Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 468 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Óčko black
datum / id25.11.2022 / 537368Vytisknout |
autorAlenakar
kategorieSmíšené veršeDalší dílo autora
témaExperimentální
zobrazeno262x
počet tipů11
v oblíbených0x
do výběru zařadilMuamarek,
Óčko black

 

Žijeme v éře plných úst,

kdy barevná slovíčka si jen tak vlají

jak fusekle na šňůře přes ulici,

zjeví se, zazní a zmizí,

šíří se z chytrých televizí

a vylézaji z Óčka black

jak množící se švábi.

Vypni tu telku, babi,

žvanění není na vše lék.

 

Jeden už aby se té telky lek:

prašivé squaty a ghetta a slumy ,

jen temná zákoutí tohoto světa,

rolničky rapu a my

potetovaní bílí v zimních čepicích,

v plandavých halenách, v plandavých gatích

s robotickýma rukama,

černí i bílí vousatí svatí,

rapový pánbu nad náma.

Jeden už aby se té telky lek!

Žvanění nesmí být na všechno lék.

 

Proč mizí skutečná poezie?

Je tohle konečná? Černá zmije

rapu nás uštkne a fantazie

s opratí v pazourech křikne hyjé

a už se nám práší za kočárem,

to nové raší a zmírá staré.

Jeden už aby se té telky lek:

možná JE žvanění na všechno lék!

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

02.12.2022 15:29:27dát kritice tipYUM

samec labutě dokáže utopit dospělého člověka (už jsem to tu možná psal), ale když je krmíš a je jich moc, nechají se i hladit...

02.12.2022 14:06:36dát kritice tipSafián

Uhýbáš. Nejde přece o to, aby český rap zněl stejně jako anglický. Přirozený český přízvuk na první slabice to znemožňuje. Podobně jako český jamb nemá nic společného s anglickým nebo francouzským. To, co je pro Angličany nebo Francouze přirozeným spádem řeči, musí český básník konstruovat a podepírat. Efekt je nakonec stejně jen přibližný. Stejné to je s rapem. Ale nejen s ním. Když Barenboim zahajoval Pražské jaro, připomínal rakouským hráčům, že v češtině je přízvuk na první slabice. Když si to kdysi skladatelé uvědomili, začala se česká hudba lišit od ostatní. Rusalka je dokonalým příkladem. Díky tomu jsme jedním ze šesti národů světa, který má operu psanou na principu vlastního jazyka. Kdyby naši předkové uvažovali jako ty, neměli bychom nic, ani jamb, ani jazz, ani národní hudbu. Proto nevím, proč bychom nemohli mít rap. Nebo přemýšlet, je-li to ten pravý.

 

02.12.2022 09:55:08dát kritice tipAlenakar

Safiáne,

ano - co se týče rapu jsem jenom tápajícím teoretikem.  Myslím si ale, že s rapem to bylo podobné jako s jazzem v Československu za první republiky. Dokud je nějeký nový umělecký (hlavně revoltující) styl málo známý,umělci vytvářejí tak nějak znovu to, co znají jen velmi málo a velmi povrchně. Člověk se pak může ptát: byl "jazz" R.A.Dvorského vůbec jazz?  A stejné to patrně bylo před lety i s naším rapem.   Ale proč ne? Moderní doba v obrovských kvantech přináši jen variace na něco a pak zase variace na tyto variace.

02.12.2022 09:37:53dát kritice tipAlenakar

YUMe,

realita je ale taková, že nejvíc lidí sežerou levharti. V Indii zabijí levharti každý rok daleko víc lidí, než všechna ostatní zvířata dohromady. Levhart rád loví opice a člověk je, konec konců, taky opice...

Levhart je ovšem krásná, elegantní a chytrá kočička, tak kdo by o ní natáčel horrorové filmy? 

02.12.2022 01:36:03dát kritice tipSafián

Alenakar, tvoje trvání na představě, že něco skutečného vznikne jen napodobením něčeho, co již vytvořili jiní, pod podmínkou samozřejmě, že je vzor úspěšný, je tvoje známá doktrina. Není třeba ji neustále zdůrazňovat. Pokud je pro tebe pravým rapem jen to, co vysílá Óčko black, pak je zbytečné, abych pokračoval. Rapová ukolébavka byla v jednom dávném americkém filmu (v provedení Selecka a dvou dalších), milostný rap napsala a přednesla letošní držitelka Mobelovy ceny herečka Žádníková atd. Loki je toho názoru, že rap v češtině není nejlepší (dechovkove rytmy a neschopnost vytvořit různé rytmické ornamenty). je zajímavé jak tady brání řád, kterým jinak pohrdá. Ale ať říká cokoliv, pravda je ta, že je to překlad ze systému do systému. Něco podobného jako bylo před léty vytvoření českého jambu.  A to je právě to, na čem je ještě spousta práce. S náměty to nemá nic společného. Dovolím si dodat, že v této chvíli jsi tápajícím teoretikem ty, protože to, co jsem popsal, byly zkušenosti z realizací mých vlastních rapů. 

01.12.2022 17:41:19dát kritice tipYUM

nešťastných náhod, kdy se střetne žralok s člověkem je mnoho, já se nekoupu ani v rybníku...

01.12.2022 10:08:11dát kritice tipAlenakar

YUMe,

máš pravdu, je jiná doba. Dříve také zněl zoologický název jistého druhu žlaloka "žralok lidožravý". Dnes se mu už říká objektivně a osvíceně "žralok bílý".

01.12.2022 09:51:05dát kritice tipAlenakar

Safiáne,

pokud máš chytrou televizi a objevil se ti tam v listopadu kanál "Óčko black", pak se na něj vydrž dívat třeba aspoň hodinu. To už chce pro našince velmi silnou vůli.  

Ty mluvíš o rapu čistě jen jako teoretik, který absolutně nezná praxi. Já se o rap nijak zvlášť nezajímám, ale jak to tady na Písmáku tak sleduji, jsem asi jediná divačka, která vydržela desítky a desítky rapových klipů. ...Zločinecké pouliční gangy, prostituce, drogy, násilí, černý rasismus, alkohol, tanec, rychlá auta, bohatství a chudoba, útoky na bílé americké policisty - to jsou asi tak nejčastější náměty současného rapu. A do toho soptění sprostých slov z kráterů černých i bílých úst. Jeden až přestává chápat, kam až dnes mohla zajít ona americká "korektnost". Když řekneš, že lidé jsou si rovni, černí rappeři tě zlynčují, aby tě přesvědčili, že černí jsou lepší...

Realita Óčka black nemá nic společného s poezií, po které je zde na Písmáku poptávka. K Blacku by mohli mít blízko tak Loki nebo Pusík a to nejsou zrovna superúspěšní autoři. Provokující "poezie" provokuje jen zpočátku, pak už ji běžný čtenář ignoruje...  Kolik ale mezi námi musí být deprivovaných psychopatů, když má Óčko black tolik příznivců?

28.11.2022 18:00:10dát kritice tipYUM

byla to jiná doba, dnes už se taky neříká mongoloidní

28.11.2022 15:33:31dát kritice tipSafián

A už jsme zase u českých předsudků. Proč by rap musel být velmi rychlý, hlučný a nenávistný. Klidně může stídat tempa. Třeba i velmi pomalá. Jeho výhodou je, že může být objektivní, nezatahovat do interpretace city jako v romantickém dojáku, ale působit jen rytmem, tempem, sílou hlasu a intonací, polozpěvem, který se snese se skandováním atd. Právě způsob , kterým je oficiálně předváděn na O black (viz zmínka Alenakar, já ani nevím, že existuje), vede k tomu, že se za něj básníci stydí. Posluchačům může zase vadit, že text není předváděn výkladově, tak, jak jsou zvyklí u básní. Možná se to jeví jako maličkost, ale z praxe vím, že je to velká obtíž. Když postihne interpreta, máte po rapu.

28.11.2022 10:43:27dát kritice tipAlenakar

Abie,

vždycky tu byla propast mezi generacemi, ale zdá se mi, že se ta propast v posledních letech zatraceně prohlubuje. Ale, jak říkával Karel Marx, není správné vylévat s vaničkou i dítě. Nejenže rap je je subkulturní bublina, ale i uvnitř rapu samotného bude určitě celá sposta různých šuplíků a specielních přihráder. A já třeba najdu v některém z těch šuplíků poklad. Vstupuji do rapu jako Orfeus do podsvětí.

28.11.2022 10:33:08dát kritice tipAbakus

Alenakar, ak musím kvôli "umeniu" trpieť, tak sa  obávam, že to z môjho pohľadu asi nepôjde o umenie.

Nerada trpím zbytočne. preto som schopná napríklad ujsť z divadla počas prvej prestávky.  A vyšší level - nechať si vrátiť vstupné, aj keď  som ho neplatila!

28.11.2022 10:23:28dát kritice tipAlenakar

Abakusko,

tvoje poznámka a rychlých školních recitátorech, kteří už chtěli mít tu otravnou soutěž za sebou, mě rozesmála... V angličtině rapu nerozumím prakticky vůbec, možná i proto, že jsou skandované těžkým černým slangem, většinou značně vulgárním a agresivním. Českým a slovenským "recitátorům" rozumím docela dobře. Bohužel. Když už je tam ku.. a pi... příliš mnoho, raději to na chvilku přepnu na vedleší kanál.  Člověk ale musí umět něco vytrpět pro umění. 

28.11.2022 10:16:19dát kritice tipAlenakar

fjordo,

taky si myslím, že rap jsou básně. Nevím ale, jestli u nás vycházejí rapové texty knižně. Znáš nějaké takové rapové sbírky?

28.11.2022 10:04:21dát kritice tipAlenakar

YUMe,

ale o to přece jde!  V době segregace byly na speciálních hospodách i speciálních WC v USA nápisy for colours only...  Nebylo tam napsáno třeba: WC pro afroameričany.

Nedávno jsem viděla film o černých matematičkách v NASA "Skrytá čísla", kterým tam tehdy oficiálně říkali  "Colored Computers".

28.11.2022 09:56:21dát kritice tipAlenakar

Safiáne,

včera jsem náhodou na ČT 3 najela na pořad Šípa a Uhlíře, ve kterém si z rapu dělali náramnou psinu, ve své rapové parodii zdůrazňovali jaká je to úleva, že skladatel nemusí nic skládat a že "zpěvák" rapper nemusí umět zpívat a nemusí ani mít hudební sluch. Asi předpokládali, že rap je jen módní hloupůstka, která se jen tak mihne a bude pryč. Pořad byl z roku 1993. Dnes se píše rok 2023, Šíp a Uhlíř už jsou persóny pro pamětníky, rap jen jen kvete a má svůj vlastní TV kanál...  Proč se to stalo?   Můj osobní názor je ten, že díky rapu mohou jisté sociální skupiny, ve kterých dřímá hluboký pocit méněcennosti, uvolnit svůj potlačovaný vztek a nenávist.

Ve tvém "rapu" těžko byl potlačovaný vztek a nenávist - tudíž to nebyl skutečný rap.

Trošku jsem se zabývala ruským futurismem. Vystoupení futuristů jako Severjanin nebo Burljuk taky bylo skandováním veršů z pódia. Jenže to byl většinou nonsens a "praštěná" legrace, ne chrlení nenávisti a vzteku.

26.11.2022 10:12:35dát kritice tipAbakus

A ešte jedno, moja mama chodila na dialýzu - to je že visíš na hadičkách 4-6 hodín 3 krát týždenne. A v tom čase  ti pustia z telky to, čo personál uzná za vhodné. V maminom prípade  to bol myslím hotel paradise a iné "skvosty". Ujsť niet kam a  vypnúť to nemôžeš.

26.11.2022 10:10:17dát kritice tipAbakus

Mne na rape vadí to isté, ako na slovenských piesniach. Nerozumiem textu, ktorý ide príliš rýchlo a s nulovou melódiou. Pripomína mi to súťaže v recitácii na škole - už aby to bolo za nami. Slovenský pop má k rapu blízko ani nie tak rýchlosťou textu, ale tým, že bicie a  orchester ako taký obvykle prehluší speváka a zase nerozumiem textu. Pre mňa je text a  melódia dôležité.

26.11.2022 06:46:46dát kritice tipfjorda

Rap jsou básně. Můžem za něj být rádi. Jen někomu nejde - je dobrý a špatný, stejně tak jako básníci 

25.11.2022 13:59:572 tipů dát kritice tipSafián

Alenakar, zahlédl jsem, že chceš diskutovat o futurismu. K čemu je to dobré?Proč nediskutovat třeba o tónickém verši nebo o nějakých tématech poezie vůbec?

Rem, já měl naopak skvělou češtinářku a ještě lepší ruštinářku. Podle mě je, že učitelé (pravděpodobně všech stupňů) nechtějí a neumí. V době kovidu jsem se náhodou u známých nachomýtl k předmaturitnímu pořadu v TV.  Když došlo na Holana, doveda řekl, že si zájemci mají zkusit Terezku Planetovou. A když nezaberou, mají nechat Holana být. Přitom se dá princip Holanovy poezie, alespoň její části, vysvětlit velmi jednoduše. Ale pak přijde kámen úrazu. Aby pochopil, musí adept dobře umět česky a popředu i nazpátek znát teorii verše. A to je v hedonistických Čechách příliš namáhavé.

25.11.2022 13:56:03dát kritice tipYUM

vyvaroval bych se barevná slovíčka

25.11.2022 13:44:35dát kritice tipSafián

Alenakar, pravda je , že bílí převezmou a semelou všechno. A pozmění. Já ale nic nepřevzal. Psal jsem rapy už v r. 1972, tedy dva roky před jeho oficiálním vznikem v Americe. Říkal jsem tomu skandovaná poezie a za nic na světě bych to nepředvedl veřejně. Před pár lety jsem to zmínil jednomu pořadateli a on nevěděl nic lepšího, než to na mě prásknout publiku. Bylo pár otrlých, kteří to chtěli slyšet. Dlouho jsem váhal, ale nakonec jeden z těch původních přednesl. Ačkoliv jsem uvedl co a jak,že to vlastně je cosi předrapového, vyskytl se jeden kritik, který měl potřebu hodnotit. Řekl, že to byl průměrný rap. Bral jsem to jako pochvalu. Protože i když jsem napsal mezi léty 2002-8 pár dalších, s tím pravým černošským nemají nic společného. Pro mě je to technika jako každá jiná.

25.11.2022 11:16:22dát kritice tipAlenakar

Marku, ty se mnou chceš diskutovat? A o čem? Vyjádřil jsi pouze názor, že jsem blbá. Žádný jiný tvůj názor jsem nezaznamenala.

Když už tedy chceš diskutovat, zajímal by mne tvůj názor na ruský futurismus, kterým se právě zabývám. Na pány Burljuka, Severjanina a Chlebnikova. 

25.11.2022 11:04:27smazaný uživatel
smazaný uživatel
25.11.2022 10:54:07dát kritice tipAlenakar

No vidíš - a děláš to!  To zdraví a přeje hezký den.

25.11.2022 10:51:10smazaný uživatel
smazaný uživatel
25.11.2022 10:44:03dát kritice tipAlenakar

Marku,

chceš si mě dát na hrneček jako nějaký dechovkář? To snad ne. A proč jsi tak stručný? Rapper je přece k nezastavení. Je to chrlič slov. Jsem sice bývalá recitátorka, ale nikdy jsem neměla takovou kadenci verbální palby jako má Eminem. Čekala jsem od tebe kulomet, ne kavárenskou hlášku.

25.11.2022 10:36:38smazaný uživatel
smazaný uživatel
25.11.2022 10:32:36dát kritice tipAlenakar

Zarapuj mi něco, Marečku. Prosím prosím, smutně koukám. Dej té svojí nenávisti patřičnou formu. Víš přece, jak moc miluji autenticitu. Já jsem přece bílá, úspěšná, stará a bohatá! A ty jsi černá ovce. Tak mi to teda nandej. Pusť se do toho!

25.11.2022 10:29:01smazaný uživatel
smazaný uživatel
25.11.2022 10:16:47dát kritice tipAlenakar

Rem,

já jsem jako TV divák poměrně jednoduchá a tak sleduji třeba na Paramount Network i filmy pro mládež o rapu. Dověděla jsem se, že se hip hop dnes už v USA vyučuje i na uměleckých vysokých školách. V jednom filmu učitel od katedry žákům pravil: rap říká hlavně toto - tohle jsem já a já jsem teď tady! Není tenhleten vypjatý egocentrismus charakteristický i pro "zbývající" současnou poezii?

Nedávno jsme se bavily o Bukowském. Ten, co se poezie týče, psal prakticky jenom o sobě.  Rap je ale přecejen rebelský v tom smyslu, že útočí (na bílé, na vládu, na bohaté, na staré atd.) za celou generaci mladých černých. Co se vulgarit a drsnosti týče, myslím, že by rap Bukowského asi trumfnul.

25.11.2022 10:04:27dát kritice tipRem

Jo, jasný, myslim, že to může bejt poezie... ale já jako vidim občas poezii i ve věcech, který tak nebyly vůbec zamýšlený, tak nevím, jestli můj názor na tohle něco znamená. 

25.11.2022 09:48:04dát kritice tipAlenakar

Safiáne,

zkus se někdy dívat na Óčko black aspoň hodinu. Zajímalo by mě, jestli bys to vydržel. Do bílého rasismu se buší ze všech stran, ale černý rasismus je nejen tolerován, ale je to"náramná legrace".

25.11.2022 09:31:40dát kritice tipAlenakar

Jam,

co se rapu týče, na výchovu bych moc nespoléhala. Rap, vlastně "rapová poezie" je rebelská záležitost. Bílí mají rebelský rock a černí rebelský rap. Ale bílí už se zas černochům pletou do jejich rapu.  Nevím třeba o tom, že by se černoši pletli bílým do country nebo do heavy metalu. Černí si stěžují, že jim bílí všechno ukradnou a přisvojí si to. Dělal to už prý Elvis Presley.   ...Ano - je třeba uznat, že to Elvis dělal a že rap "ukradli černochům" i Češi a Slováci.

25.11.2022 09:11:46dát kritice tipAlenakar

Rem,

a co myslíš ty - je rap poezie nebo ne?  Já si myslím, že to poezie je. A pokud by se k tomuto názoru přiklonili i literární teoretikové, znamenalo by to, že jistý typ poezie - rap, není v úpadku, ale naopak slaví obrovský úspěch. Mohla by se ale rozvinout diskuse o tom, nakolik je ale v hiphopových klipech vůbec důležitý samotný text. Není důležitější třeba hudební podkres, občasné melodické vložky nebo prezentace rebelského životního způsobu?

To, co prezentují učitelky na ZŠ a SŠ je intelektuálsko salónní pojetí poezie. Dokonce jsem o tom psala v jedné své další "rapové" básničce, kterou asi nezveřejním:

 

Věci se mění jen pozvolna.

Kdejaký bílý gymnazista

má stále tradiční životní plán:

chce se stát básníkem - kravaťákem

ne ukusovat netopýrům hlavy

jak Ozzy nebo Eminem.

Chce fidlat na čelo,

ale ne na tělo,

jen střídat pozice paží,

co rapper do vzduch vráží.

 

Ví přece ze školy,

jak se co dělá

a plní úkoly,

nikoli prachem děla.

25.11.2022 08:55:16dát kritice tipRem

Tohle je tu takové věčné téma, ale já ti řeknu, kdo za nezájem o poezii může... (pominu-li fakt, že za všechno můžou trpaslíci) jsou to češtinářky, úči prostě nemaj drajf a neuměj zaujmout. Když si vzpomenu na to svojí, tak ta teda mohla nudit za vlast. 

25.11.2022 08:35:38dát kritice tipAlenakar

Bačkovský,

já vůbec nezpochybňuji to, co píšeš. Řada lidí argumentuje tím, že zmizení poezie ze sdělovacích prostředků bylo kompenzováno jejím přesunem na internet. S tím si dovolím polemizovat. Poezii na internetu aktivně hledá pouze ten, který o ni má zájem tak jako tak. Lidé, kteří k poezii nemají žádný vztah, se s ní ve sdělovacích prostředcích vůbec nesetkávají, zatímco kdysi se s ní setkávali dnes a denně. Ale ještě důležitější je pro mne to, že kdysi byli aspoň někteří básníci obecně známými osobnostmi, které měly co říci jak ke kultuře obecně tak i k politice. Dalo by se říci že kdysi ( a tím "kdysi" rozhodně nemyslím jen bývalý režim nýbrž i první republiku a rakouskou monarchii) byl básník často obecně známým a respektovaným intelektuálem. Znáš v dnešní době někoho, kdo by byl takovouto osobností?

Vltava a ČT art jsou poměrně výlučné stanice pro specifické publikum, které ale určitě nemají podobně vysokou sledovanost jako Óčko black.

 

25.11.2022 08:22:42dát kritice tipAlenakar

Marku,

pokoušela jsem se o text, který by se sám o sobě dal rapovat. V tom přívalu veršů, které se sypou rapperům z úst nejsem průběžně schopná počítat slabiky, myslím si ale, že počet slabik bude dost nepravidelný a taky rýmy se asi vyskytují nepravidelně. To jsem se snažila zachovat. Ale možná je všechno úplně jinak a někdo mě opraví.

Nemyslím, že by tahle básnička mohla mít úspěch u čtenářů. Mohla by spíš vyvolat diskusi. Možná.

25.11.2022 07:54:441 tipů dát kritice tipMuamarek
redaktor poezie

Úžasná záležitost. Spadla mi brada. Parádní. Tohle by bylo skvělé i zhudebněné - refrén je úderný a vtíravý. Má to náboj rebelie, ale současně tvé verše konejší a hladí. 

25.11.2022 01:05:14dát kritice tipSafián

Rap je technicky skandovaná poezie. Může se dělat různě. Slyšel jsem (a viděl) jednu herečku interpretovat milostný rap, který sama napsala. Byl krásný.

24.11.2022 17:37:01dát kritice tipJamardi

Óčko black neznám. Rapování mi připomíná zvířata v kleci, které se nudí.

Tím jsem zase u výchovy a vzdělávání. Třeba moje teta se věnovala několika dětem z okolí, které byly bezradné a neuměly si hrát. Nevím, některé děti si umí hrát samy odjakživa, některé ne, někdo je musí popostrčit. Tam si myslím je nejvíce zakopaný pes. 

24.11.2022 11:27:51dát kritice tipBačkovský

Např. na Vltavě poezie nemizí. Na internetu se dají sledovat výborné pořady o poezii. Stačí zadat jméno básníka či básnické sbírky a můžete poslouchat přednášky universitních profesorů...

další možností je TV art, vychází nové knihy, antologie.

na Očko bych se vyprdnul

24.11.2022 11:22:23dát kritice tipAlenakar

Aleši,

pokud je rap "způsob interpretace poezie" a  má taková kvanta příznivců, že si zaslouží samostatný kanál, tak já to sledovat prostě musím. Co když už časem zbude z poezie jnom tohle?  Problém je ale v tom, že americkým rapperům nerozumím vůbec, co říkají. V ústech jim pulzuje jakýsi rytmizovaný hluk. Tak tak rozumím českým a slovenským rappperům a občas mi z toho na hlavě vstávají vlasy jako hřebíky.

Včera v jednom klipu třeba Eminem napodobil Ozzyho a ukousl netopýrovi hlavu. Vystříkl gejzír krve a zatříkal mu zelenou hazuku. Krve jako v Koloseu.

24.11.2022 11:09:32dát kritice tipaleš-novák

čt art? tak to je dobrá zpráva...

v televizi bohatě stačí to, co se na nás valí ze zpráv, tvému zděšení z Očko black se nedivím.  Takové kanály ani nezkouším sledovat...

24.11.2022 09:45:16dát kritice tipAlenakar

Aleši,

vypadl nám tady teď na delší dobu internet a tak odpovídám opožděně. 

Nedělní chvilka poezie byla obnovena. Na TV art nají současní básníci k dispozici 5 minut za týden. Úžasné!  Pamatuju doby, kdy se poezie běžně vydávala v denním tisku včetně lokálního a nebyla to jen ta angažovaná. Sbírky se prodávaly normálně v knihkupectví. Teď v malých městech v knihkupectví básnickou sbírku nenajdeš. Musel by sis ji objednat.

Touhle básničkou reaguji na fakt, že se mi na TV ojevilo Óčko black jako speciální kanál. Včera jsem ten kanál sledovala asi hodinu v němém úžasu. Tolik černého rasismu, vulgarit a oplzlostí pohromadě jsem ještě nikdy neviděla.

24.11.2022 09:14:25dát kritice tipaleš-novák

Skutečná poezie nemizí. Vždycky byla na okraji vnímání, stejně je to i dnes.

V televizi už "nedělní chvilky poezie" nejsou...

Čím víc "podnětů", tím složitější je hledání poezie.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor