Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 471 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Láva s ledem
datum / id23.02.2023 / 539829Vytisknout |
autorElvire Veni
kategoriePovídkyDalší dílo autora
zobrazeno60x
počet tipů2
v oblíbených0x
Láva s ledem

 

 

Běžíme spolu po rozpadající se krajině, která se zdá být beznadějně ztracená. Země se třese a všechno kolem nás se hroutí. Ale my dva se držíme pevně za ruce a nikdy se nepouštíme. Vím, že se spolehnout na tebe mohu v každé situaci, a ty víš, že já se na tebe nezříkám.

 

Pak najednou spatříme světélko naděje. Na obzoru se objevuje nový den a s ním nová naděje. Zastavujeme se, dýcháme a pozorujeme, jak se slunce pomalu vynořuje nad obzorem. Ticho se stává hlasitějším a všechno kolem nás se zdá být opět živé.

 

"Je čas začít znovu," říkáš mi a já se na tebe usmívám. "Ano, začít budovat, co jsme zničily," odpovídám ti a společně se vydáváme vpřed. Víme, že nás čeká spousta práce, ale s tebou po boku se cítím silná a nezničitelná. Společně můžeme překonat i ty nejtěžší překážky.

 

A tak budujeme nový svět, který bude silnější a krásnější než ten předchozí. Svět, který bude odolnější proti zkáze a přinášet naději a lásku pro všechny. A všechny, kdo se na nás podívají, uvidí, že láska a spolupráce může zázraky dokázat.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

25.02.2023 09:02:091 tipů dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Jestli mohu něco poradit, je mnohem lepší, když naděje vyplyne z textu než ji přímo vyslovovat, a ještě s obehraným "světélkem".

Asi po té krajině běžíš /ruku v ruce/ s chlapcem, ale zde by Y odpovídal spíš dívce - Ano, začít budovat, co jsme zničily,

Myšlenky jsou výstižné, jen "dětsky" přímé a spíše všeobecné než něčím zajímavé, originální... a ani povídka jako kategorie textu neodpovídá.

24.02.2023 09:43:24dát kritice tipK3

Proč povídka?

23.02.2023 20:40:25dát kritice tipAlegna

Zdá se to být dosti naivistické, ale což, taky jsem naivka, co si, zjednodušeně řečeno, myslí, že stát při sobě a věřit naději je jediný způsob, jak žít a ze všeho, co se děje, se nezbláznit, tipKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor