Vysoká hra

Movsar

Vysoká hra

S těmi podpatky vsadila na vysokou hru. Psalo se už čestně o Bohu, čestně se šlapalo do kopců na Tour de France, ale tahle holka se nerozpakuje, s pohledy mužů točí jak cinknutou ruletou. Tak konec marných sázek, je z dohledu.


V polích

Za Počernicemi se vlak překulí za horizont provozu. Jen pole a ztichlé cesty a nebe v akvarelu. Tady už by se mohl zastavit malíř Slavíček a zapřít do hlíny svůj stojan. Tady už se dohadují jen ptáci v letu a člověk vztahuje se docela jinak k světu.


Olašská dvojka

Na nástupišti v Lysé nad Labem olašská dvojka, soske mange dina he. Ona hlasem zachraptělým až na dno vášní povídá mu svou řečí, on k ní shlíží přes orlí nos. Chvílemi cení tesáky, co mu ještě po stranách zbyly. Je do něj zavěšená a on si ji právem vede, vždyť nadešla plesová sezóna.


Útěk do lásky

Psali dnes v novinách, že v pardubické věznici se otrávilo jedenáct vězňů. Použili k tomu léky vyvolávající srdeční arytmie. Nejspíš si ti muži soužení samotou řekli, že jsou-li léky na srdce, jsou taky na lásku. A ona se jim skutečně rozklepala srdce jako tenkrát, když v podchodu poprvé vzali do dlaní spolužačku na nahém místě. Ale dlouho to netrvalo, a jeden to vzal skoro až k nebeské bráně.


Toto dílo bylo publikováno na literárním servru WWW.PISMAK.CZ.