Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 464 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Spontánní barva
datum / id12.07.2022 / 533347Vytisknout |
autorBlonďaté šampaňské
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno201x
počet tipů6
v oblíbených0x
Spontánní barva

Vybrat si správnou barvu nehtů na promoce je něco jako vyprat skvrnu od malin na bílém triku, prostě doufáte, že to nějak půjde. Přemýšlím o svých černých šatech, slámových vlasech, jo, měla bych si je umýt, v tom zrcadle, které má na každém desátém centimetru bodovku, není to hezký pohled do těch upnutých vln, které by raději svou vahou klesaly k nohám, zrovna v horkém letním odpoledni, kdy se ověšená taškami z doučování řítím rychlostí větru do první drogerie, mě čeká navýsost krásné zjištění, co třeba vyřešit obličej? Marná snaha. Takže zpět k nehtům, černé šaty, bože, ty vlasy jsou děs, proč jsem si udělala drdol? To nevím, koho jsem v tom zrcadle doma viděla, protože toho, koho vidím tady, opravdu znám dobře, vstává každé ráno v pět a nejdřív by raději vypil kafe, než si došel na toaletu, zapomněla jsem, že není pět ráno, předpokládám, takže co s těmi nehty? Černé šaty, slámové vlasy, ok, beru první světlý lak, prostě to nějak půjde.

Od oběda, který byl brzký, protože časový harmonogram je neúprosný, již uplynulo dost hodin, vlastně můj bezlepkový flapjack koupený v drogerii spolu s lakem na nehty zastupuje dietní verzi večeře a já, byť bych měla být spokojená s kalorickým deficitem, umírám hlady. Stále ověšená taškami, které jsou plné pracovních listů a učebnic se chystám nastoupit do tramvaje, tam v poklidu a nerušeně dožvýkat svůj drahý zdravý flapjack a doma se pokusit si nalakovat nehty na první pokus. Když žvýkáte v autobuse jídlo, máte pocit, že snad i řidič ví, že zrovna vy na té poslední sedačce jíte, leč je zde jasně napsáno, že je jídlo zakázáno a spolucestující trpí tiše s vámi a doufají, že to poslední sousto spolknete teď, právě teď.

„Slečno, vy, vy jste hezká.“ „Omlouvám se, mám plnou pusu.“ „Jo, zajdeme někam?“ „Vystupuji, nezlobte se.“

Je zvláštní, jak život přihraje ty největší šance na dlouhodobý vztah zrovna v moment, kdy nevíte, zda dříve dožvýkat sousto, nebo si přiznat, že vážně nestíháte a celý večer, na který se tak těšíte, tedy beauty zóna už dávno začala, protože ty modré pronikavé oči z obrazovky hlásí televizní noviny. Nebo si prostě říct, jo, ten čokoládový pán, kterému to stálo za to, vykřičet své pocity zrovna na vás je vlastně fajn, protože to není tak zlé, jak si myslíte. Ten světlý lak bude ideální, určitě.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

10.08.2022 07:59:13dát kritice tipBlonďaté šampaňské

Díky! 

09.08.2022 09:56:13dát kritice tipkvaj

Téma mě neoslovilo a nad zpracováním by to chtělo také se zamyslet.

05.08.2022 11:56:391 tipů dát kritice tipUtgard-Loki

Kdo nemá blonďaté vlasy, ten tohle prostě nepochopí. Já tleskám, ale proto, že jsem plešatý starý blázen - tvořím tedy čestnou statistickou výjimku. 

05.08.2022 11:23:562 tipů dát kritice tipJanina6

Četlo se mi zvláštně, místy bych tomu rozevlátému stylu tleskala, ale někdy jsem měla na konci dlouhého souvětí pocit, že jsem se cestou ztratila. Asi je to tak chaotické schválně, ale… Vypravěčka přemýšlí o vlasech, před nějakým osvětleným zrcadlem, ale vlastně se ověšená taškami kamsi řítí… pak zase nehty, ale vlastně zase ne, protože opět vlasy. No, možná tak některé dívky uvažují, ale číst o tom mě příliš nebaví. Asi tak. Určitě se mrknu na další tvoje texty, protože šikovně vyjadřovat se rozhodně umíš a třeba mi nějaké jiné téma lépe sedne.

30.07.2022 14:35:08dát kritice tipPróza_měsíce

Díky.

15.07.2022 08:50:26dát kritice tipBlonďaté šampaňské

Díky za Vaše kritiky a přivítání! K soutěži, ano, budu velmi ráda :-). 

13.07.2022 16:46:261 tipů dát kritice tipK3

Líbí se mi tvůj spontánní jazyk. Rád bych tvou miniaturu nominoval do soutěže PM, jestli proti tomu nic nemáš, autorko. A zárověň tě vítám mezi námi.

12.07.2022 21:35:431 tipů dát kritice tipBenetka

Eh. Mno... Jsem příznivec spíše krátkých vět. Což tady jaxi neplatí. Ale. Nevadí.

A jinak: Tak určitěéé! :)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor