Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 464 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Dražší, než jakákoliv jiná/ neblahé nese ovoce ((emoce zvaná Fukušima))
datum / id14.07.2022 / 533401Vytisknout |
autorZeanddrich E.
kategorieÚvahyDalší dílo autora
zobrazeno148x
počet tipů8
v oblíbených0x
Dražší, než jakákoliv jiná/ neblahé nese ovoce ((emoce zvaná Fukušima))

 

 

 

Dražší, než  jakákoliv  jiná/ neblahé
nese  ovoce ((emoce  zvaná  Fukušima))

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Jak se to s německou „nevůlí“ k jádru

vlastně má? Vyvstala (r. 2011) tam/ emoce

mocná  /z případu zvaného  *Fukušima,…, a

 

Německo se od té doby v

tom (myslím v/ názoru

na atom) chová jak děcko

 

Jádro ale -více ekologické, oproti uhlí třeba, roste v

ceně Copak veřejnosti německé /strnulé mínění/ nelogické

umíněné /ani tváří tvář **klimatické změně/ už se nezmění?

 

((...)).

**inu -a dnes už vlastně i/ tváří v tvář válce, zuřící

v neveliké dálce, a/ nedostatku plynu..

 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

*Havárie jaderné elektrárny Fukušima, 11.03.2011, Japonsko

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

15.07.2022 22:10:35dát kritice tipZeanddrich E.

(( ...)).

Děkuji všem za podnětné komentáře i za tipy, td., ,..., a přeji hezký den.. .

15.07.2022 15:02:55dát kritice tipDanny

Utgard-Loki: já bych řekl, že budoucnost je jaderná fúze, jako to dělá Slunce: čistá energie z vodíku.

14.07.2022 20:58:151 tipů dát kritice tipEvženie Brambůrková

Než něco vymyslíme, měli bychom více přemýšlet.

14.07.2022 17:23:16dát kritice tipBenetka

Souhlas s Andreina.

14.07.2022 15:19:30dát kritice tipAru

ve Fukušimě se nejednalo o špatný stav elektrárny, ale o havárii způsobenou mimořádně silným zemětřením, navíc Japonci to rešili okamžitě, následky byly mnohem menší než v Černobylu, kde se posralo úplně všechno co mohlo, to by si zelení soudruzi z SRN měli uvědomit.

jenom idiot může zakázat jádro na základě přírodní katastrofy v oblasti s nízkou seizmickou aktivitou, jakou Německo bezesporu je.

Loki, říká se tomu velký reset a není to blábol, razí to ve stejnojmenné knize Velký reset Klaus Schwab, mimo jiné německý ekonom a prezident Ekomického světového fóra, dost vlivný a zásadní chlapík toho co se tu děje a bude dít, věř tomu nebo ne, ale když někdo takový něco takového sepíše, tak si můžeš být jistý že pro to jeho "tým" udělá všechno, aby se to stalo, proto jde svět do háje, tak jak jde, jelikož se právě teď resetuje, jde o to přestavět nynější svět do jiného řádu. kdo vyhraje, pak sebere bank, hraje se o hodně, naše ministerstvo vnitra si chystá např. od nového roku "jednotku", která bude potírat dezinformátory všeho druhu, postupně jednotlivé dílky zapadají do sebe a my to můžeme sledovat přímo z první řady, cítíš se dost poinformován? ;))

14.07.2022 14:53:24dát kritice tipUtgard-Loki

Asi před patnácti lety jsem se energetikou velmi intenzivně zabýval, protože mi začalo připadat, že si během dvacátého století zvyklo na energii fosilních paliv jako na samozřejmost, ačkoliv energetický nadbytek onoho krátkého období byl historicky obrovskou anomálií, a dal také vzniknout nebezpečným ideiím v podobě technomesianismu, kornukopiánství, a zhoubné idei "trvalého ekonomického růstu", která ovládá myšlení ekonomů dodnes (marně je biologové upozorňovali, že nic v přírodě neroste nade všechny meze, marně geologové upozorňovali na to, že mrháme energetickým pokladem, ve kterém je uskladněna sluneční energie doslova milionů let). 

Při posuzování atraktivity energetických zdrojů je důležitý parametry zvaný EROEI (Energy Return on Energy Investment) - neboli kolik energie získáte za jednotku energie do procesu vložené. Proto už dnes nikdo nechce investovat do frakování amerických břidlic - proces má příliš nízké EROEI - podobné je to i z jadernou enrgií ze štěpných reaktorů. 

Jaderná elektrárna vyžaduje obrovské náklady a přináší velká rizika. Zkuste si prostudovat problémy, se kterými se potýkali Francouzi, kteří vsadili na jadernou kartu opravdu hodně. Dalším problémem je vyhořelé palivo, které představuje rizika na velmi dlouhou dobu - a ne vždy je s ním nakládáno zrovna racionálně. A v poslední řadě je tu problém z omezeným množstvím štěpitelného Uranu - viděl jsem nějaké rozvahy, už je to dávno, ale jaderná energie odsune současný problém závislosti na neobnovitelných zdrojích o pár desítek let - a co potom?

Evropa se nechala stupidně vmanévrovat do války se svým dodavatelem energií - s Ruskem, se kterým mohla místo toho vytvořit výhodný pakt a vytvořit tak mocenský celek světového formátu. Stratégové Pentagonu, kteří nejdříve za pomoci ukrajinských nacionalistů zorganizovali v roce 2014 puč, vehnali Ukrajinu do války s Ruskem, a pak ji nechali na holičkách, mě osobně naplňují daleko hlubším odporem, než lokální diktátoři někde v Africe. 

Teď dosud drancovaný a utlačovaný Východ a Jih uzavře spojenectví, ruské suroviny budou proudit do Číny a do Indie, které vyrobí zboží, které Asie sama spotřebuje - lidí má na to dost. Americké strašení odpojením od globálního finančního systému je stejně směšné, jako evropské strašení sankcemi na plyn a ropu - Asie Západu vyjde vstříc a odpojí se sama. 

Místo aby svět společně řešil problémy energetiky a změn klimatu, které ohrožují celou globální civilizaci, tak se stádní společnost nechala opět zmanipulovat několika psychopaty k nesmyslnému válčení. Na proces transformace, se kterým se mělo začít už v sedmdesátých letech, už je nyní stejně pozdě. 

Doporučená literatura:

https://en.wikipedia.org/wiki/Hirsch_report

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Limits_to_Growth

http://theoildrum.com/special/archives

https://en.wikipedia.org/wiki/Peak_oil

Václav Cílek - Nejistý Plamen

14.07.2022 14:10:16dát kritice tipDanny

Andreina: podle mě je eko-erotika bezpečný sex s antikoncepcí: nevznikne další generace přemnoženého lidstva, čili nezatěžuje planetu.

14.07.2022 14:08:371 tipů dát kritice tipDanny

S autorem souhlasím v tom, že odmítání jádra je zpátečnické tmářství. Tip.

14.07.2022 13:50:44dát kritice tipAru

na eko-trávě :D nebo o eko-zeď, eko-chaloupky :D nebo v eko-chlévě u eko-sloupku :D

a pán co koval koňům podkovy bude opět eko-zubař :D:D

14.07.2022 12:55:18dát kritice tipAndreina

Aru, míváš dobré nápady, netušíš, jak by to mohlo vypadat v takové eko-erotice?

14.07.2022 12:42:22dát kritice tipAru

eko-nohy jsou taky dobrý, asi přijdou do kurzu i eko-rikši, eko-vozíky a eko-kárky, brzy dorazí i do vaší poštovní schránky eko-středověk s eko-tyranií :D

14.07.2022 11:57:563 tipů dát kritice tipAndreina

Němečtí zelení byli vždycky trochu šáhlí, jen mě překvapuje, že nění slyšet Rakušáky. Ti bývali ohledně jádra ještě horší.

Přiklonila bych se k názoru Arua s jednou malou výjimkou:

Eko-koně a eko-muy nebudou

protože ty lidé sežerou

spíš bych viděla, že zbydou pouhý

každému z nás dvě eko-nohy. 

14.07.2022 10:55:03dát kritice tipBačkovský

Před lety němci rozhodli v referendu o odstupu od jádra, důvod byl tehdy hlavně strach. Důvod obav -  hlavně Fukušima a pro starší Černobyl. To byly katastrofy. Z dnešního pohledu je to chyba, nebyli by tak vydíratelní Ruskem. Nehodnotím, pouze říkám, že se to dá pochopit. 

 

 

14.07.2022 10:46:25dát kritice tipAru

všichni už brzo budeme eko-chudí, budeme mít eko-koně a eko-muly :D:DKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor