K.O.U.L.E - trojboj - kavárna v pasáži

zelená příšera

pro teenagery s mírně výchovným podtextem


Osoby:

Eva - šestnáctiletá, poměrně pohledná blondýna

majitel - upocený, obtloustlý tatík

žena

mladík - typický hezoun

 

Konec vyučování, studenti se hrnou ze školy, mezi nimi Eva, které si nikdo nevšímá. Vypadá zklamaně, pak pohodí hlavou a skoro běží opačným směrem. Zastaví se až před vchodem blízké kavárny. Přešlápne, zardí se, odfrkne si a vsouká se dovnitř. Majitel, jediná přítomná osoba, se rozzáří a oba ze sebe sypou uvítací fráze.  

majitel (mlsně si ji prohlíží): Nová posila je tady! Už na vás čekám...Prý jste tu ve městě nová, už vás někdo pozval na kafe? Ne?! Sedněte si, u nás máme stejně nejlepší a brzo ho budete vařit vy!

Plácne ji po ramenou a upraví si přehazovačku. Když jí vysvětlí její úkoly, odejde cosi vyřídit a nechá ji samotnou. Je pyšná i nervózní.

Za chvíli se rozletí dveře a dovnitř vrazí mladá žena, ještě nervóznější než Eva. Rozhlíží se kolem, jako by někoho hledala.

Eva (s odhodlaným úsměvem): Echm...hehe...co si přejete?

žena (vytřeští na ni uslzené oči): Pff...t-telefon! Honem! Prosím! (sepne ruce)

Eva jí bez řečí rozpačitě podá svůj mobil (místního telefonu se netroufá dotknout), žena zatím do sebe obrátí zbytek Eviny kávy. Chvíli se hekticky přehrabuje v kabelce a loví papírky s čísly i jiné. Zkouší se dovolat, ale nikdo neodpovídá. Pokrčí rameny a s pláčem na krajíčku vyběhne ven. Eva ji sleduje s otevřenými ústy. Pak si všimne, že návštěvnici vypadla kartička, nejspíš fotografie. Chce ženu dohnat, ale přicházejí dvě starší dámy a žvaní s Evou až do příchodu majitele.  

Krátce na to  vejde pohledný mladík a hned u vchodu se na Evu uličnicky zazubí.

Eva (ostýchavě):  Hehe...?

mladík (přátelsky): Hehe! 

Eva (uvolněněji): Hehehe.

 

Až teď Evě dochází, že by měla pustit hudbu. CD Celine Dion tiše hraje až do konce tohoto dílu. Mladík s ní flirtuje a Eva se neohrabaně snaží o totéž.

Mladík: Můžu tě večer doprovodit domů? Jestli tu seš do desíti, máš lepší, když nepůjdeš sama přes město. Jsou tu všelijaký týpci.

Eva (ohlédne se na majitele, který se souhlasně usmívá): Hmm, hehe. (Kývne).

Celá červená sklopí oči a pohledem přitom zavadí o fotografii, kterou vytrousila ona žena. Je na ní mladík. který jí právě mává ode dveří a posílá vzdušný polibek! Eva vykulí oči a bezděky kartičku obrací v prstech. Na druhé straně je napsané jméno 'Viky' a telefonní číslo.

Eva krčí čelo a intenzivně přemýšlí. Zírá  dlouho na dveře kavárny, čímž končí první díl tohoto seriálu.


Toto dílo bylo publikováno na literárním servru WWW.PISMAK.CZ.