Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 465 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

muž, který bral a nedával
datum / id23.09.2022 / 535344Vytisknout |
autorvazal
kategorieMIMODalší dílo autora
zobrazeno51x
počet tipů1
v oblíbených0x
muž, který bral a nedával

O muži, který jen bral a nedával 
Na to místo nejde nasměřovat, nedá se napsat, že tahle cesta vede na to místo, je to za osmi vrchy, nebo dejte se po potoku.
Tam někde daleko, kam se nikdy nepodíváš, i kdyby jsi chtěl, třeba protože tam netrefíš nebo bys tam nedošel za celý život, i kdyby tě vezli po té cestě už v kočárku, nebo tě nesla matka v lůně. 
Bylo tam krásně, slunce svítilo tak akorát, tak akorát pršelo, něco kvetlo, něco dozrávalo. lidé byli veselí, zpívali si, všechno hrálo svými skutečnými barvami, i kozí mléko se dalo pít.
V hlavě mi hraje ve spirále: nejsem já to dřevo od Hradišťanu.
Mnohokrát se snažil vrátit do minulosti, najít prapočátek všech chyb, prapočátek omylů, křivd a slz.
Společnost vzpomíná: před čtyřiceti lety jsem tu s vámi hrál vybišu a byli jste takhle malý, vzpomíná muž před sedmdesátkou, aut na silni přibylo, jeden druhého přesvědčují, že se něco změní, že bude zase něco hezké, mysleli na děti, které to v této době mají nejtěžší, člověk si může sednout na schody před dům a jen je pozorovat, jak jezdí nahoru a dolů, může si zapálit, otevřít rum a bavit se, dnešní společnosti zcela vyloučený člen, za dvacet let člen společnosti, za kým chodí jen toulavé kočky.
Lidé si rozuměli s zvířaty, zvířata poslouchala lidi.
Putoval tou krajinou muž, nikdo neví, jestli přišel z pravé strany nebo z leva nebo přede mnou nebo zamnou...
Všichni mládenci okolo se předváděli, který má nejlepšího koně a který nejlíp oře, jeden měl tákovéhle stavení a druhý ještě dvakrát větší, jako básničky povídali příběhy o ničem svým novým partnerkám, ale to je jen poznámka za okraj.
A pak, že už nic pěkného není, do té doby, než si člověk pustí písničku, kterou má s někým spojenou.
Naše světy se rozcházejí, najednou je z krásného kraje bludiště, ve kterém se střílí, píchá noži, krade, závidí, nenávidí, nadává a kleje a jen deka večer hřeje.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

24.09.2022 17:50:29dát kritice tipvazal

blacksabaath: ještě teď proškrtávám, ty uvítací tipy jsou troch nezasložené, díky

24.09.2022 13:11:55dát kritice tipblacksabbath

Některé věty jsem musela číst vícekrát....hlavně ty dlouhé.  Možná by to chtělo nechat uležet a opětovně si text projít. Ale líbí se mi propojení písničky s představami ... jaké to bylo kdysi.....tož vítej na Písmákovi...uvítací tipKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor