přestalo?

A takto můžeš pokračovat: Každá škola disponuje minimálně jedním historikem, jedním znalcem literatury, biologie, několika cizích jazyků, byť na proměnlivé úrovni, geografie, ba dokonce geometrie, ať jsem vtipná. 

Začalo se snadno. Tak snadno! PROČ SE NEPŘESTALO? Které faktory a v jakém poměrném zastoupení vstoupily, jako již tolikrát v dějinách, do hry? 

. otázka, na niž není asi zapotřebí odpovídat, viz vše výše

Leč přesto: nepřestalo se...

primárně pro systémové faktory, bingo. A potom... potom teprve etika a kritické myšlení.

Btw, kritického myšlení jsou na ZŠ teoreticky schopni právě jen dospělé osoby s pár výjimkami mimořádně nadaných jedinců nedospělých (u nichž lze předpokládat zárodky kritického myšlení jen v určitých oblastech), jinak neurologicky rozvoje kritického myšlení dosahuješ až na úrovni SŠ. (hrubé zjednodušení)

tzn. zneužití institutu ZŠ bylo tentokrát opět plošné s komplexním zabarikádováním 

Podmínky pro individuální či komunitní výuku jsou v rámci systému opět vtipně nastaveny tak, aby se systému zejména sloužilo mimořádnými schopnostmi.   

Jedinec je zde pro systém, nikoli systém pro jedince. Es tut mir leid. Jedince lze sejmout jak nic. Ale i pro přírodu je jedinec nic, na to nezapomínat. 

20.09.2022 12:53:00dát kritice tipAru

školy jsou a ty dnešní úplně od toho, aby dítě, které dokáže ještě něco cítit bylo dostatečně zahlceno systémovými fakty a aby podle známek bylo nasměrováno do třídní kasty, podle toho o jakou práci bude usilovat, dále školství jako dokonalý vstupní nástroj systému je tu od toho, aby dítěti řeklo co podle systému je správné a jaký má mít dle systému pohled/názor, (ve školách se neučí jak myslet, ale co si myslet) to je školství ve své nejbrutálnější podobě, kterou obsahuje vše co drží systém, který je vybudován a dále jeho nelidská měřítka jsou prohlubována a tím se stávají viditelnější.

co jsem psal co by škola měla dávat je pochopitelně s dnešním státním školstvím neslučitelné, to vím, protože jsou to lidské hodnoty o které lidem, kteří dnes skutečně vládnou nejde, jde jim především o kontrolu a podrobení, což se děje.

přesto je nutno na to upozorňovat, že toto nejsou lidské cesty, ale naopak taková výchova vede k odlišťování, které se opět děje, sama dokážeš napsat, že existují nicotné životy, každé zlo je nejprve nutno poznat, po té ho lze identifikovat a po té ho lze studovat, bez těchto třech kroků nikdy nevíš kde tě zlo drží za rukáv, ale vím, že je to těžké, jelikož lidé dovolili, aby prostoupilo společnost, proto se obávám toho nejhoršího

20.09.2022 11:42:141 tipů dát kritice tipSilene

Jednoduchá otázka: PROČ stojí škola o žáka/studenta? 

a) aby jej kvalitně vzdělala

b) neboť na něj čerpá prostředky

c) blíže neurčená kombinace obou faktorů

Viz analogie se zdravotnictvím. Jde svým způsobem stále o byznys. Pokřivený, regulovaný, leč byznys. Ideálů se toliko nenažereš, víš. Ideály jsou prostě než ne/možný bonus.  

Povíš-li, že každý by měl dělat, co jej naplňuje a baví, je třeba si zároveň uvědomit, že spousta práce je nudná, úmorná, fyzicky či psychicky vyčerpávající, bohužel v rámci libovolného systému a životních podmínek čímsi nutná či vynucovaná. Otázka přežití, která se sem tam zvrtne. Cyklus.  

20.09.2022 11:28:45dát kritice tipSilene

Aru, ad etika a kritické myšlení:

. dovoluji si upozornit, že státní školství je především nástrojem státu

. a tedy je a vždy bylo pod poměrně přímočarými, mnohdy však i dost protichůdnými politickými vlivy (od MT, její následníky, přes světové války, reálný socialismus (jak si co nazveš), jednotlivá tzv. porevoluční demokratická volební období, jejich přesahy atp.)

. jedná se o rozjetou mašinérii, to především (analogie právě se státním zřízením)

. mající však k dispozici určité objemy prostředků a rozsáhlé financované zázemí; podfinancované či nikoli, stále však financované

. ano, státní školství dokáže generovat obstojnou vzdělanost, aby ne, při té kumulaci zázemí i HR

. mnohdy se však právě na těch nejpozoruhodnějších výstupech ponejvíce nadřeli a nadřou ti, co je svou podstatou školství zase tak rádo eliminuje ze svého středu

. a oni toho museli tito mimořádní jedinci a drobné podkolektivy docela fest vytrucovávat, čím sami platit, je asi jasné 

.. tož tak, taková je tradice příslušného zřízení, jakož i výše cyklicky zmiňované většinové společnosti a boje s ní

20.09.2022 10:36:38dát kritice tipAru

s tím nemohu souhlasit, s etickou výchovou na školách a učení kritického myšlení a jak pracovat s informacemi tamtéž by byl na světe stokrát větší mír a klid, než je nyní.

stav do kterého jsme se dostali není dán tím, že lidé to prostě mají v genech, na tom nelze postavit žádný solidní argument, ale to co se děje je výsledkem řízeného vmanipulování celého lidstva do mašinérie nelidského systému, ve kterém je hlavní heslo to, že na lidském životě nezáleží a tím je ospravedlňováno to v čem právě žijeme, včetně podávání látek lidem, které je zabíjí, etická vychova a učení spolupráce, namísto soutěživosti je základ, bez něhož jsou všechny normy a hodnoty daleko snadněji korumpovatelné

20.09.2022 09:41:07dát kritice tipSilene

Aru, můj zhuštěný výrok pouze reflektuje odvěký princip mocenské mašinerie, tj. postihuje základní příčinu, PROČ je zbytné důvěřovat lidem u moci, že jim jde o každý lidský život. Haha. 

V setrvačnosti propagandy a masírky něco takového samozřejmě coby jedinec chvilku žereš, ovšem fakt ne na doživotí. Doživotně lze cosi takového pouze předstírat. 

Lidský druh si jde po krku, tak to má geneticky zakódováno. 

20.09.2022 09:33:05dát kritice tipAru

hej, žádný život není nicotný, každá bytost je unikátní stvoření, toto vše se děje právě proto, že se už na školách učí že Země je mrtvý kus skály plující nekonečným, pustým vesmírem a že neexistuje nic co se nedá změřit, zvážit a spočítat, s takovou logikou je každý život nicotný a vede to přesně tam, kam se společnost dostala, do naprosté amorálnosti buď přímo službě zla a zasvěcení vlastního života, nebo nevědomé službé všech těch naivních optimistů, kteří si myslí, že člověk není schopen lží a krutosti, pokud už na školách nejsou děti vedeny k tomu, aby viděly, což nejsou

20.09.2022 09:26:10dát kritice tipAru

co se týče lékařů, moje trvale špatná důvěra k nim díky častým návštěvám z dětství spadla od covidu na nulu (poslední kapkou bylo vtipný očkování, já jsem si proto nešel na náhodný parkoviště před marketem, ale na polikliniku), takže k nim bych už nešel čímkoli.

naše lékařka nás dodnes z covidovidových mlžných časů léčí telefonicky. stačí zavolat, že jako marodíš a všechno to ten telefon vyléčí, pak když se rozhodneš ukončit nemocenskou opět pomůže všemocné sluchátko bez toho aniž bys vyšla z domu, to je vystřižený jak z Macha a Šebestový :D :D :D

20.09.2022 09:24:07dát kritice tipSilene

Podle mě by mohlo účinně pomoci třebas více laskavých pohádek a vtipné kaše od ukvičených udavačských seniorů uměleckého typu. Zahřejeme se raz dva.  

Hlavně ta brilantní logika, s níž zachraňovat na umělý způsob každý nicotný život předem určený k vystřílení.

. opět majstrštyk kruhové výstavby, ale takové uvažování od představitelů ve funkcích nelze očekávat, ti hrají v reálu prostě o sebe

20.09.2022 09:15:56dát kritice tipAru

1) ono je docela šílený postavit společnost na uctívání peněz, pak i lidi mající potřebu pomáhat jsou slepí a netuší ve své naivitě která bije.

2) určitou vrstvu žumpy nesleduju vůbec, to se prostě nedá, zvlášť ne Válka a Velkého předsedu Fialu :D

4) obávám se, že tentokrát nás ještě budou léčit nukleární zimou. měl jsem bolestný pohled, když jsem viděl minulé léto 'aktivní' maminy u kterých měly malé děti na puse ten hadr a to bylo venku na ulici.

5) úplně souhlasím

jsem zvědavý za předpokladu, že tu nebude radioaktivní pustina jestli začnou lidi hromadně zavírat do vězení za minimalně zločiny proti lidskosti způsobené od r. 2020, nebo se to v tichosti zamete pod koberec jako teď v Dánsku, které už zakázalo očkování proti covidu lidem pod 50 let, ačkoli skálopevně dál pro/vládní struktury tvrdí, že očkování na covid je zcela bezpečné, to prostě nevymyslíš

20.09.2022 09:11:47dát kritice tipSilene

Jo, a máme tady překvapivě hroutící se ČSSZ a ÚP, ty voe, až zase nějaký vojevůdce typu hamáček, rakušan, pavel nebo xerxes VYMYSLÍ, že zbičuje Héllespont, bude to chtít mnoho umění, aby to přeživší hrstka inteligence rozdýchala. 

20.09.2022 09:01:001 tipů dát kritice tipSilene

čistě technicky: každému dítěti, které musíte např. s horečkou či zvýšenou teplotou povinně přivléci do čekárny a ordinace, dyskomfort výletu automaticky zhoršuje aktuální kondici a stav, který mohl být eventuálně podomácku zaléčen = spolehlivý statistický nárůst vykázaných případečků i případných komplikací

. čímž netvrdím, že lze doma a bez ničeho přeléčit cokoli

. jen není potřeba vše regulovat údajnou péčí, jíž se nedostává (viz kauza Válek a výrok: šest hodin v čekárně ordinace přece není tak moc)

.. pro méně početně zdatné: šest hodin = např. zkrácený pracovní úvazek a/nebo denní časové penzum kojení, které má přece tak blahodárný vliv na vývin přirozené imunity

.. postřehněte, prosím, kruhovou výstavbu obou mých příspěvků coby jednoho celku

.. osvědčená básnická technika

20.09.2022 08:45:11dát kritice tipSilene

errata: existovat, vyjevují (diakritika, píši z kotelny)

20.09.2022 08:41:301 tipů dát kritice tipSilene

Aru, znáš to:

1) v prvé řadě většinová společnost dlouhodobě, a to ještě před nástupem doby zástěrkové vykazuje alergii na jedince s přirozeně vyvinutou imunitou, přičemž hýřenou nervozitu ze skutečnosti, že cosi takového snad může existovat vyjevují i mnozí MUDr., není divu, imunita se na zdravotních pojišťovnách tolik neproplácí a blbě se za ni kasíruje ve všemožné nadstandardní péči, viz kauza exministr zahradnictví Arenberger

2) dále potom stojí za pozornost verbalistický majstrštyk vrchního kadiče rakoviny ministra Válka, kdy z praktik popírání holokaustu opět podobně jako veskrze charakterní influencerka Alenka Schillerová obviňuje oběti decentního ekvivalentu příslušného absolutně praktického a historicky osvědčeného nástroje poněkud násilného vymáhání nadvlády

3) a šlo by pokračovat do alelujá

4) však ona ta léčba hladovkou a perzekucí měla vždy cosi do sebe. Tuhle jsem zrovna vyslechla vyprávění o chrabrých pomahačích a chráničích, kteří od vystresované matky s dusítkem na tváři a s brýlemi plnými vydýchaného aersolu vymáhali bezmála v nejkritičtějších okamžicích zuřící pandemie pokutu za parkování mimo bílé čáry před zahlceným zdravotním střediskem. Cosi mi říká, že dotyčná žena tak úplně nemohla za skutečnost, že neviděla na řádnou manipulaci s vozem, ale co už tak. Prostě si z několika zjevně protichůdných logik vybrala tu, kterou jí zástupci většinové společnosti (?) a moci tak masivně mediálně a veřejnoprávně vydírali.

5) kdyby bezbřehá lidská blbost nebyla autenticky děsivá, byla by s ní celkem i prča. 

20.09.2022 07:45:23dát kritice tipAru

pro ty co stále nevěří, že vakcína zabíjí odkaz, je tu zajímává situace kdy vlády po celém světě nutili pod tlakem se nechat lidi očkovat a při tom všem do očí lhaly jak je to bezpečná látka a ono se ukazuje, že nejenom to není bezpečná látka, ale vede ke zvyšené smrti dokonce i u dětí, politici s farmaceutickou klikou nejspíš považují smrt za dokonalou ochranu defakto před vším.

vzpomínám si jak před rokem tu byl hysterický pokřik, že se lidi 'musí' nechat očkovat a že neočkovaní by měli dokonce platit pokuty, nebo že by je rovnou měli odsunout kamsi. pravdě to sice trochu trvá, ale nakonec šílenství vyjde vždy na povrch.

vzpomínáte např. jak byly zavřené hospody pro neočkované? vskutku medicínské praktiky jak prokázat bezpečnost vakcín, tato doba je kuriózní v tom jak lidé tak nějak přestali používat mozek ve velkém, ono vlastně stačí pouze poslouchat autority, vždyť co by se tak mohlo stát? lidi v čele států by přece nelhali, že ne? :D

14.07.2022 12:08:08dát kritice tipAru

vtipná vakcína se opět blíží, na konci roku tu měla plno zastánců a obhájců, nezapomeňte se očkovat ;)

19.04.2022 16:57:52dát kritice tipAru

vakcíny proti covidu jsou zcela bezpečné, jen způsobují více úmrtí, ale budete chráněni proti covidu, nezapomeňte na podzim na čtvrtou dávku, již brzy ;)

08.04.2022 20:58:11dát kritice tipAru

však já vím, ale skvěle dokreslují absurditu doby, jako takový indikátory :))

08.04.2022 20:11:09dát kritice tipfrk

Nikdy nevěř ověřovačům faktů, řikám ti, nikdy. 

08.04.2022 18:52:092 tipů dát kritice tipSilene

Aru, zdá. Loutky vodící loutky. 

08.04.2022 18:46:20dát kritice tipAru

porovnej tehdejšího Fauciho s dnešním, neměl tehdejší Fauci ve tváři něco jiskru intelegence? zdá se mi jakoby všechny ty lži a podvody se přímo podepisovali na těch lidech co se tomu upsali, nezdá se ti?

jo, rozhodně, ta absurdita je neskutečná, stačí vzít balík peněz a ta dá, tvé nové názory mohou být v rozporu s čímkoli co jsi kdy tvrdila :D

08.04.2022 17:24:18dát kritice tipSilene

Vzhledem ke kontraindikaci si budu muset video pustit ještě čtyřikrát. Nebejt to průser, je to k smíchu. 

08.04.2022 13:48:13dát kritice tipAru

Anthony Fauci šíří dezinformace! kdo by se toho nadál :D:D

totiž jeho prohlášení, že nejlepší očkování proti nemoci je se nechat nakazit, platí a teď přijde to rozuzlení, pouze u chřipky, u jakékoli jiné virové nákazy, hlavně u covidu to neplatí :D

video je samozřejmě staršího data, kdy Fauci měl ještě svoje názory a mohl říkat pravdu, jakmile jde o peníze, pravda je zakázaná a nastupují ověřovatelé faktů

31.03.2022 19:45:24dát kritice tipAru

tedy jiná planeta, co je zajímavé, Exupéry situoval Malého prince také na jinou planetu :)

s tím počítám, že plány fatálně selžou, kde není naděje, netřeba si dělat starosti :D

diskuze možná není, pak by se k lidem činitelé museli chovat lidsky a to je nepřípustné pro činitele, už dostali zaplaceno, tak mě napadlo, až tu budou jen samí zastánci a podporovatelé, jak to bude vypadat? něco jako absolutní psychóza kdy se budou předhánět v co nejhorších opatřeních a odpovědí jim bude jejich co nejpřísnější dodržování? učitelky již ukázali tuto vizi vypatlanosti, jak zamést s lidskostí

31.03.2022 19:02:26dát kritice tipSilene

Nevrátím se. Vyšiji a usmrcena končím. Jasně, s tvým exemplářem počítám. Viz tři litery. Ale i tak myslím, že si tu jen luxusně plánujeme. To bude hromadnější metodika. Zásyp vápnem naholo a tak. S plynem teď nevím, jak se bude plýtvat. Tak už mlčím.    

Ještě předcházel Coronaduel, tedy pokus o vyrovnanou konferenci:

S OPĚTOVNOU VÝZVOU K MZDr. 

Kterak si někteří zde na písmáku stěžovali, že nejsou sdílené příspěvky dost... vyvážené. Mohlo by stát za pozornost porovnat úroveň vystupujících, ale iluze o skutečném zájmu zastánců opatření si nedělám.

31.03.2022 11:25:52dát kritice tipAru

tak kdybys byla tak hodná a jeden polštářek mi taky vyšila :D:D

ale bude to smutná podívaná na ty vlekoucí se zombíky, s námi každopádně odejde zábava.

Icke tvrdí že pět dávek je konečných, ostatně viděli jsme už příklady po míň dávkách, jak to některým pokazilo život, každopáně Silene, vracet se sem v příštím v životě myslím by byl tak trochu přešlap ;)

31.03.2022 11:15:46dát kritice tipAru

zvedavec, ač jsem nezažil minulou dobu, přesto vnímám nynější zaváděné bolševické praktiky, osobně si myslím, že nějaké petice a demonstrace nic neřeší, podobně jako v 50. letech roznášení letáčků, ale jen naprosto radikální uvěznění politiků a na ně napojených lidí do věznic, jinak se dočkáme hromady mrtvol a divení, jakže se to mohlo stát, tak jak se divili němci po válce, když jim ukazovali záběry z koncentráků, minulost se ukázkově opakuje

31.03.2022 11:12:40dát kritice tipSilene

Ano, ano. Zdraví lidé mohou počkat. Však to by bylo, aby je pár dáveček nedorazilo!

Dodatečně verbálně doceňuji tuto výsečnou strategii. 

31.03.2022 11:09:48dát kritice tipSilene

Ale kdepak, s kabátky se vůbec nezdržuji. Rovnou ten vankúšik na přání. Kouzla nechtěného i mně docházívají tak půl dopoledne, víš. Docením, hned jak pochopím! Slibuji (před svými druhy. Tedy asi těmi vyhynulými, no). 

31.03.2022 11:06:41dát kritice tipAru

aha, tak to už konečně chápu, zrovna jsem stál na vedení, už to teče líp :))

Silene ty vůbec neoceňuješ kouzlo nechtěného, máme si jít pro dávku, abychom už zdraví nebyli :D:D

šiješ pořádně teplý kabát? v zimě se nejspíš sejdeme v nějakém útulném koncentráčku pro nezpřizpůsobivé, tak doufám že jim vyjde aspoň to globální oteplování, abychom tam nemrzli v -30°C :D

31.03.2022 09:44:57dát kritice tipSilene

Ne, Aru, mínila jsem to tak, že když se tvůrčí potenciál J. V. nepodařilo odrovnat nicotné komunistické vládní garnituře zostřenou cenzurou písní pro děti, 

tak soudobé celosvětové spřažení již zdatně zvládlo někdejší mocenský nedostatek pomstít. 

..................

Ostatními zprávami jsi mě vůbec nepotěšil, věděla jsem, že smysl pro šibeniční humor našich krvežížnivých politiků prostě nelze podcenit. Platí se za něj životem, nebo nic! 

..................

Tak já jdu vyšívat. Ještě že máš jen tři litery. Víš, že víc nezvládám. 

31.03.2022 09:30:41dát kritice tipzvedavec

tak tak

aj keď je to staronová novinka, 

za socíku sa cenilo, ak občan odvážne a slobodne vyjadril svoj názor, ktorý bol v súlade s oficiálnym stanoviskom vtedajšieho vedenia

31.03.2022 06:22:15dát kritice tipAru

Silene, tak už nemusím pro 4 dávky do Izraele, bude to i u nás :D

prý na podzim mohou zdraví lidé počkat se třetí na konec léta a pak asi do sebe nasázet obě, sebevražda nebyla nikdy tak snadná a ještě ti ji zaplatí stát :D

psal jsem, že bude o ten deltacron velkej zájem :D

posilující dávka každý rok :D:D všichni jsme mrtví :D dojde i na tu tvou 22 dávku :D výbornej apríl :))

31.03.2022 00:46:44dát kritice tipAru

jakože mu covid vyrazil dveře od bytu a odstřelil ho brokovnicí, umřel tedy na covid, s covidem, s davidem, nebo jak? :D:D

22. dávek ovšem skolí člověka na místě, raději bych karmínový s bílými okraji, zlatými třásněmi, s monogramem a jménem duše :))

30.03.2022 22:43:07dát kritice tipSilene

Nevím, jestli to nebylo za svobodu v tvorbě, víš. Vlastně je tím textem předpověděl, to se neodpouští.

Čtyři ti nepomůžou. Potřebuješ jich aspoň dvaadvacet a k tomu něco pod hlavu. Třeba polštářek do rakve, sametový. Na růžový máme ovšem slevu.

30.03.2022 22:38:57dát kritice tipAru

bože, Silene, všichni umřeme na covid, proboha, hned si jdu zažádat o izraelské občanství a čtyři dávky :D

smrt není hrozná, v těchto časech je to vysvobození

30.03.2022 22:16:36dát kritice tipSilene

S hořkotrpkou příchutí. Jan Vodňanský 

viz životopis, příčina úmrtí 

30.03.2022 22:10:36dát kritice tipAru

to je dobrá kulišárna ;))

30.03.2022 22:07:051 tipů dát kritice tipSilene

Ovšem zase ta média jen prachsprostě opisujou od klasiků. 

30.03.2022 22:00:111 tipů dát kritice tipAru

jistě, Macron zůstane bezdětný, jen ty co navštíví, budou mít malé makrely, totiž Macroňátka, je to skoro jako vir, proto ten překlep v médiích, psalo se o dovolené Macrona po Evropě, ale média to nějak zavirovala :D:D

ano, omicron má teď každý, takže deltacron je exkluzivní, jednak nemá žádné příznaky, je neměřitelný, nezachytí ho ani testy, pouze proutkaři, takže určitě zachvíli bude šíleně drahý a budou se na něj stát fronty viru-chtivých zájemců, je hlášeno, že deltacron rychle mizí, poptávka po něm rychle stoupá, každá celebrita se chce vyfotit s deltacronem, v televizi ho chce každý natočit při nějaké choulostivé scéně, nebo skandálu, prý už teď hodně pije ze stresu :D:D

30.03.2022 20:32:18dát kritice tipSilene

Nezabíjí, pouze usmrcuje. Přesně to jsem potřebovala. Zásah, potopená. / Macron určitě né, v EU je přece trendy informovaná bezdětnost. / Dobře, tak já se budu snažit dál, doufám, že nepotřebuji nějaké poukázky, tuzexové bony nebo jiný ekvivalent valutového platidla. Pořád mi to totiž připadne jako nějaká podpultovka, henten deltacron, když není k mání pro každého a... a... ten předtím nebyl bez certifikátu vlastně skoro vystavitelnej na odiv. 

30.03.2022 20:06:46dát kritice tipAru

omicron už není v kurzu, jestli chceš být trendy, pořiď si deltacron, ať už to znamená cokoli, není to výmysl, ber dokud je ve slevě po dvou baleních, k dostání v libovolném obchodě, nebo kdekoli uznáš za vhodné :D

to by bylo konečně to pravé humanitární bombardování vakcínou v plynu, nezabíjí, pouze usmrcuje :D:D

hm, možná se vyvíjí nový živočišný druh, zkoušela ses ptát na ulici jestli mají omicron? teď když na to koukám, tak to zní jako Macron, možná je to jen překlep a francouzský prezident objíždí domácnosti a oblažuje lidi svou přítomností, nejspíše se narodí plno frantíků :D:D

30.03.2022 19:55:37dát kritice tipSilene

Kdepak, Aru, deltacronem mě neutěšíš. Bylo jasně vyhrožováno, že neexistuje člověk, jehož by si do jara omikron nenašel. Jarní rovnodennost za námi, změna času též, nebo jsem snad netrpělivá a měla bych vyčkat na sichr do zmrzlých?

Prostě tu jen zoufale hlásím, že nevím, zda neexistuji, či nejsem člověk. Patrně obojí, ale s tím válečným konfliktem... tam si nejsem jista už vůbec.

Jestli se strany neuchýlí k vakcinační strategii ve velkém stylu. Už se psalo, že farmaceutický průmysl vyvíjí nějakou tu aplikaci do nosu, cáknutíčko. Tak asi po vzoru yperitu, hm. 

30.03.2022 19:33:20dát kritice tipAru

omikron už není v kurzu, teď je tu deltacron, zdroj zcela relevantní, totiž blesk :D

jestli jsi o téhle variantě neslyšela nikde jinde než v médiích, nebo vůbec, chyba není na tvém přijímači, možná podzim přijde v dubnu, pokud to nebude apríl :D

vidím to takto: vyhlásí se opět patřičný teror a vojáci zabíjející se na ukrajině se budou muset nechat povinně očkovat, jinak jim nebude dovoleno zabíjet, plus vraždit se budou moct jen v respirátorech, pokud přinesou potvrení od lékaře s respiračními potížemi, budou moci mít roušku, tak zní plán : D:D:D

30.03.2022 12:06:411 tipů dát kritice tipSilene

A co třeba neúnavné pročítání studií poctivým MUDr. Vladimírem Čížkem, předsedou etické komise? K ne/účinnosti roušek: 

DOPADY POVINNÉHO NOŠENÍ ROUŠEK ČI RESPIRÁTORŮ (I JINÝCH RESTRIKCÍ) U DĚTÍ

Bratru 5 500 tun báječných plastů z respirátorů a roušek na dnech světových oceánů. To zas bude nářků mořských biologů kvůli želvičkám... ani to tu není nikomu líto?

Nebo obsahy těžkých kovů v těchto skvělých pomůckách proti... proti... normálnímu, svobodnému nádechu.

Ach, jak já se nemohu dočkat, až mi opět nějaká citlivá písmácká autorka ověnčena mnoha tipy a výběry doporučí všelidumilným fejetonem vyšroubovat si žárovku. To jistě pomůže. 

A zeptá se mě, zda snad vím ve školství o nějaké šikaně, která tam přece byla vždycky. No dyk! Nechať! Přečteme smradům nějakou laskavou pohádečku nebo báječné recitátorské pásmo z vtipné prakaše. To je zaléčí na dušičkách.

Jaro je tady a některým hajzlům ( = třeba mně) se stále ještě nepovedlo na omikron zemřít. Divné. 

A já se tolik snažila...

30.03.2022 00:26:181 tipů dát kritice tipSilene

Prezentace Jsem student a není mi to jedno.

(Lze vyslechnout záznam.)

str. 43 Kampaň UPOLu Zodpovědný Palacký ovšem silně konkuruje soudruhu Žižkovi s ľahkým guľometom.

Ať nekřivdím, brněnská Masaryčka se v rámci buzeračního a diskriminačního úsilí s lehkostí sobě vlastní rovněž vyhoupla na bednu. (str. 39)

No, a zlatíčko ČVUT nedala ani nažrat. (str. 28)

Jako by nestačilo, že od dob Eurestu už se skoro nedalo pozřít. 

Joj, myslím, že ty otrapné vesnické děti z prvních stupňů, vysazované v mrazech z autobusů fanatickými řidiči pro strašlivý přečin prasklé gumičky na roušce, jsouť již úplná banalita. 

29.03.2022 23:26:02dát kritice tipSilene

Každopádně jsem dojata asi tak, jako když Alenka s Andym dorazili do Hrušek a účastně usedli na obrubníky se svými telefony s vysokým IQ a nechali se vyfotit na tvytry, fejsáče a instáče. Ještě teď slzím samou sounáležitostí, kterak si museli otlačit displeje. 

29.03.2022 23:19:36dát kritice tipSilene

Vím, že nezajímají. Třebas ten úhledný fakáč k petici Odmítáme experimenty na našich dětech, kterou podepsalo 23 tisíc petentů, a tedy měla být přednesena před petičním výborem. Rovná se slovy šesti poslancům. 

Doporučuji pozornosti taktéž zmínku o postoji hlavní hygieničky. 

Všeobecně potom se hořce bavím nad nářkem politiků z etického přešlapu iniciativy Otevřeme Česko/Chcípl pes, která se tak fenomenálně mediálně rozmázla,

když se tento rozmazanec postaví proti skutečnosti, že Nejvyšší správní soud v Brně se v době AKTUÁLNÍHO vyvěšování svých rozhodnutí NENAMÁHAL ani ANONYMIZOVAT DATA NEZLETILÝCH DĚTÍ, natož dospělých jedinců, 

o čemž se masivně nepsalo ani reportáže nenatáčely, 

když soucitně vyslechnu rozhořčený nářek např. senátorky Němcové, 

a podívám se na protilehlé pocity permanentně šikanovaných občanů a hlavně těch zmetků, tedy nezletilých dětí v podobě rukojmích, inu, nevím... nevím..., kam ve svém slovníku zajít, ale o fair play se tu vážně nejedná. 

29.03.2022 23:07:51dát kritice tipAru

a chlapíci v Moderně věděli ještě před objevením viru ve Wuhanu, že jejich vakcína proti viru bude fungovat :D

je jasné, že všichni jsme mrtví :))

29.03.2022 23:02:33dát kritice tipAru

jak už jsme se přesvědčili, klíčové politiky nezajímají lidé, natož zdraví lidí, takže jsme všichni mrtví, na podzim opět dostanou politici příkaz do šému, aby rozjeli masky, karantény, zákazy, očkování, covid-pasy, testování a to myslím bude definitivní konec u čtvrté/páté dávky, tentokrát už povinné pro všechny :D

nezapomeňme na záhadné odborníky, kteří opět potvrdí prospěšnost všeho co vláda dělá a lidé opět mohou neučinně sepisovat petice, nebo demonstrovat, je to jen můj pocit, nebo ti politici dosáhli všeho čeho si zamanuli a nikdo se jim účinně nepostavil? naděje nás nakonec všechny pohřbí, až budeme sedět v čekání na rytíře na duhovém jednorožci :D

29.03.2022 22:32:54dát kritice tipSilene

COVIDCON II (záznamy)

Dopady covidu očima pedagogů, psychologů a právníků

Praha, 19. 3. 2022

Vřele doporučuji projít si alespoň PDF prezentaci Mgr. Petra Vrány,

Pohled ředitele státní instituce 

20.03.2022 16:31:11dát kritice tipAru

Zatímco jste byli rozptýleni ruskou invazí, australská vláda zveřejnila údaje potvrzující, že plně očkovaní nyní představují 9 z 10 úmrtí na Covid-19; někteří "čtyřnásobně" očkovaní.

nebo originální zdroj, bez překladače

22.02.2022 20:34:001 tipů dát kritice tipAru

a trpaslík zcela dva roky aktuální, doufám že máš kouzelnej koberec, malej třísedadlovej? :D

22.02.2022 20:08:351 tipů dát kritice tipSilene

Vybavila jsem si tu scénu, kdy Rimmerovi dojde výměr.

--------------

No, a potom samozřejmě z jiného kultovního ranku: 

- Za chvíli budeš mrtvej.

- Já vím, zemřu jako hrdina. 

- Ne. Ty prostě jen zemřeš. 

 

22.02.2022 20:06:07dát kritice tipAru

smrt a daně dotažené do absolutní dokonalosti :D

22.02.2022 20:00:551 tipů dát kritice tipSilene

https://en.wikipedia.org/wiki/Death_and_taxes_(idiom)

22.02.2022 19:54:05dát kritice tipAru

takže budeme všichni mrtví, když odpůrci i podporovatelé dělají vše správně a obě strany se na ničem neshodnou? :D

22.02.2022 19:30:15dát kritice tipSilene

VÝMĚNA ZDVOŘILOSTÍ

Aru, koukej, zrcadlo dnešní situace. Není nad to být v dobrých rukách fundovaných odborníků s přístupem do tzv. veřejnoprávních médií. 

27.01.2022 14:02:44dát kritice tipAru

nevím jestli fandové televizně-vládních blábolů ocení tvrdá fakta, ale tady jsou:

openvaers.com/covid-data

openvaers.com/covid-data/mortality

nevíte-li co je VAERS, nebo-li Systém hlášení nežádoucích příhod vakcín, snadná pomoc, odkaz zde, první odkaz bude ke shlédnutí i v prologu

26.01.2022 21:41:451 tipů dát kritice tipSilene

Chápu. Také jsem frustrovaná. 

26.01.2022 21:40:03dát kritice tipAru

jenom brutální ironie Silene, nemůžu si pomoct, když vidím kam směřujeme

26.01.2022 21:36:36dát kritice tipSilene

Někoho to třeba zaujme. A když ne, tak ne. Případně následné záznamy. 

S volebním systémem těžká věc. S politickou kampaní je to jako s tou... puntíkatou. Marketing. 

26.01.2022 21:25:53dát kritice tipAru

Silene, vždyť tam budou mluvit jenom samí doktoři, ti přece tady nikoho nezajímají, lidi zajímají jenom reportéři a politici co mektají v televizi, ti ostatní jsou přece konspirátoři, to nevíš? :D

vždyť ani ten Projekt Svědectví s desítkama lidí osobních vypovědí, jak jim očkování zasáhlo do života nikoho nezajímá, chápeš ti co si zvolili Fialu jsou teď spokojený s tím jak chce zavést totalitu, proto si ho ti lidi zvolili, myslím že Stývý psal, že bude raději volit menší zlo, tak ho teď má v praxi, tihle lidi nestojí o svobodu a štěští na osobní úrovni jednotlivce, chtějí se dusit v maskách a posluchat nařízení, jinak by si přece nevolili ty lidi co seděli ve vládě jak teď, tak posledně :D:D

26.01.2022 21:06:141 tipů dát kritice tipSilene

https://covidkon.cz/program-konference/

https://www.svedomi-naroda.cz/2022/01/26/zivy-prenos-z-1-cs-konference-covid-19/

S dovolením jedno avízo. 

26.01.2022 17:23:06dát kritice tipAru

další důvod proč se nenechat očkovat je nebýt za kreténa, výpověď češky v Austrálii, podobnost s Německem za války je čistě náhodná a nijak nesouvisí s tím, že neočkovaným jsou krácena práva, které jim zaručuje ústava a deklarace lidských práv.

20.01.2022 20:01:27dát kritice tipAru

doporučuju odkazy v prologu, zvlášť ten poslední je výmluvný, sám mám dvě dávky a neměl jsem to bez potíží, kdo se ale chce očkovat např. jako v Izraeli 4. dávkami, já mu v tom nebráním, jde mi o to, aby dobrovolné očkování bylo skutečně dobrovolné a ne jenom pod zástěrkou dobrovolnosti vynucené, každý je odpovědný sám za sebe, každého volba, kterou uskuteční v životě je jenom jeho.

20.01.2022 19:33:471 tipů dát kritice tipAndreina

Aru, nejsem epidemiolog ani žádný jiný odborník, ale mám pocit, že všechen ten boj za pochybnou svobodu je kapku mimo mísu. Již proto, že ti "odvážní" jsou ve valné většině lidé, co nemají o virech ani páru. Chápu, že jsou zmateni, protože se ani odborníci neshodnou a v tom je ten kámen úrazu. Je docela zajímavá představa, že člověk, který se zuby nehty brání očkování argumentem, že vakcína není dostatečně odzkoušená, zcela jistě neodmítne například Remdesivir, pokud mu půjde o život. Přitom jde také o standartně neodzkoušený lék. 

Můj názor je jiný než Tvůj, ale nechci se dohadovat. Myslím, že konečný účet stejně nakonec vystaví Covid v nějaké ppodobě. Té dobré či zlé.

18.01.2022 17:37:001 tipů dát kritice tipSilene

https://deklaracevzdelavani.cz/

 

https://www.iniciativa21.cz/

08.01.2022 22:11:50dát kritice tipAru

odkazy odkazují ;))

díky, je neuvěřitelné, že video je už z léta, ale je farma-mediálně-politickou klikou zdárně blokováno před veřejností.

moje tušení jenom dostává stále jasnější a hrůzostrasnější kontury, nové vlny nejsou vlny covidu, ale čím dál tím víc vlny vakcíny. hlavně že se tu psalo o odvaze poslouchat vládu, teď už nikdo z nich nemá najednou odvahu mi odpovědět.

pravdu je třeba hledat, tak to bylo vždycky a tak to je i nyní, nikdy není servírována na stříbrném podonose, ale lidi si zvykli nepátrat a nechat se denodenně klamat.

dodal jsem všechny informace s odkazy, jestli se rozhodnou bijci za očkování ignorovat i odborníky v oboru a lékaře, tak to už je jejich boj.

Byl jednou jeden život jsem sledoval jako dítě a hodně srozumitelně to bylo taky pro děti uděláné :)

video s Vojtěchem jsem viděl, pokud člověk dostane zaplaceno, tak přece musí dělat reklamu fatmaceutickým korporacím, i kdyby to mělo zlikvidovat stát a zničit zdraví spoustě lidem (a to ještě v tom lepším případě)

08.01.2022 21:42:13dát kritice tipSilene

Video s panem profesorem Bhakdim co do srozumitelnosti výborný odkaz. 

(V rámci všeobecného rozhledu jsem potom dlouhodobě velkým propagátorem legendárního francouzského animovaného seriálu Byl jednou jeden život.

Zní to jak sranda, že jo? Ale není. 

............................

Je těžké nenechat se napálit, takřka nemožné, zejména je-li člověk odkázán výhradně na většinová česká soukromá média (skupina MAFRA, Seznam atp.) Hanba veřejnoprávní služby potom absolutní. 

S dovolením bych ještě souvislostně propojila s výše ikskrát zmiňovanou ekonomickou naléhavostí situace: 

hotová drobná perla...

Adam Vojtěch, polovina prosince 2021

(PS. Doufám, že tentokrát jsem trefila odkazy.)

08.01.2022 19:10:27dát kritice tipAru

nikdo z dřívějších bijců pro očkování evidentně už nemá odvahu se ozvat, tak ještě jeden odkaz Univ.-Prof. Dr. med. Sucharit Bhakdi, který je specialista na mikrobiologii a epidemiologii infekcí. 22 let vedl Ústav pro lékařskou mikrobiologii a hygienu na univerzitě Johannes Gutenberg University v Mohuči a pracoval v péči o pacienty, výzkumu a výuce, odkaz na video přímo zde, jasně říká jestli máme v těle protilátky na SARS-CoV-2, nebo ne a co dělá očkování v těle, doporučuju všem, kteří se chtějí očkovat, druhou, třetí, nebo v budoucnu čtvrtou dávkou vakcíny, jako v případě Izralele. doporučuju se podívat pravdě do očí, než bude pozdě

08.01.2022 12:23:01dát kritice tipAru

zdravíčko, ještě pořád si myslíte, ze vakcína je účinná, nebo že proti nečemu chrání a že je ke všemu bez rizika? on byl totiž prokázán přesný opak, nejenom že vakcína proti ničemu nechrání, ale dělá přesný opak. jen že se někteří z vás se tady nedávno tak bili za očkování, jak je to super věc, aniž byste to měli podložené nějakymi daty, realita se ukazuje jinde.

naplňuje se pouze to co jsem předpokládal, protože symptomy doby a to jakým způsobem je vakcína zaváděna jasně ukazuje, že tu nejde o zdraví lidí

06.01.2022 08:20:151 tipů dát kritice tipAru

odkaz odkazuje zpátky na Písmák, našel jsem to na youtube zde

06.01.2022 07:43:27dát kritice tipSilene

Rozhovor s MUDr. Michalom Pijákom zo dňa 1. 12. 2021

(ako to chodieva na Slovensku)  

05.01.2022 23:24:17dát kritice tipAru

umíš to moc hezky :D mimochodem jak furt posouvají dobu platnosti v tomhle očkovacím marastu, tak po půl roce jsem se změnil (asi nějakým zázrakem) z očkovaného na neočkovaného :D:D:D

to prostě nevymyslíš, říct to někomu v r. 2019, tak nebude vědět která bije, vlastně říct cokoli komukoli na planetě (kromě těch co to samozřejmě vesele plánovali,) z let 2020 a 2021, tak absolutně nepochopí co by mu člověk z těchto časů říkal a měl by to za absolutní sci-fi.

jo no, nejlepší je, že EU se svými 8% na uhlíkový stopě ze států na planetě fakt nevytrhne a nezachrání planetu, až budeme žít po tmě a mýt se studenou vodou. jsem zvědavý, jak chtějí europoslanci dobíjet ty svoje elektrický auta, až bude blackout :D:D

05.01.2022 20:41:53dát kritice tipSilene

Ještě se vrátím, Aru, ať se trochu trpce zasmějeme, ale co bych tak na ty sanitky a spol. Bagatelizované personální a strukturální obtíže přece mělo zdravotnictví již dříve, dávno před posvátným rokem 2020, ale teď zase moc pěkně víme, že to né obětaví a mizerně placení politikové, to né za almužnu pracující manažeři jednotlivých zařízení, to ti zhůvěřilí neočkovanci proti nejstrašidelnější administrativní chorobě všech dosavadních dob za vše budou v budoucnu moci. 

(Umím už to dost hezky?)  

Mimochodem, jestlipak mají třebas ty rozkošné plastikové antigenní testíky s chybovostí, která nezakládá na naprosto žádnou relevanci, striktně ekologické nosošťoury? Protože i to je běžně jedním z nejzávažnějších témat, která starostmi o blaho planety vyčerpaná EU musí u brček a uchošťourů složitě řešit.  

Vyděračská páka povinné školní docházky je nástroj vpravdě... no, prostě vpravdě. 

05.01.2022 19:25:57dát kritice tipAru

to určitě, ale když budeš mít 4 sanitky a budeš moct obsadit jenom 3, tak ti ta jedna bude chybět, ačkoli ve třech budeš mít solidární lidi :))

když takhle odejde policie, armáda, hasiči i doktoři s personálem, tak ti co tam zůstanou se z toho poserou a jejich loajalita o to spadne, no a pochybuju, že v létě/na podzim si půjdou pro 4. dávkou. Izrael už ji zavedl, takže je otázka kdy to bude ve zbytku světa.

ty jo, neskutečná buzerace, v testování 2× za týden může být pozitivní absolutně kdokoli, protože čím víc se testuje, tím roste pravděpodobnost, že vyjde to co test hledá. já bych studium v týhle době fakt nedal, vem si ty rodiče co tlačí na děti co nechtějí vakcínu, plus šikana ze školy, asi bych se fakt radši zabil, kdybych to měl poslouchat doma i ve škole :D

občas mrknu na stránky Pro Libertate, tak mám dojem, že soudnictví je buď kompletně zaplacený, nebo tam nikoho kauzy s covidem nezajímají, přijde mi, že u soudu už nelze nic dosáhnout, že je protiprávní kroky nezajímají. myslím si, že obracet se na soudy v otázkách covidu je ztráta času, pokud vím tak soud nedokázal shodit ani jedno nařízení minulé vlády, tak aby byla nucena ustoupit, maximálně vydali nařízení nové, které ale bylo stejně protipravní jako to staré a soud jim šel na ruku znovu a znovu, takže pochybuju, že na soudech někoho ještě zákony a lidská práva zajímají, tak jako fungoval zákaz vycházení po 21:00, nebo zákaz opustit okres, to bylo přece evidentní zavádění totalitních praktik, ale soudy to nezajímalo vůbec

05.01.2022 18:33:44dát kritice tipSilene

Ještě k cit.  těžko např. označí vystudovaného doktora za konspirátora, 

 

hele, Aru, na Slovensku si troufli. Dokonce "etickou" komisi ustanovit na takovou lékařskou MUDr. verbež, která si troufne vytvořit si oponentní názor a nutně nepodporovat new-ballance-or-new-wave-woodoo. Či jak to vtipně nazvat.    

05.01.2022 18:05:30dát kritice tipSilene

Kdoví. Jiný pohled na věc: Odstranit z těchto skupin jedince "nesolidárního" smýšlení. 

Ale tak zase je hezké, že si samým úsilím přetržení soudci, kteří tak ohnivě "bránili" loni ústavní práva občanů opravdu postižených nehoráznou politickou zvůlí bezskrupulózní vlády, dojemně poplakali, že jim nedostatečně vzrostly jejich již tak zcela zanedbatelné platy, že. 

O tom, na čem se podílí naše kriticky smýšlející školství, hanba mluvit tuplem. (Nepovedlo se mi narychlo najít tento pamflet na stránkách MŠMT nebo Ministerstva zahradnictví, tak to beru z prvních stránek základky, která mi přišla pod ruku: 

https://komenska.com/category/skolni-rok-2021-22/

 

Senátní stížnost proti vyděračské očkovací vyhlášce vlády v demisi podepsalo pouhých 14 senátorů z 81. Nevím, zda má cenu sázet se o to, jak dlouho bude předmětná stížnost zdárně pospávat u našeho skvělého ÚS, než ten k ní ráčí vydat zase nějaký ten pěkný zkostnatělý fakáč. 

Čistě z formálního hlediska skvělý článek Zuzany Candiglioty, kterak se lze teoreticky prakticky proti bezskrupulózní očkovací vyhlášce někdejší vlády v demisi bránit.

Obsahuje informace ještě i o dalších protestních deklaracích. 

05.01.2022 14:20:37dát kritice tipAru

Silene, myslím že můžeme být na prolog celkem hrdí, těm co slepě podporují očkování se jim doslova hroutí, ať už tichý souhlas, nebo podpora přímo ze strany doktorů, policie, armády, nebo hasičů, těžko např. označí vystudovaného doktora za konspirátora :))

povinný očkování jen některých skupin je vlastně geniální tah, jak ty lidi vyhnat ze svých profesí a přivést zemi do skutečné krize :D

31.12.2021 01:11:01dát kritice tipSilene

https://blog.echo24.cz/author/vladimir-cizek

Když jsme tu v té naší spolumluvě tak důslední, přihodím ještě komplet stránku MUDr. Čížka, i on zdatným amatérským literátem. To míním zejména k žánru scénky. Žák Spratek a aspirace, leč i podobenství O dvou sousedech umí být čímsi povědomé.  

31.12.2021 00:58:211 tipů dát kritice tipAru

to je, já vím, na to jsem přišel okamžitě co jsem si to nechal dát do těla, naštěští jsem nepřekročil počet doporučených dávek a sebevrah nejsem. :)) v tom videu se Soňou Pekovou ukazuje jak v USA od zavedení téhle vtipné vakcíny se enormě zvedl počet vedlejších účinků vakcín a to je nejspíš jen špička ledovce.

trochu jsem přemýšlel proč lidi brání ty co jim ubližují a došel jsem k tomu, že se tu vyskytuje Stockholmský syndrom prakticky globálně, což je naprosto šílený, na druhou stranu se ukazuje z Izraele, že lidi brání aspoň nejmenší, když už kašlou sami na sebe a i když nazřeli samotné zlo, že přesto ho pokrytecky hájí i tak dál,... příští rok ukáže, protože při zrychlování očkování to dýl nebude

31.12.2021 00:42:05dát kritice tipSilene

Vždy první tři slabiky, vždyť víš. 

Ne, jde o šílený svinstvo, už nemá smysl být nutně výrazově korektní. 

31.12.2021 00:37:39dát kritice tipAru

no vidíš zombie, doslova ovládání druhých, kterým byla vzata vůle, ty jsi geniální :D

30.12.2021 23:26:08dát kritice tipSilene

Kdo by to byl řekl, že woodoo zažije až takovou renesanci, viď. Tedy já o něm četla naposledy tuším u Dumase, takže se omlouvám, jestli to špatně píši.  

30.12.2021 20:15:05dát kritice tipAru

díky, skvělý článek Silene, dobrý vědět, že třetí dávka není doporučována ani vyrobcem a možná to netuší personál co očkuje a možná ani ti co už jsou očkovaní.

za mě je logické, že čím víc dávek člověk přijme, tím je vyšší pravděbodnost nežádoucích účinků s čím dál horším průběhem. zajímavé je, že David Icke říkal, že se předpokládá, že 5. dávku vydrží jen ti nejsilnější.

jak reálnější je představa, když doporučené dávky jsou jen dvě, že vakcína může mít např. za následek neplodnost, potraty, nebo poškození narozených děti, jelikož jak bylo řečeno v článku očkovat může kdokoliv kohokoliv jakkoli spadajících do jakýchkoliv rizikových skupin.

mě už udivuje samotné testování, kdy bez vyšetření lékaře se označený člověk jako "pozitivní" automaticky pošle domů.

zcela určitě kdyby bylo očkování a vyšetřování "pozitivních" svěřeno pouze lékařům, tak zcela určitě by podvod s vakcínama už by vyšel na povrch.

nakonec lidi to poznají na vlastní kůži, doba mezi jednotlivými dávkami se zkracuje, dávky se navyšují, takže zcela určitě se budou lidem zdravotní potíže navyšovat a zároveň budou horší.

zatímco rok 2020 byl jeden jednolitý ledovec šílenství, rok 2021 je rokem kdy přes trhliny vyplouvají věci postupně na povrch, tak v r. 2022 se ty sračky budou postupně valit ze všech stran, do r. 2024 bude vakcína označena jako zlo, protože 10 dávek fakt není reálné, aby to někdo vydržel, to už menší počet dávek pošle lidi rovnou na hřbitov

30.12.2021 18:03:471 tipů dát kritice tipSilene

Jen tradičně přihodím další trefné podotknutí: 

https://blog.echo24.cz/a/SeYKB/hrajeme-si-na-ockovani

29.12.2021 22:14:02dát kritice tipAru

v médiích se zcela určitě nedozvíte, že v Izraeli politici chtějí nastolit totalitu se vším všudy a že mimo jiné masky nechrání vůbec proti ničemu, ale že se tu vede psychologická válka od vlád proti vlastním občanům jak nastolit teror.

taktéž vám nejspíš neřekli, že vakcíny proti covidu mají množství vedlejších účinků, které konkrétně od firmy Pfizer jsou v dokumentech, jež byly donuceny zveřejnit na základě soudního rozhodnutí.

čím dál zajímavější věci vyplouvají na povrch přesně tak jak jsem přespokládal a myslím, že už rok 2022 bude rokem, kdy už nebude možné udržet zrůdnost celé situace pod pokličkou, tak jako dosud.

konspirátoři nejsou ti co odmítají očkování, ale uvědomte si, že konspirátoři jsou tady vlády provázané s farmaceutickým lobby, které z toho mají zisk. dále média, která nedávájí prostor k diskuzi a pak vy co hájíte očkování bez sbírání informací, to vy jste tu konspirátoři hájící zájmy vlád a farmaceutických firem, kterým zisk z covidového byznysu stoupl o 30%, ještě stále si myslíte, že ti lidé chtějí vaše zdraví?

23.12.2021 17:59:25dát kritice tipAru

Stockholmský syndrom - to je to co se děje, chráníte svého tyrana, když bráníte nařízení, která jednak nedávají smysl, jdou proti medicíně, ruší demokracii a omezují svobody lidí; ty lidi co bráníte, jim na vás vůbec nezáleží

22.12.2021 22:48:33dát kritice tipSilene

https://deklaracesester.cz/

https://blog.echo24.cz/a/SFhpX/obycejny-zivot-obycejnych-lidi

 

22.12.2021 21:58:33dát kritice tipAru

rozhovor se zdravotní sestrou, přesně se potvrzuje to co tady píšu pořád dokola, že se kolem covidu otáčí manipulace a že ne nemoc, ale byznys je na prvním místě, to jste vážně tak slepí?

současná opatření jdou proti medicíně, když na základě testu jsou lidé bez lékařského vyšetření posláni jako pozitivní domů a když není důležité jaké má člověk symptomy a příznaky, ale jestli má covid, to si jako vážně myslíte, že takhle se mají lidé léčit? to nikdo z vás, kteří podporujete pandemická nařízení nevidíte absurdnost samotných nařízení, to chcete vážné žít v nesvobodě navždycky?

kdy chcete prohlédnout? za 5, 10 let?, nebo chcete žít 40 let jako za komunismu v nařízeních, která může vláda kdykoli nařídit, změnit, nebo zavést nová?

16.12.2021 11:29:531 tipů dát kritice tipSilene

Rozhovor s mladým učitelem 

https://www.svedomi-naroda.cz/2021/12/12/rozhovor-s-ucitelem-jakubem-skodou/

16.12.2021 07:00:37dát kritice tipAru

Uličný, však tohle se může dít jen za podpory strachu ze smrti, lidi objevili vlastní smrtelnost za covidismu jako naprostou novinku a díky tomu je může vláda i masmédia děsit a manipulovat s nima, prý už udělali i nějakou "reklamu" na umírající covidem - jak už jsem psal dřív a i jinde: vede se tu psychologická válka proti lidem, dokud to neuvidí, těžko pochopí že to vláda nedělá pro zdraví lidí.

co se týče smrti samotný, mě je ukradený, kdy odejdu, stejně si myslím, že tohle je jedna velká iluze, sen který všichni sníme, ukazuje na to dle mě, to že vůbec existuje čas, všechno se rodí a umírá, bez neustálého rození a obnovování by tu byla měsíční krajina a to, že nedokážeme udržet všechny vzpomínky už za života, protože jsou promazávány právě když spíme.

jde tu o svobodu a žití života takového jakého chceme, jak už je napsáno v samotném textu Odvaha. nevím, možná někteří ale chtějí žít v neustálem stavu se nechat testovat a očkovat a dychat přes masky a žít natrvalo zavřeni v bytech. i kdybysme připustili, že by se nechali očkovat všichni od kojenců až po důchodce, tak vzhledem k tomu, že viry mají tu schopnost, že mutují neustále, tak by se museli lidi přeočkovávat a vzhledem k tomu, že lidi s menším počtem dávek a to v případě že by vakcína s tím virem skutečně něco dělala by se museli i tak nechat testovat - máme tu tedy situaci, že čím víc se očkuje, tím víc vir mutuje, protože každý přeživší vir (a vždycky někdo přežije) je o to silnější, nebo minimálně má větší rezistenci, tím pádem bude tlak na očkování stoupat tak dlouho, dokud se lidi nevzbouří, nebo všichni neumřeme na vakcínu samotnou. možná léčit lidi atomovkama by bylo rychlejší a efektivnější, nakonec příroda se by se z toho vzpamatovala, jak ukazuje Černobyl a i ekologičtí aktivisté by z toho měli radost, že neděláme oxid uhličitý, pak by byla planeta bez lidí zelená :D:D

16.12.2021 00:36:49dát kritice tipUličný

Jak to všechno dopadne?

chce to víru

že

odvahu v sobě mohu najít

vezmu sílu

a

nebudu už vám pravdu tajit

 

tak si pevně sedněte

stejně všichni umřete

16.12.2021 00:15:27dát kritice tipAru

je to naprosto děsivé, když si vezmeš, že teď budou očkovat děti už od 5ti let, buď se lidi už konečně probudí, nebo ta hranice padne až ke kojencům a budou přibývat další dávky očkování, ale jestli si lidi myslí, že jejich tělo vydržít třeba 20 dávek očkování každýho půl roku, tak jsou na velkým omylu, ta hranice kdy vydrží jen ti nejsilnější se předpokládá u 5ti dávek, až bude lidem zle x měsíců po očkování při 3. a později při 4. dávkách, až je ještě zvednou (protože vir bude v masmédiích neustále mutovat), tak ať si vzpomenou na mě.

přesně, psychopati, to se ani jinak nazvat nedá, proč lidi pořád věří téhle mocenské klice? lidi nadávají na Babiše, ale pak stejně udělají to co jim nařídí, historie se opakuje, kam až to jako lidstvo chceme nechat zajít?

už se vůbec nemluví o tom, že je očkování dobrovolné, protože už není, testy se staly nástrojem, jak lidi označit a vyčlenit ze společnosti a donutit je k očkování, ne pro zdraví, ale pro společenské výhody

15.12.2021 23:42:06dát kritice tipSilene

Mně to také hlava nebere, z čeho se stal standard. Marginální choroba jako zástěrka pro krytí obrovského ekonomického průseru, šílení psychopati napříč politickým spektrem a regulačně zbytnělá EU chystající jednu sviňárnu za druhou. A proti komu? V zásadě proti póvlu, co má v sobě drzost být relativně původním obyvatelstvem. No, neraduji se.  

15.12.2021 17:11:58dát kritice tipAru

dobře napsáno, ukazuje to na naprostou nesmyslnost, zvůli a zlo čím testy jsou, kde je vyšetření lékaře, který jako odborník v oboru by řekl, jestli je člověk nemocný? testy jsou absolutní zlo, vyrábějí tady naprosto imaginární nemocné a pokud už člověku něco vážně je, ale ještě to zvládá sám, tak je poslán domů na dva týdny, aby se mu mohlo ještě případně přitížit a pak ať si nikdo nestěžuje, že jsou přeplněná oddělení v nemocnicích a lidi na respirátorech, ano jsou, protože ti lidé byli posláni domů, aniž by viděli jenom jednou doktora, přesto že byli označeni testem za pozitivní a tedy nemocné, neexistují žadní bezpříznakoví, jsem proto aby se vrátila zpátky medicína a lidem se řeklo, jestli jsou zdraví, nebo nemocní, nic mezitím není, žádný napůl zdravý nemocný.

já nechápu, že tohle lidi nevidí a dál se vesele testují a tím podporují naprostou zvůli si se sebou, nebo svými dětmi nechat dělat cokoli co si ve vládě vymyslí.

mimochodem na covid prý už umřelo 5 milionů ze 100 milionů lidí za dobu dvou let, kteří umřeli na něco jiného, než covid a kvůli tomu se tu zavírají lidé a oddělují, protože na všechna úmrtí připadá 5% úmrtí na covid a to si myslím, že ta čísla jsou nadhodnocena a není z nich patrno, kdy byla hlavní příčinou smrt zabitím virem covidu, kdy to byla vedlejší příčina, kdy hlavní byla např. rakovina a virus ho lidově řečeno dorazil a kdy byl virus pouze zjištěn, ale neměl žádný vliv, tahle data by mě zajímala. čím déle budeme žít v téhle covidové době tím procento mrtvých na covid bude menší, protože lidé umírajících na jinou příčinu je násobně víc, po 3 letech to bude 150 milionů, po 4 letech 200 milionů

15.12.2021 16:32:451 tipů dát kritice tipSilene

https://blog.echo24.cz/a/Supbc/obycejne-pondeli-obycejne-matky-v-neobycejne-dobe

(Zase nějaký ten kousek cizího literárního úsilí k tématu.)

Próza na pokračování. 

10.12.2021 01:56:37dát kritice tipSilene

https://rumble.com/vq7v09-sraz-lka-ped-lkaskou-komorou.html

PLK jako paralelní lékařská komora, nikoli Pražský lingvistický kroužek, i když ukecané je to podobně. 

Kousek za úvodem MUDr. Anna Urbanová (6:45, pediatr), dále vstup Soni Pekové (téma viz další odkaz); cca 58:00 MUDr. Karen Pumrová (pediatr) a 1:17:00..., následuje vstup farmaceutky Pynelopi Cimprichové. 

https://phmpt.org/wp-content/uploads/2021/11/5.3.6-postmarketing-experience.pdf

10.12.2021 01:26:43dát kritice tipAru

:D

Schillerová recitující v plavkách, doufám že nechce jít sem na Písmák, že ne???? :D:D

jo, myslíš, ten obrázek, viď? :D ano je tam lehká upráva říkající co je Babiš zač :))

vím vím, ve většině masmédií a youtubu probíhá cenzurování ve velkém, zvlášť pokud se to týká čehokoli kolem covidu, funguje tady v tomhle ohledu disent, kterému se říká, že jsou to konspirátoři, je to podobný jako za komunistů

09.12.2021 23:24:29dát kritice tipSilene

https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kacer/110394/schillerova-chce-zneprijemnit-zivot-ockovanym-bude-jim-posilat-sve-basne-a-nezne-fotky-v-plavkach.html

Asi také opět začnu publikovat a doplním to nějakou svou portrétní fotografií. Už dlouho jsem se tak nezasmála. (V názvu je o, v textu neo.) 

Ke tvému odkazu: Jen ten graf prezentovaný v záhlaví při konci videa prošel jaksi postprodukční úpravou, zdá se mi. 

Tohle už k smíchu není. Youtube algoritmus? 

https://blog.echo24.cz/a/Spy9Q/ani-politici-eu-parlamentu-uz-nesmi-mluvit--cenzura-na-steroidech-iii

02.12.2021 13:51:51dát kritice tipAru

naše vláda ví co dělá a hlavně co říká (video v odkazu) :D:D

30.11.2021 15:52:23dát kritice tipAru

kdo umí anglicky: Skutečné, ne Vzácné nežádoucí příhody 11/2/2021, čas ukáže že tyto experimentální vakcíny byly jeden velký podvod, ale to už bude pro mnohé pozdě, až si necháte dát 4., 5. a další dávky, protože s každou další dávkou budou na tom lidé hůř. jenom naivní lidé si mohou myslet, že experimentální vakcína, a nošení masek je tu pro vaše zdraví. je to psychologický experiment. myslíte si že farmaceutické koncerny to dělají pro vaše zdravi a proto se zřekli veškeré odpovědnosti za jakékoli nežádoucí účinky, které tato vakcína napáchá a to si buďte jisti že napáchá. o dlouhodobých účincích není známo vůbec nic a přesto mají být děti od 5. do 11. let se začít registrovat k očkováni už od 13.12., následky po takovém dosud neschváleném očkování si ponesou po celý život. apeluji na to si zjistit z různých zdrojů, nejen mediálně-vládních co si necháte vy, nebo svým dětem píchnout do těla. obviňovat se za nějaký čas nebude mít totiž už žádný význam.

informace k dispozici jsou, nevědomost a slepá víra ještě nikoho nezachránila

30.11.2021 13:18:10dát kritice tipAru

lawenderr, moc to komplikuješ, kdo se v tom má vyznat? :))

čas má jedno obrovský kouzlo, neustále se posouvá dopředu, minimálně teď a tady, na některý věci je potřeba čas a některý odstup :)

30.11.2021 13:04:51dát kritice tiplawenderr

Odvážné není nebát se :) odvážné je bát se a vědět a proto udělat to, co bys měl ... ať už máš pravdu nebo ne. Nejsem ta, co posoudí, jen chci být odvážná.

Jestli se nebojíš vybočit z řady a vybočíš, nejsi odvážný, jen přirozený.

Jestli se nebojíš nevybočit z řady a nevybočíš ... 

:)) to je docela odvaha

Odvaha je ...  jen takyslovo:) je odvážná, až když nad ní jazyk ztratí moc

Ty jo - doufám, že to není hlubší kritika čehokoli :D jen slova slova slova - neodvážná

 

30.11.2021 09:02:52dát kritice tipAru

náboženství a církev naprosto odděluju od víry. k víře nepotřebuješ náboženské systémy. to církve ale potřebují ke své existenci lidi s jejich vírou, proto bude každá náboženská komunita o sobě tvrdit, že ona je jediná pravá a s ní dojdeš do ráje/nebe (domysli si cokoli).

30.11.2021 08:27:41dát kritice tipSilene

Moc se do toho náboženským směrům nepletu. Jedinci může být upřímná víra oporou duše, lidstvu jako společenství funkčním nástrojem k uspořádání moci. Klidně připustím i pouhou práci přírody a jejího, řekněme plýtvavého principu. Evoluci, přírodní výběr, sobecký gen a tak.  

Děkuji za směnu slov, Aru, vážím si. 

30.11.2021 08:09:26dát kritice tipAru

ale je Silene a nemyslím toho Blízkovýchodního bůžka Jahveho z Kanaánu, jeden život nedává moc smysl

30.11.2021 08:02:56dát kritice tipSilene

Pozoruhodný závěr, Uličný.

Ani b/Bůh není pro každého.

29.11.2021 20:35:34dát kritice tipAru

v pořádku, sice tu v historii byly vlády a není to tak dávno, kdy se politici ukázali, že je lidé nezajímají.

bůh je tu pro každého, souhlas

29.11.2021 20:15:05dát kritice tipUličný

aru: nejsem lékař, neumím ty informace správně vyhodnotit, musím věřit.

Věřit v člověka, že to se mnou myslí dobře. Pokud mne člověk zradí, tak mi pořád ještě zbývá víra v Boha.

29.11.2021 20:11:28dát kritice tipUličný

Ano mezi Zahradníčkovou křesťanskou pokorou a Sileninou neomezenou pýchou je prostřena noc.

29.11.2021 19:44:57dát kritice tipSilene

Růžemi navštívený (dokument o Janu Skácelovi 1995) 

Na brněnském nebi

Zapomenutý hrdina oftalmologie (prof. MUDr. Jan Vanýsek) 

Tak jest, Aru. A nedostatek zájmu o kulturu a dějiny mi vyčítat? Se snad nas... urazím. 

29.11.2021 19:30:15dát kritice tipAru

zdraví máme jen to svoje, hazardovat s dosud stále neschválenou a experimántální látkou a mít ke všemu po ruce informace je na pováženou, doporučuju si tu deklaraci přečíst.

29.11.2021 19:26:201 tipů dát kritice tipSilene

Mezi nás prostřena je noc 

Širší souvislosti, Uličný. 

29.11.2021 18:55:31dát kritice tipUličný

Co vy jste to za BÁSNÍCI ?

Pro samá mudrlata nemáte čas už ani dýchat, natož psát básně.

Proč bych mudroval, zda se očkovat či ne? Já ještě chápu básníky, kteří se pro svou roztržitost a pohlcenost veršem, nestihli registrovat k očkování. Pokud však ovládá člověk zakladní počty, tak si prostě spočítá, že riziko očkování je oproti ostatním rizikům minimální. Já nevím zda očkování funguje, modlím se aby ano. Ale tahle sázka moc nestojí. 

Tak díky za připomenutí, že mi už před týdnem přišla výzva k registraci na třetí dávku. Pro samou roztržitost jsem na to zapomněl, stejně jako na placení složenek. Jdu to zaplatit a pak se zkusím zaregistrovat na tu třetí dávku. Držte mi  palce, ať to zvládnu.

29.11.2021 18:16:461 tipů dát kritice tipSilene

Jako sepsaný text:

http://deklaracelekaru.cz/deklaracelekaru.pdf

http://deklaracelekaru.cz/

 

24.11.2021 09:50:04dát kritice tipSilene

Historie této petice taktéž stojí za pozornost.

https://e-petice.cz/petitions/do-skoly-jedine-bez-podminek-bez-rousek-testovani-a-ockovani-proti-covidu.html

V útrobách historie této aktivity se také skrývá další, co vysvětluje mnohé.

 

24.11.2021 09:34:29dát kritice tipSilene

https://stavbeznouze.cz/

VYNIKAJÍCÍ PRÁCE STATEČNÉ PRÁVNIČKY VENDULY ZÁHUMENSKÉ.

Míře její nasranosti a mnohdy ironické či sarkastické dikci se vůbec nedivím a neodsuzuju ji.

-----------------

https://www.svedomi-naroda.cz/vedci/

24.11.2021 09:27:271 tipů dát kritice tipSilene

PĚT VĚT PRO FUSKU (I DALŠÍ ZÁJEMCE):

O tom, že nám selhala/vá demokracie nebo proces usilování o ni. 

O covidové šikaně, cenzuře a dehonestaci oponentních názorů. (Včetně záznamu v čase.)

O PLOŠNÉM vnucování experimentální vakcíny dospělým i dětem. (Bez ponechání kontrolní skupiny.)

O riziku roztočené inflační spirály.

O tom, co za tím vším asi stojí.

(edit. oprava řádkování, smazaný příspěvek obsahově totožný)

24.11.2021 09:25:15dát kritice tipSilene

RNDr. Karel Drbal, PhD. (vizitka)

Poznámka k vystupování slovenské prezidentky = hořká ironie.

 

 

24.11.2021 03:14:50dát kritice tipSilene

Co fascinuje nejen mě:

Podle zpráv je Slovensko i my na pokraji kolapsu. Přesto stačila slovenská prezidentka v kratičkém intervalu navštívit Spojené království, zuboženou Českou republiku i jejího těžce zkoušeného prezidenta, k němuž se pochoduje bez roušek naprosto standardně, jak se jeví. V SR samozřejmě navšívila taktéž uspořádaný pohřeb zpěváka Miroslava Žbirky. Občas se usmívala na fotofrafiích bez roušek, občas plakala s rouškou, občas bez.  

24.11.2021 03:04:32dát kritice tipSilene

Pět vět pro fusku:

O tom, že nám selhala/vá demokracie nebo proces usilování o ni. 

O covidové šikaně, cenzuře a dehonestaci oponentních názorů. (Včetně záznamu v čase.)

O vnucování experimentální vakcíny dospělým i dětem.

O riziku roztočené inflační spirály.O tom, co za tím vším asi stojí.

(edit. oprava řádkování, smazaný příspěvek obsahově totožný)

24.11.2021 02:51:52dát kritice tipSilene

https://www.chalankova.cz/wp-content/uploads/2021/08/Kulaty_stul_25_8_2021_Zah%C3%A1%C5%88-POZV%C3%81NKA.pdf

Aru, tu je pdf té srpnové pozvánky ke kulatému stolu, program se tehdy poněkud proměňoval. Z neuvedených byl přítomen např. i RNDr. Karel Drbal, PhD.   

23.11.2021 22:56:54dát kritice tipAru

fusko, došli jsme k tomu, že i když se lidé s různými názory neshodnou, přesto se nemusí nutně nenávidět

23.11.2021 22:43:02dát kritice tipAru

Kamamuro, ať je to jak chce, rozhodně neuškodí si zachovat klidnou mysl ;))

také vše co jsem chtěl říct, už jsem řekl nejméně třikrát, tudíž se nebudu již vyjadřovat, ostatně jak jsem seznal, veškeré diskutování je toliko dobré jenom k diskutování a kdo nechtěl slyšet stejně neslyšel :D

23.11.2021 21:45:37dát kritice tipEvženie Brambůrková

Mně, Kamamuro, nic nebrání říkat, co si myslím a také to dělám. Už hodně let. Z práce mne vyhodit nikdo nemůže, jsem svou paní. Pro házení cihel také není důvod. Jsem v kolektivu oblíbená. Dokonce jsou i lidé, kteří se na můj názor zeptají.

Pro mnohé tomu stále tak není, mají raději svůj klid a teplé místo.

Zřejmě máš nějaký problém ty.

Zeptám se tě tedy já, co ty děláš?

23.11.2021 21:31:04dát kritice tipF.M.R.C.

Zlaté roky, kdy jsme o tomhle novodobém "antitrendu" ještě nevěděli...respirátor jsem viděl v televizi,roušku v nemocnici,očkování jsem dostal tak akorát proti tetanu a mohl jsem jít kamkoli,pokud jsem zaplatil nebo dodržoval místní pravidla,která maximálně spočívala v cedulce se zákazem kouření!Požehnaná doba,kdy pozitivní neznamenalo být špatný.(Psáno s nadsázkou)

23.11.2021 21:25:51dát kritice tipSilene

Kamamuro, ani pro mě není tvá forma komunikace optimálně efektivní. Víc svého času ti již věnovat nemohu. Ano, zasypal jsi to tu, v tomto bodě se shodujeme. 

Jane Dvorský, Evženie, díky za vyjádření. 

23.11.2021 20:57:31dát kritice tipfuska

Kamamura: Ze tvé perspektivy? Rozum je moc složitej koncept. Dle mého - by každej měl myslet lokálně, ne globálně. A umět si odepřít. A koukat se na svý přímý okolí.

A pak, ať to klidně bouchne. A nebo ne, když nám na tom tak záleží. A když to bouchne, tak se veškerý (dosud vedený) spory - budou dávat do kelímku k výrobě penicilinu z tý velký lékařský bichle na starně 24 (v přeživší komunitě někde ve střední Evropě - nebo kde), na nějakou dobu - než to zas rozjedeme ve velkym. Třeba se ale něco zahojí. Můžem po sobě začít házet šutráky. Ne jen slova.

23.11.2021 20:45:57dát kritice tipKamamura

Aru, tobě se omlouvám, že jsem si neuvědomil, že jsi očkovaný - už jsi mi to říkal. Tím spíš se tvým postojům divím - kde se v tobě bere ten prevalentní pocit, že jsi utlačovaný, notabene nějakým spiknutím? Když se navíc jako adept taoismu můžeš proměnit v pěnkavu nebo obláček pampeliškového chmýří, nebo v cokoliv, v čem tě tví (domnělí nebo skuteční) nepřátelé nepoznají? Nebo si můžeš zavolat na pomoc Lindu, Ťapšlapa nebo Vrtišku, a společně něco vykoumáte. 

Neber to tak, že se posmívám - já sám znám depresi, úzkost, samotu, beznaděj, strach, a všechny tyhle kumpány velmi dobře, však to mám ve zdravotní kartě, a bral jsem na to svého času pilule. Ale tma pominula, a Thanatos roztáhl křídla a odletěl, a dnes je čas žít - a to znamená bít se po boku těch, co taky chtějí "žít a nechat žít", nebo ne?

23.11.2021 20:41:05dát kritice tipKamamura

fuska - V krizi rozum mlčí, i když je to naškodu. Křičíme na se be přes propast zjitřených emocí, ale já doufám, že se mi jí postupně podaří zasypat.

23.11.2021 20:39:10dát kritice tipKamamura

Silene - generál Andor "Andy" Šándor mi byl do dneška neznámou osobou, díval jsem se na bio, podle české wiki je namočený v nějaké aféře s DPP, kde je "konzultantem", a dopravní podnik odmítá prozradit, za co že bere dlouhé státní peníze - to mi připadá "chucpe", ale okay, třeba je to pomluva. Četl jsem jeho analýzu toho, proč NATO prohrálo v Afghánistánu, a s tím se dá souhlasit, ale není to nic světoborného, jsou to obecně názory kritiků celého Afghánského vojenského angažmá. Poslouchal jsem pět minut jeho proslovu - mluví rozvláčně a špatně (což mě u generála zaráží), zdůrazňuje dokola své letité zkušenosti s generálem Šedivým (od toho jsem už něco četl, dělal na mě dojem střízlivého profesionála), neustále přirovnává situaci s Covidem k válce, což lze u vojáka pochopit, ale může to být zavádějící, a pořád se opírá do Babišovy vlády, což samozřejmě není sám. Ani mě se nelíbilo, že Babiš díky inherentnímu populismu odborníkům naslouchal a nenaslouchal podle toho, jak to vyhovovalo jeho populistickému stylu. To mě utvrdilo v názoru, že pro doby krize není demokracie vhodným systémem, a že rozhodovací pravomoci v takové situaci patří do rukou odborníků (v této situaci virologům a imunologům, nikoliv ale kardiologům a neuroložkám), jen je třeba zajistit, aby po skončení krize předali moc zase do rukou osob kompetentních pro vládnutí v dobách klidu a míru. 

Jestli máš něco konkrétního, co pan Šándor říkal, tak to prosím ocituj - platí to obecně na tebe i Arua, ať se nemusím probírat hromadou materiálu. Já třeba, všimni si, se snažím citovat přesně, googluji sám, a přesný citát opatřuji linkem na relevantní zdroj, protože respektuji čas ostatních diskutérů stejně jako ten svůj. Děkuji předem za zvážení. 

23.11.2021 20:35:55dát kritice tipfuska

To je hrozně dlouhá šňůra, dáte mi někdo shrnutí k čemu jste došli v pěti větách?

K básni. Odvážný je nebát se.

23.11.2021 20:29:55dát kritice tipKamamura

Aru - povinné očkování už máme, proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B, proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím a u rizikových dětí proti tuberkulóze. (citace z oficiálních zdrojů)

Hádám, že ti Aru nevadí, že ti v autobuse tuberák nenachrchlá pár bacilů do obličeje, nebo těm, co mají děti a vnoučata taky nevadí, že se nemusejí dívat, jak jejich dítě nebo vnučka ochrne a ne nadosmrti mrzákem? V USA to bylo v polovině minulého století celkem drama - pro ty, co v angličtině tápou, ale chtějí se přesto podívat na dobové záběry - obrna se řekne "polio". 

23.11.2021 20:25:35dát kritice tipKamamura

Jan Dvoský - to jsi řekl tak obratně, že z odpovědi ani nepoznám, jestli povinné očkování schvaluješ, nebo odmítáš. Nejsi ty náhodou politik? ;-)

23.11.2021 20:23:18dát kritice tipKamamura

A co ti brání, Evženie, říci nahlas tvůj názor? Vyhazují tě ze zaměstnání? Házejí po tobě cihly? Chtějí tě ukřižovat? Pověz, jsem na odpověď zvědavý. 

23.11.2021 20:19:552 tipů dát kritice tipEvženie Brambůrková

To, co dříve byla odvaha, měla by dnes být samozřejmost. Říci nahlas svůj     názor. Ale pořád to tak není a pravda není samozřejmost.

23.11.2021 19:14:42dát kritice tipAru

tak už se chystá povinné očkování, zatím jen pro vybrané skupiny, ale do budoucna to bude určitě povinné pro všechny, nastane tak zajímavý paradox, kdy zákon bude říkat, že do očkování nelze nikoho nutit, ale pandemické nařízení bude nařizovat, že očkování je povinné, geniální :D

23.11.2021 18:57:45dát kritice tipSilene

https://www.uzis.cz/res/file/registry/lpz/lpz-metodika-covid-19.pdf

Pokyny pro certifikaci a kódování mortality v souvislosti s onemocněním COVID-19 

23.11.2021 16:25:22dát kritice tipJan Dvorský

odvaha je říct debilovi, ať si netahá triko na malý děti, na holky a tak.. toto je, myslím, spíš o poslušnosti, i té slepé. Jednoduše se nechat vést a na obhajobu napsat neskutečně dlouhé texty ( na profláklých serverech, ne tady.. ) --  tak to vidím 

23.11.2021 16:17:48dát kritice tipSilene

Kamamuro, výše jsem již vysvětlovala, proč jsem čas neuvedla přesně. Jsi PC zdatný, sám si umíš absolutním fofrem dohledat na stránkách senátu program toho jednání, ne? Omlouvám se ti za ztracenou minutu, řečníkem je pak Andor Šándor. Počítám, že tvůj komp bude mít lepší výkon než můj, to jestli se mi časový odečet třeba sekl. Snažila jsem se, když jsem jej hledala, ale omyl tam být může.   

Proč dětská neuroložka? Relevantní jsou např. její znalosti ohledně následků vakcín z hlediska neurologického systému, případně . 

Relevantní to pro mne je, hovořím i o širších souvislostech. Prosím tě, jakýchkoli vakcín, ano? O důvodech, proč někdy může mít člověk k vakcinaci individuální výhrady. 

23.11.2021 16:06:10dát kritice tipKamamura

Které video si mám zase pustit. Bez ohledu na nepuštěné video si nemyslím, že bych té dámě nějak křivdil, protože není ani imunoložka, ani viroložka, a je tedy v kontextu covidové pandemie (stejně jako kardiolog Pirx, ředitel Bulovky, herec Nárožný, všichni instalatéři, slévači, potápěči, chirurgové, potápěči, ty, já, Aru, a další) v kategorii laická veřejnost. Pro laickou veřejnost, včetně paní poslankyně platí to, co jsem psal výše. 

Na video se podívám, když mi řekneš na jaké, ale pochybuji, že na tomto faktu něco změní. 

23.11.2021 16:02:59dát kritice tipKamamura

Silene - okay, 1:53:00 jsem si poslechl, nějaký pán tam spekuluje o motivaci toho, proč soudy nevymáhají přestupky proti covidovým nařízením příliš přísně - podle mě spekuluje chybně, buď záměrně nebo omylem, protože dochází k závěru, že soudy si jsou vědomy neoprávněnosti těchto zákonných požadavků, podle mého názoru tak soudy činí s ohledem na obecné blaho ve snaze nejitřit dál již tak značné společenské napětí (chudí lidé totiž, jako ostatně vždy v kapitalismu, nesou tato opatření bolestivěji, než bohatí, což je jádro zmíněného společenského napětí, to ale platí v širším kontextu než jen co se týký této pandemie). 

Řečník si v závěru správně všímá, že se na něj někdo přísně dívá, čemuž se nedivím, já bych šel ještě dále a nesouhlasně mručel, nebo tloukl lžící o stůl. 

Následuje upozornění, že se účastníci nemají těšit na svačinu, které nepovažuji za relevantní k této diskuzi. 

23.11.2021 15:46:21dát kritice tipSilene

Ad politické video s MUDr. Alenou Dernerovou. Kamamuro, jestli sis ho nepustil, není tvá reakce příliš fér. Na to, že sis nic nepustil, jsi toho opravdu hodně o mě usoudil, děkuji ti za ukázku brilantní pečlivé práce. 

Vložila jsem jej, že se mi zdálo sdělnější pro seniorní populaci. Zmínky Aleny Dernerové o šikaně ve školách ohledně nepovinného dětského očkování také pokládáš za nekompetentní?

23.11.2021 15:36:04dát kritice tipSilene

Aru, já jsem těch sedm hodin viděla, procházela některá rozhodnutí NSS atp. Kdo by v nich rád hledal výrokovou logiku, která se nezachvěje, ať se prosím nenamáhá. 

Kamamuro, můj čas videa máš uveden v komentářích. 1:53:00. Jen takový humor o zabezpečení našeho státu. 

23.11.2021 14:33:34dát kritice tipAru

psal jsem, že půjdu pro 3 dávku... myslel jsem, že z toho a předchozích komentářů je jasné, že já dávky už mám, ani ty nečteš moc pozorně :D

no jasně, v podstatě mi to může být jedno :D (bydlet úplně sám, asi bych se zabil dávno, není to tak dlouho co jsem v životě žádný smysl neviděl) ale přece jenom zažíváš bolesti na hrudi, křeče v ruce případně, nebo se ti špatně dýchá, to není přímo smrt, smrtí myslím samotný akt odchodu, víš? pro sebemučení/týrání, nebo v měsících odcházení si také zrovna nelibuju :))

s lidmi neumím navázat kontakt, to je pravda, rozhodně ale kontakt s lidmi není jen o zabíjení se :))

v podstatě jsem to měl odmala, ale naučil jsem se s tím žít natolik, že jak říkám s oblibou: jsem platný a plně funkcní člen společnosti, řádně platící daně z řádného zaměstnání :D:D

23.11.2021 14:16:18dát kritice tipKamamura

Aru - promiň, ale jestli se opravdu nebojíš smrti, tak tak ti může být jedno, jestli tě vakcína zabije, nebo ne... ?!

A jestli je ti to jedno, tak proč děláš kolem očkování takové drama, a proč se nejdeš očkovat z ohleduplnosti vůči nám ostatním, kteří se smrti bojíme?! ;-D

A hlavně - když se nebojíš smrti, proč máš tak zjevnou fóbii z ostatních lidí, kterou jsi ostatně sám a dobrovolně už několikrát verbalizoval? Co ti mohou ostatní lidé udělat horšího, než že tě zabijí, a toho se ale přece nebojíš, ne?

23.11.2021 14:11:57dát kritice tipAru

zzlatý, jestli si myslíš, že jsi zodpovědný za celý národ, mysli si to, ale tvoje činy, neudělá za tebe nikdo jiný, ale jen ty sám, ale jestli si myslíš, že rozhoduješ i za druhé, já ti to rozhodně vymlouvat nebudu

23.11.2021 14:07:34dát kritice tipAru

Kamamuro, po tom úvodu je to hned probráno a končí to -6:10:45, k sedmi hodinám jsem se nedopracoval zatím ani já :))

ne ne, neboj, až tady budu chtít zaklepat bačkorama, tak si dojdu pro třetí a jakoukoli další davku co bude v módě, abych měl jistotu, pak už mi fakt nebude záležet na vedlejších účincích vakcíny :D

23.11.2021 14:04:23dát kritice tipzzlatý

"Sám za sebe" ... tak se chová bezohledný sobec.

23.11.2021 13:59:27dát kritice tipAru

zzlatý, mysli co chceš, já si strachem ze smrti prošel jako dítě, věřit tomu nemusíš, to co lidi prožívají později já mám prostě za sebou, takže se mnou vlastní smrtelnost nemává. jestli tomi nechceš věřit, nevěř, je mi to jedno.

co se týče menšího zla, člověk by měl volit především dobro, pokud má tu možnost, samozřejmě opět si můžeš myslet co chceš, je to tvůj život, tvoje volba, ostatně nakonec je každý zodpovědný jen sám za sebe

23.11.2021 13:54:50dát kritice tipKamamura

zzlatý - nevím, kdo je Biyley, asi redaktor(ka) Bixley? A nevím o diskuzi, kterou založila, já diskutuju tady, protože Aru je můj kamarád a mám ho v oblíbených autorech. S odvahou nebo neodvahou to nemá co dělat. Selský rozum je podle mě na prd, protože selský rozum říká člověku i to, že země je placka, protože z našeho pohledu jako placka vypadá. Současný svět je tak složitý, že selský rozum už nemůže stačit ani samotným sedlákům. 

23.11.2021 13:51:42dát kritice tipKamamura

Aru, co se videa v prologu týče, tak má sedm hodin (!) a je to nějaká standardní senátní diskuze, náhodně jsem to pustil a zaslechl jsem větu: "... takže se tedy shodneme, že soudní moc zcela rezignovala na svou základní funkci, kterou je ochrana práva..." - tento výrok hodnotím jako nepravdivý, jako součást standardní politické exhibice, typický pro nevyzrálou českou politickou scénu (politik ve skutečně civilizované zemi by tohle nikdy neměl prohlásit). Pokud považuješ nějakou část toho videa za relevantní, tak prosím cituj, nebo uveď přesný čas. Sorry, ale sedm hodin nebudu hledat jehlu v kupce sena, notabene sena této kvality. 

BTW čtu diskuzi jednou, a chápu spráně, Aru, že zastáváš tu pozici, že když ti nakonec budou připadat státní represe příliš silné, tak že radši spácháš sebevraždu, než by ses nechal očkovat?! Tos myslel vážně, nebo je to nějaká nadsázka?

23.11.2021 13:47:55dát kritice tipzzlatý

Tato diskuze má název ODVAHA. Asi to svědčí o neodvaze pokračovat v již probíhající diskuzi, kterou tu založila Biyley. Také tu zaznělo huronské prohlášení nebojím se smrti. To tvrdí rádoby hrdinové, když se nic neděje.  Člověk občas musí volit menší zlo, což je prevence rouškami a vakcína. Vzpomněl jsem si na jednu lidovou moudrost a selský rozum bývá nejlepším řešením. "Člověk chytrý se učí z chyb druhých, moudrý z chyb vlastních, jen blbec se nepoučí nikdy". 

23.11.2021 13:25:15dát kritice tipAru

rozhodně, za pár let se ukáže pravda, ať už bude jakákoli

23.11.2021 13:23:24dát kritice tipAru

Kamamuro, o očkování dětí se už mluví, takže je jen otázka času, kdy se přejde k jejich očkování, ostatně v USA už je schválili pro děti od 5. let, a v EU je již ve schvalovacím procesu, je jen otázkou času, kdy to projde k nám

Kamamuro, doporučuji ti to video v prologu, o segregaci tam mluví advokát, já nevím co víc chceš?

přiznavám, že v téhle změti komentů je těžké udržet pozornost :))

a je to vysilující,

ale líbí se mi jak si držíš své ideje, že ústava i lidská prává jsou v této zemi nedotčena.

jak jsem psal, smrti se nebojím, tudíž je mi jedno, kdy to přijde, mučení by bylo mnohem horší, než samotný odchod, na tom nic není.

to souhlasím Alegno "ať každý udělá vše podle svého nelepšího vědomí a svědomí."

23.11.2021 13:04:43dát kritice tipKamamura

Už to, že jinak chytrý a rozumný chlap jako Aru najednou mluví o apartheidu a koncentračních táborech je pro mě dostatečně varovným znamením, že situace je vážná. Evženie Brambůrková tuhle nedávno někam napsala, že "pandemie neprobíhá", což je triviálně nepravdivé tvrzení, a přesto si nemyslím, že by to bylo z nedostatku inteligence. 

V okamžiku pocitu ohrožení přestávají lidé uvažovat racionálně a chovají se pudově. To je dávno vědecky prokázaný fakt, který má nebezpečné důsledky pro celý tzv. vyspělý svět. 

23.11.2021 13:01:48dát kritice tipKamamura

Alegna - ano, v tom spolu vpodstatě souhlasíme, o vládních opatřeních by měli rozhodnout odborníci, tedy virologové a imunologové, ale nepodceňuj ani potřebu tato rozhodnutí správně a transparentně zdůvodnit a komunikovat těm, kteří problematice nerozumějí, jinak se nám stane to, co se teď děje v USA, totiž že signifikantní část populace získá dojem, že je společenská smlouva "bere na hůl", že je jim křivděno, že je všechno o nich bez nich, a zvolí si nějakého šílence, jako byl v USA Donald Trump, nebo jakým je u nás poslanec Volný, Okamura, nebo oportunistu jako Babiš, a doplatíme na to všichni. 

Diskutovat, argumentovat, polemizovat je potřeba do posledního dechu, jinak to také může skončit i občanskou válkou, a to ze scela stupidních příčin.

23.11.2021 12:57:42dát kritice tipKamamura

Aru - znovu - Hospodářské noviny neberu jako "bernou" minci, psal jsem záměrně, že je nemám rád, nedáváš pozor. Ani redaktora Kubitu nemám rád, tentokrát s nám ale souhlasím, protože napadám vždy tvrzení, nikoliv toho, kdo ho pronáší (protože útok "ad hominem" je faul, pozor, na to je třeba nezapomínat!). Pokud ty s tvrzením nesouhlasíš, máš možnost předložit vždy protiargument - o tom každá diskuze je. 

Co se týká zákona, zákon nemůže a nepamatuje na všechno - proto máme také ústavu, deklaraci lidských práv, a podobné další dokumenty, a proto máme v ústavě mechanismy jako výjimečný stav a stanné právo, které umožňují jistě za cenu jistého snížení kvality a detailnosti demokratického rozhodovacího procesu získat schopnost operativně řešit výjimečné krizové situace, jako je právě probíhající pandemie. 

Proto jsou právě srovnání s fašismem, koncentráky nebo apartheidem naprosto mimo - pořád ještě se pohybujeme v intencích demokratické diskuze, pořád lze bez nebespečí nesouhlasit, veřejně prezentovat svůj názor, je možno založit politickou stranu a bojovat politickými prostředky, je možno stávkovat, demonstrovat, atd. V době fašismu, nebo ve státech, kde je praktikován reálný apartheid, nic takového možné není. 

23.11.2021 12:57:02dát kritice tipAlegna

Kamamuro, ano, dohody na řešení se dá dosáhnout diskusí odborníků a dalších kompetentních osob a pokud je někdo přesvědčený, že může něčím přispět, ať usiluje o takový post a udělá proto vše, jinak jsou to jen řeči ....

23.11.2021 12:49:31dát kritice tipKamamura

Aru, nikdo nepopírá, že vakcína má svá rizika, obzvláště u dětí, kde je potřeba nejméně deseti let, než se dají rizika posoudit. Děti ale nikdo zatím k očkování nikdo nenutí, pouze dospělé, a zde opravdu není moc o čem bádat - rizika vznikající z prodělání nemoci vyplývající pro jednotlivce, a hlavně rizika vyplývající pro společnost jako celek vyplývající pro společnost z dalších mutací a opakovaných nákaz ohrožených skupin obyvatel daleko převyšují individuální rizika z alergické reakce na vakcínu samotnou. Pro racionálního dospělého jedince z toho tedy musí nutně vyplynout, že by se měl jít bez prodlení nechat očkovat, pokud tak ještě neučinil. 

BTW mým zdrojem je vedoucí imunologického oddělení UHKT a můj spolužák z gymnázia, který je v tomto kontextu díky své specializaci členem odborné veřejnosti (narozdíl od neuroložky Dernerové, ředitele pražské Bulovky, kardiologa Pirxe a dalších, které vzhledem k jejich politické angažovanosti podezřívám z populistické snahy zneužít odborný problém boje proti pandemii v zájmu své osobní politické kariéry), jejíž radami by se všichni, včetně politiků, měli řídit. 

To je také obecná idea, na které měla stát původně zastupitelská (merito-|demo-)kracie - odborné otázky by měli řešit odborníci. Pokud problému sám nerozumím, měl bych poslouchat toho, kdo mu rozumí (v tomto případě imunology a virology, respektive konsensus vzniklý z jejich diskuze), pokud ho nedokážu poznat (v tomto případě Silene a Aru), měl bych poslouchat toho, kdo to poznat dokáže (v tomto případě mě, nebo kohokoliv jiného, kdo se snaží uvažovat racionálně).

Alegno, řeči samotné jistě nic neřeší, ale jak se různé strany s různými názory, cíly a agendami dohodnou na tom, co je to řešení, a jak jinak dospějeme k ideálu demokratického rozhodovacího procesu, totiž ke konsensu zůčastněných stran?

23.11.2021 12:00:062 tipů dát kritice tipAlegna

omlouvám se, nezvládám číst všechny texty a všechny názory vědců, shrnu tedy jen, co jsem pochopila, očkování je nástroj na ovládání lidí, v některých zemích očkování dobrovolné, v jiných už povinné,  je škodlivé, takže když se nebudeme očkovat, budeme zdravější .... možná je to pravda, politici na celém světě chtějí ovládat své občany pomocí vakcíny a časem se ukáže, že je škodlivější, než nemoc sama - osobně ničemu z toho nevěřím, ale ať každý udělá vše podle svého nelepšího vědomí a svědomí pro uzdravení lidstva, všechny články, studie beru tak, že do toho nevidím, neznám pravdu, ani pozadí jeho názoru, nedám ruku do ohně ani za toho nejinteligentějšího, nejvěrohodnějšího člověka, prada se ukáže až za několik let a i ta bude možná zkreslená .... smysl má jen přijít na řešení a opravdu účinnou pomoc, řeči  nevedou k ničemu

23.11.2021 11:47:18dát kritice tipSilene

https://cnn.iprima.cz/porady/partie/21112021-alena-dernerova-martin-kupka-karla-marikova-jiri-masek

Celý pořad, ale v cca 44. minutě hovoří dětská neuroložka MUDr. Alena Dernerová (senátorka) o vakcíně na příušnice (vakcína, která měla zkrácené řízení). 

Za pozornost stojí rozdílný postoj mužů a žen k časové ose vakcín v tomto pořadu. Lékařka, zdravotní sestra, ano, obě také političky, vím.  

Zjednodušeně: Obě ženy jsou zde obezřetnější.

23.11.2021 11:02:501 tipů dát kritice tipAru

Kamamuro, celou dobu obhajuješ pandemická nařízení, která jsou v rozporu se zákony

23.11.2021 10:26:27dát kritice tipAru

ok, pak nechápu jak lze poměřovat vědeckou studii, kterou jsem předložil s článkem z novin od tebe.

ten článek je schválně psán ironizujícím a zesměšňujícím tónem, proto ho nelze brát za bernou minci, tomu neříkám seriózní novinařina, ale kdy se redaktor podívá na téma ze všech úhlú a názorů - to byl měl být smysl psát články u myslícího redaktora

23.11.2021 10:20:25dát kritice tipKamamura

Btw přeháníš, Aru, přeháníš, a vkládáš mi do úst něco, co jsem neřekl. Nikdy jsem neřekl, že zločiny proti lidskosti jsou v pořádku, naopak, cítím se být humanistou. Proto jsem se nechal očkovat, abych chránil zranitelné skupiny před nákazou, ačkoliv sám jsem nominálně zranitelná skupina (nemocný tlusťoch), ale ukázalo se, že nemoc snáším dobře. Nechci, aby zbytečně umírali zdravotníci, nemocní a staří lidé, a tak jsem se nechal očkovat (a rovněž i moje žena), ačkoliv to vlastně sami striktně vzato nepotřebujeme. Jiné je to u dětí, tam je riziko těžko kvantifikovatelné, ale u dospělých není co řešit. 

23.11.2021 10:17:20dát kritice tipKamamura

V duchu pravidel akademické diskuze vždy posuzuji zásadně pokud možno výrok samotný, nikoliv jeho autora, výpady vedu vždy rovněž proti sdělením, nikoliv proti těm, co je pronášejí (sofisma zvané "ad hominem"), a od poslední četby Tao-Te-Ťing, ke kterému jsi mě ostatně inspiroval ty sám, se snažím přátelům měřit stejně jako nepřátelům, a tedy stejně jako sobě. Aktuálně jsem toho názoru, že to je maximum, o co se mohu snažit. 

23.11.2021 10:10:33dát kritice tipAru

Kamamuro, hlavně nechci aby se tu žlutilo a modřilo v komentářích. Hospodařské noviny bereš jako bernou minci, važně? zrovna tam věštili dva dny před volbami navýšení pandemie, která jistojistě po volbách vypukne.

v tom článku se zapomněli zmínit, že ostatní očkování jsou aspoň schválena.

Kamamuro, pokud chceš věřit, že všechna omezování osobních svobod a zločiny proti lidskosti jsou v pořádku je to tvoje věc, já si to nemyslím

23.11.2021 09:52:42dát kritice tipAru

Goro, fejeton to není zcela určitě : Fejetony: novinový útvar pojednávající vtipnou formou a s nadhledem o libovolné záležitosti...

kde je podle tebe ona vtipná forma, která k fejetonu patří od samého začátku, fejeton je zásadně subjektivní a naprosto nebere téma o kterém pojednává vážně.

Goro, nepsal jsem, že je to v článku, to teď ty překrucuješ moje slova. navzájem jste si tam notovali jak máte pravdu, já ty komentáře četl.

23.11.2021 09:51:07dát kritice tipKamamura

Hmmm... teď jsem si všiml, že Aru vlastně nestojí o hlubší kritiku. Nicméně život chystá svým uživatelům různá drobná veselá nedopatřeníčka, a kdekdo si až pozdě uvědomí, že s vaničkou v obchodě kupuje i dítě. Odříkaného chleba největší krajíc, a kdo seje vítr, sklízí bouři, jak by řekla teta Kateřina. Kdo žije ve skleněném domě, neměl by házet kamením. 

23.11.2021 09:49:00dát kritice tipKamamura

Zdar! Večerní termín platí, ale při pracovní prokrastinaci jsem narazil na článek pana Kubity z Hospodářských novin, který jsem si koupil za 19 Kč, jsa puzen zvědavostí, ačkoliv nemám rád ani HN, ani praktiku "paywallů", ale tentokrát to byla dobře investovaná dvacka. Porušuji tímto sice asi zákon, protože článek bude majetkem HN a/nebo pana Kubity, a cení si ho na tu dvacku, ale vzhledem ke společenské závažnosti tématu a vzhledem k tomu, že se hlásím k heslu "Information wants to be free", a jsem vlastně literárním teroristou, si ho sem dovolím copy-pastnout. Kdyby na vás přišla policie nebo kopyrajtkriegskommando, pošlete je za mnou, já už je, parchanty, srovnám. 

Jan Kubita - A co takhle poslat neočkované do Liberlandu?

"Nabízí se tu takový nápad: máme tu mnoho tisíc lidí, kteří si myslí, že je jasným výrazem svobody odmítnout očkování proti nemoci, která jiné zabíjí a ochromuje zdravotnictví. A teď, vzpomínáte, jak zhruba před sedmi lety vyhlásila skupinka výstředních podivínů z Česka nezávislý stát Liberland, ležící na jednom zapomenutém plácku kdesi na hranicích Srbska a Chorvatska? Nebylo by to pro ty tisíce výše zmíněných ideální místo k životu? Oni by se tam všichni asi nevešli, ale část ano a určitě by se jim tam líbilo, neplatí tam žádné zákony, dokonce se tam nemají ani platit daně. A nám ostatním tady by se moc ulevilo… Bohužel, Liberland je utopický nesmysl o sedmi kilometrech čtverečních, kam se z Česka nikdo nikdy hromadně stěhovat nebude. A už vůbec ne nedobrovolně. To by samozřejmě nebylo hezké ani v případě spoluobčanů, kteří sice svým chováním ohrožují ostatní na zdraví i životě, ale dělají to často jen proto, že jsou prosté mysli, a za to bychom nikoho trestat neměli.

Je také důležité říct, že není neočkovaný jako neočkovaný. Zde je ale řeč pouze o těch, kteří vakcínu proti covidu-19 odmítají jen proto, že si myslí, že je v ní schovaný čip z Bilderbergu nebo že pandemie vůbec neexistuje a samotný covid je něco jako nachlazení. Jako třeba mladá dáma jménem Iveta, která si na svůj Facebook nedávno dala inzerát ve znění: „Ráda bych si přijela vypít kafe k někomu, kdo je pozitivní. Po nakažení odměna. Pište do sz.“ To se skutečně stalo, i když je to ukázka neskutečné idiocie.

 

Faktem je, že v případě covidu-19 jde o čistou loterii. U mladých a zdravých je sice vyšší předpoklad, že vyhrají a nákazu přejdou bez velkých potíží a následků, ale není to žádná jistota ani u nich. Fakta tu ale nehrají roli. Kombinace pandemie a sociálních médií naprosto dokonale odhalila, že tu s námi prostě žije početná skupina lidí, kteří aby se vyhnuli vládním omezením, se raději nechají dobrovolně nakazit pro mnohé smrtelnou nemocí, než by si došli pro tisíckrát bezpečnější vakcínu. Musíme se smířit s tím, že tu jsou a do žádného Liberlandu neodjedou.

Je tu ale řešení. Povinné očkování. Pandemie nyní otevírá velmi důležitou otázku role státu a hlavně míry a síly, kterou užívá ve snaze ochránit své občany třeba před virovou nákazou. A Rakousko nám teď ukazuje v tomto smyslu velkou tvrdost. Ve snaze ochránit celou společnost namířilo prst na její neočkovanou a nechráněnou část a omezila jí svobody. To je ale obrovsky nebezpečné. V principu nežádoucí a diskutabilní bez ohledu na to, jestli kvůli tomu zrovna protestují na Staroměstském náměstí v Praze nějací velmi nesympatičtí lidé. Příliš silné a invazivní role státu se zcela oprávněně bojí i ostatní.

Naproti tomu bychom si mohli vzít příklad z povinnosti se očkovat, která se v Rakousku chystá. Měli bychom ji v Česku zavést také. Ovšem s předchozí maximální snahou přivést k očkování co nejvíc lidí přirozenou cestou a třeba i za pomoci finanční motivace, jak někteří navrhují. A zavést ji navíc jen dočasně. Do doby, než se vědci a lékaři shodnou, že už tu není riziko příliš velkých ztrát a ochromení zdravotnické péče.

Už dnes máme v Česku povinná očkování. Proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b… Je jich dost, a i když i ty část společnosti odmítá, existuje obecná shoda, že nás chrání před sebezničením. Snadno se nakazíme kdečím a žije nás prostě příliš mnoho pohromadě, nic lepšího jsme zatím nevymysleli. Na těch, kteří dnes neumí dobře zvážit rizika nákazy a očkování, je to pořád menší násilí, než kdyby jim měly být omezeny možnosti žít jako ostatní."

23.11.2021 09:45:07dát kritice tipAru

mě fascinuje, že zatímco loni před "vakcínama" se brala v potaz "promořenost", letos se najelo už striktně na vakcinační étos, vzhledem k tomu, že je cca 60% očkovaných, tak bych čekal, že covid bude postihovat hlavně neočkované, což se neděje.

očkovaní, když jsou chránění vakcínou, nejen že musí i tak nosit respirátor, ale ještě se křičí, že neočkovaní ohrožují očkované, pokud by ta vakcína fungovala, pak by neočkovaní ohrožovali jen sami sebe.

rozhodně, ještě než umřel v r. 2020 ten 92. člověk, tak už se tady rozjela mašinérie strachu. dokonce masmédia měla radost, že konečně tady lidi začali umírat.

rozhodně je zajímavé, že pomocí testů se navyšují číšla pozitivních lidí. ostatně to je poprvé v dějinách lidstva, kdy člověk bez příznaků, není zdravý, ale jeho zdraví určuje test, nikoli vyšetření lékaře.

my jsme to taky zažili, byli jsme s tím doma, tatík měl horší průběh, nikoho absolutně nezajímalo co se s ním reálně děje, všechno jsme vyřídili telefonicky, to je normálně převrat v medicíně, léčit se izolací doma, hlavně jim šlo o to, abychom se internovali doma a nikoho nepotkali, za dva týdny, kdy jsme nepřijali vůbec žádná mimořádná/zdravotnická opatření se ta nemoc zázrakem nepřenesla na nás a to jsme byli s taťkou pochopitelně v kontaktu denně. ta nemoc funguje naprosto jinak a je o něčem úplně jiném, než se tvrdí, nám to navíc potvrdili pcr testy, byli jsme negativní po celou dobu, ačkoli tatík byl pozitivní, to je prostě naprosto fascinující, že stačil normální přístup, místo toho abychom rozdělili byt na válečné zóny, chodili v chemických oblecích s maskami a dezinfikovali se co 5 minut, prostě se z toho vyležel, jako při jakékoli jiné nemoci, když je člověk nemocný.

ne ne, toho ministra si nevybavuju

23.11.2021 09:33:231 tipů dát kritice tipSilene

Iren, ta zkratka je právě nebezpečná i tím, že zahrnuje a bagatelizuje např. i oprávněné protesty fundovaných lidí s vysokým IQ, znalostmi a informačním potenciálem. 

K medicínským riskům, jejich potřebnosti, následkům atp. se ještě ráda vrátím. Chápu, že těžko mám jak dát dostatečně jasně a věrohodně najevo, že není mým cílem napadat náročnou práci zdravotních sester, vyvraždit starší spoluobčany či děti nebo hazardovat s životy druhých befelem.  

23.11.2021 09:14:16dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Aru, ty sis mne na rozdíl od jiných ještě nezablokoval, tak jen poznámku - překrucuješ fakta, v  článku bixley není žádné poplácavání se po zádech, formou to je zcela jistě fejeton... k dalšímu se nebudu vyjadřovat, to je věc každého, jak zodpovědně přistupuje k životu.

Silene: možná je výraz "odpírač očkování" primitivní, já jej vzala jako zkratku - ovšem jak nazvat chování těchto lidí? Mně nijak sofistikované/moudré/ohleduplné nepřipadá... 

23.11.2021 09:06:25dát kritice tipSilene

Kamamuro, nenařkla jsem tě, zeptala jsem se, víc za tím z mé strany nehledej. 

23.11.2021 09:03:19dát kritice tipSilene

Za pozornost stojí i termín tunelové vidění.

Aru, ono je zatraceně těžké připustit si už jen trvale nepříznivou demografickou křivku. 

Zkrátím to. Máme velmi nepříznový poměr seniorní, juniorní a produktivní vrstvy obyvatelstva, což není dlouhodobě žádným tajemstvím.

Neefektivní blokování hrstky těch, co mohou pracovat na, ehm, růstu HDP, má prodloužit životy komu? Obávám se, že to je neprodlouží ani jedné ze zmíněných vrstev. 

Stát absolutně nemá kapacity, aby utáhl pomoc nám všem, ale bude citově vydírat přes strachovou clonu? Termíny typu "odpírač očkování" jsou hrubě primitivní. 

Nesouhlasím s popíráním přirozené imunity a veškerými obstrukcemi. 

Vybavíš si ještě sebevraždu Thomase Schäfera, někdejšího hessenského ministra financí? 

23.11.2021 09:03:00dát kritice tipAru

tvoje rodina není očkovaná??? myslel jsem, že to očkování je proti covidu.

 

23.11.2021 08:56:59dát kritice tipKamamura

Silene - napíšu, neboj se, zkusím dneska večer, jo? Chctěl jsem ti napsat už tenkrát, jak jsi mě nařkl z toho, že pohrdám demokracií, nebo co, neboj, nezapomněl jsem, nikdy nezapomínám, a nikdy z diskuzí neutíkám, ale je to teď hektické období.

Minulý týden jsem měli doma už po druhé Covid (proto říkám, dávejte pozor, fakt to teď řádí), čekal jsem, jak to dopadne, než budu psát, dopadlo to dobře, ale musel jsem i máknout v práci, dneska musím hnout s jednou migrací a na tahle vážná témata potřebuju čas na rozmyšlenou - všechno si hledám, všechno googluju, než napíšu něco na vážné téma, snažím se, aby to bylo pokud možno co nejkvalitnější, takže to zabere víc času než každodenní básnička, která mě napadne u snídaně nebo čištění zubů. Je to okay? Dneska večer, když ne večer, tak určitě v noci. Zatím čau!

23.11.2021 02:19:09dát kritice tipAru

tak v tom videu to zaznělo, vláda porušuje nejenom zákony, ale i listinu základních práv a svobod a to už od. r. 2020, ale to je podle mnohých zde naprosto v pohodě, nejvíc mě zamrzelo v TD Proměny odvahy od bixley, jak se tam všichni poplácavají po zádech, že plíživý nástup totality je naprosto ok a že ta největší odvaha je poslouchat tu vládu, která v této zemi zavádí totalitní praktiky, stejně jako psala bixley jedním dechem, že proti praktikám minulé totality bylo ok se postavit, ale proti nynějšímu zavádění totality je to špatně, ta se musí poslouchat, brilantně postavená úvaha, (fejeton to není, neboť typickými vlatnostmi fejetonu je psát o dané věci s nadhledem a vtipnou formou) 

zopakuju to znovu, za pár let, až skončí tato doba šílenství budou nynější politici stát před soudy za nynější porušování zákonů i ústavy a porušování základní listiny práv a svobod, stejně jako po válce byli před soud postaveni vedoucí představitelé bývalého nacistického německa.

souhlasím s tebou Silene, o budoucích (dlouhodobých) vedlejších účincích vakcín se neví zhola nic u vakcíny, kterou prý vyvinuli zazráčně za rok a je určena pro každého, zdravého, nemocného, dokonce i dítě, jemuž je 12. let, nepotřebuje logicky ve státě, kde neplatí zákony ani souhlas rodičů. psát to do TD nebudu, tam jsou naprosto všichni spokojeni s tím, jak se vracíme do komunismu, nebo ještě dál a s tím jak soustavně sama vláda porušuje zákony, je to naprostá neschopnost uvažovat utvrzená slepou vírou v zázračné vlastnosti vakcíny, která narozdíl od předchozích, jež se testovaly deset, dvacet let, tato se testuje rovnou na lidech, jak jsem psal po roce od jejího objevení.

23.11.2021 01:10:191 tipů dát kritice tipSilene

https://www.svedomi-naroda.cz/2021/08/17/rozhovor-s-vedcem-prof-rndr-jaroslavem-turankem-csc-dsc/

Kamamuro, tak prosím oponuj. Vysvětli mi ten nevkus.  

23.11.2021 00:10:51dát kritice tipSilene

errata: 1:53:00 (neboť sekundy přesně neuvádím) 

 

22.11.2021 23:29:502 tipů dát kritice tipSilene

Aru, moc ráda bych toho napovídala kvanta, s efektivitou krátkých sdělení je to žádná sláva a na dlouhá bohužel málokdo vyšetří čas. 

Ještě se s dovolením vrátím do léta, v čase 1:53 je k dispozici velmi zajímavý příspěvek.  

https://www.chalankova.cz/2021/08/25/zaznam-webex-kulaty-stul-sars-cov-2-jako-podnet-k-dalsimu-smerovani-politiky-cr 

22.11.2021 19:45:22dát kritice tipAru

Silene, ono je zajímavé, že čím víc žijeme ve sterilním prostředí a čím víc se používají antibiotika, tím víc se objevují naprosto absurdní alergie, jako na pyl, oříšky, atd., atd.

co vím, tak si malé děti instiktivně berou do pusy všechno, aby se tělo samo stalo odolné proti prostředí v kterém se pohybuje, sterilita prostě nedává smysl, pak se stáváme závislí na antibiotikách a vakcínách všeho druhu, čímž se stává lidsky organismus o to slabší, tím pádem je potřeba navýšit podpůrnou chemii...

22.11.2021 19:40:05dát kritice tipAru

Alegno, to víš, že jsem proti tomu, je to jeden z možných nástrojů jak ovládat lidi, což se děje, to už se vážně zapomnělo na praktiky minulých totalit? nechce se mi tomu věřit, že lidé opravdu věří tomu, že politici a televize pro ně chtějí jenom dobro, už jenom na základě chování politiků

22.11.2021 19:36:03dát kritice tipAru

je to tak jak říkáš Silene, ty hadry se válejí všude a nakonec to končí v oceánech, jako veškerý náš bordel, ale to už není vidět, oni ty ostrovy odpadků jsou daleko, nač si nad tím lámat hlavu.

když už přijmeme fakt, že nějaký "virtuální vir" existuje, tak jeho velikost je v mikrometrech, to jednak, takže těžko ujde sám i metr volného prostoru mezi lidmi, to je nesmysl, potom roušky/respirátory mají mezery v té látce v nanometrech, to je jak otevřít okno dokořán a čekat, že do něj pršet nebude :))

byl jsem v jednom z nákupních centerch, všude měli lidi náhubky na puse, kromě toho když si dávali jídlo, kde seděli bez náhubků až na chodbu, kde kolem nich chodili s náhubkama, nikdo si nevšim té absurdity, že to nedává žádný smysl.

stejně jako za roušek se tvrdilo, že jejich nošením chrání nositel druhé a doslova ze dne na den to přestalo platit, to co vláda a média valila na lidi x měsíců najednou neplatilo, roušky jsou o ničem, ale za to u respirátorů to konečně platí, což minulá zima/jaro absolutně vyvrátila, ty čísla stejně rostla, jednak se s těmi čísly manipuluje, jednak se tu vede psychologická válka strachu, stejně jako dnes, minimálně ve městech se respirátory nosí všude co tak vidím, ale podle masmédií ta čísla stejně rostou, tak jaký účel má tedy nosit masku?

díky ty ;)

22.11.2021 18:06:16dát kritice tipAlegna

promiň, Aru, myslela jsem, že brojíš proti očkování a rouškám ..... nevyhledávám na internetu žádné studie, žádné diskuse, i kdyby na nich bylo něco pravdy, není v mých silách to změnit, maximálně to může ve mně vzbudit obavy, zítra budou zase jiné a za pět let úplně jiné, na to je pro mě škoda plýtvat vzácný čas .....

22.11.2021 17:54:082 tipů dát kritice tipSilene

Zkusím rozvinout paralelu s brannými cvičeními civilní obrany. Každý, kdo je pamětník, může zkusit porovnat, jak na něj či jeho blízké v rámci doby a věku působily tyto povinné školní či podnikové akce. A porovnat tedy naivitu takto zvolené a s vážnou tváří propagované ochrany proti reálným dopadům jaderných výbuchů. 

Za pozornost, i když jde o pouhý střípek do mozaiky, stojí také současná základoškolská praxe. Opravdu je jedna usmolená rouška na den (a bůhví jestli) s nevyzpytatelným okamžikem utržení gumičky a přibližně jedno umyvadlo se studenou vodou na třídu a neustálý nácvik sundat/nandat, tou pravou prevencí a obranou proti viru s prezentovanou nebezpečností? 

Manévry s mísením dětí, předstírání, že sourozenci k sobě nepatří, že děti nechodí do škol ve skupinkách, že se nenavštěvují nebo nedojíždějí stejným autobusem atp. Vážně myslíte, že takto se děti funkčně chrání? Netrápí ony se tak spíš? 

Povalující se použité roušky a respirátory všude, myslíte, že z nich ta nákaza skáče takovým způsobem, že neprojdete živí kolem, nebo že jde spíš o ekologickou zátěž? 

Vážně je nutné předstírat, že je v dlouhodobých silách rodičů, dětí a škol vytvářet maximální hygienizované prostředí? Opravdu děti nepotřebují spíš něco jiného?  

Z mého pohledu to plošné očkování rozhodně není. 

22.11.2021 16:57:10dát kritice tipAru

jak jsem psal, já očkovaný jsem, i jsem psal v komentáři níže jak to se mnou cvičilo, nejdřív se psalo jak je to úžasná zázračná nebeská látka, dneska sami ti vládní tlučhunové říkají, že to nechrání vůbec proti ničemu, ale pouze to zabraňuje těžkému průběhu, než tu informaci opět změní a budou říkat něco jiného.

navíc jsou tu očividná fakta, v oficiálním tisku se psalo na jaře 2020, že na podzim přijde druhá vlna, ta přišla 1. září, nyní ta nemoc byla tak hodná, že zázračně počkala až bude odvoleno 8 - 9. 10., já jsem doma tvrdil, že to spustí po volbách, což se stalo, navíc 2 dny před volbami opět z oficiálního tisku se psalo, že po volbách nemoc udeří a skončí před létem, tak buď já i novináři umíme věštit, nebo jde o manipulaci skrze strach a celé je to podvod.

tipuju si, že před vánoci čísla zázračně klesnou, aby si lidi nakoupili dárky a od ledna to rozjedou nanovo, aby tak v půlce jara ty čísla opět klesala, aby lidi mohli na dovolený.

můžeš si to najít co ta vakcína dělá s krví, kde je jasné, že ta vakcína je svinstvo a že se tu hraje o víc, materiály k tomu existují, stačí se zajímat.

navíc pandemická nařízení odporují současným zákonům a dodržování oněch nařízení je čiště dobrovolné a pokud vím, tak ty vakcíny dosud nebyly plně schváleny, ale jedná se experimentální látku.

to souhlasím, lékaři a sestřičky ještě budou mít co dělat.

já se smrti nebojím, intenzivním strachem ze smrti jsem si prošel již v dětství, nemyslím si, že tu žijeme pouze jeden život, ale pokud by mě měl někdo internovat v nějakém táboře, tak jak jsem psal, to ukončím raději sám, takže mě nevystrašíš, že bych umřel, ostatně umřít mohu dnes, nebo zítra, nikdo neví kdy přijde jeho hodina - přesně opakuješ to říkají média, takhle se šíří strach a takhle se manipuluje s lidmi, aby udělali, to co chceš, hezká ukázka

22.11.2021 15:41:061 tipů dát kritice tipAlegna

odvaha je vnímána každým jinak, co je pro jednoho odvážné, nemusí být odvážné pro druhého ... takže pro mě jsou odvážní ti, co dali spoustu svého času k hledání léků a očkovacích látek proti celosvětově rozšířeném, nebezpečném covidu, jsou pro mě odvážní ti, kteří pracují v nemocnicích a snaží se zachránit životy .... tahle nemoc je tu krátce, nikdo neví, co udělá její prodělání, nebo očkování proti ní v budoucnu, třeba budeš mít pravdu a budeš jeden z mála, kteří přežijí a já ti to přeju, pokud ovšem neonemocníš a nebo nedejbože nenakazíš někoho jiného, nezpůsobíš sobě nebo jinému smrt, to ti opravdu nepřeju .... jestli umíš koukat do budoucna a víš jak lidem pomoc, tak tě úpěnlivě prosím, nenechávej si to pro sebe ... hodně štěstí

22.11.2021 11:04:101 tipů dát kritice tipAru

není to iracionální hysterie, ale sledování vývoje, který postupně přitvrzuje, myslet si, že politikům, nadnárodním chemickým koncernům, nebo nejbohatším lidem planety jde o lidské zdraví považuju za velmi naivní pohled.

čelní představitelé států opakovaně za historii prokázali, že jsou schopni zlikvidovat státy které vedli.

význam slova apartheidu je oddělení a to se děje - i v nacistickém německu nejdříve byli židé označeni a odděleni ze společnosti a až poté transportováni. dnes se znovu opakuje oddělení části obyvatel, kteří nekývnou vládě na každý nesmysl, který si zrovna vymyslí.

já jsem se nechal očkovat, takže vím jaké to je svinstvo, jestli to nevíš, tak oxid grafenu je zdraví škodlivý a poškozuje buňky, můžeš si na to najít studie a přesto ho dávají i do mRNA "vakcín".

ve svém vlastním příkladu s Itálií potvrzuješ, že oddělovaní části lidí ze společnosti je realita a že se politika apartheidu zavádí, že se postupně přitvrzuje a mizí lidská práva a vlastně na zákonech, které jsou soustavně porušovány už tak moc nezáleží.

někteří lidé pak budou zase tvrdit jak jsou překvapeni a jak nic nevěděli, stejně jako němci v poválečném Německu, když jim pouštěli filmy z koncetntračních táborů - historie se opakuje.

ale jak jsem psal, pokud tady dojde k takové formě totality, kdy vyhlédnutí lidé budou internováni v táborech pro jejich a zdraví nás všech, já k tomu jako blbec přihlížet nebudu.

jestli si myslíš, že se to zastaví na třech dávkách vakcín, tak jsi na velkém omylu, ty dávky se budou postupně navyšovat a s tím začnou být postupně také povinné, ale přitom povinost nošení respirátorů neodejde, jsou v tom až příliš velké peníze, než aby tento snadný byznys zmizel.

ta tzv.epidemie, kdy už dnes je uznána smrtnost na méně než 1% se postupně mění na epidemii očkovaných, čím víc dávek lidé dostanou, tím víc budou nemocnější, tím víc budou ve větších počtech v nemocnicích.

studie o škodlivosti vakcín existují, už jsem zde dával odkaz na Švédskou studii, která prošla oponenturou.

to jsi na velkém omylu, není to o tom, že bude lidem den dva blbě, ano, začíná to únavou trvajicí dva az tři dny, zároveň hned na začátku nejdou myšlenky na jazyk, to ale odezní relativně rychle, asi záleží i na věku, mě pak celý měsíc mezi první a druhou dávkou jsem měl takové křeče v ruce do které jsem se nechal píchnout (jaká shoda náhodiček, která vůbec nesouvisí s injekcí), že jsem ji nebyl chvílemi ani schopen ovládat, k tomu se přidalo horší dýchání a tlaky na srdci, to trvalo intenzivně několik týdnů, teď už skoro nekašlu a tlaky na hrudi mám jen občas. já jsem schopen uznat, že jsem udělal chybu, což mi došlo okamžitě.

22.11.2021 09:49:38dát kritice tipKamamura

Ale Aru, říkal jsi, že jsi taoista, a teď se propůjčůješ zcela netaoistické a iracionální hysterii. 

Srovnání s apartheidem je směšné, protože apartheid znamená segregaci na základě barvy kůže, a přesvědčení, že ti, kdo mají tu "špatnou" barvu, jsou lidmi horší kategorie než ti, co mají tu správnou. 

Zatímco to, co se děje teď se apartheidu, fašismu (a jděte do háje s těmi stupidními přirováními, zkuste ubrat na emocích a zapojte zase racionální myšlení) vůbec nepodobá, ani vzdáleně. 

Zatímco černoch nemůže změnit barvu kůže, vy jste se mohli nechat očkovat, a dokonce zadarmo. Pokud "trpíte útlakem", trpíte pouze následkem svého svobodného rozhodnutí nenechat se (zadarmo) očkovat, tak jakýpak fašismus?

Vaše přesvědčení, že očkování škodí / je výrazem totality a další nesmysly vychází z nepochopení toho, co to je svoboda v rámci nějakého společenského uspořádání, jehož vládci nemohou kvůli vrtochům rozmazlených jednotlivců pustit ze zřetele obecný zájem, jakož i z neznalosti toho, jak fungují epidemie, jaká jsou rizika a benefity jednotlivých opatření, a co je třeba udělat, aby se celosvětová pandemie nezměnila v celosvětovou katastrofu. Lidé, jako vy, si totiž neuvědomují, že stačí hrstka podobných kverulantů, a mohou způsobit v důsledku nedozárné následky, stejně jako na dřevěné galeoně stačí jeden truhlík se sekyrou, nebo nebozezem, a celá loď je ke dnu - a nečekejte pochopení nebo empatii, když posádka zjistí, že v podpalubí sekáte do dna díru. 

Marx kdysi napsal (nebo to byl někdo jiný, to je jedno) - "svoboda je poznaná nutnost", a vy jste zjevně ještě nedospěli k poznání nutností současné situace, a tak samozřejmě, logicky, ztrácíte část své svobody. Vyčítejte to ale jen sami sobě, a svému neinformovanému rozhodnutí, nikoliv imaginárnímu "spiknutí", které s největší pravděpodobností vůbec neexistuje. Vládcové tohoto světa mají důležitější věci na starosti, než se proti vám osobně "spikávat" - spikávání je nákladné a neefektivní. 

Je to celé jen takové "malé veselé nedopatření", viď Aru - ovšem s tím, že lidé z ohrožených skupin, kteří COVID od nějakého neočkovaného kverulanta náhodou dostanou, tak pro ty je to zasmání doslova poslední. 

Podívejte se na Itálii - tam nesmí neočkovaný člověk do práce už hezkou řádku dní. Rakousko taky hodlá přitvrdit - no a v Číně se s kverulatny nemazlili nikdy - taky tam byli v boji s pandemií nejúspěšnější. 

Jinými slovy, křivda je jen ve vašich hlavách. Děje se to, co se logicky nakonec dít musí, a může to být (pořád apeluji na každého, aby se vzdělával) mnohem, mnohem, mnohem horší.

Proto přestaňte blbnout a poslechněte ty, kteří věci narozdíl od vás rozumí - imunology, virology a další odborníky, a udělejte bez zbytečných řečí to, co po vás chtějí. Tentokrát ani nemusíte nic obětovat, ani dělat obtížná rozhodnutí - jenom se necháte píchnout do ramene a den, maximálně dva vám bude blbě. Co budete dělat, až bude třeba válka?

22.11.2021 07:15:28dát kritice tipAru

děkuju Andělko

22.11.2021 07:15:081 tipů dát kritice tipAru

i tobě díky annie, pokud by to došlo tak daleko, tak to ukončím osobně, než se nechat internovat

22.11.2021 07:07:32dát kritice tipAru

Kamamuro, politika apartheidu je stále zločinem proti lidskosti, jsem přesvědčen, že současní politici budou jednou stát před soudy za nynější porušování současných zákonů této země

22.11.2021 07:04:031 tipů dát kritice tipAndělka1

***

22.11.2021 07:02:26dát kritice tipAru

to jistě Silene, pro peníze lze asi udělat všechno

22.11.2021 06:38:491 tipů dát kritice tipannnie

Aru a Silene, zcela zbaběle :) se k vám přidávám. A vysvětlovat nic nehodlám, na to nemám čas ani chuť. Na shledanou v internačním táboře, a tobě, Aru, ještě tip a dík a.

22.11.2021 02:00:37dát kritice tipKamamura

Silene - tvůj popis zavání kýčovitou přehnaností. Jaké "dryáčnické zneužití" máš konkrétně na mysli?

22.11.2021 01:20:281 tipů dát kritice tipSilene

Ten popis... možná spíš poslušnost? 

Současná doba je jistotně současně dryáčnickým zneužitím medicinského problému k nekalým účelům. Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor