Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 458 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novoročenka
datum / id04.01.2022 / 527594Vytisknout |
autorBubulína
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno64x
počet tipů3
v oblíbených0x
Novoročenka

A nastal dvacátý druhý rok jednadvacátého století. Z hlediska aritmetiky: dva plus dva rovná se čtyři. Z hlediska geometrie: spojíme-li v ploše čtyři body, může být výsledným tvarem třeba kosočtverec. Lze tedy souhlasit s panem premiérem, že letošní rok bude na píču. Ovšem nelze souhlasit s jeho výrokem, že letošní rok bude nejtěžší v novodobé historii. To opravdu ne. Po roce dvacátém druhém přijde rok dvacátý třetí. Budeme-li v aritmetice pokračovat: dva plus tři rovná se pět. Z hlediska geometrie může být spojnicí pěti bodů pentagram. Možná tedy, že pan premiér za rok zahlásí, že třiadvacátý rok bude peklem. Pokud bychom v tomto duchu pokračovali: rok dvacátý čtvrtý čili dva plus čtyři rovná se šest čili z geometrického hlediska šance na šestiúhelník. Šestiúhelník je propagován zejména hmyzem Apis mellifera. V šestibokých hranolech skladuje výsledný produkt pro přežití, který chutná medvědům, lidem i dalším tvorům. V našich asociacích by tedy měl být rok čtyřiadvacátý docela snesitelný, obzvláště pro chápavé jedince, kteří si stihnou před koncem letošního roku udělat uzlík. Peklem se totiž dá úspěšně projít pouze s uzlíkem. Čínský rok Draka začíná desátého února dva tisíce dvacet čtyři. Drak je v čínské astrologii považován za nejšťasnější znamení. Věřím, že se máme nač těšit. Přeji nám všem hodně zdraví, pevných nervů, štěstí, pohody a inspirace.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

08.01.2022 10:37:59dát kritice tipBubulína

Odpočívat se musí umět. Lenošení je pro spokojený život stejně důležité jako potrava.

08.01.2022 08:45:11dát kritice tipAru

ano, lenošení, jaksi lenoším pořád :))

noooo a já sám jsem taky tygr, ale v ohni :D

08.01.2022 07:59:37dát kritice tipBubulína

Děkuji za zastavení a návod, jak snadněji přežít. Když si tygr zaleze do vody, je jasné, že se chce zchladit a lenošit. Nejlepší tedy bude vzít si z něho příklad.

04.01.2022 13:23:29dát kritice tipF.M.R.C.

Spokojím se s tvrzením,že letošní rok bude...to zní optimisticky a navíc je to pravda...už je...:-)

04.01.2022 08:22:41dát kritice tipAru

však teď bude dobrej rok, přijde tygřík ve vodě, za mě je čínskej horoskop naprosto geniální, jednak se to nepohybuje po měsících, ale po rocích a pak ke znamení je potřeba přiřadit ještě konkrétní živel.

plus Číňani nezačínají nový rok 1. prvního ledna, jako my blázni tady co držíme čistě úřednický konzulský rok s časů volení konzulů v Římě a začínáme na naše podnebí nový rok na začátku zimy (normálně by to byl 1. březen - jih Evropy, nebo 21. březen - sever Evropy), ale v Číně jsou to svátky jara, jelikož kdo to neví, většina Číny leží jaksi na podstatně nižšší rovnoběžce.

každopádně drak je skutečně nejposvátnější zvíře v Číně, jelikož sami Číňané svůj původ odvozovali z draků, Čína je tak vlastně zemí draka a kde co tam má v názvu draka ;)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor