Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 466 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Plyšák v tramvaji (z kolekce Odposlechnuto)
datum / id13.02.2022 / 528760Vytisknout |
autorZeanddrich E.
kategorieBlbůstkyDalší dílo autora
zobrazeno189x
počet tipů11
v oblíbených0x
Prolog

 


 


 


Událo se  cca před 7 -8 lety v Praze..

Plyšák v tramvaji (z kolekce Odposlechnuto)

 

 

Plyšák v tramvaji (z kolekce Odposlechnuto)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::V tramvaji č. 17, ve směru do pražských Modřan, stála -část snad i seděla - .skupinka čtyř až  sedmi mladých lidí ( -nejsem si dnes již jist, kdo všechno se mi  tehdy i jevil. že tam nějak patří k sobě),  domlouvajících si účast na dálkovém pochodu Praha - Prčice; součástí stojící částí  skupinky byla i cca 25-30 letá blonďatá Slovenka  pevné, nevysoké, ale hezky tvarované postavy, která sice moc nemluvila, ale zato potvrzovala (české, ..., a převážně asi mužské) úsloví o pokladech, na slovenském venkově se rodících; - zářila do prostoru tak výrazně, že i chromý pejsek u nohou svého pána v odlehlé části vozu zjevně pookřál .. .

Byla již životem notně ošlehaná, ..., zjevně se -přinejmenším fyzicky - nějak moc nešetřila (snad profi sportovkyně?; -byla pouze v kraťasech, a tak bylo vidět, že nohy má plné nejrůznějších modřin, ..., ran a ranek, a snad i jizev (napadlo mne až dodatečně, že by to mohla být veslařka, jelikož na trase této tramvaje je i můstek k ostrovu se sídlem veslařského klubu..).(( ,,,)).

Poté, co skupinka zřejmě projednala nejpodstatnější body, stočila se řeč  k banálnějším záležitostem; a tu jeden z mladíku zaměřil svou pozornost na podivného, relativně velkého křiklavě barevného (-snad zářivě žlutooranžového?) plyšáka, vykukujícího z tašky té již zmíněné slovenské dívky; zbystřili i další lidé ve čtveřici, ..., a zdálo se jen otázkou okamžiku, kdy se podivně vyhlížející stvůrka křiklavé barvy stane předmětem  dalšího  kola veselého, a v nevážném duchu vedeného  hovoru (nevyrozuměl jsem přitom, zda to byl dárek, či zda si tu hračku sama koupila; - podle  děje následujícího bych však tipoval spíše to prvé..).Dívka tomu ale velmi elegantně předešla, ochraňujíc tak od přepírky snad i toho zřejmě zde nepřítomného dárce; - stále se svým širokým, zářícím úsměvem plyšáka vytáhla z kabely, ..., vlepila mu mlasknoucí polibek mezi uši, a pronesla: ..P R E S N E   takého plyšáka som si 

 V Ž D Y   priala!!.I sebevětší škarohlíd v přilehlém okruhu musel se při tom přinejmenším pousmát, ..., a na nebi přibyla do fondu zlatavá porce plusových, hebkých emocí.. .
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

15.02.2022 15:03:31dát kritice tipblacksabbath

a na nebi přibyla do fondu zlatavá porce plusových, hebkých emocí.. .*/*****************

13.02.2022 23:50:07dát kritice tipZeanddrich E.

(odhadl bych to tak, že si ho odněkud odvážela jako čerstvý dárek,..., na putujícího maskota  byl dost veliký,..., a , po pravdě řečeno, opravdu i dosti ošklivý :)  )

13.02.2022 23:46:40dát kritice tipZeanddrich E.

Bixley, myslím právě, že ho viděla prvně :)

Jinak mne zaujala svou naprostou pozitívností, i v maličkostech, ...,  narozdíl od těch dalších lidí tam, kteří ..sršeli i dosti ježatými vtipy  :)

Díky za návštěvu i za komentář :)

13.02.2022 22:42:14dát kritice tipZeanddrich E.

Děkuji všem za návštěvu:)

PS: ..když se na toto podrobněji  rozvzomínám, myslím si, že to byla cesta večer, směrem do centra :).

 

Do Modřic jsem v té době ..občas jezdíval, ne ale na noc,..., a celá ta skupinka lidí se také chovala tak uvolněně, že bylo málo pravděpodobné, že by někam jela podat nějaký výkon (vracela se tedy spíše večer již po nějakém výkonu domů.. :) ).. . 

13.02.2022 12:26:33dát kritice tipbixley
redaktor prózy

Perfektně situaci zvládla. Možná to byl její maskot.  Víc takových usměvavých lidí kolem nás!

13.02.2022 12:18:00dát kritice tipČudla

Milé/*

13.02.2022 10:30:49dát kritice tipJamardi

To je milé. :)

13.02.2022 09:59:59dát kritice tipBenetka

Áďa měl jednoho plyšáka od malička v postýlce a v roce 2017 kdy se odstěhoval tedy ve svých třinácti Skubíka stále měl a vzal si jej s sebou. Byla to taková modrobílá příšerka. Jestli jej má ještě naprosto netuším... Musím se na to zeptat! ;)

13.02.2022 08:41:161 tipů dát kritice tipEvženie Brambůrková

Jak málo stačí, třeba jen úsměv nebo hezké slovo. Pohladit po duši bychom měli umět všichni a bylo by líp.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor