Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 468 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Den za dnem
datum / id27.10.2022 / 536444Vytisknout |
autorR. Kedar
kategorieVázané veršeDalší dílo autora
zobrazeno99x
počet tipů5
v oblíbených0x
do výběru zařadilMuamarek,
Den za dnem

 

Roku náhle chladnou skráně,

přišla doba splácet daně

Přešlý, dříve spát se klade,

nakažen je listopadem 

 

Kdysi život neměl háček,

když ho, ještě zelenáče,

sváděl ránem svěží rosy,

nemusel se o nic prosit

 

Ostré slunce smysly plete,

ukolébat dal se létem 

Z kraje října prázdno vpadlo,

upnul pohled na kyvadlo

 

Tichý pocit zbytečnosti

vzpomínkám už láme kosti

Stále níže klesá teplota,

má před sebou měsíc života 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

03.11.2022 10:23:031 tipů dát kritice tipKočkodan

Tak prisel den, kdy se tady s pochvalným písemným mrukem objevuji i já a delám z dvojice komentujících alespon trio. A stejne je to málo. Souhlasím s Markem. Pocet reakcí tedy vyvolává naopak muj mruk nespokojeného typu.

31.10.2022 20:09:14dát kritice tipR. Kedar

Janino, děkuju za hodnocení.  Jiný rytmus je na závěr záměrný, měl tak zvýraznit bezvýchodnost situace, ať děláš, co děláš. Můžeš měnit rytmus, můžeš lacině rýmovat, ale nepomůže to, konec je daný. To že má rok na konci listopadu pouhý měsíc života a nic s tím nenadělá, byla naopak první myšlenka a hned jsem si vzpomněl na svého dědu na LDN, který to měl podobně. Z toho vznikla celá báseň. Jiná věc je, jak se mi tento záměr podařilo nakonec vyjádřit a jak to kdo vnímá. 

31.10.2022 19:55:20dát kritice tipR. Kedar

Marku, děkuju za zastavení a za maximálně pozitivní odezvu. K tvému dodatku: Jedná věc je načasování. Před prodlouženým víkendem za krásného počasí... Myslím že spousta lidí má na práci jiné věci, než číst díla na Písmáku. Jiná věc je ta, že pro spoustu uživatelů můžu být "devalvovaný" svojí předchozí tvorbou, tak má dílka ani nečtou, to je samozřejmě legitimní. Dalším možným důvodem (a to je moje chyba), že nejsem interaktivní, tak jak bych třeba i chtěl být. Kolikrát si říkám, že si udělám chvilku, začtu se do děl a nějak se k nim vyjádřím, ale málo kdy mi to vyjde. A samozřejmě, jak se do lesa volá...

31.10.2022 15:18:44dát kritice tipJanina6

Já bych si tady dovolila naopak pochválit rýmy, které nejsou běžné a opotřebované. Jediné místo, u kterého připouštím jistou "říkankovitost", je bohužel závěr, který na mě působí rozpačitě (autor to potřeboval nějak uzavřít a ta snaha je tam příliš znát). Rým "teplota - života" není zrovna nápaditý a navíc poslední dvojverší vybočuje ze zbytku i rytmicky (jiným počtem slabik). Škoda. 

31.10.2022 09:23:59dát kritice tipMuamarek
redaktor poezie

A jen ještě dodám - že lituji, že u takto pro mě výborného díla nevidím více komentářů. Třeba i negativních. Ale jsem přesvědčen, že nejsem sám, koho má potenciál oslovit... 

31.10.2022 09:22:50dát kritice tipMuamarek
redaktor poezie

Líbí se mi, jak Tvé verše plynou. I kontrast mezi až říkankovým rýmem - a mrazivým silným sdělením. Třeba jak "ppocit zbytečnosti láme kosti vzpomínkám". Tohle dílo cením osobně velmi vysoko. Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor