Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 468 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Sen
datum / id31.10.2022 / 536572Vytisknout |
autorMefistofelka
kategorieVázané veršeDalší dílo autora
zobrazeno97x
počet tipů0
v oblíbených0x
Sen

Nemuset dělat nic
Moci dělat cokoli
Žít naplno
Uvnitř i venku
Nahoře i dole
Sama i s Tebou
Volně dýchat
Sama i s Tebou
Životem tančit
Sama i s Tebou
Milovat
Sebe i Tebe
Nás i svět
Snít život
Žít sen
S Tebou
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

02.11.2022 19:23:36dát kritice tipMefistofelka

Prométhee, přečetla jsem si váš text a pobavil mě. Přečetla jsem pak i nějaké další texty a mám pocit, že rozumím vaší odpoutanosti. Také mám ty tendence. Váš bohatý jaksi nevázaný styl psaní je pro mne čtivý. Jen ten čas.  Krátký život, dlouhé umění, ani Mefisto to nezmění.

02.11.2022 15:54:32dát kritice tipOdpoutaný Prométheus

Mefistotelka - v tom případě si dovolím malou tématicky související reklamu.

01.11.2022 19:16:02dát kritice tipMefistofelka

Děkuji. Holuba vám věřím. Jsem totiž důvěřivá osoba. Léčím se, ale nedaří se. Mefistofelka jsem ze dvou důvodů. Jednak tak vypadám (jako čert), a pak ho mám ráda. Myslím toho z Fausta. Jiného neznám. Faust není žádný sympaťák, ale Mefistofeles je jednička. Respektive Goethe, který vkládá do jeho úst spousty skělých hlášek. Pro mě je hlavní postavou on. Z té fascinace jsem napsala povídku na faustovské téma, ale zdráhám se ji vložit zu obavy, že budu ošampónována jako za Horu, že to mám poslat do ženského časopisu. Je to totiž opět milostná filosofie (a navíc bez uvozovek). Volný verš zkusím, díky za nápad. A ještě k právníkovi. Jsem neškodná varianta. Skončila jsem ve státní správě. Na to téma jsem začala psát hned dvě povídky, Ministerstvo záhad a Ministerstvo dozoru. Jestli je někdy dopíšu, tak je tu najdete.

01.11.2022 14:22:11dát kritice tipMuamarek
redaktor poezie

Přijde mi to jako výkřik - ne jako vázaný verš. Kdyby ses k tomu vrátila a zkusila jsi zamyslit se nad tím, co vlastně toužíš sdělit - možná by mohl být pro Tebe prostředkem volný verš. 

01.11.2022 13:30:191 tipů dát kritice tipOdpoutaný Prométheus

Během čtení této básně mi přiletěl na okno holub a začal mi klovat do okeního rámu (nekecám, fakt - poslal bych fotografii, ale lidé by mě stejně zase obvinili, že je to fotografie jiného holuba v jiném okně, lidé jsou dnes strašně nedůvěřiví). Kdybych souhlasil s premisou uvedenou na autorčině stránce, musel bych si myslet, že souběh těchto dvou dějů (báseň a holub) není náhodný. Určitě by si to myslel i kolega Bačkovský, pro kterého je všechno "božím ouradkem", což je pohled na svět, který mě vždycky dráždil, ač objektivně vzato nepostrádá jisté naivní roztomilosti. Jedna věc je ovšem jistá - pokročilá léta činí mou řeč bloudivou a obšírnou, a proto přistoupím bez dalšího k meritu věci - báseň se mi líbí sdělením, ale nikoliv formou. [Rovněž dráždí mou představivost obraz "Mefistotelky" vykonávající právnické povolání (vskutku faustovská kombinace - dostanu vás z vězení, ale budete mi sloužit), ale to jsem nepatří, a proto to celé bezodkladně uzavírám do hranatých závorek, čímž se to z morálního hlediska nepočítá, protože jak pravil Tomáš Akvinský: "Co je ve hranatých závorkách, to proti vám nemůže být u posledního soudu použito."]

31.10.2022 23:45:47dát kritice tipRadovan Jiří Voříšek
redaktor poezie

příjde mi to jako tvorba na vytěžené téma příliš známými prostředky Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor