Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 466 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Jablíčka, hruštičky a vyživovací povinnost .
datum / id20.01.2022 / 528069Vytisknout |
autorZeanddrich E.
kategorieBlbůstkyDalší dílo autora
zobrazeno161x
počet tipů9
v oblíbených0x
Prolog

 


 


 


Tak tohle jsem před chvílí našel,..., je to pouze taková zajímavost :)


 


Napsal jsem, před několika lety, sérii (původně ) minutých her o nebeských pravidlech v rámci pozemského partnerství Zlatíčko a Hafáček (ještě před dvaceti lety bych se přitom nebál napsat prostě (třeba) žena a muž ((nabízím dnes raději možnosti širší, ohledně pohlaví účinkujících :) ))  ) ,..., ale pak jsem se lekl, že ve své stručnosti budou pro většinu čtenářů nesrozumitelné,..., a začal jsem zahušťovat výklad..  A tím pádem to dnes, vesměs nedokončené, leží v šuplíku,..., jelikož  nesrozumitelné pro většinu čtenářů, je to možná pořád:),..., ale navíc se to stalo i (téměř) nepoživatelným (a nevím, co to vlastně je (ukázka je zkrácena, takže jablíčka se tam také  již nevyskytují.. :) )


((...)).  , 

Jablíčka, hruštičky a vyživovací povinnost .

 

 

Jablíčka, hruštičky a  vyživovací povinnost (koncept).

 

( ze série  Zlatíčko a hafáček, aneb o prospěšnosti

pozemského partnerství…, původně minutové hry :) )

 

((aneb také možná Jak přemíra slov  zdržet nás   někdy může rychlejšího posunu))

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 

((...)).

Zlatíčko: ..Hm. Já chci také ochutnat tu hruštičku, setřeseš mi nějakou dolů ?.

..Hm, jsou ale moc vysoko - tak já si místo hruštičky dám džus.

 

 

Hafáček: -Ne, raději ti nějaké ty hruštičky snesu dolů. V džusu ti už téměř úplně chybí snad to nejpodstatnější, ta energie, která je drží při životě, a kterou si z  čerstvého ovoce podle plánu bereme i my, zlatíčko.

 

 

Zlatíčko -Já mám ovšem daleko větší chuť na živou hruštičku, než na džus - chtěla jsem spíše džus kvůli tobě, abych tě ušetřila námahy.. .

 

 

Hafáček: ..Vidíš, a právě tento tvůj důvod zajistil by ti u toho již neživého džusu (přinejmenším, snad) stejnou prospěšnost pro tělo i ducha, jako pro jiného v odlišné situaci třeba jen a právě ta živá hruštička.. (byla by k tomu džusu totiž  nebeská odměna pro tebe za ten soucit..) . ALE platilo to JEN DO TÉ CHVÍLE, NEŽ jsi mi o tom, žes to takhle myslela, řekla, taková jsou u toho pravidla ((jelikož potom bys přednostně dostala nehmotnou odměnu (více méně) ode mne za soucit se mnou,…, která by přebila tu odměnu předchozí..)).

 

  A ta vyživovací povinnost vůči Tobě, v tomto případě, přešla na mně.. (jelikož už vím, že jsi chtěla spíše pouze džus kvůli soucitu se mnou, …, a ne proto, že bys si (alespoň) myslela, že je pro tebe lepší (či, prostě, že ho opravdu více chceš); -a jelikož já mám zde hrát tu roli, že ti zajistím to nejlepší dosažitelné..) .

Nepřešla by na mne ovšem v tom případě, pokud bys to nemyslela upřímně -to s tím džusem, ..., nebo i tehdy,  pokud bys to myslela upřímně s tím džusem, ale potom to  řekla s tím úmyslem, abych ti tu hruštičku přeci jen snesl, i když jsi to předtím  vážně  odmítla (kdybys tedy podlehla svodu  blaženosti, a nevydržela v tom svém sebeomezujícím  původním soucitném postoji ).. .

 

 

A je zde, samozřejmě,  ještě možnost, že se já té povinnosti snést ti dolů hruštičku dobrovolně neujmu.. . Ale tím bych uškodil naší rodině, ..., a potažmo i sobě, moje zlato, protože bych nedostál své pozemské roli.. . 

 

Takže -jdu sehnat žebřík,..., a dosti slov (( jelikož potom  i z kladného, nebeského náboje  tohoto mého úkonu by   nezbyl apostrof :) ))

((...)).
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

23.01.2022 16:13:28dát kritice tipblacksabbath

https://www.youtube.com/…lxc :-)))))

21.01.2022 21:58:31dát kritice tipZeanddrich E.

Hanko, no jo, je to někdy težké..

Každý z nás se někam vyvíjí, nevíme (většinou tedy), co nás kdy čeká ((a i proto je dobré využívat v životě hezké chvilky, a ty si v sobě zapouzdřit jako dobíjecí ostrůvky pro pozdější dobu..)),

21.01.2022 21:53:35dát kritice tipZeanddrich E.

Goro, díky:)

 

Jinak všem děkuji za zájem, docela mne zde i překvapil, musím říci :)

21.01.2022 18:17:03dát kritice tip8hanka

pokračovanie po rokoch:

 z Hafáčka, ktorý oberal hruštičky za pomoci  rebríka neskoro večer svietiac si  baterkou a zabávajúc tak susedov viac ako TV program,  stal sa   nepríjemný Rafan oberajúci  o energiu a peniaze a ani vyživovaciu povinnosť voči potomkom neplnil...

21.01.2022 11:59:27dát kritice tipJamardi

Zlatíčko nechce hruštičky, protože nechce honit Hafáčka na strom, protože ho má ráda. Hafáček leze pro hruštičky, protože má Zlatíčko rád. To je pěkné :)

21.01.2022 10:22:48dát kritice tipsupizmus

Vážně mě Tvůj styl baví!

21.01.2022 09:58:45dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Zábavná mini...

oprav si: by nezbyl apostof :) )) - apostRof

21.01.2022 08:55:25dát kritice tipEvženie Brambůrková

Taky jsem měla hruštičky a udělala jsem z nich povidla. Tvoje hra mne moc pobavila.

21.01.2022 08:12:15dát kritice tipannnie

Je krásné dávat hruštičky i smět si je přát...

21.01.2022 07:38:10dát kritice tipZeanddrich E.

(minutová hra by to tedy asi být nemohla (mluvím teď pouze o délce, ne o obsahu,..., ten by asi všeobecně  nudil, to je mi jasné..); -ale slyšel jsem už (na ČRO myslím) i minuté hry, trvající téměř tři minuty.. :) )Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor