Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 466 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

TD - Smyčky
datum / id26.06.2022 / 532859Vytisknout |
autorsupizmus
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno139x
počet tipů11
v oblíbených0x
Prolog

Ráno prvního dne lidé vycházeli ze svých domů opatřeni deštníky, při setkání se mírně ukláněli a usmívali se. Dobrý den, pane sousede, Vy dnes jen kvetete, milá sousedko, odříkávali, jako by se nedělo nic jiného než jindy, jako by právě nenastal den Velkého deště. Ale vzduch byl neobyčejně čerstvý, tu a tam již bouchla okenice, práskly dveře.

TD - Smyčky

   Ráno prvního dne lidé vycházeli ze svých domů opatřeni deštníky, při setkání se mírně ukláněli a usmívali se. Dobrý den, pane sousede, Vy dnes jen kvetete, milá sousedko, odříkávali, jako by se nedělo nic jiného než jindy, jako by právě nenastal den Velkého deště. Ale vzduch byl neobyčejně čerstvý, tu a tam již bouchla okenice, práskly dveře. Z těch dveří vycházeli lidé ze svých domů opatřeni deštníky, při setkání se mírně ukláněli a usmívali se. Dobrý den, pane sousede, Vy dnes jen kvetete, milá sousedko, odříkávali, jako by se nedělo nic jiného než jindy, jako by právě nenastal den Velkého deště. Ale vzduch byl neobyčejně čerstvý, tu a tam již bouchla okenice, práskly dveře. Z těch dveří vycházeli lidé ze svých domů opatřeni deštníky, při setkání se mírně ukláněli a usmívali se. Dobrý den, pane sousede, Vy dnes jen kvetete, milá sousedko, odříkávali, jako by se nedělo nic jiného než jindy, jako by právě nenastal den Velkého deště. Ale vzduch byl neobyčejně čerstvý, tu a tam již bouchla okenice, práskly dveře a spustil se déšť.

   Pršelo celou noc. Opuštěný chodec bloudil městem. Chodníky se měnily na potoky a voda mu tekla po tvářích i po těle. Na rohu ulic stál prázdný taxík. Kráčel ulicemi a neměl ani myšlenku na to množství samoty, naděje, zklamání a touhy za okny domů, které míjel. Déšť sílil a mraky činily noc ještě temnější. Chodil v kruhu. Chodníky se měnily na potoky a voda mu tekla po tvářích i po těle. Na rohu ulic stál prázdný taxík. Kráčel ulicemi a neměl ani myšlenku na to množství samoty, naděje, zklamání a touhy za okny domů, které míjel. Déšť sílil a mraky činily noc ještě temnější. Chodil v kruhu. Chodníky se měnily na potoky a voda mu tekla po tvářích i po těle. Na rohu ulic stál prázdný taxík. Kráčel ulicemi a neměl ani myšlenku na to množství samoty, naděje, zklamání a touhy za okny domů, které míjel. Déšť sílil a mraky činily noc ještě temnější. Chodil v kruhu. Chodníky se měnily na potoky a voda mu tekla po tvářích i po těle. Na rohu ulic stál prázdný taxík. Kráčel ulicemi a neměl ani myšlenku na to množství samoty, naděje, zklamání a touhy za okny domů, které míjel. Déšť sílil a mraky činili noc ještě temnější. Chodil v kruhu. Pršelo celou noc.

   Ráno druhého dne lidé vycházeli ze svých domů obyčejnější než kdy dřív, při setkání se mírně ukláněli a usmívali se. Dobrý den, pane sousede, Vy dnes jen kvetete, milá sousedko, odříkávali, jako by se nedělo nic jiného než jindy.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

06.07.2022 20:46:08dát kritice tipZeanddrich E.

Skvělé..  :):)

02.07.2022 16:43:00dát kritice tipbixley
redaktor prózy

Supíku, opravdu v kruhu! Zvláštně novátorsky pojaté.

27.06.2022 18:00:052 tipů dát kritice tipblacksabbath

Supíku dostal jsi mě - Supíku dostal jsi mě - dostal jsi mě, Supíku:-)))))))

26.06.2022 22:47:02dát kritice tipK3

Já taky cením formu a neobvyklé uchopení tématu. 

26.06.2022 15:54:512 tipů dát kritice tipKočkodan

Supíku, to fakt není špatný... Supíku, to fakt není špatný... Supíku, to fakt není špatný... Supíku, to fakt není špatný...

26.06.2022 15:27:59dát kritice tipannnie

Překvapivé. Tip a.

26.06.2022 13:20:55dát kritice tipJanina6

To je výborné! Nejdřív mi to opakování připadalo divné, ale jak jsem se do toho točícího se proudu začetla, zjistila jsem, že to opravdu funguje. Že nejen slova, ale samotná ta forma vzbuzuje pocity. U mě tedy zrovna ne moc optimistické... 

26.06.2022 12:28:05dát kritice tipdievča z lesa

 na zamyslenie ... som rada, že sa dožijem ďalšieho rána?

26.06.2022 11:13:34dát kritice tipAlegna

Zajímavý nápad se smyčkami a chozením v kruhuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor