Tři aktuality

Movsar

Malé události v próze. 14.5.2016.


Oslavy výročí

Karel je king! Tak nazvali narozeninovou party pro Karla IV. Prý mu na Letné na místě Stalinova pomníku zahrají přední dýdžejové, lidé si budou moct udělat selfie s digitálním portrétem císaře a nakonec mu napsat na fejsbůkovou zeď vzkaz. A v noci mají být lasery, dodává principál akce. Zdali by ale Karel pochopil správně.. Neměl by takové podivnosti za znamení a nejvyšší čas sáhnout k drobným štěrbinám v rámech obrazů mistra Theodorika? 


Sjezd

Na den výročí narození Karla IV. uspořádali komunisté sjezd. Své korejské soudruhy ve velkoleposti dostihnou jen těžko, ale zahanbit se jistě nedají. Padnou tuny chlebíčků s majonézou, odtečou hektolitry vodky. A až bude po všem, budou ve foyeru přešlapovat tuční strejdové a klábosit. Ještě že nám nevraceli majetky a nemusíme dneska platit stovky milionů za advokáta, olíznou se mlsně a potměšile a naposled si ve stoje zatleskají.


Mezi náhrobními kameny

Když se u nás chlapi poperou, tak jen nožem nebo sekerou.. To v Rusku na hřbitově když se chlapi poperou, jsou z toho tři mrtví, padesát zadržených, množství zabavených pistolí, tří samopalů a jednoho protipěchotního granátu. Přesný výsledek podvečerního utkání Čečensko vs Uzbekistán zatím koroner nesdělil. 


Toto dílo bylo publikováno na literárním servru WWW.PISMAK.CZ.